Gość: adamos IP: 213.25.48.* 13.06.06, 23:15 Oczywiście. Jak zwykle będzie kibicowała Niemcom, niezmiennie od 100 lat. Prwidłowa odpowiedź powinna być - Łukasz strzeli trzy gole, a Polska wygra 4-3. "Polska, Polska bez Śląska!"... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: oja Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: *.c9.msk.pl 14.06.06, 00:01 Gdyby nie Śląsk to byś do dzisiaj naftówką w domu świecił ... No fakt, szkoda że Polska ze Śląskiem... gdybyśmy tak byli samodzielnym, odrębnym krajem to by u nas w śląskich rzekach miód płynął...oj... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gliwiczanin Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.06, 00:16 A mnie Podolski lata koło;) Jestem Gliwiczaninem. Mam dwa paszporty - zgadnijcie jakie. W meczu Polska- Niemcy będę kibicował w pierwszej połowie Niemcom, w drugiej Polakom. Myślę i mówię po polsku. Uważam się za Ślązaka. Wiem, że nikt, nawet własna żona (Polka) tego nie rozumie. Ale tak jest i już. Kocham Polskę, kocham Niemcy, ale najbardziej kocham Gliwice i Sląsk. Tu się urodziłem i tu chcę żyć. A Podolscy wyjechali. Może za kasą, może dla lepszego życia. Ich sprawa. Lukas gra dla Niemiec, a dla kogo ma grać??? Każdy, nawet Ci, którzy go krytykują zrobiłby na jego miejscu tak samo. Nie warto porównywać z Ebim Smolarkiem, bo jego ojciec ma inne układy, po wtóre - Smolarek w Holandii siedziałby na ławce. W Polsce zarobi więcej kasy, choćby na reklamach. Niestety zgadzam się z autorem - Gliwice kompletnie się nie potrafią wypromować na plecach Podolskiego. Wiecie kto rządzi Gliwicami od lat? Panowie z Platformy. Kasa, układy, korupcja (nie do udowodnienia - bardzo zgrabnie ukryta). Efekt? Są inwestycje - głównie w ... portfele platformistów. Dziur w jezdniach przybywa, chodniki krzywe, ze się przewrócić można. Budynki miejskie odrapane. Ale prezydent chwali się nadwyżką budżetową. Dramat... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuxumuxuxu promocja Slaska IP: *.darq.uc.pt / *.darq.uc.pt 14.06.06, 01:52 dla mnie to zgroza ze przy okazji tego ze Slazacy wystepuja w reprezentacjach 3 krajow na mundialu Slask sie W OGOLE nie promuje! Ktory kraj/region ma jeszcze taka sytuacje? I nie wierze ze nikt w Gliwicach nie ma pomyslu na promocje z tego tytulu... czy oni sie czegos boja czy jak? Szkoda szkoda... Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: promocja Slaska 16.06.06, 19:17 Na Slowacji w takiyj malej wjosce-dziurze wybudowali dupne muzeum, bo tam sie Andy Warhol (Warholowowiczowskij, hehe) urodziol. I SWIETNIE na tym jadom ! W KrólHucie(Chorzowie) w grudniu 2006 mijo 100 lot lot urodzenjo Franz´a Wachsmanna (potym w USA: Waxman), genjalnygo hollywoodzkiygo filmkomponisty (pjyrwy w Rajchu np. szlagier M.Dietrich w "Blauer Engel", a potym setki swiatowych filmhitów i 2 Oscary !!!) i malo fto lo Nim godo. Bo: 1) Niymiec 2) Zyd - i sam mocie lyzunk....... I tego je masa - choby slynne na coly swiat malarsko rewolucyjne obrazy i szkice Adolph´a Men(t?)zel´a z Königshütte - fto Go zno ? Jego nojbardziyj znany bild powinien wisiec np. przy wejciu w ratuszu ! Ja, ja - no bo Kopernik "bol Polokiym", a Slonsk pod "zaborem" :))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski 14.06.06, 08:52 Gość portalu: Gliwiczanin napisał(a): > Niestety zgadzam się z autorem - Gliwice kompletnie się nie potrafią wypromować > > na plecach Podolskiego. Wiecie kto rządzi Gliwicami od lat? Panowie z > Platformy. Kasa, układy, korupcja (nie do udowodnienia - bardzo zgrabnie > ukryta). Efekt? Są inwestycje - głównie w ... portfele platformistów. Dziur w > jezdniach przybywa, chodniki krzywe, ze się przewrócić można. Budynki miejskie > odrapane. Ale prezydent chwali się nadwyżką budżetową. Dramat... z tym brakiem promocji, to chyba jakiś nieuzasadniony strach, powszechny jak się wydaje wśród władz miejskich - podobnie jest w Katowicach z uhonorowaniem założycieli miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski 16.06.06, 19:08 > Kocham Polskę, kocham Niemcy, > ale najbardziej kocham Gliwice i Sląsk. BRAVO, BRAVO, BRAVISSIMO !!!!!!!!! A jo mom tysz Krewnych po CZESKIYJ stronie SLONSKA(ja!), to moja milosc ogarnio jesze wiyncyj. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanys Deutschland - Polen 5:1 IP: *.popl.cable.ntl.com 14.06.06, 08:44 Grusse aus England Odpowiedz Link Zgłoś
psie.pole same bzdury 14.06.06, 09:06 "zostawiliście swoje domy we Lwowi, Stryju i jeszcze gdzieś tam " - kłamstwo, zostali wypędzeni przez ruskich co nie miałoby miejsca gdyby Niemcy nie wywołali wojny "i zabraliście domy rdzennych mieszkańców Śląska wypędzając ich." - kłamstwo, Niemcy najczęściej sami uciekli a ci co zostali potem się spokojnie pakowali i wyjeżdżali w komforcie w latach 80-ych Nie macie moralnego prawa sądzić tych ludzi - my Ślązacy mamy prawo go oceniać bo walczyliśmy dla Polski w Powstaniach Ślaskich i nie będzie nam tu byle pseudoślązak a w rzeczywistości jakiś szkopek, mówił co mamy u siebie na Śląsku robić. Odpowiedz Link Zgłoś
ernst345 psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku 14.06.06, 09:15 zostali wypędzeni przez ruskich co nie miałoby miejsca gdyby Niemcy nie > wywołali wojny -możecie wracać ,Ruskich tam już nie ma a was tu mamy dość Niemcy najczęściej sami uciekli a ci co zostali potem się spokojnie pakowali i > wyjeżdżali w komforcie w latach 80-ych Fałszywa teza szabrownika pseudo pieniacza z mniejszości podgrunwaldzkiej bo walczyliśmy dla Polski w Powstaniach Ślaskich i nie będzie nam tu byle > pseudoślązak a w rzeczywistości jakiś szkopek, mówił co mamy u siebie na Śląsku > > robić. Nie jestem pseudoślązakiem ,jestem od pokoleń u siebie a takich jak ty przeganialiśmy kijami po placu dla zabawy.Szkopek to mało popularne określenia za to polaczek coraz popularniejsze na Górnym Śląsku. A jak Cie boli że Podolski wam bramki strzela do netzu to bardzo dobrze bo wasza reprezntacja to kupa nieudacznych amatorów. A poza tym masz coś w nicku z psa i tak trzymnać polaczku. Odpowiedz Link Zgłoś
psie.pole Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku 14.06.06, 09:24 Szabrownika? Ciekawe kto szabrował mienie żydowskie w czasie wojny. Tatuś ci cię nie chwalił skąd miał tyle złotych zębów po kieszeniach jak wrócił z wojenki? Tacy jak ty nie są tu od pokoleń bo niemców tu kiedyś nigdzie nie było. Przyjechali tu z biedy na Śląsk żeby go okradać z naszego węgla i traktować nas Ślązaków jak bydło robocze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gliwiczanin Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku IP: *.c9.msk.pl 14.06.06, 10:09 psie pole ,nie jesteś godzien być Ślązakiem.Ziejesz nienawiścią do Niemcow a my na Śląsku żyliśmy w zgodzie z tym narodem . Tylko Polska wywołała tu wojnę domową dywersantami ,którzy nas Ślązaków użyli jako mięso armatnie.Wielu z nas dało się nabrać na to lecz potem żałowało. Ja żaluję ,że taki ktoś jak Ty uważa się za Ślązaka.Na pewno się podszywasz. a tak na prawdę toś zwykły gorol.zawsze takie nic szczekało u nas najbardziej.Przyjedż do Brzezinki i zapytaj się kto czuje się Ślązakiem i czy nie szanuje Niemców. Wyobraż sobie ,że cieszą się szacunkiem większym niż Polacy,którzy kojarzeni są z brudnymi oknami,niewywiezionymi śmieciami i nieskoszoną trawą przed domami. Odpowiedz Link Zgłoś
sss9 Re: IP: *.c9.msk.pl 14.06.06, 10:24 zapomniałeś już jak się podpisałeś poprzednim razem, pustaku? :) Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku 16.06.06, 19:29 Mam/mialem w rodzinie mojej i mojej Zony weteranów z obu stron w tej Górnoslaskiej Wojnie Domowej, tego absurdalnego, dramatycznego, krwawego, wszystko psujacego konfliktu, wywolanego i zorganizowanego z zewnatrz w ramach innych znacznie wiekszych szachów. To byla, w ich relacji, KATASTROFA !!! Wszyscy propolscy aktywisci (notabene nie wszyscy byli dobrowolni) ZALOWALI/ZALUJA swego udzialu i przeklinaja ten blad przez lata. Przeklinaja siarczyscie - w wiekszosci siedzac potem w rajchu....... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIGI Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku IP: *.dhcp.oxfr.ma.charter.com 24.06.06, 20:51 "my na Śląsku żyliśmy w zgodzie z tym narodem [Miemcami]" a kim ty jestes jesli nie Niemcem? wlazisz w d.. kazdemu, kogo sie boisz w danym momencie! Dla Polakow jestes taki kiepski szwab a nie zaden slunzak. A twoj problem w tym, ze i Niemcy tak cie postrzegaja, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawierciak Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku IP: *.dfait-maeci.gc.ca 24.06.06, 23:46 Ale jaja; Hanysy sie klocom. Ha, ha! Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku 16.06.06, 19:23 > Przyjechali tu z biedy na Śląsk żeby go okradać > z naszego węgla i traktować nas Ślązaków jak bydło robocze. Fto ? Poloki ? z "naszego" wegla - dobre! :) Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: psie ple gorolu a co ty wiesz o Śląsku 25.06.06, 17:18 > bo niemców tu kiedyś nigdzie nie było Fto Ci tak do gowy nasmolol ?! Abo fto ci za ta propaganda placi ??!!!! Niemcy przyjechali z biedy itp. - ha! Chyba ze piszesz o np. XII.wieku......... Nigdy nie bylo, ale przyjechali z biedy :))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanys Psie pole to chyba w Breslau jest, cieniasie? IP: *.popl.cable.ntl.com 14.06.06, 11:28 Ty moze jestes Slazak ale taki mieszkajacy we Wroclawiu (tam chyba powstanie slaskie zadne nie dotarlo, wiec nie zawlaszczaj naszej martylologii, psie) i pochodzacy ze Lwowa. Zaden orginalny Hanys nie powie takich głupot ja ty. Wystarczy wejsc na forum praca w UK i Irlandii, zeby sie dowiedziec jak tacy Gorole jak ty pluja na Polske (bo ich jest ojczyzna tam gdzie mamona), a Hanysy zawsze maja swoj Heimat obojetnie czy czuja sie Polakami czy Niemcami czy Europejczykami, a na tym forum a zieje od orginalnych Angoli "z kilku miesiecznym stazem" wiec wszadz sobie gdzies tez gorolski patriotyzm, ktorego nidgy nie bylo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamos Re: Psie pole to chyba w Breslau jest, cieniasie? IP: 213.25.48.* 15.06.06, 19:12 No jasne, śląski patriotyzm zawse ciągnął do Berlina. Z każdej armii ludzie uciekali, jak nie chcieli walczyć, tylko jakoś Ślązakom się nie udawało... Mie macie prawa mówić o patriotyźmie, chyba że niemieckim Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Psie pole to chyba w Breslau jest, cieniasie? 16.06.06, 19:31 wlasnie slonskim - cojs pszecifko ? Odpowiedz Link Zgłoś
erwinek_3 Re: same bzdury 16.06.06, 00:21 psie.pole napisał: > Nie macie moralnego prawa sądzić tych ludzi - my Ślązacy mamy prawo go oceniać > bo walczyliśmy dla Polski w Powstaniach Ślaskich i nie będzie nam tu byle > pseudoślązak a w rzeczywistości jakiś szkopek, mówił co mamy u siebie na Śląsku robić. A w jakich powstaniach Ty wakczyłeś? Musisz być chyba fest wiekowy? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: same bzdury 25.06.06, 17:15 > bo walczyliśmy dla Polski w Powstaniach Ślaskich BZDURY! 1) walczyli dla Slaska, a nie dla Polski 2) i nie w "P.Sl.", ino w Górnoslaskiej Wojnie Domowej (wywolanej zresztom z zagranicy) i nie wszyscy walczyli za a ci co walczyli potym przeklinali Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GOROL-Zaglebiak Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: *.wa.bigpond.net.au 16.06.06, 04:50 Juz od dlugiego czasu pisze na tym "psim" forum ze te 175 tys. "judaszow hanysow" nalezy pozbawic obywatelstwa polskiego i wyslac do "sturczonych Niemiec"!! A jesli chodzi o Podolskiego,to sprawa jest prosta ,"germancow" brakuje to trzeba brac co pod reka!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
slonzak1109 Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski 16.06.06, 10:47 Podolski to fajny gość. Zobaczcie co mówi. - Mówiłem, że mam dwa serca, jedno niemieckie i jedno polskie. Chociaż przez chwilę ponoszę koszulkę z orzełkiem. Mam w Polsce dużą rodzinę i TROCHĘ CZUJĘ SIĘ JAK POLAK. Mógł Pan śpiewać oba hymny? - Mógłbym, ale w ogóle nie śpiewam przed meczem. Nawet niemieckiego. A Franz Beckenbauer wzywał, żebyście wszyscy śpiewali przed meczem. - Ale na szczęście to ja decyduję, czy śpiewam, czy nie. Mam w Polsce kibiców, dostaję mnóstwo listów, za które bardzo dziękuję. Jak mówię, mam w piersi dwa serca, polskie i niemieckie. Nigdy o Polsce nie zapomnę. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski 16.06.06, 19:03 > że Polska dała im w prezencie dwóch świetnych napastników Co za P I E R D O L Y !!!!! 1) Zaczynli dopjyro w Niemczech ! 2) Lone wyjechali z PL, bo mjeli powody. "Polskie pochodzenie" :))))) Mieli "niemieckie pochodzenie" i dlotygo wyjechali. I wogóle: pani Kudyba trocha przesadzo z tym Polska i Polska i Polska. - my som na Slonsku i tymat je slonski ! A jak sie gliwickich goroluf pyto (wiynkszosc), to oczywiscie zdania som "podzielone", ja,ja. :) Oma dobrze robi, ze niy za duzo godo, bo Jej polonistyszowinisty na gowa (i do gardla) skoczom. miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,3412150.html miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,3414927.html Vivat Silesia Superior ! Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio adamos - to do ciebie ! 16.06.06, 19:04 Za rok Polska najbiedniejszym krajem UE PAP za "Rzeczpospolitą", ISI 16-06-2006 , ostatnia aktualizacja 16-06-2006 12:39 Jesteśmy jednym z dwóch najbiedniejszych krajów Unii. Dochód narodowy, jaki w ciągu roku wytwarza statystyczny Polak, to zaledwie połowa tego, co produkuje przeciętny mieszkaniec Wspólnoty. Komisja Europejska przewiduje, że już w 2007 roku Polska będzie będzie krajem najbiedniejszym - pisze dziennik "Rzeczpospolita" Co gorsze, dystans dzielący nas od państw rozwiniętych zmniejszamy wolniej niż inne kraje naszego regionu. W 1996 roku przypadająca na każdego Polaka wartość produktu krajowego brutto odpowiadała 42 proc. średniego poziomu PKB w Unii, już po poszerzeniu do 25 państw. Przez dziesięć lat ta relacja poprawiła się zaledwie o 8 punktów procentowych. Polski PKB na głowę, mierzony w standardzie siły nabywczej, zwiększył się w 2005 roku do 50 proc. średniej dla całej Unii Europejskiej z 49 proc. rok wcześniej. Gorszy wynik zanotowała jedynie Łotwa (47 proc. wobec 43 proc. rok wcześniej), natomiast Litwa w ciągu ostatniego roku wyprzedziła Polskę i ma obecnie 52 proc. średniej unijnej. Od 1996 r. Estonia zyskała 22 punkty, Litwa i Łotwa po 17, Węgry 13, a Słowacja 10 punktów. Wolniej od nas doganiają Unię tylko Czesi, ale i tak są daleko przed nami - informuje "Rz". Kraje bałtyckie, które startowały z niższego niż Polska poziomu PKB na osobę, rozwijały się w ostatnich latach tak szybko, że dwa z nich już nas pod tym względem prześcignęły. Trzeci, Łotwa, jest wprawdzie nadal najbiedniejszym krajem Unii, ale, jak przewiduje Komisja Europejska, już w 2007 roku stanie się nim Polska. Uniknięcie tej sytuacji byłoby możliwe, gdyby nasza gospodarka rozwijała się w tempie 6 - 7 proc. rocznie. Ale na osiągnięcie tak szybkiego wzrostu nie ma raczej szans - zaznacza dziennik. Spośród krajów, które przystąpiły do UE 1 maja 2004 roku, najwyższy poziom tego wskaźnika odnotowano na Cyprze (83 proc. wobec 84 proc. w 2004 r.), w Słowenii (80 proc. wobec 79 proc.), w Czechach (73 proc. wobec 71 proc.) i na Malcie (69 proc., bez zmian). Wciąż najniższą część średniego unijnego PKB wypracowano w ub. roku w krajach starających się o wejście do UE - Turcji (29 proc. wobec 27 proc.) oraz Rumunii (31 proc. wobec 29 proc.) i Bułgarii (30 proc., bez zmian), choć już w przypadku Chorwacji wskaźnik ten wyniósł 46 proc. (wobec 45 proc.). Kraje, które w największym stopniu przekroczyły średni dla UE wskaźnik PKB per capita, to: Luksemburg (248 proc. średniej wobec 227 proc. w 2004 r.), Irlandia (137 proc. wobec 138 proc.), Dania (124 proc. wobec 122 proc.), Holandia (123 proc. wobec 125 proc.) i Austria (123 proc., bez zmian). W przypadku strefy euro wskaźnik ten wyniósł 106 proc. średniej dla Unii 25 państw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamos Re: adamos - to do ciebie ! IP: 213.25.48.* 17.06.06, 00:44 Jak rozumiem śląski patriotyzm jest oparty o wskaźniki ekonomiczne? Tak właśnie przypuszczałem. Jakoś przed 1989 niezbyt wiele było emigracji Ślązaków do NRD, przecież to też Niemcy, a zawsze to bliżej... Coś Wam powiem: Nie cieszę się jakoś specjalnie z tego, że jestem Polakiem. Znam nasze wszystkie (no, może większość) przywary narodowe. Nie cieszę się - ale jestem dumny z mojej polskości i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. A problemów językowych bym nie miał, przynajmniej w Niemczech. Albo kochasz, albo kochasz pieniądze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: josel pierodoly godosz IP: 62.135.126.* 24.06.06, 17:33 Mnostwo Slazakow wyjechalo do NRD, pierwszy z brzegu najwiekszy slaski pisarz Horst Bienek. wsrod znajomych i rodziny znam mnostwo przypadkow w latach 60 tych i 70 tych to byla jedyna mozliwosc wyjazdu do Niemiec. Pozniej z wiadomych wzgledow wyjezdzali do RFN. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slugs Re: pierodoly godosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 20:44 Czy przypadkiem nie było tak, ze Śląsk prawdziwy jest tam gdzie obecny DolnyŚlask, a to co teraz wszyscy sepleniący ludzie nazywają "śląskiem" zostało do obecnego DolnegoŚląska dokupione przez ksiąca Śląskiego (obecnie DolnyŚ.)? Skoro "Slązoki" nie są z Poslki to skad są? Z Rosji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: parvirx Re: pierodoly godosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 00:22 Niii no ''pseudoślązacy'' uważają że przez całe wieki byli uciskani przez polaków jako że byli odrębnym narodem. A prawda taka jest że ślązacy to poprostu polacy którzy w czasie zaborów dali się zgermanizować. Powody były rózne; nie których zmuszono, ale najczęściej zaczynali uważać się za niemców i mówić po niemiecku by podlizać się zaborcom i uzyskać z tego powodu przywileje... Ciekawe że dzisiejsi ''pseudoślązacy'' swojej polskości wypierają się też ze względów ekonomicznych... Co to świadczy o nich jako o ludziach? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: pierodoly godosz 25.06.06, 17:25 Wjysz - pjerdedededodododlisz. Ale jes jesze gorzyj: piszonc o "pod zaborem" - sie, pjerdededodolo, osmiyszosz :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: R Re: pierodoly godosz IP: *.stk.net.pl 25.06.06, 21:31 Gość portalu: parvirx napisał(a): > Niii no ''pseudoślązacy'' uważają że przez całe wieki byli uciskani przez > polaków jako że byli odrębnym narodem. A prawda taka jest że ślązacy to > poprostu polacy którzy w czasie zaborów dali się zgermanizować. O jakie zabory Ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: adamos - to do ciebie ! 25.06.06, 17:23 Mom krewnych ze Slonska, co wyjechali do DDR: 1945, 1962, 1977 - to zawrzyj wredno gusza, ja !? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maggie88 Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 15:06 Dobrze zycze Podolskiemu:) Jest niezwykle sympatyczny i utalentowany. To, ze urodzil sie w Polsce jest powodem do dumy. On sam nie ukrywa swoich korzeni. Wyjechal do Niemiec jak tysiace innych Polakow. tam moze w pelni rozwijac swoj talent:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dede Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: 85.198.207.* 02.07.06, 11:08 to kim w takim razie są ci wszyscy polacy co wyjeżdzają za granice do roboty, wielkimi patriotami euro czy polski? zanim gorole coś powiecie na Ślązaków popatrzcie najpierw na siebie. a jo wola być pod takiym zaborym w jakiym mi bydzie dobrze i kaj rzodyn debil i inny patriota niy bydzie mi godol co mom robic a nojlepi to zrobcie referendum wsrod goroli ze niy chcecie Slonska w polsce i bydymy mieli w koncu świynty spokój. Wolny Slonsk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamos Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: 213.25.48.* 03.07.06, 01:14 Gorąco popieram idee referendum. Właśnie to odroznia Ślązaka od Polaka - Ślązak patrzy gdzie są pieniądze, a Polak - gdzie Polska. A odnośnie pracy za granicą - oczywiście nie ma nic złego w pracy za granicą. Tym bardziej że potem się wraca i zarobione euro, funty, dolary - wydaje w Polsce. O ile się wraca... A jak to jest z matkami Ślązaków, przecież matkę i ojzyznę ma się tylko jedną...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dede Re: Reportaż o gliwickich śladach Lukasa Podolski IP: 85.198.207.* 03.07.06, 23:46 naszą ojczyzną jest Śląsk nikt inny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pati i Ewelinka kochamy cie Lukasz IP: *.136-78-194.adsl-fix.skynet.be 05.09.06, 10:46 to cudownie ze jestes z naszego kraju i sie do tego przyznajesz jestesmy dumni ze jestes polakiem Odpowiedz Link Zgłoś