Dodaj do ulubionych

Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p...

24.06.11, 09:17
nie wiem, śmiać się czy płakać
Obserwuj wątek
    • Gość: borgg Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 10:12
      Na imprezę w Boże Ciało na śląskiej wsi nie ma miejsca, wszyscy wychowani na Śląsku to wiedzą.
      Dokładnie tak, jak w Polsce w Wigilię nie urządza się biesiady piwnej.

      Wyborcza dziwi się światu. Bezcenne.
      • jazmig No i dobrze się stało 24.06.11, 16:25
        Trzeba umieć uszanować uczucia ludzi. Tego rodzaju impreza w Boże Ciało jest zwyczajną prowokacją - komu ta prowokacja była potrzebna? Ona nie musi odbywać się akurat w Boże Ciało, równie dobrze może się odbywać w sobotę.
    • Gość: sf jest kompromis. co sie dziwicie tradycji? IP: *.mikolow.multimetro.pl 24.06.11, 10:20
      poza tym widzieliśmy ostatno jak sie szanuje symbole religijne w Polsce, wiec skłonny był bym uwierzyć że jakieś zapijaczone bajtle wychowane w duchu tolerancji "bawią" sie na Ołtarzu.
      Ostatnio w art nt. wieńca pod pomnikiem Powstańców Śląskich wiatr na pewno nie zrzucił a tutaj cały ołtarz zmiótł... ach ta hipokryzja dziennikarska. pozdrawiam i nie róbcie afery z niczego
      PS. lubie rege:)
    • Gość: gość Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... IP: *.centertel.pl 24.06.11, 10:39
      To jest najlepszy przykład wywierania presji przez Kościół.
      Czy nie można zrozumiec, że jedni chcą chodzić w procesji, a inni bawić się inaczej?
      Czy wszystko i zawsze musi byc podporządkowane lokalnym bonzom ?
      religia jest sprawą prywatną a obrzędy religijne powinny sie odbywać w kościele. Procesja dookoła kościoła !
      Młodzi ludzie sa już inaczej wychowywani i w następnym pokoleniu już tej dyktatury proboszcza sie sprzeciwią. Zobaczycie.!

      Pozdrawiam
      • Gość: Zka Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.ngm.net.pl 24.06.11, 11:17
        Łażenie po ulicach, osiedlach, grupy wyznawców, to bardziej zakrawa na sektę, niż na normalną religię.
        Jednych cieszy zabobon, innych prawdziwa muzyka - każdy ma prawo do swobodnego wyboru.
        CZASY OGŁUPIANIA KLERU ZMIERZAJĄ KU KOŃCOWI - LUDZIE UMIEJĄ CZYTAĆ I PISAĆ /JEST XXIw./.
    • maura4 Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... 24.06.11, 11:12
      Zmieni się, zmieni. Jeszcze parę latek i biskup będzie miał spokój w swojej luksusowej rezydencji. Kto żyw ucieknie. Zostanie ten, kto już nie da rady. W końcu powymierają i biskup będzie panem na włościach. A tak swoją drogą z czyich pieniędzy budowana jest rezydencja letnia dla biskupa ? Czyżby ze składek biednych parafian ? To po to oni sie składają ? Po to każe się dzieciom rezygnować ze swoich drobnych przyjemności, dając im skarbonki przed Wielkanocą, aby biskup miał duże przyjemności ?
    • Gość: latko Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 11:26

      Dopóki naciągacze naciągają większość, dopóty stodoła nie ma szans. Dopiero kiedy naciągaczom większość się wymknie, przestaną znaczyć cokolwiek - zostanie im tylko majątek, który do tej pory nagrabili wzamian za oszukańcze obietnice i za pomocą zastraszania.

      Nie ma co liczyć na władzę - mariaż tronu z ołtarzem pasuje obu stronom - w takim sojuszu łatwiej się rządzi niewolnikami. Ale gdyby niewolnicy pozbyli się chociaż pasożyta Wielkiego Oszusta, już poczuliby ulgę, bo pany musiałyby ich zacząć szanować - jako umiejących myśleć i znających swoją godność ludzką.

      A tak, dopóki ludzie są trzodą wierzącą zamiast myślącą, można z nimi robić co się komu podoba.

    • mieszkaniec_wszechswiatow Przecież żyjemy w kolonii watykanika - wie o tym 24.06.11, 11:47

      każdy już od przedszkola !!!
    • starblast Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... 24.06.11, 11:50
      Takie nieracjonalne działania podszyte nienawiścią do inaczej myślących lub strachem przed nimi nie przysparza nowych wyznawców katolicyzmu albo przynajmniej ludzi, którzy będą szanować to wyznanie (przynajmniej publicznie). Dla młodych postępowanie hierarchii kościelnej i tych prowincjonalnych proboszczów, księży jawi się jak dyktatura, bo faktycznie narzucają swoją wolę "jedynie słuszną" (każda religia chce być tą jedyną alternatywą życia) i dążą do podporządkowania wszystkich po trupach. To nie doprowadzi do niczego dobrego, niestety. Młodzi się buntują i odsuwają się od takich ludzi. Wolą sami myśleć i żyć po swojemu, a nie w niewoli umysłowej. Tak jak ktoś wyżej napisał, za jakiś czas pleban będzie miał ciszę i spokój, ale zapewne wtedy będzie narzekał na brak wiernych i kasy. Coś za coś. Sami sobie winni.
      • Gość: latko Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 12:25

        Dopóki pany nie odetną ołtarza od kasy państwowej biskupom wierni nie będą do niczego potrzebni, tak jak teraz nie są potrzebni, służą tylko jako statystyczny straszak na panów - argument w "negocjacjach" z panami o jeszcze więcej z państwowej kasy.

        Prawdziwa kasa płynie do ołtarza przez państwowe instytucje, a nie przez tacę!

        Dlatego biskupi mają wiernych w d.upie, kiedy tym na przykład nie podoba się proboszcz.
        Ale trzoda wciąż nie umie tego dostrzec.
    • 6.smiech Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... 24.06.11, 11:52
      Nie ze takie koncerty sa mnie ulubione ale tu chodzi o cos innego. Chodzi o coraz wiekszy
      teror ze strony kosciola ze reszta zycia musi sie jemu podporzadkowac. Wyobrazcie sobie
      teraz jaki to gwalt by sie podniosl gdyb cos kosciowowi kazano przelozyc lub nie isc z procesja
      jakimis ulicami. Przeklenstwa, ekskomuniki, oskarzenia o ucisk, profanowania wiary itp. nie byloby konca. Najwyzszy czas rozwiazac konkordat poki nie bedzie za pozno !
      • Gość: rechot Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.kasa-chorych.silesia.pl 24.06.11, 12:42
        Zauważasz terror ze strony kościoła - nie zuwazasz swojej hipokryzji.
        To świeto Bożego Ciała i także od ciebie trzeba wymagać szacunku dla ludzi to święto obchodzących.Jeśli nie obchodzisz - idz do pracy - to nie twoje święto /ale oczywiście z dnia wolnego chętnie korzystasz/.
        I rób sobie festiwale kiedy i gdzie chcesz, tylko nie depcz uczuć innych ludzi
        • 6.smiech Re: Gość portalu: rechot 24.06.11, 12:54
          hipokryzja jest to co sam piszesz. Ja mam nie deptac twoich uczuc a moje moze deptac
          kosciol ? Poza tym za swieta zazwyczaj dziekuje sie panstwu ktore je ustanawia. Kosciol
          moze je sobie tylko chciec.
          • Gość: rechot Re: Gość portalu: rechot IP: *.kasa-chorych.silesia.pl 24.06.11, 13:56
            Człowieku inteligentny inaczej - to nie państwo ustanawia święta kościelne, może je co najwy żej uznać za swoje lub nie.
            A żeby czyjeś uczucie deptać to trzeba najpierw je mieć - mylisz uczucia z złymi emocjami
            gratulije tolerancji
            • Gość: latko Re: Gość portalu: rechot IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 14:33

              Drogi Rechocie,

              Kościół to jest instytucja powstała w celu odbierania zasobów otumianionym.
              Poczytaj historię to sam się przekonasz.

              Kościół nie ma nic wspolnego ani z wiarą (jakąkolwiek) ani z Bogiem (jakimkolwiek).

              Mało tego, jakakolwiek wiara i jakikolwiek Bóg dla Kościoła są zabójcze - katechizm służy do tego, żeby po-datnicy nie zorientowali się, że są bezczelnie okradani.

              Każdy człowiek może wierzyć w Boga BEZ pośrednictwa ZŁODZIEI.

              Władza państwowa, która zrasta się z Kościołem robi to tylko po to, żeby móc robić co chce ze zmniejszoną kontrolą ze strony obywateli - im "prościejsi" i naiwniejsi "obywatele" tym lepiej.
    • wenzel2 Letnia rezydedencja arcypyskupa? 24.06.11, 12:13
      ... budowana przez Lasy Państwowe? bardzo ciekawe, ale to chyba materia dla prokuratury?
    • jozwa51 Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... 24.06.11, 12:17
      kiedy czarni imprezuja nalezy pozamykac ulice, zakazac innych imprez.kazdy polak czy to biernie czy to czynnie musi uczestniczyc w ich imprezach.to wlasnie jest totalitaryzm.
    • aethelstan Festiwal reggae przesunięty. 24.06.11, 14:38
      Ciekawe, czy gdyby w Kobiórze mieszkała duża społeczność fanów reggae, której przedstawiciele zaprotestowaliby przeciwko organizowaniu żenującej w ich mniemaniu procesji ku czci opłatka w dniu festiwalu, Xiądz Proboszcz potulnie podporządkowałby się woli większości i obrażającą ich uczucia procesję przeniósł na inny dzień?
      • Gość: borgg Re: Festiwal reggae przesunięty. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 14:43
        Jak nie widzisz różnicy wartości między koncertem a Bożym Ciałem, to cóż, zacytuję klasyka Rydzyka: " ..nie wszyscy czują po polsku".
        To chyba o takich właśnie osobach.
        • 6.smiech Re: Gość portalu: borgg 24.06.11, 14:52
          i znowu wypowiedzial sie nastepny rydzykowy bezmozgowiec: "nie wszyscy czują po polsku". dobry przyklad bezgranicznej tolerancji katolickiej.
    • Gość: borgg Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 14:39
      Nieźle, widzę, że nie wszyscy komentatorzy kupuja tezę artykułu: " nietolerancyjni katolicy przeciw fajnym imprezowiczom".
      No cóż, pozostali, jak im dzieci zaczną rosnąć, też pewnie dojdą do wniosku, że w takich przypadkach to akurat imprezowicze mają mało tolerancji i kultury (żłopanie piwska- kultowe?, branie bez pozwolenia cudzej własności itd) ..

      Myśle, że jednak w artykule chodzi głównie o postawienie w złym świetle jakiejś legalnej budowy, prowadzonej przez Kościół, że jest niby realizowana za cudze pieniądze.. (lasy państwowe?).
      Jeśli dziennikarz coś o tym wie, powinien natychmiast zgłosić sprawę do prokuratury. Jeśli nie zgłosił, to pewnie ..... wie.

      • aethelstan Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie 24.06.11, 14:48
        Gość portalu: borgg napisał(a):

        > No cóż, pozostali, jak im dzieci zaczną rosnąć, też pewnie dojdą do wniosku, że
        > w takich przypadkach to akurat imprezowicze mają mało tolerancji i kultury (żł
        > opanie piwska- kultowe?, branie bez pozwolenia cudzej własności itd) ..

        Szacunek dla własności to akurat nie jest coś , czym możecie się chwalić - vide niesławna Komisja Majątkowa, przez złośliwych zwana Radą Strażników Rewolucji Katolickiej. Zabranie paru zbędnych palet to pikuś w porównaniu z sumami, które KRK rękami sobie oddanych polityków wyprowadza z państwowego (=świeckiego) budżetu na emerytury dla księży, organizację katolickiego agitpropu w szkołach itp.

        Nie rozumiem, w jaki sposób imprezowicze wykazali się brakiem kultury, pijąc piwo. Łapali przechodniów i zmuszali do włączenia się do libacji? Jeśli chodzi o picie alkoholu samo w sobie, to co w tym złego i dlaczego przeszkadza to katolikom (przecież wasi księża też konsumują publicznie alkohol i to w celach kultowych)?
        • Gość: borgg Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 15:16
          Pisałem o złym zachowaniu imprezowiczów w Boże Ciało i tyle.

          Nie wspomniałeś jeszcze o: stosach, krucjatach,pedofilii, ale wyliczyłeś już: głęboko niesłuszne odbieranie ukradzionego przez Komisję Majątkową, przedrzeźniłeś Mszę. Nieźle. Skrobnij coś jeszcze o 3 pierwszych tematach.

          Może kiedyś pojmiesz różnicę między wartością koncertu a Bożego Ciała- która dla większości Polaków jest jasna -i docenisz odpowiednie zachowanie przy każdej z okazji.

          No, ale jak mama i tata nie nauczyli, to ciężko będzie..
          Ukłony:)
          • Gość: latko Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 15:23

            "Może kiedyś pojmiesz różnicę między wartością koncertu a Bożego Ciała- która dla większości Polaków jest jasna -i docenisz odpowiednie zachowanie przy każdej z okazji."

            Ja już pojmuję tę różnicę. Koncert jest dla ludzi - cieszą się, bawią się, ruszają sie (stawy i mięśnie pracują), odprężają się, wypoczywają, poznają się wzajemnie, kochają się, patrzą na siebie życzliwie, czują wspólność jakąś ludzkiego żywota TU I TERAZ i ZA DARMO.

            Boże Ciało zaś jest świętem kościelnym (nie chrześcijańskim) ustanowionym jako sztywny rytuał do przestrzegania nabożnego (mało kto wie czemu nabożnego, po co i dlaczego, i słusznie bo to niczemu pożytecznemu nie służy).
          • aethelstan @ borgg 24.06.11, 15:41
            Drogi Borggu!

            1. Jeśliby nawet Komisja zwracała ukradziony KRK majątek (a nie jest tajemnicą, że zwrócono go prawdopodobnie więcej, niż Kościół stracił, oraz że majątek KRK w ciągu wieków akumulował się dzięki m.in. protekcji ze strony autorytarnego państwa i przymusowej pracy uciskanego chłopa - czyli, like, zalegalizowanej kradzieży), to nie usprawiedliwia to w żaden sposób sprzecznej ze zdrowym rozsądkiem i Konstytucją procedury, w której o "zwrotach" decydowało gremium złożone w połowie z reprezentantów potencjalnego beneficjenta (Czy jeśli wytoczę ci proces oskarżając cię o kradzież, to będzie go prowadzić 2 sędziów - państwowy i mój własny?), które rekwirowało na ten cel majątek podmiotów nieistniejących w momencie gdy owa "grabież" miała miejsce, i od którego decyzji nie było odwołania. Nie próbujesz polemizować z zarzutami dotyczącymi np. państwowych emerytur dla księży - cieszy mnie, że nawet gorliwi katolicy dostrzegają już niewłaściwość tego procederu :)

            2. Nie dostrzegam różnicy między mszą/procesją a koncertem, bo ona ma charakter czysto subiektywny; dla osoby obojętnej względem muzyki i religii msza i koncert są tyle samo warte, dla gorliwego fana reggae koncert może być równie święty co dla ciebie msza. Nie masz prawa oczekiwać od reszty społeczeństwa, że podporządkuje się twoim poglądom tylko dlatego, że w Polsce papież i Jezus mają więcej fanów niż Bob Marley.

            3. Imprezowicze nie zachowali się w zły sposób, może oprócz tego, kto te deski zabrał (ale to incydent). Pisałeś z pozycji katolickiego ideowca, więc mam pełne prawo wypominać Ci, że twój własny Kościół dopuszcza się w tym zakresie (ochrony własności) o wiele cięższych wykroczeń.
            • Gość: Szanowny, Re: @ borgg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 16:09
              1. Majątku zwrócono mniej niż zabrano niezgodnie z prawem (bo można zabrać zgodnie z prawem, nacjonalizując i wypłacając odszkodowanie), emerytury to zobowiązanie państwa zaciągniete przy okazji nacjonalizacji (Kościół jest skandalicznie wyłączony z projektów reprywatyzacyjnych), komisja była ciałem polubownym, dlatego mieszanym, o ucisku chłopa mówili najwięcej ci, którzy doprowadzili nasz kraj do ruiny, czyli czerwoni..
              2. Dlatego cytowałem Rydzyka, że nie wszyscy czują po polsku, bo w kulturze polskiej różnica między Bożym Ciałem a konceretem jets jasna, na Jamajce może być inaczej, na korzyść Marleya na przykład..Widzisz, kulturę się dziedziczy, a nie wymyśla w każdym pokoleniu na nowo, dlatego mówimy po polsku, choć angielski byłby praktyczniejszy, a do jej przyjęcia potrzebne jest wychowanie i tak kółko się zamyka..
              3. Piszę z punktu widzenia człowieka, któremu starsi pokazali jak warto zachwowywać się w Boże Ciało, a jak nie, tyle.. Sprawy wiary i niewiary nie mają z tym wiele współnego, np nie jestem żydem, ale koło synangogi w szabat nie piekłbym świniaka na rożnie, bo wiem, że żydzi uznają wieprzowinę za coś nieczystego, co kala ich miejsca święte. Proste? To sprawa wychowania i pewnej, hmm..: tolerancji, której imprezowiczom z Kobiórze zabrakło- tyle na ten temat.
              Ukłony
              • Gość: latko Re: @ borgg IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 16:25
                "o ucisku chłopa mówili najwięcej ci, którzy doprowadzili nasz kraj do ruiny, czyli czerwoni."

                Pan Szanowny uważa, że my wszyscy myślimy, że w średniowieczu księża pracowali w majątkach należących do chłopów pańszczyźnianych? A nie odwrotnie?

                Na szczęście większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ta religia przyszła na naszą ziemię na mieczach i została przyjęta pod groźbą śmierci. Taka śmierć spotkała na przykład naszych sąsiadów Prusów.

                Są granice bredzenia.
              • aethelstan Re: @ borgg 24.06.11, 17:00
                1. Kościół jest związkiem wyznaniowym i państwo nie ma obowiązku dbać o uposażenie jego funkcjonariuszy - to wyłącznie wewnętrzna sprawa wiernych. Fakt, że Komisja była ciałem mieszanym jest skandaliczny (z jakiej racji w podejmowaniu decyzji o przekazaniu KRK publicznego majątku ma brać udział KRK? Co z zasada, że nikt nie może być sędzią we własnej sprawie?). Wyzysk chłopa (& robotnika ;) przez kler jest faktem niezależnie od tego, kto go piętnował, więc z punktu widzenia moralnego rekwizycja majątku kościelnego była jak najbardziej uzasadniona. Co do wysokości "zwrotów" po 1989, to jest to sprawa co najmniej dyskusyjna; gdyby nawet KRK miał prawo domagać się rekompensaty, to absurdalna procedura jej przyznawania i tak by go kompromitowała (razem ze spolegliwymi władzami).

                ad rem:
                2. Polscy neopoganie ("rodzimowiercy") zapewne twierdzą, że w kulturze polskiej właściwy jest kult Swarożyca, a katolicy powinni poprawić swój kalendarz obrzędowy tak, aby nie kolidował z świętami "Wiary Ojców". Wasza opinia na temat roli katolicyzmu w kulturze polskiej jest li tylko waszą prywatna opinią na temat, na który uczestnik tej kultury może mieć diametralnie odmienne zdanie, a to, że akurat w tej chwili reprezentujecie opcję większościową uprawnia was do narzucania innym swojej opinii w takim samym stopniu, jak zjadacze schabowego maja prawo do dyskryminowania wegetarian... żadnym.

                3. Nieprawda. Wyłącznie sprawą wiary jest, że domagasz się, aby okazywano szacunek twojemu Bożemu Ciału i zwyczajom kulinarnym judaistów, a jednocześnie nie przeszkadza ci, że kobiórscy gorliwcy nie okazują szacunku fanom reggae ("demoniczne zachowania" - w katolickim świecie to chyba określenie obraźliwe?) i nie pozwalają im na organizację ich festiwalu w zwyczajowo przyjętym terminie.

                Imprezowiczom nie zabrakło żadnej tolerancji - nie dokonali żadnego aktu agresji wobec katolików. Niestosowanie się do katolickiego kalendarza rytualnego i związanych z nim tabu jest taką samą nietolerancja, jak jedzenie obiadu w dzień w trakcie Ramadanu (nietolerancja wobec muzułmanów!), jedzenie na obiad wieprzowiny (nietolerancja wobec muzułmanów i Żydów!), jedzenie wołowiny (nietolerancja wobec hinduistów!) itd. Nikt nie ma obowiązku podporządkowywać się waszym prywatnym zapatrywaniom na sferę nadprzyrodzoną, i tyle.
                • Gość: borgg Re: @ borgg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 17:19
                  1. Nie rozumiesz słowa "polubowny"- doczytaj.
                  2. Nie widzisz różnicy między klasycznymi tradycjami religijnymi (u nas coś z 1000 lat) a Swarożycowymi (znacznie mniej)- to odwołanie się do czasów i wierzeń przed 966 rokiem wymyślili chyba najbardziej nielubiący prymasa Wyszyńskiego zorientowani nacjonalistycznie polscy komuniści, coś chyba o tym czytałem.
                  3. Głośna muza+piwsko+zabieranie cudzych rzeczy to dla Ciebie sprawy godne porównania z religią katolicką lub żydowską.. Nie mam więcej uwag.

                  Ukłony



                  • Gość: latko Re: @ borgg IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 17:29

                    "Nie widzisz różnicy między klasycznymi tradycjami religijnymi (u nas coś z 1000 lat) a Swarożycowymi (znacznie mniej)"

                    Widzę ogromną różnicę. Swarożycowe były nasze, natomiast "klasyczne", jak nazwano tu rzekomo-chrześcijańskie (bo nie są chrześcijańskie tylko kościelne) zostały przyniesione na mieczach najeźdzców.

                    Gdyby wcześni władcy rodzącej się dopiero Polski nie ulegli agresji Kościoła Rzymskiego, Polska by nie powstała. Musieli przyjąć tę religię. To był historyczny przymus. To był gwałt.
                  • aethelstan Re: @ borgg 24.06.11, 17:38
                    1. To, że ulegli wobec KRK politycy znaleźli sposób na legalizację rozdawania KRK publicznego majątku jeszcze nie znaczy, że to było uczciwe.

                    2. Nie widzę, bo czemu miałbym? Wszystkie tradycje religijne są we współczesnym społeczeństwie równe bez względu na czas trwania czy abstrakcyjną klasyczność. Wy katolicy nie spieszycie się z uznaniem wyższości hinduizmu i buddyzmu, pomimo ich niewątpliwej na tym polu przewagi nad waszą religią - czyli też to rozumiecie. I dobrze :)

                    3. Owo "zabieranie cudzych rzeczy" to w rzeczywistości nic nie znaczący epizod z paroma deskami. Jako sposób spędzania wolnego czasu imprezowanie (i czemu tak nienawidzisz piwa i muzyki?) jest równoprawne z uczestniczeniem w ceremoniach religijnych.
      • Gość: latko Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 15:01

        W Polsce Kościół robi wszystko za cudze pieniądze bo księża nie pracują. Księża opowiadają bajki.
        Za te bajki biorą kasę. Co gorsza, biorą ją, za pośrednictwem Panów (władza pańśtwowa). również od tych, którzy NIE życzą sobie żeby ich pieniądze szły na takie głupoty.

        Pany pod rękę z plebanami nas okradają.

        Gdybyśmy plebanów posłali w cholerę, pany TEŻ by sie trochę przykróciły.
    • sss9 Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie 24.06.11, 14:43
      a teraz proszę o komentarz Biuro ESK, członków Rady Programowej i redaktorów Gazety Katowice, którzy z iście stachanowskim poświęceniem pompowali balon ESK dla Katowic i aglomeracji.
      motto: "wyzwoliła się ogromna energia społeczna, potencjał ludzki, którego nie zmarnujemy!"
    • jagger2009 Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... 24.06.11, 16:09
      Nie wierze w to co czytam, ale teraz rozumiem ze Rydzyk i kler czuja sie bezkarni i robia to co chca, wstyd i hanba tylko nie wiem komu, spoleczenstwu czy rzadowi
      • Gość: latko Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.dynamic.chello.pl 24.06.11, 16:42

        Wstyd i hańba Rządowi bo to on ogłupia również przez to, że pieniądze zabrane ludziom (podatki) daje Kościołowi, że finansuje katechizację, ubezpieczenie księży, budowę przybytków, kapelanaty, przekazuje pieniądze Caritasowi i nie sprawdza co się z nimi dzieje, daje kościołowi ziemię, zamki, pałace, dwory, dotacje rządowe i dotacje unijne. I co nie tylko. Lista jest długa.

        Społeczeństwa natomiast trochę szkoda, że ma takie rządy. Z drugiej strony jednak: ludzie mają takie rządy na jakie zasługują. W tym przypadku zasługują na to bycie okradanymi przez to że mają słaby rozum. Dlatego Kościół tak dba aby ten rozum był jak najbardziej słaby.
        • Gość: borgg Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 17:04
          latko,
          pochodź sobie wirtualnie po np górnośląskich miastach i poczytaj, ile w instytucji użyteczności publicznej Kościół(lub kościoły, ewngelicy też) założył w tych miejscowościach, ilu księży i zakonnic w nich pracowało.

          Tylko błagam, najpierw poczytaj, a potem pisz.

          A, jeszcze jedno: kościoły nie są gorsze od klubów piłkarskich, filharmonii- na które też płaci państwo i tak długo jak sobie jako wyborcy tego życzymy powinno być to utrzymane. A jak przestaniemy sobie tego życzyć to zagłosujemy na czerwonych albo ich antykościelnych sojuszników.

          Poważanie.
          Bez odbioru.
          • aethelstan Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie 24.06.11, 17:18
            Gość portalu: borgg napisał(a):
            > latko,
            > pochodź sobie wirtualnie po np górnośląskich miastach i poczytaj, ile w instytu
            > cji użyteczności publicznej Kościół(lub kościoły, ewngelicy też) założył w tych
            > miejscowościach, ilu księży i zakonnic w nich pracowało.

            Przecież po to założył, żeby mieć lepszy PR. Jeśli Coca-Cola zasponsoruje w Kobiórze nową przychodnie i remont dworca kolejowego, to zgodzisz się, żeby katolicy mogli organizować swoje procesje dopiero po konsultacji z lokalnymi władzami koncernu?

            > Tylko błagam, najpierw poczytaj, a potem pisz.
            >
            > A, jeszcze jedno: kościoły nie są gorsze od klubów piłkarskich, filharmonii- na
            > które też płaci państwo i tak długo jak sobie jako wyborcy tego życzymy powinn
            > o być to utrzymane

            Są. Filharmonia jest dla każdego, świątynia tylko dla członków danej religii - a więc jest logiczne, że pierwsze może być finansowane przez państwo, drugie przez związek wyznaniowy z pieniędzy jego członków i niczyich innych.
            • Gość: borgg Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 17:30
              A szpitale są tylko dla chorych, to nie powinniśmy jako zdrowi na nie płacić, no nie?

              Miły jesteś, ale chyba ciut za bardzo kościoła nie lubisz,

              Ukłony i spokojnego wieczoru, niech Cię w niedzielny poranek dzwony za wcześnie nie obudzą, bo, do jasnej ciasnej, w kulturze polskiej od kilkuset lat tak se dzwonią:))

              • aethelstan Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie 24.06.11, 17:45
                Wszyscy możemy w każdej chwili zachorować bez naszej zgody, katolikami zostać możemy tylko w wyniku świadomej decyzji - nie ma tu żadnej analogii. Owszem, za kościołem nie przepadam, podobnie jak kobiórscy katolicy za reggae - tyle że mnie nigdy by nie przyszło do głowy, żeby żądać od katolików odwołania procesji w Boże Ciało, bo akurat wybrałem sobie czerwiec na Miesiąc Racjonalizmu.

                W skrócie: miły jesteś, ale powinieneś sobie przyswoić maksymę ,,żyj i pozwól żyć innym", a następnie wytłumaczyć ja swoim nadgorliwym współwyznawcom. Ukłony :)
                • Gość: borgg Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.11, 18:09
                  Do filharmonii też idzie się w wyniku świadomej decyzji:))

                  A maksyma jest słaba, bo nie określa, jakie ma być to życie warte starania.
                  To podpowiada kultura, także to, co się robi i w jakim czasie:)
                  • sss9 Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie 24.06.11, 18:39
                    każda niepokropiona przez kapelana impreza, czy to będzie koncert, wystawa, spotkanie towarzyskie, szkodzi "uczuciom religijnym" wyznawców. to zdumiewające, ilu z nich po mszy i procesji zasiada do litra wódki, a później za kierownicą, bo przecież najbliższy monopolowy jest zamknięty z powodu "religijnego święta", albo zwyczajnie pierze żonę i dzieci. to właśnie jest ten rozmodlony naród, któremu wszystko i wszyscy przeszkadzają w religijnym skupieniu. zawsze zadziwiał mnie fakt, że w kraju, w którym teoretycznie istnieje rozdział Kościoła i Państwa, życie ogółu obywateli jest regulowane pod zachcianki i fobie garstki dewotów.
                    zamiast finansować Kościoły z budżetu Państwa, niech wreszcie opodatkuje się wiernych podatkiem kościelnym, np. 8% od zarobków, a zobaczymy jak masowa i szczera jest ta religijność Polaków.
                  • Gość: latko Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.11, 01:07
                    Drogi borgg,

                    Przeczytaj historię świata. Przeczytaj historię religii w ogóle. Następnie przeczytaj historię religii obecnie w sposób nieuprawniony nazywanej chrześcijańską. Potem, jeżeli jeszcze będziesz miał energię, przeczytaj historię Kościoła Rzymskiego. Po drodze przeczytaj historię polskiego państwa, którego władcy musieli toczyć śmiertelnie niebezpieczne dla Naszego Pańswa potyczki z zakusami Watykanu. W międzyczasie spróbuj na karteczce papieru spisać ile milionów ludzi zamordowano w imię "chrześcijaństwa".

                    Potem wróć na to forum.

                    "Religie to trujące chwasty i bajki wymyślone przez starożytnych,
                    bez żadnej wartości poza tą, jaką mają dla tych,
                    którzy wykorzystują łatwowierne masy." Al-Ma'arri, (973-1057)
            • Gość: Zka Re: Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie IP: *.ngm.net.pl 24.06.11, 17:41
              1. Święto 23.06 - to święto jakichś kanibali, którzy będą "jeść ciało i popijać krwią".
              2. Co do Komisji Majątkowej - to chciałbym najpierw wiedzieć w jaki sposób kościół "NAMODLIŁ" takich majątków ??
              3. Każda religia, każda sekta, to sprzedawcy BAJEK dla MNIEJ ROZGARNIĘTYCH INTELEKTUALNIE.
              4. KK to indoktrynuje i okrada społeczeństwo w sposób bezczelny, z wielkim tupetem.
              5. Postępowanie KK niczym się nie różni od działanie mafii.
    • Gość: leofil939 Festiwal reggae i prawda o tym festiwalu! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.11, 17:54
      Nie niezłą wieś ten ksiądz zrobił... Mam nadzieje że takich przypałów juz dla mojej miejscowości więcej nie zrobi. Oczywiście ten artykuł też jest przejaskrawiony, dlatego proszę jako mieszkaniec Kobióra traktować go z przymrożeniem oka.
    • Gość: leofil939 oficjalna dyskusja o tej imprezie reggae IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.11, 17:56
      Oficjalna dyskusja toczy się na miejscowym forum: forum.kobior.com/viewtopic.php?f=6&t=85

      Zainteresowanym polecam.
    • Gość: JANEK Festiwal reggae przesunięty. W Boże Ciało nie p... IP: *.150.139.113.internetia.net.pl 27.06.11, 12:54
      jak dla mnie to sie moze nie odbywac, zdemolowane przystanki, nacpana i pijana mlodzierz, wymiotuja wszedzie... to ze sie nie odbylo w Boze Ciało to faktycznie cos strasznego! trzeba o tym pisac w gazecie... naszczescie nie czytam tego brukowca :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka