Dodaj do ulubionych

USA to jest juz bankrut.......................... .

22.11.07, 07:37
gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33211,4694737.html?as=3&ias=3
Obserwuj wątek
    • jphawajski Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 08:05
      ten profesor to chyba tez od lemanologii.
      mowi tak. inflacja w usa jest nieunikniona bo ropa drozeje a usa
      kupuje rope za dolary.
      po pierwsze nie od cen ropy zalezy inflacja a od benzyny i innych
      jej pochodnych. a ta ciagle nie drozeje. juz od 7 miesiecy ceny
      benzyny utrzymuja sie na podobnym niezmienionym poziomie. tego ten
      profesor nie wie albo udaje ze nie wie.
      po drugie, o czym profesor od lema nie wie, ze usa kupuje rope
      taniej niz inne kraje swiata.
      po trzecie, bank centralny sam swiadomie obniza dolara i nie jest to
      spowodowane stanem gospodarki.

      pisanie dzisiaj o upadku gospodarki usa jest albo nieudolna
      propaganda albo czysta glupota. ci ludzie nie chca przyjac do
      wiadomosci ze gospodarka usa ma bardzo silne fundamenty i kryzys jej
      nie grozi. inflacja jest ciagle bardzo niska, jak i wskaznik
      bezrobocia i staly duzy przyrost gospodarczy.

      mysle, ze te artykoly w polskiej prasie maja na celu zaciemnienie
      obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w polsce. pisza aby odwrocic
      uwage polakow od tego problemu. zawsze mozna powiedziec, ze klopoty
      polskie sa spowodowane kryzysem w usa. tylko ze to zwykle klamstwo.
      • ratpole Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 15:24
        jphawajski napisał:

        > mysle, ze te artykoly w polskiej prasie maja na celu zaciemnienie
        > obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w polsce.

        Co sie dziwisz? Jak sie cale zycie pisalo o "gnijacym kapitalizmie" i
        doktoryzowalo z wyzszosci radzieckiej gospodarki planowej nad dzika amerykanska
        to trudno im sie przestawic na starosc hehe
      • wujekjurek Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 20:11
        jphawajski napisał:

        > pisanie dzisiaj o upadku gospodarki usa

        Chruszczow przewidywał upadek gospodarki USA juz w latach 60-tych.
        Nie doczekał.
        • kagan-owski Re: USA to jest juz bankrut...................... 23.11.07, 00:02
          Nikita pomylil sie tylko o jakies pol wieku... smile
      • japo2 "Trudna sytuacja w Polsce" wg sw. Jana 22.11.07, 23:05
        > mysle, ze te artykoly w polskiej prasie maja na celu zaciemnienie
        > obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w polsce.

        A na czym polega ta trudna sytuacja? Na 2,5 krotnie szybszym niz w
        USA wzroscie gospodarczym, na 10% corocznym wzrscie srednich
        zarobkow, na rosnacym exporcie i imporcie, na obnizanych podatkach,
        czy moze na tym ze 8 osob, z ktorych ZADNA nie ma nawet wlasnego
        biznesu, tylko wszystkie pracuja w firmach jedzie do USA na zakupy
        ciuchow, samochodow, drogiej bizuterii, kosmetykow etc?
        A moze te "trudna sutuacje" podkreca kilkadziesiat miliardow euro
        rokrocznie na inwestycje w Polsce, bo czasami az trudno jest te kase
        wydac? Na czym jeszcze, bo juz sam nie wiem ?
    • _czosnek_ Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 09:57
      Dieta odchudzajaca nie zaszkodzi niektorym cieciom. Odchudzanie jest
      nawet zdrowe.
      • jphawajski Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 10:15
        dieta odchudzajaca kosztuje krocie.
      • harlista Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 20:18
        Sprobuj sam.
        Zobaczymy czy ci pomoze na zdrowie psychiczne
    • polonus5 Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 14:44
      Zaległe płatności polskich klientów to 5,6 mld zł .

      gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4689572.html
      Są to zobowiązania wynikające zarówno z niespłacanych kredytów
      hipotecznych, kredytów konsumpcyjnych, opłat leasingowych, ale także
      opłat za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne lub czynsz za
      mieszkanie. W porównaniu z poprzednią edycją raportu, łączna suma
      zaległości wzrosła prawie o 700 mln zł.
    • piss.doff Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 17:19
      byl pare lat temu pewien zeglarz amator ktorego szlag trafil na
      wlasnym jachcie na srodku oceanu, jak sie pozniej okazalo- zupelnie
      nieprzypadkowo. Oczekuje, ze wkrotce dojdzie do takiej samej
      zagadkowej historii.
      • jphawajski Re: USA to jest juz bankrut...................... 23.11.07, 00:42
        nie zartuj. przeskoczy horn i juz jest w domu.
    • norma_baker Re: USA to jest juz bankrut...................... 22.11.07, 20:08
      Nadauowa nadaje.....

      Martw sie babsztylu o Euro, ten pieniadz nie ma zadnej podstawy
      godpodarczej....
      • doomsday Korupcja zabije ostatecznie USA 22.11.07, 23:19
        Mam wrazenie , ze ten delikatnie mowiac nierownomierny ostatnio
        rozwoj ekonomiczny Ameryki jest spowodowany nie tylko sytuacja Chin
        Ludowych , silnym Euro czy nawet Alkaida i prowadzona wojna w
        Afganistanie i Iraku . Podejrzewam , ze Ameryke zzera rak korupcji
        na skale nieznana w historii ludzkosci . Poprostu w Kongresie , we
        wszystkich elitach wladzy cywilnej i wojskowej siedza sami
        zlodzieje .Ameryka wpadla w sidla zbirow , ktorzy kradna na potege .
        Wedlug mnie to jest przyczna bankructwa USA , ktore sie wlasnie
        dokonuje. Reszta , ktora wie co sie naprawde dzieje , jest tak
        zastraszona ,ze nie pisnie slowa . Pozostali to masa zepsutego miesa
        wyhodowanego w systemie przemyslowym z mozgami malp i orangutanow ,
        vide hawajski .
        • kagan-owski Re: Korupcja zabije ostatecznie USA 23.11.07, 00:04
          wink
        • al-kochol Re: Korupcja zabije ostatecznie USA 23.11.07, 05:04
          to prawda, nawet taki kwasniewski probowal sie wkrasc w ich laski
        • mr-europe doomsday dokladnie tak.................... 23.11.07, 21:38
          malutkie ludziki zasuwaja na morgicze a mafia rzadzaca rozprowadza domowe srebra.
    • japo2 Harlista 23.11.07, 04:54
      Dzisiaj ( wczoraj?) macie w USA Thanksgiving. Ludzie skladaja sobie
      zyczenia i wyrazaja podziekowanie za to, co ich w minionym roku
      spotkalo dobrego i za co sa losowi wdzieczni.

      W to uwazane za niektorych za najwieksze w roku amerykanskie swieto
      przepiekne zyczenia sklada swemu forumowemu koledze rowniez i
      polski imigrant piszac te wyjatkowe slowa-
      > Spadaj na swoje gnojowisko- przekazuje mu piekne przeslanie,
      zaraz po tym, jak obrazowo opisal jak to onze, ten kolega, wrazil
      sobie w dupe drag do srania.

      Czy potrzebny jest komentarz? Hm......chyba nie.
      God bless Polonia, god bless harlista. Wielka przyszlosc przed wami.
      • al-kochol Re: Harlista 23.11.07, 04:59
        mnie nic dobrego juz od wielu lat nie spotkalo.. moze mam za duze
        wymagania..? a moze nie naleze do Partii..?
      • harlista Re: Harlista 23.11.07, 21:12
        Oj jaki yapa zrobil sie delikatny i korturalny.

        "przepiekne zyczenia sklada swemu forumowemu koledze"
        To moze twoj forumowy kolega, bo podobnie jak ty jest na tym forum zwykla
        przybleda i intruzem.
        Identyczne zyczenia wiec dotycza i ciebie.
        I chyba doskonale wiesz gdzie mam twoja opinie o mnie "szmaciaszu"
    • mrouzo Nawet Santa Claus się połapał ! 23.11.07, 22:50
      finanse.interia.pl/wiadomosc-dnia/news/dolar-kusi-mikolaja,1015649

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka