Dodaj do ulubionych

Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem

IP: *.rutex.slask.pl 29.12.04, 21:46
kurcze, moze wreszcie cos ciekawgo pojawi sie architekurze miasta, cos czym
bezie sie mozna pochwalic. ps.gdzie mozna zobaczyc ten projekt???
Obserwuj wątek
    • Gość: obserwator Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.cti.us.edu.pl 29.12.04, 21:51
      kiedyś uczyłem redaktorów GW, że cyfry to są od 0 do 9, a takie inne większe
      lub mniejsze to już nie są cyfry, tylko liczby. najwyraźniej nauka poszła w
      las (Kopuła w cyfrach)...
    • Gość: roman Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.238.90.252.adsl.inetia.pl 30.12.04, 01:09
      kopuła, kopułą ale przecinające rondo tramwaje powodują korki (a przez chwilę
      było tak pięknie)
    • Gość: erwin krytyka: zastrzeżenie IP: *.podchorazych.katowice.pl 30.12.04, 02:57
      "z którego będzie można na stojąco popatrzeć na rynek i czuwać, czy nie jedzie
      tramwaj."
      to niejawnie sugeruje że na tramwaj trzeba będzie czekac :>
    • Gość: oberschlesier tramwaj musi jechac dolem IP: *.dip.t-dialin.net 30.12.04, 03:52
      tramwaj musi jechac pod rondem inaczej cala ta przebudowa to lipa ,wyrzucony
      pieniadz
      • Gość: Xvid Re: tramwaj musi jechac dolem IP: 213.227.80.* 30.12.04, 08:08
        Jak dolem? Dolem bedzie srednicowka, no chyba ze marzy ci sie metro :)
      • Gość: sfsdf Re: tramwaj musi jechac dolem IP: *.centrum.gliwice.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.04, 11:10
        dołem pojadą samochody na kierunku Chorzów - Roździeń. Skoro większość ruchu pójdzie tunelem to po co jeszcze wrzucać tam tramwaj. Oj, facet myśl a potem pisz.
    • arcykr Dyskusja i większe wizualizacje 30.12.04, 09:43
      skyscrapercity.com/showthread.php?t=163839
    • Gość: brawo Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.04, 11:00
      radosna "tfurczość" panów od DTS i władz miasta nie zna granic, z węzła
      komunikacyjnego robić centrum handlowo-usługowe. lepiej było tam zrobić
      lądowisko dla ufoludków. może by się jakaś latająca filiżanka skusiła
      sąsiedztwem spodka.
      • Gość: MAr Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.238.94.17.adsl.inetia.pl 30.12.04, 16:01
        Ot powiedział co wiedział a że niewiele wiedział...
    • Gość: Halina Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.chello.pl 30.12.04, 20:31
      Panie Prezydencie KATOWIC,pytania:
      - gdy zdarzy się,że w Katowicach będzie 50* celsjusza to czy będzie
      klimatyzacja?

      -gdy ktoś rozpuści tam pod kopułą gaz trujący, to powinien tam też być wyciąg
      mocny z klimatyzacją, widziałam w Californii takie wyciągi, jak się włączy to
      aż rwie powietrze w górę i nawiewa od razu czystym powietrzem w ciągu 1 minuty.

      -mycie kopuły będzie tylko przez deszcz? czy coś nowoczesnego będziemy mieli
      w Katowicach.

      -Na tarasach chcemy dużo kwiatów, fikusów,yukki,beniamimy,magnolie,[wzięłam pod
      uwagę wysokość i otwartą przestrzeń i miejsce na sztuczną choinkę i miejsce na
      Flagę Polską razem z Flagą katowicką.
      na dole na słupkach okrągłe lustra takie jak widziałam w Berlinie w centrum
      miasta. Też plan miasta dla tyrystów.
      I życzę sobie i miastu aby zawsze było czysto to jest gwarancją ,że będą
      turyści.
      Pijacy i brudasy niech raz na zawsze znikną z miasta!!!!
      Gratuluję przedsięwzięcia miastu KATOWICE bo bardzo to miasto kocham.
      • Gość: inzynier Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.04, 21:11
        so
        1 - nie bedzie w katowicach 50C NIGDY - wiec nawet jak klima bedzie to nie da rady
        2- to nie USA - nie ma terroru - a w hipermarketach widziala Pani takie??
        2a - wystarczy wlaczyc oddymianie
        3 - tez 3mam kciuki zeby sie udalo
      • Gość: erwin proponuję flagę śląską albo europejską IP: *.podchorazych.katowice.pl 31.12.04, 00:44
        w miejsce polskiej - będzie dużo lepiej pasowała do całości
      • Gość: Silesian Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.kochcice.sdi.tpnet.pl 31.12.04, 16:20
        Polskiyj fany niy życza sobie!! Moge być ślonsko, abo katowicko, ale niy polsko!!!
    • Gość: Jerzy Czym Katowice moga sie pochwalić IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.04, 22:47
      Katowice mają się czym chwalić. Wiele budynków to architektoniczne cacka.
      Autostrada i drogi wylotowe też nie są bez znaczenia. Zastanawia mnie tylko
      fakt kto przerabia autostradę w nieczytelny braz dla jadącego po raz piewszy.
      Zjazdy kiedyś zaprojektowane, teraz są zlikwidowane. Nie wiadomo kiedy i gdzie
      zjechać. A po pomyłce wjechać na powrót nie sposób.
      Czy mógłbym poznać nazwisko osoby decydująej o tych głupich zmianach ?
      Jest podstawowa zasada: Wszystkie znaki musza być czytelne i zrozumiale przy
      jeździe z szybkoscią 70-90 km/godz dla osoby jadącej po raz pierszy. Kto i
      dlaczego wymyślił kierunkowskaz na Skoczów zamiast na Wisłę czy Cieszyn ?
      Ględzenie o skrzyżowaniach arterii jest tylko mijaniem sie z prawdą.
      Kierunkowskazy mają pokazywać drogę zwyklym kierowcom którzy mają swój cel
      podróży ale nie mają przy sobie wyszkolonego pilota znającego sie na rozkładzie
      dróg w całym kraju i ich znaczeniu.
      Katowice mają się czym chwalić ale oznacznie dróg nie jest mocnym punktem. Nie
      jest nawet słabym punktem. Jest beznadziejnie słabo wykonaną pracą.
      • bebok66 Re: Czym Katowice moga sie pochwalić 30.12.04, 23:22
        > Jest podstawowa zasada: Wszystkie znaki musza być czytelne i zrozumiale przy
        > jeździe z szybkoscią 70-90 km/godz dla osoby jadącej po raz pierszy. Kto i
        > dlaczego wymyślił kierunkowskaz na Skoczów zamiast na Wisłę czy Cieszyn ?

        Dlatego, ze na calym swiecie tak sie pisze na drogowskazach autostradowych.
        Przykladowo jak jedziesz z Bolonii do Pescary to masz w Bolonii drogowskazy do
        Rimini. Trzeba znac glowne punkty trasy i miec jakies pojecie jak jechac.
      • Gość: Darek Re: Czym Katowice moga sie pochwalić IP: 62.233.185.* 31.12.04, 18:13
        Gość portalu: Jerzy napisał(a):

        > Jest podstawowa zasada: Wszystkie znaki musza być czytelne i zrozumiale przy
        > jeździe z szybkoscią 70-90 km/godz dla osoby jadącej po raz pierszy. Kto i
        > dlaczego wymyślił kierunkowskaz na Skoczów zamiast na Wisłę czy Cieszyn ?

        A dlaczego miałoby być na Wisłę czy Cieszyn? Przecież DK81 prowadzi właśnie do
        Skoczowa (tam się kończy), a więc jest bardzo poprawnie oznaczone. Kiedyś
        oznaczenie wskazywało na Wisłę, bo przed zmianą numeracji dróg kilka lat temu
        DK93 kończyła się w Wiśle. Zamiast krytykować warto się zapoznać chociażby z
        informacjami GDDKiA, gdzie opisane są relacje dróg krajowych :-).

        > Katowice mają się czym chwalić ale oznacznie dróg nie jest mocnym punktem.
        > Nie jest nawet słabym punktem. Jest beznadziejnie słabo wykonaną pracą.

        Tutaj masz troche racji: w zasadzie jak już ktoś spoza GOPu trafi do
        któregokolwiek z jego miast, to znajdzie w zasadzie tylko oznaczenie jak
        dojechać do Katowic. Gdy chcesz z Katowic trafić np. do Sosnowca, a nie wiesz,
        że trzeba jechać drogą wyjazdową na Warszawę, to masz pecha :-(. To samo tyczy
        się dróg do innych miast GOPu. Często ludzie zatrzymują się i pytaja, jak
        dojechać do jakiegoś miasta.... To już Warszawa ma lepiej oznaczone dojazdy do
        poszczególnych dzielnic niż GOP do miast w nim samym. Dziwne to trochę, nie
        sądzicie?
    • Gość: nickt Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 30.12.04, 23:00
      do kopuły uwagi różne:
      1. nie cała ona, nawet nie połóweczka,
      2. reszta placu- schody/rampy/schody/rampy- raj dla ziomali z deskami i
      matek z wózkami,
      3. wysokość obiektu powinna rzeczywiście wyrażać się w cyfrach by nie
      przesłaniał on spodka,
      4. czy tu się przypadkiem nie marnuje okazji? - ten fragment śródmieścia
      to drugi koniec „kija” zwanego rynkiem.
      5. cyfrowa gazeto!- dowiedzieliśmy się kto wlazł na dach i pstryknął
      (niejaki Jarzębiński), a jak zwykle nic nie wiemy o autorach imponującego
      dzieła.
    • builder Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem 30.12.04, 23:12
      Gość portalu: mk napisał(a):

      > kurcze, moze wreszcie cos ciekawgo pojawi sie architekurze miasta, cos czym
      > bezie sie mozna pochwalic. ps.gdzie mozna zobaczyc ten projekt???

      tyn projyk jys do zadka,
      prosty jak drut!,

      jak se popatrzycie tu idalyj Kattowitce wysoko pnom siy poza cyntrum(za komuny
      bloki),
      czos najwyz`szy budowac` centrum wysokie a i rondo z fasonym a niy jakies` tam
      szklany kopo`ly,
    • monterplus Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem 31.12.04, 11:30
      Czas pokarze co z tego wyjdzie , czy nie będzie to kolejny polski bubel !!!
    • markmig Re: Jest już projekt kopuły nad katowickim rondem 02.01.05, 13:26
      Po cholerę wydawać pieniądze na wątpliwe inwestycje. Toż to trzeba będzie
      wentylować? Czy katowice nie mają już innych potrzeb?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka