06.04.06, 12:52
a ja z nietypową prośbą do was moje drogie
czy może kojarzycie wierszyk dla dzieci o kipiącym mleku, słyszałam go ale
nie pamiętam ani autora ani tytułu. będę wdzięczna za pomocsmile a tak na
marginsie może macie jakiś pomysł na książkę zabawkę. To znaczy np. wiersz
lokomotywa wypisany na zrobionej z kolorowego kartonu lokomotywie, z góruy
dzieki za pomyslysmile czekam na inne pomysły pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • forumadegie Re: wierszyk 06.04.06, 13:47
      znam tylko taki:
      Mleko (J.Brzechwa)


      - Co się stało, co się stało?
      - Gwałtu, mleko wyleciało!

      Przeraziła się kucharka,
      Wyleciało mleko z garnka

      I jak białe prześcieradło
      Na patelni wierzchem siadło.

      Jęło fruwać pod sufitem,
      Przyśpiewując sobie przy tym:

      - Dobre mleczko, smaczne mleczko,
      Nie dla ciebie, kochaneczko!

      Rozgniewała się kucharka
      I na mleko głośno sarka:

      - Któż to słyszał, żeby mleko
      Wyleciało tak daleko?

      Zsiądź z patelni, zsiądź już prędzej,
      Bo na zawsze cię przepędzę!

      Na te słowa mleko zbladło,
      Przestraszyło się i zsiadło.

      Chodźcie do nas. Zjedzcie z nami
      Zsiadłe mleko z ziemniakami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka