Dodaj do ulubionych

Olbrzymie korki w Katowicach po wypadku w tunelu

IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.09, 11:35
To była masakra przejechać przez centrum!!! Jak wtedy gdy pierwszego dnia
remontowali Murckowską!!! Po cholere od razu zamykac tunel? Nie lepiej puscic
ruch tylko jednym pasem? Bezsensu.
Znalazlem foty z tego zdarzenia tutaj:
www.mmsilesia.pl/7567/2009/10/7/tunel-w-katowicach-zamkniety-po-kolizji-centrum-zakorkowane-zdjecia?category=news
Obserwuj wątek
    • Gość: dd Olbrzymie korki w Katowicach po wypadku w tunelu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.09, 11:36
      może ktoś opublikuje nagranie z monitoringu??
    • okrach Buspas 07.10.09, 12:49
      I po krzyku: dziś korek, jutro korek, za tydzień korek,
      ale za to zaskoczenie mniejsze. Uczcie się od włodarzy stolicy.
      • Gość: gość Re: Buspas IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.09, 13:37
        buspas - u nas to bezsens!!! nam nie jest potrzebne wydzielanie jednego pasa dla śpieszących się cwaniaków i przedstawicieli handlowych!!!! na śląskich drogach panuje troszkę większa dyscyplina niż w wawie (wiem, bo jestem zmuszony poruszać się i tu i tam)a przejeżdzając przez tunel szaleństwo jest tylko o dwóch porach: jak urzędnicy jadą do pracy i z pracy!!! a kierowców przekraczających dozwoloną można policzyć na palcach ręki - o dziwo są to zawsze ludzie z polski , przedstawiciele handlowi , no i dwa razy dziennie dzicz śpiesząca się do i z .....
        • Gość: hmm Re: Buspas IP: 134.76.248.* 07.10.09, 14:43
          Buspas można fizycznie odseparować od reszty jezdni (barierką np.). Tak się robi
          w przypadku BRT.
    • Gość: andlen Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunelu IP: 88.79.243.* 07.10.09, 13:28
      Korek, jak mawial Sokrates, to korek.
    • polsz Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunelu 07.10.09, 15:43
      nie było DTŚ i tunelu a korki nie robiły się kilometrowe...Nie wydaje mi się
      by w ciągu 5 lat przybyło aż tyle samochodów
      • Gość: Seb Re: Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunel IP: 83.143.98.* 07.10.09, 16:35
        nie było DTŚ i tunelu a korki nie robiły się kilometrowe...

        Gdzie tam wcale, w stronę centrum rano korek się zaczynał jeszcze przed
        kościołem na Dębie...
        • Gość: kra Re: Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunel IP: *.3s.pl 07.10.09, 17:21
          taaa... korki nie robiły się kilometrowe? tylko dlaczego od strony
          Chorzowa/Bytomia stało się czasami 45 minut, jak poprzednik pisze - już przy
          kościele>
          • Gość: Tzymische On ma racje - korki nie robily sie IP: 207.71.26.* 07.10.09, 20:49
            One (korki znaczy) byly tam caly czas, taki element krajobrazu...
            • polsz Re: On ma racje - korki nie robily sie 08.10.09, 08:54
              mieszkam na Tauzenie i dobrze pamiętam jak to wtedy wyglądało. Korki owszem były
              ale nie zaczynały się pod Chorzowem ale raczej koło Baildonu. Średni czas
              dojazdu od Wesołego Miasteczka do ronda w godzinach szczytu wynosił ok. 30-40
              min. Teraz nie wiedzieć czemu jak coś wydarzy się w tunelu na pokonanie tej
              trasy trzeba 2 godzin
              • Gość: niuniunin Re: On ma racje - korki nie robily sie IP: 194.9.52.* 08.10.09, 09:11
                A jak był wypadek na Chorzowskiej? też 40 min i po krzyku? To chyba normalne, że
                jak jest wypadek to są korki... i jeszcze piszesz "nie wiedzieć czemu" - głupiś
                czy się nabijasz?
                • emarx Re: On ma racje - korki nie robily sie 08.10.09, 10:22
                  Zwróć uwagę, że od momentu oddania do użytku wzrosła liczba pojazdów
                  a przede wszystkim zmienił się rozkład potoków ruchu w konurbacji.
                  Np. znaczna część ruchu pomiędzy Gliwicami/Zabrzem/Rudą a
                  Sosnowcem/Będzinem szła przez Bytom i Czeladź. Tunel pod rondem
                  spowodował, że większość kierowców w tych relacjach wybiera DTŚ i
                  dlatego nie można porównywać sytuacji sprzed kilku lat do chwili
                  obecnej.
                  Pzdr,
                  • felinecaline Re: On ma racje - korki nie robily sie 08.10.09, 10:55
                    Korki robily sie nawet w latach 70-80 mimo, ze jezdzily tamtedyglownie wdzieczne
                    syrenki i wojownicze trabanty. Sama pamietam, w latach '80-90 jak wystawalam
                    przed rondem po poltorej godziny zanim udalo mi sie pokonac ten wezel...gordyjski.
                    Wypadki zdarzaja sie wszedzie i to tym czesciej im wiekszy ruch a mniejsze
                    poszanowanie przepisow i umiejetnosci kierowania samochodem.
                    Katowice sa jedynym ze znanych mi miast polskich (nie mieszkam w kraju) po
                    ktorych jezdzi sie jak w Europie.
                    Tzn moznaby, gdyby nie ...kierowcy wlasnie, ktorzy jezdza jak w buszu.
      • Gość: elninio Re: Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunel IP: *.cable.smsnet.pl 07.10.09, 21:10
        chyba koleś nie pamiętasz jak było od strony chorzowa, a samochodów przybyło
      • bopos Re: Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunel 08.10.09, 08:11
        Kolego "polsz" - jesteś znanym kieleckim "myślącyminaczej", więc nie
        zabieraj bezsensownego głosu w sprawach na których się nie znasz.
        Tak dla ułatwienia - mówimy to o problemie na Śląsku - nie w
        Kielcach. I nie interesuje nas co Ci się wydaje lub co Ci się nie
        wydaje - proste?
      • Gość: Podlesiok Re: Wielkie korki w Katowicach po wypadku w tunel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.09, 10:14
        I to jest wada Internetu. Każda, nawet najgłupsza opinia może tu być
        swobodnie publikowana.
    • Gość: . Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: *.cable.smsnet.pl 07.10.09, 17:34
      Zapomniało się jak to było bez tunelu, stało się wtedy tak samo długo.
      Obwodnice to wynalazek, który nie dotarł tylko do Polski i Albanii, nawet
      Mińsk ją ma.
      • Gość: Tom Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: *.chello.pl 07.10.09, 18:01
        Przecież dotarł 1 (droga znaczy) omija Katowice od wschodu
        • Gość: . Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: *.cable.smsnet.pl 07.10.09, 18:20
          Gierkówka, średnicówka, A4 to nie są obwodnice, choć w porównaniu z Warszawą,
          którą ominąć można tylko przez drogi wojewódzkie i powiatowe, to i tak sporo.
          Obwodnica z definicji jest kołem okalającym organizm miejski w celu jego
          ominięcia lub dojazdu do konkretnej dzielnicy/miasta z pominięciem centrum.
          Takich serpentyn potrzeba kilkanaście, już o potrzebie budowy metra, kolejki
          miejskiej nie wspominam.
          • airborell Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi 07.10.09, 19:18
            Ależ oczywiście, że Gierkówka jest obwodnicą. Za chwilę GOP będzie miał kolejną
            obwodnicę, tym razem północną (A1). Problem w tym, że zdecydowaną większość
            ruchu w aglomeracjach stanowi, wbrew mitologii tworzonej przez takich jak Ty,
            ruch lokalny. Na średnicówce w szczególności - tranzyt jedzie przecież A4.
    • Gość: antydriver Re: Olbrzymie korki w Katowicach po wypadku w tun IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.09, 17:54
      ty driver, a raczej pracowniku mmsilesia przestan spamowac...
    • Gość: rychu Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: *.sileman.net.pl 07.10.09, 19:18
      Debil z ciężarówki który spowodował ten wypadek powinien też ponieść finansowe
      konsekwencje paraliżu miasta. Myślę że straty idą w dziesiątki tysięcy i gdyby
      dla przykładu kazać zapłacić debilowi odszkodowanie to reszta tirowców mocno
      by się zastanowiła zanim wsiądą za kółko
      • Gość: mirek zanim nazwiesz kogoś debliem, pomyśl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.09, 20:28
        zanim nazwiesz kogoś debilem, pomyśl. Nie znasz przyczyny co się mogło stać,
        najłatwiej napluć na drugiego.
    • Gość: will Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: *.dwtele.pl 07.10.09, 20:44
      Patrząc na monitoring to wydaje się, że sprawcą wypadku był kierowca białego
      busa, który prawdopodobnie przy wyprzedzaniu zahaczył o ciężarówkę i
      spowodował zepchnięcie jej na prawy pas.
      • Gość: aaaaaaz Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.09, 21:11
        Wypadek spowodował kierowca białego dostawczaka, a nie ciężarówki. Po tym jako
        dostawczak uderzył w ciężarówkę i przesunął jej tył, ciężarówka dopiero uderzyła
        w opla corsę.
        Pytanie brzmi: dlaczego, to k.... nędzy ci kierowcy zaraz po wypadku nie pomogli
        kierowcy corsy, skoro ucierpiał i potrzebna była karetka?????
        O czym k.... myślą ci kierowcy - gdyby oni mieli wypadek to też im nikt nie
        pomoże??? Stop znieczulicy! Albo raczej braku myślenia!!!
        • Gość: Wojcina Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.09, 21:48
          To mi się właśnie najbardziej spodobało. Zatrzymały się dwa samochody, ktoś
          wysiadł żeby pomóc, a reszta byle do przodu. Z tego co pamiętam za nieudzielenie
          pomocy jest chyba jakaś kara?
          • Gość: czytelnik Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: 217.153.211.* 07.10.09, 23:01
            I tym kierowcom, którzy się zatrzymali należą się brawa! Pozostali jechali byle
            jak najdalej. Tchórze.
    • Gość: rafal ciekawe ilu kierowcow zna zasady jazdy w tunelu IP: 79.140.189.* 07.10.09, 21:02
      ciekawe ilu kierowow wie ze w tunelu ma byc odstep 5 metrow miedzy samochodami.
      • emarx Re: ciekawe ilu kierowcow zna zasady jazdy w tune 07.10.09, 21:40
        Gość portalu: rafal napisał(a):

        > ciekawe ilu kierowow wie ze w tunelu ma byc odstep 5 metrow miedzy
        samochodami.

        50 metrów dla pojazdów o masie całkowitej <=3,5t i autobusów,
        80 metrów dla pozostałych.

        Biały samochód dostawczy najwyraźniej się spieszył i uparł się, że
        wyprzedzi ciężarówkę przed osobowym na lewym pasie. Teraz, już bez
        pośpiechu, może czekać na sprawę w sądzie.
      • Gość: sainzu Re: ciekawe ilu kierowcow zna zasady jazdy w tune IP: *.chello.pl 07.10.09, 22:09
        ty kolego, nie znasz. te zasady obowiązują w tunelach w terenie
        zabudowanym, a przypominam żeby ominąć te zasady przed wjazdem do
        tunelu stoi znak. jaki?
    • Gość: zq Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.09, 23:07
      Brałem udział w pracach projektowych oraz przy budowie tunelu w Katowicach i
      dziwi mnie jedna rzecz. Tunel jest tak zaprojektowany ze w wypadku kolizji
      ruch w 2 kierunkach można puścić jedna nitką tunelu.Dlaczego nikt tego nie zrobił?
      • Gość: mariano Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: 212.59.224.* 08.10.09, 11:48
        a ja się dziwię, że Ty się dziwisz. wskaż mi chociaż jeden przykład, żeby służby drogowe poszły kierowcom na rękę w takiej sytuacji. po co się trudzić i przepracowywać. niech kilka tysięcy osób posiedzi cierpliwie w samochodach i poczeka parę godzin. przecież mają czas.
        a sprawcy wypadku gratuluję wyobraźni i umiejętności prowadzenia samochodu
    • Gość: kw Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.09, 00:25
      Idiota który spowodował wypadek, powinien być ukarany przez sąd kilkutysięczna
      grzywną ! Za zablokowanie miasta i koszt całej akcji !!!
    • Gość: sal Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: 213.17.150.* 08.10.09, 08:20
      Gratulacje dla osób, które się zatrzymały. Zwłaszcza dla Pana, który wysiadł.
      • Gość: zosia Re: Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wi IP: *.zamek.net.pl 08.10.09, 10:46
        Pan wysiadł, żeby odsunąć z drogi przeszkodę. Nie podszedł do corsy.
    • Gość: gość Wielkie korki po wypadku w tunelu - zobacz wideo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.09, 09:30
      dziwne, mało kto zauważył wariacką jazdę cieżarówki, pijany? i mało
      kto zauważył, ze kierowcy zamiast sie zatrzymać i udzielic pomocy
      przejeżdżali dalej. BRAWO - a co bedzie jak Wy i Oni będziecie
      potrzebować pomocy?!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka