mr-europe 22.11.07, 07:37 gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33211,4694737.html?as=3&ias=3 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jphawajski Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 08:05 ten profesor to chyba tez od lemanologii. mowi tak. inflacja w usa jest nieunikniona bo ropa drozeje a usa kupuje rope za dolary. po pierwsze nie od cen ropy zalezy inflacja a od benzyny i innych jej pochodnych. a ta ciagle nie drozeje. juz od 7 miesiecy ceny benzyny utrzymuja sie na podobnym niezmienionym poziomie. tego ten profesor nie wie albo udaje ze nie wie. po drugie, o czym profesor od lema nie wie, ze usa kupuje rope taniej niz inne kraje swiata. po trzecie, bank centralny sam swiadomie obniza dolara i nie jest to spowodowane stanem gospodarki. pisanie dzisiaj o upadku gospodarki usa jest albo nieudolna propaganda albo czysta glupota. ci ludzie nie chca przyjac do wiadomosci ze gospodarka usa ma bardzo silne fundamenty i kryzys jej nie grozi. inflacja jest ciagle bardzo niska, jak i wskaznik bezrobocia i staly duzy przyrost gospodarczy. mysle, ze te artykoly w polskiej prasie maja na celu zaciemnienie obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w polsce. pisza aby odwrocic uwage polakow od tego problemu. zawsze mozna powiedziec, ze klopoty polskie sa spowodowane kryzysem w usa. tylko ze to zwykle klamstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 15:24 jphawajski napisał: > mysle, ze te artykoly w polskiej prasie maja na celu zaciemnienie > obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w polsce. Co sie dziwisz? Jak sie cale zycie pisalo o "gnijacym kapitalizmie" i doktoryzowalo z wyzszosci radzieckiej gospodarki planowej nad dzika amerykanska to trudno im sie przestawic na starosc hehe Odpowiedz Link Zgłoś
wujekjurek Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 20:11 jphawajski napisał: > pisanie dzisiaj o upadku gospodarki usa Chruszczow przewidywał upadek gospodarki USA juz w latach 60-tych. Nie doczekał. Odpowiedz Link Zgłoś
kagan-owski Re: USA to jest juz bankrut...................... 23.11.07, 00:02 Nikita pomylil sie tylko o jakies pol wieku... Odpowiedz Link Zgłoś
japo2 "Trudna sytuacja w Polsce" wg sw. Jana 22.11.07, 23:05 > mysle, ze te artykoly w polskiej prasie maja na celu zaciemnienie > obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w polsce. A na czym polega ta trudna sytuacja? Na 2,5 krotnie szybszym niz w USA wzroscie gospodarczym, na 10% corocznym wzrscie srednich zarobkow, na rosnacym exporcie i imporcie, na obnizanych podatkach, czy moze na tym ze 8 osob, z ktorych ZADNA nie ma nawet wlasnego biznesu, tylko wszystkie pracuja w firmach jedzie do USA na zakupy ciuchow, samochodow, drogiej bizuterii, kosmetykow etc? A moze te "trudna sutuacje" podkreca kilkadziesiat miliardow euro rokrocznie na inwestycje w Polsce, bo czasami az trudno jest te kase wydac? Na czym jeszcze, bo juz sam nie wiem ? Odpowiedz Link Zgłoś
_czosnek_ Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 09:57 Dieta odchudzajaca nie zaszkodzi niektorym cieciom. Odchudzanie jest nawet zdrowe. Odpowiedz Link Zgłoś
jphawajski Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 10:15 dieta odchudzajaca kosztuje krocie. Odpowiedz Link Zgłoś
harlista Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 20:18 Sprobuj sam. Zobaczymy czy ci pomoze na zdrowie psychiczne Odpowiedz Link Zgłoś
polonus5 Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 14:44 Zaległe płatności polskich klientów to 5,6 mld zł . gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4689572.html Są to zobowiązania wynikające zarówno z niespłacanych kredytów hipotecznych, kredytów konsumpcyjnych, opłat leasingowych, ale także opłat za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne lub czynsz za mieszkanie. W porównaniu z poprzednią edycją raportu, łączna suma zaległości wzrosła prawie o 700 mln zł. Odpowiedz Link Zgłoś
piss.doff Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 17:19 byl pare lat temu pewien zeglarz amator ktorego szlag trafil na wlasnym jachcie na srodku oceanu, jak sie pozniej okazalo- zupelnie nieprzypadkowo. Oczekuje, ze wkrotce dojdzie do takiej samej zagadkowej historii. Odpowiedz Link Zgłoś
jphawajski Re: USA to jest juz bankrut...................... 23.11.07, 00:42 nie zartuj. przeskoczy horn i juz jest w domu. Odpowiedz Link Zgłoś
norma_baker Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 20:08 Nadauowa nadaje..... Martw sie babsztylu o Euro, ten pieniadz nie ma zadnej podstawy godpodarczej.... Odpowiedz Link Zgłoś
doomsday Korupcja zabije ostatecznie USA 22.11.07, 23:19 Mam wrazenie , ze ten delikatnie mowiac nierownomierny ostatnio rozwoj ekonomiczny Ameryki jest spowodowany nie tylko sytuacja Chin Ludowych , silnym Euro czy nawet Alkaida i prowadzona wojna w Afganistanie i Iraku . Podejrzewam , ze Ameryke zzera rak korupcji na skale nieznana w historii ludzkosci . Poprostu w Kongresie , we wszystkich elitach wladzy cywilnej i wojskowej siedza sami zlodzieje .Ameryka wpadla w sidla zbirow , ktorzy kradna na potege . Wedlug mnie to jest przyczna bankructwa USA , ktore sie wlasnie dokonuje. Reszta , ktora wie co sie naprawde dzieje , jest tak zastraszona ,ze nie pisnie slowa . Pozostali to masa zepsutego miesa wyhodowanego w systemie przemyslowym z mozgami malp i orangutanow , vide hawajski . Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol Re: Korupcja zabije ostatecznie USA 23.11.07, 05:04 to prawda, nawet taki kwasniewski probowal sie wkrasc w ich laski Odpowiedz Link Zgłoś
mr-europe doomsday dokladnie tak.................... 23.11.07, 21:38 malutkie ludziki zasuwaja na morgicze a mafia rzadzaca rozprowadza domowe srebra. Odpowiedz Link Zgłoś
japo2 Harlista 23.11.07, 04:54 Dzisiaj ( wczoraj?) macie w USA Thanksgiving. Ludzie skladaja sobie zyczenia i wyrazaja podziekowanie za to, co ich w minionym roku spotkalo dobrego i za co sa losowi wdzieczni. W to uwazane za niektorych za najwieksze w roku amerykanskie swieto przepiekne zyczenia sklada swemu forumowemu koledze rowniez i polski imigrant piszac te wyjatkowe slowa- > Spadaj na swoje gnojowisko- przekazuje mu piekne przeslanie, zaraz po tym, jak obrazowo opisal jak to onze, ten kolega, wrazil sobie w dupe drag do srania. Czy potrzebny jest komentarz? Hm......chyba nie. God bless Polonia, god bless harlista. Wielka przyszlosc przed wami. Odpowiedz Link Zgłoś
al-kochol Re: Harlista 23.11.07, 04:59 mnie nic dobrego juz od wielu lat nie spotkalo.. moze mam za duze wymagania..? a moze nie naleze do Partii..? Odpowiedz Link Zgłoś
harlista Re: Harlista 23.11.07, 21:12 Oj jaki yapa zrobil sie delikatny i korturalny. "przepiekne zyczenia sklada swemu forumowemu koledze" To moze twoj forumowy kolega, bo podobnie jak ty jest na tym forum zwykla przybleda i intruzem. Identyczne zyczenia wiec dotycza i ciebie. I chyba doskonale wiesz gdzie mam twoja opinie o mnie "szmaciaszu" Odpowiedz Link Zgłoś
mrouzo Nawet Santa Claus się połapał ! 23.11.07, 22:50 finanse.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/dolar-kusi-mikolaja,1015649 Odpowiedz Link Zgłoś