Dodaj do ulubionych

Prokurator podjął czynności

02.03.12, 14:58
fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ri/ia/g59f/XYokIzmmJK0BmWb5AX.jpg
Warto się zapoznać z tym artykułem M. Pietraszewskiego z dnia 02.03.2012

Obserwuj wątek
  • ga-gaj Re: Prokurator podjął czynności 02.03.12, 18:05
   Widzę, że coraz ciekawiej dzieje się w rudzkim Urzędzie Miasta. Przez cały czas można było przeczytać na tym forum obelgi wobec Prezydent Miasta, teraz wiemy dlaczego!!!! Byli urzędnicy boją się, że ludzie poznają prawdę!!! Wiemy też, że w proceder zamieszanych jest więcej niż jedna osoba!!! Ciekawe ilu spośród tu piszących jest umoczonych w ten przewał!!!!????
   • volwer Re: Prokurator podjął czynności 02.03.12, 18:28
    Skąd wiesz ze przewal? Poza tym naczelnik wydziału finansów nierozłącznym nigdy przelewów bez zgody Arturka Skarbnika .a nie pamiętacie jak magistrat wyczyścić konto z kasa na wakacje pod grusza dla nauczycieli ?? Ale to Arturek. A Arturek sobie spokojnie czyści teraz konta w mieście pomylonych... I ma święty spokój.
  • hepik1 Re: Prokurator podjął czynności 02.03.12, 20:22
   Jest juz internetowa wersja artykułu.
   "Władze Rudy Śląskiej zawiadomiły prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Lucynę M., skarbniczkę magistratu. "

   Chyba forma podawania personaliow sp.skarbnik lekko niestosowna?

   Więcej... katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11275261,Kto_pozyczal_w_urzedzie__Zniknal_milion.html#ixzz1nzMxcBdJ
  • ga-gaj Re: Prokurator podjął czynności 02.03.12, 22:12
   Radio RMF FM Prokurator w Rudzie

   02.02.2012 rok
   godzina 12.00
   wiadomości
   W połowie pliku informacje o nieprawidłowościach w Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej!!!
   Warto posłuchać!!!!
   Ciekawe ile osób ze starej ekipy jest w to umoczonych???
   Link dla zainteresowanych

   youtu.be/baIwxbNszYs
   • ole_oko Re: Prokurator podjął czynności 02.03.12, 22:27
    Łod poczontku było wiadomo, po co je zwoływane te referyndum... Coby zakamuflować machloje tych co teroski tak lotajom po cołki Rudzie ze zniczami, listami i innymi pierdołami.
    Muszom sie pierońsko boć!!!
    Ino, że już je za niyskoro!!! Teroski ino możecie czekać i dować pozór coby do galot niy narobić ze strachu, bo smród kole wos i tak je wielki!!!
    A Prezydyntka niych sie trzymie, niy poddaje i doprowadzi ta sprawa do końca, coby te gnidy roz na zawsze wytympić jak ze zawszonego łba!!!
   • bed-wa Re: Prokurator podjął czynności 02.03.12, 22:36
    I prawidłowo-kto zawinił niech za to odpowiada,jak należy.Niech każdy odpowiada za popełnione przekręty.Nie zmienia to faktu,że chęć referendum jest reakcją na fatalne wręcz kompromitujące zarządzanie miastem przez obecną prezydentkę ,jak i koszmarne zarządzanie ludźmi, przez nią i jej przybocznych.Czy ona się ostanie,czy nie prokuratura wykona swoje czynności i mam nadzieję,że wyjaśni -kto?co? i dlaczego coś popełnił? a winni jeśli będą zostaną ukarani niezależnie z jakiej są opcji! Więc oDNOwieni nie ściemniajcie,że przyczyną referendum jest to,że władza złożyła zawiadomienie do prokuratury.Dobrze ze złożyła,taki miała obowiązek,mało tego miała o tym powiedzieć publicznie,ale w odpowiedniej kolejności.Zresztą sami dobrze wiecie o co chodzi,ale rżniecie głupa,jak to określa młodzież.
   • marynik Re: Prokurator podjął czynności 03.03.12, 12:12
    ga-gaj napisał:

    > Radio RMF FM Prokurator w Rudzie
    >
    > 02.02.2012 rok
    > godzina 12.00
    > wiadomości
    > W połowie pliku informacje o nieprawidłowościach w Urzędzie Miasta w Rudzie Ślą
    > skiej!!!
    > Warto posłuchać!!!!
    > Ciekawe ile osób ze starej ekipy jest w to umoczonych???
    > Link dla zainteresowanych
    >
    > youtu.be/baIwxbNszYs


    Oczywiście musimy dac wire, że prokuratura dokona swojego i winni zostaną ukarani nawet jeśli ta kasa gdzieś jest między ludźmi i wróci na swoje miejsca. Rachunkowośc rządzi się swoimi prawami i porządek musi być. Niemniej media tak donoszą, jakby było pewne że ktoś milion ukradł. Poczekamy, zobaczymy. A jeśłi dawano ludziom pożyczki - to po prostu musze je zwrócić i tyle. Co najwyzej miasto straci na odsetkach depozytowych. Jeśli winnych jest więcej to niech to pokrywają ze swojej kieszeni. I tak się zastanawiam, czyżby głowna księgowa (potem już skarbniczka) nie musiął mieć niczyjej zgody, podpisów, dekretacji takich operacji finansowych? Nie wierzę. Tak wiec trzeba znaleźź ludzi w to umoczonych. Szkoda tylko, że zanim sprawę wyjaśni się - już rzucono oskarżenei do publicznej wiadomości i to tylko jednej osobie. I słusznie radny Kania mówił, że "najpierw wydano kogoś "rozstrzelano" a teraz dopiero odbędzie się"proces ".
      • blumkul Re: Prokurator podjął czynności 04.03.12, 17:08
       Czytam i zastanawiam się dlaczego jeszcze skalara nie mianowano dyrektorem tego forum... On się tak tu realizuje jakby był to cel jego życia. Jest najlepszy w obrzucaniu innych błotem - nie pisze merytorycznie - choć niesamowicie dużo- a tylko obrzuca. Miej chłopie swoje zdanie, ale mów (pisz ) konkretnie, bo aż nieprzyjemne to do czytania. Ktoś Cie tu też kiedyś tak obrażał, że tak się odgrywasz? Nie masz żadnego kłucia w sumieniu? Nic? SUMIENIE - pamiętasz co to? Inni tez mówią co myślą, ale Ty.... ło Panie.
       • g-48 Re: Prokurator podjął czynności 04.03.12, 18:14
        Czytam i zastanawiam się dlaczego jeszcze skalara nie mianowano dyrektorem tego forum... On się tak tu realizuje jakby był to cel jego życia. Jest najlepszy w obrzucaniu innych błotem - nie pisze merytorycznie - choć niesamowicie dużo- a tylko obrzuca. Miej chłopie swoje zdanie, ale mów (pisz ) konkretnie, bo aż nieprzyjemne to do czytania. Ktoś Cie tu też kiedyś tak obrażał, że tak się odgrywasz? Nie masz żadnego kłucia w sumieniu? Nic? SUMIENIE - pamiętasz co to? Inni tez mówią co myślą, ale Ty.... ło Panie.
        Re: Prokurator podjął czynności
        piorun2012 04.03.12, 16:45 Odpowiedz
        Gość Niedzielny to dobra propozycja. Też są rzetelni.
        Re: Prokurator podjął czynności
        najlepszy.boleklolek 04.03.12, 14:24 Odpowiedz
        Raczej z tego co piszą to ciężko, żeby tylko jedna osoba. Poczekamy zobaczymy . . . Ale chyba pomału wiadomo dlaczego tu na śmieciowym forum było takie oburzenie ( a raczej strach ) przed prawdą .

        Przepraszam ze za blisko nastaje:
        Czy tu jest to pisane merytorycznie czy tylko zeby zaistniec? I jeszcze raz :Jezeli referendum i wybory wypala to spoleczenstwo bedzie wiedziec jak w razie niezadowolenia z wladzy wyprosic ich z gabinetow.
        Robert i Kolodziej . Nie wierzylem ze uda wam sie to zrobic. Gratuluje i zycze dalszych sukcesow.
  • rudzian2 Re: Prokurator podjął czynności 03.03.12, 16:02
   do dzisiaj pofyrtana madonna nie wyjaśniła jakim cudem przed zawiadomieniem prokuratury wyskoczyła z oskarżycielskim tekstem do prasy

   wcześniej pisałem o jej nieudanym numerze jak chciała umoczyć w wyrok swojego dawnego kolegę , bo ponoć dopuścił się tzw. groźby karalnej , za to z zawiadomieniem prokuratury czekała aż 3 TYGODNIE , to czemu nie ogłosiła tego w prasie i do PAP tego nie dała ,
   na policji to się ze śmiechu kulali jak zeznania spisywali
   ale cel tego był tylko jeden ZEMSTA

   wygląda na to że jak kogoś pozbawi pracy to mu już nie wolno pracować , ma od razu się do MOPS-u stawić i tam ma wegetować , jak zostanie w samych łachmanach to być może frau poćwierkana okaże LITOŚĆ ...........
   • ga-gaj Re: Prokurator podjął czynności 04.03.12, 21:35
    Myślę, że to czubek góry lodowej ...
    Ciekawe ile jeszcze takich rzeczy wyjdzie?
    Pewnie dla dobra śledztwa o pewnych sprawach dowiemy się za jakiś czas.
    O tych znikających dokumentach pewnie też ale o tym kiedy zdecydują już odpowiednie organa.
     • supel111 Re: znowu piszą o Rudzie Śląskiej 04.03.12, 22:15
      pełnomocnik Referendum: nasz rudzki Wołoszański w połączeniu z Kaszpirowskim:) kolejny Pan z wielkimi ambicjami. Myślę, że wielu naszych mieszkańców zna tego Pana z Plazy gdzie mało nie umarł z nudów siedząc i kontemplując w punkcie obługi klienta (tylko jakoś klientów tam nigdy nie widziałem, on zresztą chyba też)
      Oczywiście kompletnym przypadkiem jego aktywności w referendum jest fakt, iż Pani Prezydent zlikwidowała punkt Urzędu Miasta w Plazie, który kosztował krocie a nie obsługiwał nikogo. Robota wymarzona nic się nie robi, urzędnikiem się nazywa, kasę się dostaje. Tylko co na to inni urzędnicy, którzy za te same (lub mniejsze pieniądze) biegali 8 godzin pracując na pełnych obrotach. A teraz znowu pokochał nasze Miasto i będzie o nie walczył ( czyt. o powrót na swój stołek)
      www.youtube.com/watch?v=GlohbUyAquo
      • 22burza Re: znowu piszą o Rudzie Śląskiej 11.03.12, 12:16
       rudzianie 2010 nie zaglądaj sąsiadowi do talerza,kiedy swojego nie masz czym zapełnić,za to kosz z brudną bielizną już wypełniony po brzegi,więc pora się wziąść za pranie.Oszczekiwanie sąsiadów to marnotrawstwo czasu.
     • linomag Re: znowu piszą o Rudzie Śląskiej 04.03.12, 22:18
      niszczenie dokumentów dotyczy szpitala ;pan Stania zwołał nadzwyczajne zgromadzenie wspólników 6.12.2010,dzień po przegranych wyborach, przywrócił prezesa L. ,a gdy zrobił się szum dokumenty zniszczył co jest karalne; Pan L. otym fakcie powiadomił P.Prezydent i prokuraturę -sprawa jest w sądzie
      • woland.2 linomag 05.03.12, 00:15
       linomagu, jak jesteś tak dobrze poinformowany i sypiesz tu faktami, dążąc do "prawdy", to upublicznij ich jeszcze parę, a mianowicie:
       1. ile razy p. prezydent bezskutecznie odwoływała prezesa szpitala?
       2. ile razy sąd rejestrowy wskazywał na bezskuteczność działań p. prezydent?
       3. ile to kosztowało szpital (prawnicy, sąd rejestrowy)?
       4. dlaczego p. prezydent, mówiąc często o tym, że kontrakt szpitala na 2011 był zagrożony, nie wspomniała o swojej roli, bo "prezes", który podpisał ofertę, nie był prezesem?
       5. ile kosztowała szpital przegrana sprawa o bezprawne odwołanie prezesa L. (odszkodowanie z odsetkami, koszty postępowania, prawnicy)?
       Wyjaśnij także, dlaczego miasto nie odzyskało prawie 3.300.000 zł zobowiązań publicznoprawnych, uchylając uchwałę, zobowiązującą do tego prezydenta? Zadłużonego miasta!? W uzasadnieniu do uchwały PR 0007.234.2011 z 29.09.2011 są takie zdawkowe informacje:
       "ze względu na trudności związane z uregulowaniami prawnymi dotyczącymi reprezentacji (...). Brak środków finansowych na ponowne opracowanie biznesplanu jak również niemożność przygotowania założeń do tego planu przez nowe władze spółki w tak krótkim czasie spowodowały, iż nowy wniosek do BGK nie został złożony".
       Wyjaśnij, jakie kompetencje ma prezes, który nie potrafi napisać biznesplanu, musi to zlecać firmie zewnętrznej? Wyjaśnij również, czy 6 miesięcy to dużo czasu, czy mało dla fachowca, który zna swoje przedsiębiorstwo, bo się z niego wywodzi, na wytyczenie celu i sposobów jego osiągnięcia?
       Wyjaśnij również, jak p. prezydent wywiązała się z uchwały 798/XLII/2009 z 24.04.2009, skoro wnioskowała do RM o jej uchylenie 3 miesiące po upływie ostatecznego terminu składania wniosków?
       Wyjaśnij jeszcze, na jakim etapie jest sprawa w sądzie administracyjnym, o niezgodne z prawem przedłużenie likwidacji szpitala, i jak, w mizernym budżecie, ma się kilkunastomilionowa rezerwa, utworzona na ten cel?
       Czekam z niecierpliwością...
       • volwer Re: linomag 08.03.12, 22:42
        Oj Woland widać ze masz dużo wiedzy na temat szpitala,wszystkiego to nawet my na związkach nie wiemy.
        Przesadza L odwolywala najjasniejsza faktycznie klka razy,faktycznie wzeszlym roku co tez pisała prasa,przez to odwolywanie szpital miał nie mieć kontraktu,ale na szczęście poseł Pietraszeska wychodziła w NFZ o ze na ostatnia chwile NFZ przyjął tłumaczenia szpitala i pozwolił w lutym 2011 jeszcze raz podpisać umowy,jak juz nasz Smieszkowicz był zapisanych KRS
        Jaskolki cwierkajapo szpitalu,e prezes Lwysadil jakies duze odszkodowanie,zreszta na ten cel podobno wszpitalu były zaplanowane pieniądze ,a w kadrach dodatkowo chodzą plotki ze prezesowi L nie zapłacono pensji za kilka ostatnich miesięcy - bo Smieszkowicz zakazał.ipewnieteraz zapłacimy z odsetkami,alekto byście tym przejmował.kosztami adwokatów tez ienikt nie przejmuje.Prezes Lto był acet co sie znał naprzepisach
        Po preesie L zostało wspomnienie Apache drogiej wody kolonskiej,co sie zawsze za nim ciągnąłl,fajnych cubran no i kilku zreformowanych oddziałów co nam zostały do dzis z noworodkami ginekologia,neurologa .
        Plan B - ratujących szpitalenie został skonsumowany przezmiaso ifaktycznie ponad 3 mln miasto nie dostało od ministra.ale to prezydent miał złożyć dokumenty.
        Prezes L ( tak nam mówił na spotkaniach związkowych )odmówił podpisania biznesplanu bo była w nim napisana nieprawda( tam napisano ze miasto w kwietniu 2010 dało spółce sportem wszystkie budynki i sprzęt szpitalny oraz6 mln złotych) to nam tez potwierdziła Maria bo ona znalaten Biznesplan.
        Prezes L powiedział nam ,ze niepodpisze tego biznesplanu bo nie pozwoli aby miasto nas pracownikow okradlo -no ale za to tezpotem go wyrzucili kilka razy.
        Smieszkowicz mimo ze sługą unizony najjasniejszej - to nie potrafił zrobić korektę biznesplanie,chociaż właściwie te korektypowinna zrobić firma coten Biznesplan napisała za ciężkie pieniądze.I TAK TO WŁAŚNIE PONAD 3MLN LOTYH PRZELEIALO TYM MADRALOM Z RATUSZA KOŁO NOSA.
        Tera znowu są kłopoty z okulistyka,dziewczyny na zwiakach mówią juz ze to norma- co rokunasz Geiusz Sieszkowicz ma jakiś kłopot z kontraktem z NFZ, a tam w Katowicach nasz Szpital jest kojarzony jako dostarczyciel kłopotów .
        Kto to wszystko rozliczy??nie wiadomo.Smieszkowicz ma coraz większe kaloryfery na spodniach,więc chybamusi częściej klekac przed najjasniejsza i błagac o litość.
   • amarian2 fast-kajfasz 12.03.12, 20:26
    Nie wiem, może jeszcze nie wiesz. Ale sprawę bada prokuratura, RIO na wniosek wicka.
    I raczej dzisiaj nieważne kto jest prezydentem miasta czy zasiada w RM.
    P. prezydent (jak wiem) nie robi w prokuraturze ani w CBŚ i raczej niech już nie „odkrywa” niczego a zajmie się rządzeniem miastem.
    A tak nawiasem, trzeba niezwykłej lotności jako szef aby odkryć po 1,5 roku coś o czym wszyscy wiedzieli. Ba, jak wynika z protokołów korzystali w roku 2011.
    Fast, kto był wtedy prezydentem?
    • fast-kajfasz Re: fast-kajfasz 12.03.12, 21:52
     Nie w tym problem, ale w tym, kto brał od 2007 roku? Nawet CBS, policja, czy inne służby mają trudność namacać sprawę, co dopiero prezydent miasta. Chylić czoła za to.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka