Dodaj do ulubionych

jest ktos z Cypru:))))?????????????

31.10.07, 00:00
jak wyzej piszcie bo chyba jestem tu samasad(((
Obserwuj wątek
    • bachula_gr Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 31.10.07, 16:10
      chewela napisała:

      > jak wyzej piszcie bo chyba jestem tu samasad(((

      chyba nie jest az tak tragicznie:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=591&w=68349152&v=2&s=0
      pozdrawiam po sasiedzku, z Grecji.
    • terka82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 09.11.07, 14:53
      ja tez jestem z Cypru, z Pafos
      spodziewam sie dziecka w lutym.
      Chcialam sie dowiedziec jak wyglada opieka medyczna w szpitalach
      cypryjskich w czasie porodu etc.pozdrawiamsmile
      • ma-ria Re: opieka 01.12.07, 12:15
        Kochana rodziłam w Larnace w państwowym szpitalu, jestem zadowolona!
        Opieke miałam bardzo dobrą z tym ze mozesz zapomnieć o środkach
        przeciwbólowych tj.znieczulenie itp. jeśli tylko to bedzie poród
        naturalny bo jak cesarka to wiadomo.Ja akurat miałam poród
        rodzinny,takze było tez wesoło :0) w szpitalu byłam 5 dni, w
        pierwszą noc nie miałam córki przy sobie bo to czas na odpoczynek
        dla mamy,kopiel dzieci w towarzystwie mamy- rano, pokazą połozne co
        i jak, dostaniesz wiele prezentów- Pieluchy z paru firm, oczywiście
        nie po sztuce bo to nie Polska,tylko po 30/70 szt, zalezy od firmy,
        balsamy itp.Jak masz jakieś pytania to śmiało, zaglądam tu często.PA
      • diala Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 01.12.07, 20:15
        witam smile
        tez jestem z Pafos. mam 4,5miesiecznego synka, rodzilam w Evangelismos. w ktorym
        szpitalu bedziesz rodzic? do jakiego lekarza chodzisz? pozdrawiam smile
        • terka82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 02.12.07, 19:27
          Chyba sie zdecyduje na General Hospital ze wzgledu na koszty.
          zalatwilam taka karte z polskiego NFZ i wedlug przepisow opieke mam
          miec bezplatna.A do lekarza sie wybieram w tym tyg. bo dotychczas
          bylam w polsce. Boje sie troche tych cypryjskich realiow ale w
          polsce w panstwowych szpitalach tez nie najlepiej. Sledze w
          internecie,jakie teraz wyglada akcja "rodzic po ludzku" to zimno mi
          sie robi. Mam pytanie czy tu tez jest standartowe nacinanie krocza
          zarowno w prywatnych klinikach jak i general hospital? dzieki i
          pozdrawiam!!
          • diala Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 02.12.07, 22:55
            fakt, porod i pobyt w szpitalu (5 dni, bo zoltaczka sie przedluzala i moj maluch
            musial byc pod lampami)kosztowal nas majatek, bo cos ponad 1000£... no, ale od
            samego poczatku wiedzielismy, ze bedziemy tam rodzic.
            mialam nacinane krocze i nie narzekam, goilo sie ladnie i teraz nie widze zadnej
            roznicy. z tego co wiem, to w GH w Pafos standardem jest raczej cesarka uncertain ale
            pewnie nacinanie krocza rowniez.
            polecalabym ci wizyty u prywatnego lekarza (nie sadze, ze musze robic reklame,
            ale w Evangelismos sa najlepsi ginekolodzy, moim jest Michalis Chrysostomou, ale
            jest tez jeden, ktory mowi po polsku - Akis Chrystodoulides o ile dobrze
            pamietam), a porod w GH - tak zrobila moja znajoma.
            a co do cypryjskich realiow masz racje, wiec uwazaj na siebie.
            pozdrawiam.
            • diala Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 02.12.07, 22:57
              P.S. i w GH nie ma mozliwosci rodzic z mezem. takie przepisy podobno.
              • ma-ria Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 03.12.07, 11:43
                A tak na marginesie rodziłam w państwowym szpitalu i miałam poród
                rodzinny :0)i w pewnych momentach mąż był wazniejszy.
          • ma-ria Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 03.12.07, 11:35
            Kochana nie powinnaś mieć obaw jeśli chodzi o poród w GH, nie wiem
            czy masz Alien book jeśli tak to bez problemu moze wyrobic sobie
            Medical cart,co uprawnia cią do korzystania z państwowych usług
            medycznych.To wszystko bedzie do zrealizowania nawet jeśli nie
            posiadasz Alien book a ma ją Twój mąż np.A jeśli chodzi o nacinanie
            krocza to zapewniam cię ze lepiej jeśli natną niz miałabyś pęknąć na
            niewiadomo ile cm.Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące co i
            jak po porodzie śmiało pisz, napewno Ci pomoge przyblizyć realia na
            Cyprze.
            • terka82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 03.12.07, 15:58
              dzieki wielkie, musze przyznac ze boje sie bardzo ale to tez dlatego
              ze malo wiem jak to tutaj wyglada i w ogole jak to wygladasmileBardzo
              bym chciala rodzic z mezem wiec mysle ze jak w Larnace moglas to w
              Pafos rowniez, chyba maja ujednolicone te przepisy. Mam alien card i
              tez taka karte z nfz, jako ze aktualnie na cyprze jestem
              turystycznie...albo raczej bez pracy.
              A na poczatku produ musialas lezec czy moglas sobie chodzic?pozwola
              mi wczesniej obejrzec odzial czy nie bardzo? maja tendencje do
              stymulowania porodu? oksytocyne zeby szybciej czy wlasnie jesli
              naturalny to bez przyspieszaczy? i mozna rodzic w pozycji jakiej sie
              chce czy raczej narzucaja?pozdrawiam serdecznie!
              • diala Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 03.12.07, 20:05
                moja znajoma rodzila w GH w Pafos i jej wyraznie lekarz powiedzial, ze nie ma
                mozliwosci rodzenia z mezem, bo taka jest polityka szpitala. natomiast drugi jej
                powiedzial, ze jak on bedzie mial zmiane (bo nigdy niewiesz kto bedzie na
                zmianie jak zaczniesz rodzic, a twoj lekarz z GH nie przyjedzie specjalnie - to
                tez slowa lekarza) to przymknie oko i jej maz wejdzie (nie wszedl bo miala cesarke).
                jesli chodzi o rodzenie w GH to musisz miec tzw. medical card, wtedy rodzisz
                bezplatnie, inaczej placisz i lepiej sie zacznij dowiadywac w tej sprawie, bo
                slyszalam, ze placisz nawet wiecej niz w prywatnej klinice (a warunki...no nie
                te same). nie wiem nic o tej karcie z nfz, wiec popytaj, zebys sie za pozno nie
                obudzila.
                jesli chodzi o moj porod, to wrecz kazali mi chodzic, oddzial na pewno bedziesz
                mogla obejrzec (dlatego tez wybierz sie wczesniej). jesli chodzi o oksytocyne w
                GH to nie wiem, ja mialam podana, ale moj porod byl wywolywany (mialam
                problemy). tu w Pafos lubia sobie ulatwiac sprawe i tna po prostu, tak wiec
                lepiej uprzedz, ze chcesz rodzic naturalnie. rodzilam w pozycji polsiedzacej i
                nie sadze, zebys mogla na ten temat dyskutowac w GH.
                pozdrawiam.
                a na kiedy masz dokladnie termin?
              • ma-ria Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 04.12.07, 12:16
                Witaj!Pewnie duzo czytasz na temat porodu itp. musisz jednak
                pamiętać, że kazdy poród wygląda inaczej.Czy rodzisz tu czy w
                Polsce.Twoje obawy są jak najbardziej naturalne i będą się nasilać
                az do dnia porodu, ale przestań się zadręczać czy podadzą Ci
                jakiekolwiek leki np.oksytocyne bo mozesz jej nawet nie
                potrzebować,a ten lek to ostateczność.Mi nic nie podali poza solą
                fizjologiczną w godzinie porodu no i często robili KTG.Mogłam robić
                co mi się podoba,w czasie skurczy siedziałam pod prysznicem-
                relaksuje i zmniejsza bół.A o pozycji zdecydują lekarze, ale raczej
                standarowa.Mi np.mąż podpierał głowe przy parciu, a stopy miałam
                oparte o biodra lekarzy,jak dla mnie było wygodnie.Przed porodem
                oprowadziła nas połozna po sali porodu, takze wiedziałam gdzie co i
                jak.Było wesoło bo po drodze dostałam super skurczy :0)
              • ma-ria Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 04.12.07, 12:30
                Nie wiem jednak co z tą kartą z NFZ bo ona jest z Polski tak?Wiem
                jedno-wszędzie w państwowych szpitalach na Cyprze potrzebna jest
                Medical cart, bo ona zawiera twoje dane, nr.Alien book,ubezpieczenia
                itd.z tą kartą się rejestrujesz u kazdego lekarza.Po 2.jeśli masz tu
                papiery ciązowe z Polski to i tak ponownie badania musisz zrobić
                tutaj bo nikt z nich nic nie zrozumie, chyba ze lekarz do którego
                będziesz chodzić rozumie po polsku:tak było w moim przypadku,więc
                mnie to ominęło.Medical cart mozesz wyrobić nawet jak nie pracujesz
                a pracuje Twój mąż bo wtedy jesteś na jego ubezpieczeniu, tylko w
                takim przypadku musicie mieć przetłumaczony akt małzeństwa na
                j.angielski.
              • ma-ria Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 04.12.07, 13:06
                Musicie się tym zająć bo po porodzie czekają was inne papierkowe
                sprawy do uzyskania aktu urodzenia i oczywiście becikowe, juz nie
                wspominając o paszporcie.Tak więc troche tego jest, proponuje zebyś
                jak najszybciej odwiedziła szpital w którym ma odbyć się poród i
                dowiedzieć się jak najwięcej a przede wszystkim umówić się na
                wizyte. Pozdrawiam :0)
                • terka82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 08.12.07, 20:37
                  Ha, bylam w General i jestem umowiona na wizyte we wtorek.A ile jest
                  becikowego na cyprze? a to o akt urodzenia trzeba sie starac czy w
                  szpitalu sie dostaje? sorry jestem kompletnie zielona w tych
                  kwestiach a moze sie orientujesz jak dlrgo trzeba pracowac by dostac
                  zasilek? tutaj jest w ogole cos takiego? dzieki ogromne za wszelkie
                  inf i pomocsmile)))
                  • ma-ria Re: odp. CYPR 12.12.07, 12:31
                    Witaj!No i jak po pierwszej wizycie?A więc tak- akt urodzenia:w
                    szpitalu dostaniesz odpowiedni formularz do wypełnienia. Z tym
                    pismem trzeba skierować się do (Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń
                    Społecznych)Minstry of Labour and Social Insurance.(odpowiednik
                    polskiego ZUS)Ale zanim urodzisz, do tego biura musisz zgłosić się
                    wcześniej po wniosek na becikowe,wniosek musi być równiez wypisany
                    przez twojego lekarza w 37tyg. ciązy i przez Twojego ostatniego
                    pracodawce-jesli był.Potem do tego dołączysz akt urodzenia i
                    zaniesiecie go do tego biura.Czeka się na czek ok.miesiąc- 250f.Z
                    reguły w tym biurze załatwia się wszystko,również zasiłek-minimum
                    8mieś.pracy na otrzymanie macierzyńskiego,chociaz róznie to bywa bo
                    to zalezy od wysokości składek ubezp.wpłacanych przez
                    pracodawce.Jeśli będą te najmniejsze to min,rok czasu,zawsze mozna
                    spróbować bo decyzja o przyznaniu przychodzi pocztą, od razu Ci tego
                    nie powiedzą.A jeśli chodzi o zasiłek rodzinny taki jak w polsce
                    gdzie płacą co miesiąc- tak zwana zapomoga to nie ma tu takiego
                    czegoś dla obywateli z Uni Europejskiej,jedynie dla takich którzy
                    muszą mieć wize na pobyt.Dla nas jest wypłacany tzw.prezent, co rok
                    na święta ok.240f, ale na to trzeba osobny wniosek.Ale się napisałam
                    co?!I tak to jest, wrazie czego pytaj śmiało! Pozdrawiam :0)
    • ma-ria Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 01.12.07, 12:02
      kochana nie jesteś sama
      mieszkam w Larnace i mam 7 miesięczną Córke
      A ty?
      • terka82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 24.12.07, 10:18
        Zycze wszystkim cypryjskim mamom radosnych i serdecznych i cieplych
        rodzinnie Swiat Bozego Narodzenia, oraz duzo milosci, radosci i
        pozytywnych zmian w Nowym Roku!!!!
    • terka82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 03.01.08, 12:03
      dopisuje do starego watku z Cypru.Pytanie do mam z Pafos, gdzie
      najlepiej kupic pieluchy flanelowe lub tetrowe? i drugie czy
      istnieja tutaj secondhandy gdzie mozna by kupic uzywany a w dobrym
      stanie fotelik do samochodu lub/i wozek dla malucha?
      • martysha Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 28.10.08, 20:04
        czy mamusie z Cypru dalej sa tutaj obecne? smile
        • krropka Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 31.10.08, 14:36
          smile
          • kropka6666 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 27.02.09, 07:13
            Jestem na Cyprze od trzech lat. Mam 2-czne dziecko, czyli można
            powiedzieć "jestem na czasie" w kwestiach porodowych i poporodowych.
            Jeśli mogę w czymś pomóc, odpowiedzieć na pytania ...
            • chewela Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 25.08.09, 22:27
              Witam, aktualnie mieszkam w Limasol mam 2,5letnia coreczke. Czy sa mamuski z
              tych okolic???
    • fontanna82 Re: jest ktos z Cypru:))))????????????? 04.09.09, 18:50
      moja tesciowasmile, zeby nie bylo pozniej- z greckiej czescismile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka