Dodaj do ulubionych

Nowe rondo..

26.10.04, 23:23
Nie wiem, czy już to zauważyliście, ale rondo lada moment znów się zmieni -
na razie widzę, że od strony Siemianowic będzie wjazd tylko z 2 pasów (prawy
pas na wysokości dawnego LOT-u zamienia się w przystankowo-parkingowy i
kończy się chamskim zwężeniem przy pomocy krawężnika)..
Obserwuj wątek
    • arnold7 Re: Nowe rondo.. 26.10.04, 23:27
      bartoszcze napisał(a):

      > Nie wiem, czy już to zauważyliście, ale rondo lada moment znów się zmieni -
      > na razie widzę, że od strony Siemianowic będzie wjazd tylko z 2 pasów (prawy
      > pas na wysokości dawnego LOT-u zamienia się w przystankowo-parkingowy i
      > kończy się chamskim zwężeniem przy pomocy krawężnika)..
      >

      Ostro zapinkalajom przi rondzie. Wczorej jeszcze walcowali kruszywo (bou bild
      na FK, mozno kierys zauwazyl), dzisioj jusz linie na asfalcie szmarowali.

    • Gość: architekt Krótkowzroczność. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.04, 11:00
      Architekci nic nie zrozumieli. Przebudowali rondo pozostawiając je w takich
      samych rozmiarach jak poprzednio, a nawet jak mówi kolega, zwężając pewne
      odcinki. Zupełnie bez wyobraźni ! Założę się, że jak nie od razu, to za kilka
      lat znowu się zakorkuje.
      2. I inny ważny wątek- "całkiem przypadkowo", przy okazji remontu okazuje się,
      że przystanki autobusowe przy skrzyżowaniu Korfantego i Oblatów, przed Rondem
      oraz przejście dla pieszych na Korfantego na wysokości Delikatesów cieszą się
      ogromną popularnością. Ciekawe czy tak zostanie, czy też powróca do
      niewygodnego starego stanu ?
    • terminal_slawkow Re: Nowe rondo.. 27.10.04, 13:25
      Takim samym chamskim zwężeniem są krawężniki na skrzyżowaniu Chorzowskiej i
      Grundmanna i Stęślickiego. Prawy pas ul Chorzowskiej jest zakończony
      krawężnikiem i droga zostaje ograniczona do dwóch pasów.
      Myślę, że jest błędem zwężanie DTŚ w niektórych miejscach do dwóch pasów.
      Najlepiej zrobioną drogą pozostaje trasa z czasów Gierka Katowice - Sosnowiec.
      W każdym miejscu, co by się nie działo jest ona 3 pasmowa. Nie było przy jej
      budowie miejsca na kompromisy.
      • Gość: Krzyś Re: Nowe rondo.. IP: *.pke.pl 27.10.04, 13:46
        heh, widza, że same "eksperty" od dróg i aglomeracji tu siedzą. Chopy Wy się tu
        marnujecie!;)

        qrwa, tak źle i tak nie dobrze, echhh ;(
        • kelo Re: Nowe rondo.. 27.10.04, 13:53
          Pan w radio powiedział, że przez rondo teraz jeździ 55 tys aut, a po oddaniu
          tunelu 45 tys pojedzie tunelem, więc dla 10 tys aut DZIENNIE może tyle właśnie
          wystarczy.
          • Gość: lalala Re: Nowe rondo.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.04, 22:39
            Optymistycznie czy pesymistycznie?
          • Gość: bleble Re: Nowe rondo.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.04, 10:14
            pan w radio powiedział, bo usłuszał od pana w UM, a ten usłyszał od pana e DTŚ,
            a pan z DTŚ usłyszał dziwne głosy.
            • Gość: Olo Re: Nowe rondo.. IP: *.altec.pl / *.altec.pl 29.10.04, 20:14
              jak coś budować to z dużym zapasem, bo kto wie przez ile lat będzie musiało
              służyć. Przykład to drogi Gierka. W latach 70 były wykorzystywane w minimalnym
              stopniu, a dzisiaj ??? Np. Warszawa-Bielsko, Katowice-Ustroń. Ruch jak cholera.
              A pamiętam jak w 80 latach z Katowic do Bielska jechało się praktycznie bez
              zatrzymania i zwalniania. Aż starch pomyśleć co by było dzisiaj na tych trasach
              gdyby wtedy wybudowano drogi z tak minimalnym zapasem przepustowości jak buduje
              się dzisiaj. Np zupełnie nowa droga Bocheńskiego-dzień dzień sznury samochodów i
              korki.
              • Gość: show biz Re: Nowe rondo.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.04, 20:48
                To jest naprawdę bez sensu projekt.
                • Gość: Tequila Re: Nowe rondo.. IP: *.katowice.msk.pl / *.devs.futuro.pl 31.10.04, 11:11
                  Jesteś specjalistą ? Aby wydawac takie osądy ?
                  • Gość: funfel Re: Nowe rondo.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.04, 13:33
                    Mam oczy + wyobraźnię.
              • Gość: wiadomo Re: Nowe rondo.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.04, 12:48
                a ty dzień w dzień tamtędy jeździsz :-) po co ?
              • Gość: PawelN Re: Nowe rondo.. IP: *.podchorazych.katowice.pl 01.11.04, 22:11
                przede wszystkim to trzeba rozwinąć transport masowy. co z tymi planami
                kolejki? przepadły?
                tylko dobra komunikacja miejska tj CZĘSTA, CAŁODOBOWA, PUNKTUALNA, SCHLUDNA i
                zarazem NIEOPŁACALNA (w sensie utrzymywana z dotacji) jest w stanie
                zminimalizować ruch miejski
                linie lotnicze powinny wypierać ruch między odległymi dużymi miastami,
                natomiast kolej powinna wozić tiry zeby nie trzbabylo tak dróg reperować często
                ...
                pstryk, pobudka!
      • arcykr Re: Nowe rondo.. 31.10.04, 17:11
        terminal_slawkow napisał:

        > W każdym miejscu, co by się nie działo jest ona 3 pasmowa.
        Aleja Górnośląska ma co najmniej 3 pasy w każdym miejscu, a w więksości - nawet 4.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka