Dodaj do ulubionych

Obrót zewnętrzny na główkę

13.10.06, 10:57
Czy ktoś miał do czynienia z tym zabiegiem? Jezeli tak to gdzie i jaka była
skuteczność/wrażenia. Proszę o wypowiedź osoby, które miały jakieś
rzeczywiste doświadczenia z obracaniem dzieci, a nie takie które słyszały
że "to jest okropne i w życiu by się nie zdecydowały".

Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • july64 Re: Obrót zewnętrzny na główkę 13.10.06, 12:27
      Miałam pośladkowe położenie, rozmawiałam na ten temat z lekarzem. Stwierdził,
      że casarka jest mniejszym zagrożeniem dla zdrowia dziecka niż obrót,
      powiedział, że niepodjąłby się obracania. Zdecydowałam się na cesarke i nie
      żałuję. To było 2,5 roku temu w Augustowie.
      • pitu_finka Re: Obrót zewnętrzny na główkę 13.10.06, 13:28
        Dziękuję.
    • amwaw Re: Obrót zewnętrzny na główkę 13.10.06, 15:43
      Moja przyjaciółka miała u Zwolińskiego.Obrót był skuteczny, odrobinę
      nieprzyjemny. Zwoliński stosunkowo często robi obroty. Jedna uwaga- poród taki
      prawdopodobnie będzie cięższy niż gdyby dziecko przez ostatnie tygodnie było w
      położeniu główkowym(gorsze warunki porodowe).
      • pitu_finka Re: Obrót zewnętrzny na główkę 13.10.06, 21:25
        Dziekuje Amwaw za konkretna odpowiedz. Mam zamiar pojsc do Zwolinskiego
        pogadac, bo wlasnie wiem ze on stosunkowo czesto, z powodzeniem, to robi. MOje
        obawy dotycza tego czy cos moze sie stac dziecku. Dzisiaj rozmawialamz polazna
        z Zelaznej, bo tam stosunkowo czesto obracaja dzieci. Powiedziala ze w ciagu 10
        lat ktore tam pracuje nic zlego sie nie zdarzylo.
    • bialka Re: Obrót zewnętrzny na główkę 13.10.06, 21:40
      Moja dobra znajoma w lipcu miała ten zabieg w Św. Zofii. Wszystko było dobrze
      mimo, że obrót dosyć późno robiony w 39tc. Urodziła dwa tyg po zabiegu bez
      problemów. Pierwsze dziecko rodziłam cc za względu na położenie miednicowe.
      Terza pewnie zgłosiłabym się na obrót, choć cc to nie koniec świata, po sn też
      trzeba dojść do siebie jakiś czas.
      • pitu_finka Bialka 14.10.06, 10:07
        A nie wiesz kto w Sw. Zofii wykonywal jej ten obrot?
        • kluseczka74 Re: Bialka 14.10.06, 18:22
          Na przykład mój lekarz dr. Kukulski. W pierwszej ciazy już się umówiliśmy na
          obrót ale Kinga w 36 tc sama się ustawiła w jedynym ,, słusznym kierunku" smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka