Dodaj do ulubionych

K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 13:20
???????????
Obserwuj wątek
    • Gość: klocek K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: 212.160.172.* 20.01.10, 13:42
      "...wtedy musiałbym głośno powiedzieć, że nie podoba mi się polityka
      rządu wobec Górnego Śląska i wyciągnąć z tej prawdy wszystkie
      konsekwencje..."
      Dla jasności tylko zapytam czy nie o to między innymi chodzi w
      pracy posła/senatora?



      • Gość: jazmig Podzielam opinię Kutza IP: *.gl.digi.pl 20.01.10, 16:36
        Zwykle krytykuję Kutza, ale tym razem pospisuję się pod tym, co on
        napisał.

        To co proponują aparatczycy PO, to kolejny biurokratyczny garb,
        który jest kompletnie niepotrzebny. Wyrażnie chodzi o stołki dla
        totmfackich Tomczykiewicza.

        Po co jest marszałek województwa i wojewoda? Sprawy, które
        przekraczają kompetencje pojedynczej gminy to ich zadania i nie ma
        potrzeby powoływania kolejnego szczebla biurokracji. Pozostałe
        sprawy gminy z powodzeniem realizują we własnym zakresie i nie jest
        im do tego potrzebna jakaś metropolia.
        • Gość: aaa Re: Podzielam opinię Kutza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.10, 13:14
          Szkoda, że nie napisał, że to wina PIS-u skoro nie wiadomo kto tą ustawę napisał. :P
    • tow.molibden K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... 20.01.10, 14:20
      Pan Kazimierz, którego komentarze zwykle mi się wydają celne, tu mocno
      przesadza. Nie ma obecnie realnych politycznych szans na odnowienie samorządu
      śląskiego w duchu przedwojennej autonomii. A ustawa metropolitalna dla Silesii
      to krok dobrą stronę. Być może jeszcze niewystarczający, zapisy niedoskonałe,
      ale Silesia jako swoisty superpowiat to już wróbel w garści. A nawet coś
      więcej. Ustawa warszawska też przecież od zarania miała liczne mankamenty i
      była nowelizowana. A to dzięki niej Warszawa ma szczególną pozycję i
      szczególnie dobre warunki do rozwoju. Dzisiejsze marudzenie, panie Kazimierzu,
      i wydziwianie nad ustawą dla Silesii może dać po prostu pretekst posłom z
      innych "metropolii" takich jak Rzeszów czy Bydgoszcz na jej torpedowanie, lub
      przynajmniej na mącenie wody i poważną stratę czasu. Wbrew nim, wbrew
      zazdrosnym Wrocławiom i Łodziom, wbrew partiom systemowo niechętnym
      urbanizacji i modernizacji Polski (PiS, PSL) należy czym prędzej sposobność
      wykorzytać. A na kolejne kroki może się kolejne szanse nadarzą już niedługo.
    • Gość: Górny Śląsk? K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 14:25
      Najlepiej jakby Kutz sam zaproponował jakiś projekt, chociaż szkic,
      bo krytykować to każdy potrafi.

      Poza tym czytam w tym felietonie Górny Śląsk, Górny Śląsk a w tej
      metropoli ma być też Jaworzno, Sosnowiec i Dąbrowa które należą do
      Małopolski. Nie wiem czy poseł Kutz tak specjalnie ich ignoruje albo
      uważa już za górnośląskie. Metroplia w granicach GZM nie ma też
      dwóch milionów, liczyłem to kiedyś i jest poniżej, trzeba by
      dołączyć Tarnowskie Góry, Będzin i Czeladź żeby stykło 2 mln.
      Metropolia Warszawska ma zaś 3 miliony więc nieprawda że tylko na
      Śląsku jest takie skupisko ludzi.
      www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&strona=aktualnosci_archiwum&poczatek=2004-
      05&ak_id=466&kat=4

      Tak czy tak stołków na pewno przybędzie.


      • Gość: RadekRybnik Kolego nie wiem skąd jesteś ale zero pojęcia. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 16:57
        (jestem Ślązakiem tak dla informacji wszystkich)
        Po pierwsze:
        Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Jaworzno nie należą do Małopolski.
        Jest to tak zwane Zagłębie które odwiecznie powiązane jest z
        Śląskiem - bo jest po prostu bardzo blisko. I choć Ślązacy i
        Zagłębiacy czasem się nie zgadzają ze sobą to doskonale o tym wiedzą
        że jadą na jedym wózku.

        Po drugie: Masz rację że Aglomeracja "Śląska i Zagłębia" nie ma 3
        mln bo ma więcej - i nie wiem skąd wziołeś dane o 2 mln - chyba z
        głowy. Dodam jeszcze, 20 km od granicy przyszłej aglomeracji leży
        kolejna duża aglomeracja tzw. Aglomeracja Rybnicka licząca niespełna
        1 mln mieszkańców. Wiec nie wyskakuj tu z Warszawą która ma ponad
        1,5 mln z wszystkimi wiochami do okoła i tu uwaga 50 km od Warszawy
        licząc =2,66 mln mln, ale to już gruba przesada żeby 50 km od miasta
        przyłączać wioski po pare tysięcy.

        WG źródeł z zagranicy (troche przestarzałych):
        Największa polska aglomeracja - GOP (2 552 515 mieszkańców) zajmuje
        21 miejsce w Europie, aglomeracja warszawska (2 251 474 mieszkańców)
        - 25, aglomeracja łódzka - 80, aglomeracja krakowska - 95, a
        aglomeracja poznańska - 114.




        • Gość: WG Re: Kolego nie wiem skąd jesteś ale zero pojęcia. IP: *.ghnet.pl 20.01.10, 18:59
          a to ciekawe, bo Jaworzno do 1975 należało do woj. krakowskiego. to jest
          historyczna Małopolska.
        • Gość: nie Górny Śląsk No i po co te marne prowokacje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.10, 07:03
          Człowieku jak te miasta nie należą do Małopolski to Rybnik nie
          należy do Śląska. Na przyszłość nie zabieraj głosu w sprawach o
          których nie masz pojęcia.

          pl.wikipedia.org/wiki/Zagłębie_Dąbrowskie
          pl.wikipedia.org/wiki/Małopolska
          pl.wikipedia.org/wiki/Województwo_śląskie
          pl.wikipedia.org/wiki/Jaworzno
          Pochodzę z Dąbrowy Górniczej, to moje miasto od wielu pokoleń i
          uważam je za część Małopolski.
        • Gość: wiedza nie boli twoja wiedza jest jednak na sląskim poziomie IP: 83.142.219.* 21.01.10, 13:08
          Poczytaj ze zrozumieniem, jeśli to potrafisz, ale mając obraz Twojej
          inteligencji można w to wątpić:
          www.dziennikzachodni.pl/zaglebie/210467,jurek-prawdziwego-slaska-nigdy-tu-nie-bylo,id,t.html
          • wilhelm4 Re: twoja wiedza jest jednak na sląskim poziomie 21.01.10, 21:26
            > ale warunek jest jeden, wzajemne poszanowanie tożsamości sąsiada.
            > Pielęgnujmy partnersko różnorodność tych ziem, bo w tej
            > różnorodności jest autentyczne bogactwo.

            Pjyrszy rozsondny zabrynicki Gorol, jakiego zech poznol. BRAWO.


            Ino czamu ta prozaglymbiowsko Inicjatywa niy protestuje
            przeciwko targom "Silesia" abo TV "Silesia" we Altrajchu ?????
        • wilhelm4 Re: Kolego nie wiem skąd jesteś ale zero pojęcia. 21.01.10, 21:16
          > Zagłębie które odwiecznie powiązane jest ze Śląskiem
          Co innego mozna oczekiwac od kogos, kogo nazwali "Radek" ?
          • Gość: dr Grażyński Re: Kolego nie wiem skąd jesteś ale zero pojęcia. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.10, 13:22
            Żeby się jeszcze nazywał Kazimierz jak np. Kazimierz Kutz, za komuny
            będący jeszcze zwykłym „Kucem” i z racji tego przepoczwarzenia
            awansowany przez „Gazetę Wyborczą” na „przywódcę Ślązaków”.... , a
            najlepiej żeby się nazywał Alojz, Helmut , Herman albo nawet
            ADOLF .... .
            9 grudnia 1708 roku rosyjski car Piotr Wielki wydał zarządzenie w
            którym między innymi czytamy, że: „Podwładny powinien przed obliczem
            przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, żeby swoim
            pojmowaniem sprawy nie peszył przełożonego”. W tej sytuacji mogę się
            domyślać ,że rożne wilhelmy , cirana , waldemary i pozostała swołocz
            wygląd może ma nie lichy , ale na pewno durnowaty - tak jak np.
            Bercik.

    • pregierz K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... 20.01.10, 14:47
      Kuc przeciez to twoja partia wszelkimi siłami zabiega o te koryta,
      wiec nie rżnij głupa.
    • Gość: bolo K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 15:13
      nawzac te wypociny bełkotem to obrazić bełkot
    • Gość: Obserwator "Zima wasza , wiosna nasza" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 15:21
      Nie wymyślać rzeczy,które inni już dawno
      wymyślili. Mamy skąd czerpać przykłady, nie trzeba tracić pieniądze i czas na
      tworzenie czegoś, co u innych się sprawdziło i funkcjonuje. Dobrze są
      zorganizowani w Zagłębiu Ruhry i na nich trzeba się wzorować tym bardziej,że
      tam wielu naszych ludzi,chętnych pomóc, którzy doskonale się tam spisują i
      sprawdzają.
      Skopiujcie dokładnie to co zrobili oni i robią.To naprawdę doskonale
      funkcjonuje. Wiele można zrobić w ramach aktualnego stanu prawnego, i od tego
      trzeba zacząć i to robić.
      Nie potrzebna żadna Metropolia, tym bardziej w tych granicach
      administracyjnych.To są dalsze gry polityczne (igrzyska).Platforma
      Obywatelska-zaznaczam w nazwie OBYWATELSKA!!!-gdzie jej przedwyborcze hasła i
      program, że będzie OBYWATELSKA. Partyjniactwo zorganizowane na wzór PZPR,a Ci
      z PIS jeszcze gorzej, bo im bliżej do tych zza ODRY z 1933roku(Jeden Wódz,
      Jedna PARTIA, Jeden NARÓD).Nam potrzeba"chleba",nie kolejnych igrzysk. Trzeba
      wrócić do,RZECZYPOSPOLITEJ,tj.społeczeństwa obywatelskiego z pełną
      samorządnością władz lokalnych. To jest klucz do sukcesu. Siła tkwi w
      społeczeństwie a nie gabinetach w Warszawie i w partiach
      politycznych.Kompromitujecie się i tak już wystarczająco(i to dotyczy
      wszystkich partii),w tej walce o władzę i synekury. Ponadto ta sprawa winna
      być rozstrzygnięta przez społeczność lokalną!!! Sądzę,że społeczeństwo jeszcze
      przed wyborami tego dokaże!!!
    • Gość: Andrzej K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: *.nll.se 20.01.10, 16:28
      Najwiekszy pasztet jest...w glowie Kutza. Komentarze tego pana
      pokazuja, ze jego ego cierpi na elefantiazis.
    • Gość: Obserwator "Zima wasza, wiosna nasza".... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 16:32
      Cytat..."wtedy musiałbym głośno powiedzieć, że nie podoba mi się polityka
      rządu wobec Górnego Śląska i wyciągnąć z tej prawdy wszystkie
      konsekwencje"-nadszedł czas na wyciąganie konsekwencji.Gorzej już nie będzie,
      bo nie może być gorzej niż jest!!!
    • Gość: Obserwator "Zima wasza,wiosna nasza"... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 16:42
      cytat..."Okres Polski Ludowej był rajem dla myślenia kolonialnego o Śląsku.
      Rabowanie węgla stało się cnotą polityczną"-Na dobre zaczęło się to już od
      1926 roku!!!i nie tylko węgla!!!
      PS:"ludność i środowisko naturalne z jego zasobami są najcenniejszym dobrem i
      majątkiem społeczności"- będziemy tego chronić i bronić do skutku.
    • Gość: harc mistrz =----> K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: 95.215.21.* 20.01.10, 17:18
      Niech wreszcie ta metropolia oficjalnie powstanie, bo tak naprawdę to ona już
      jest, choć w partykularnym gminnym rozproszeniu - kulawo, bo kulawo, ale
      jakoś... - f u n k c j o n u j e .

      p. K. Kutz powinien zaś się od tego projektu trzymać możliwie z daleka, bo te
      jego kompleksy oraz kseno-fobie śląskie i absurdalne (skopiowane z RAŚ),
      mrzonki "autonomiczne", niczemu dobremu nie służą. Tylko jątrzą i
      niepotrzebnie negatywnie nastawiają innych.

      Infantylna nazwa Silesia, powinna być zastąpiona nazwą Katowice.
      Tak jak to się dzieje na całym świecie w procesie integracyjnym ludnościowych
      dużych skupisk miejskich.
      (HKP)
      ...
      CZUWAJ!!!

      PS: W Pyrzowicach jak byk stoi... "PORT LOTNICZY KATOWICE"!
      - Nogi z dupy powyrywam każdemu, kto napisze tam... Silesia!
    • Gość: pedro K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 18:13
      nie dla wszystkiego co bylo inspirowane przez marszalka smigielskiego. Tyn chop dzialo destrucyjnie w sprawie Gurnego Slaska.

      Co to za projekt jesli nic niy wiy o nim partia rzadzaco...
    • Gość: Ślązak Zamiast pisać felietony, niech Pan napisze ustawę! IP: *.chello.pl 20.01.10, 18:18
      Najczęściej zgadzam się z Panem Kutzem, czytam felietony w miarę regularnie i
      nie pamiętam, kiedy ostatnio przeczytałem coś pozytywnego. Cały czas słyszę
      narzekanie, utyskiwanie i żalów wylewanie.

      Jak Pan wie - Panie Kutz - jak powinna wyglądać metropolia to już dawno mógł
      Pan napisać swoją propozycję ustawy. Czytelnicy felietonów wybaczą Panu -
      choćby i 3-tygodniowe milczenie. Ja wybaczę.
    • kpp_ppr_pzpr Pora wstąpić do SLD 20.01.10, 18:32
      jedynej partii przyzwoitych ludzi.
    • grzespelc Spokojnie 20.01.10, 18:44
      Krok po kroku. Na razie trzeba wziąć ten projekt i poprawić go w komisjach ile
      sie da. A jak już wejdzie w życie, to potem bedzie można ustawę zmieniać.
    • shroeder1970 K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... 20.01.10, 19:09
      Prawdziwą metropolię można stworzyć bez ustawy - ponieważ jeśli ludzie CHCĄ współpracować, to współpracować będą. Jeśli nie chcą albo do tego nie dorośli, to ustawa ich do tego nie zmusi.
      Woli współpracy i chęci działania nie można waunkowac ustawą.
    • Gość: a. metropolia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 19:18
      "Metropolia jest publiczną formą współdziałania gmin
      metropolitalnych, osobą prawną wykonującą w imieniu własnym i na
      własną odpowiedzialność określone ustawy i porozumienia zadania
      publicznego".

      ...Czyli jest osobą prawną o zaawansowanej ale niezdiagnozowanej i
      niepotwierdzonej orzeczeniem lekarskim schizofrenii, zatem
      uprawnioną do podejmowania decyzji rodzących skutki prawne.

      Pisanie ustawy metropolitalnej dla jednej aglomeracji, w której
      każdy bez wyjątku aspekt życia budzi wzajemne animozje i niemożność
      podjęcia najprostszych decyzji, gdzie wszystko podzszyte jest
      wewnętrznymi uprzedzeniami i tendencjami separatystycznymi mógłby
      podjąć się tylko legislator z 40-stopniową gorączką.
      Cała ta aglomeracja to jeden wielki ausgus.
      Wam trzeba CARA, polityki zamordyzmu i ukazu, a nie ustawy o
      partnerstwie publicznym gmin nazwywanej ustawą metropolitalną!
      Żadna inna opcja nie wchodzi w grę.
    • Gość: olo K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 19:49
      Mam pytanie do "przeciwnikow autonomi slaska" Wiecie o tym ze niebawem
      Katalonia oglosi autonomie?????? A wiecie dlaczego katalonczycy wpadli na ten
      pomysl???? bo dzieki autonomi beda mieli sie lepiej!!! Ludzie kopiecie sobie
      gola do wlasnej bramki ,pieniadze wypracowywane w danym regionie powinny
      pracowac na dobro tego regiony a nie byc przesylane do centrali ktora
      dzieli....a jak dzieli to wszyscy wiemy!
      • Gość: w-wa Re: K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niez IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.10, 20:02
        to wypad z baru i to migiem, nie zawracacie cztery litery ustawami
        metropolitalnymi. Potrzebni jesteście "centrali" jak piąte koło u
        wozu.
    • Gość: OBSERWATOR Metropoliia-razem ale osobno....? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 21:52
      Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego-Prawdziwego Śląska nigdy tu nie było
      Obserwator cytat z tekstu FdZD......"Ile pana zdaniem potrzeba jeszcze lat,
      aby Zagłębie pojawiło się w świadomości Polaków jako odrębny od Śląska
      region?" Bardzo dobre pytanie? Dla Ślązaków to był i będzie zawsze odrębny
      region, z którym współpraca i współżycie układałoby się na normalnych,
      zdrowych i przyjaznych zasadach, gdyby te regiony znajdowałyby się w granicach
      administracyjnych,zgodnymi z etnicznymi i historycznymi granicami.Gro
      problemów znika momentalnie!!! Kiedy zrozumieją to Polacy?Biorąc pod uwagę
      zakorzenioną narodowo-nacjonalistyczną mentalność i inne uwarunkowania,które
      już po roku 1920 zaczęły się mocno uzewnętrzniać,śmiem twierdzić,że tego nie
      zrozumieją, bo zrozumieć nie chcą i nie umieją.Ale wszystko przed nimi.
      Przeżyliśmy komunizm, przeżyjemy i to. Będziemy razem ale osobno(parafrazując
      Pana L. Wałęsę).I na pewno wszystkim będzie dobrze!!! »
    • Gość: Obserwator S O S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 23:17
      Miasta,Śląskie utraciły swą "Duszę".Aktualnym staje się posłanie polskiego
      Papieża-"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi"- w tym
      przypadku śląskiej Ziemi.

      PS:Santo Autonomia= S O S (Samorządne Obywatelskie Społeczeństwo).Tylko to
      uchroni od dalszej degradacji ten REGION.
    • Gość: OBSERWATOR S O S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.10, 23:26


      zwiń S O S Obserwator


      Miasta,Śląskie utraciły swą "Duszę".Aktualnym staje się posłanie polskiego
      Papieża-"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi"- w tym
      przypadku śląskiej Ziemi.

      PS:Santo Autonomia= S O S (Samorządne Obywatelskie Społeczeństwo).Tylko to
      uchroni od dalszej degradacji ten REGION.
      • Gość: harc mistrz & HKP Re: S O S IP: 95.215.21.* 21.01.10, 00:01
        KUTZ W SOSIE WŁASNYM...
        • Gość: Skaut Re: S O S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.10, 10:33
          Skaut do harcmistrza:
          ....w sosie własnym,bez przypraw z Warszawy i Altreichu!
    • wilhelm4 Wkasnie, dokladnie ! 21.01.10, 21:14
      Zawsze myslalem i mowilem,
      ze te cale manewry z ta niby metropolia z gorolowicami
      to nic innego jak tryk coby odwrocic uwaga
      od Auitonomii, Slaskosci, Slaskiej Emancypacji
      i generalnie od odklamania i odgiecia deformacji !!!

      INo slonsko Metropolia, ino Silezja, ino Slosnk !!!!!
    • Gość: KAT K.Kutz: Projekt ustawy o metropoliach to niezły... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.10, 08:04
      METROPOLIA KULTURALNA - OTO CEL.

      EUROPEJSKA STOLICA KULTURY - TO NIEPOWTARZALNA SZANSA!!!
      NIECH SIĘ KATOWICE ZMOBILIZUJĄ!
      ŻYCZĘ POWODZENIA!!!
      dr WWW

      STOLICA POLSKI - STOLICĄ POLSKIEJ KULTURY!
      STOLICA MAŁOPOLSKI - STOLICĄ POLSKIEGO ZAŚCIANKA...
      A STOLICA ŚLĄSKA?!

      Wojciech W. Wiercioch
      (PISARZ, SATYRYK)
      wwwiercioch.blog.onet.pl/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka