Dodaj do ulubionych

Poród w Kanadzie - Gdzie i za Ile ???

31.07.08, 04:05
Witam wszystkich serdeczniesmile
Mam pewne pytanie... czy któras z was orientuje sie, ile kosztuje poród w
szpitalu kanadyjskim? Do Kanady wyjezdzam najprawdopodobniej za miesiac,
niestety nielegalnie, obecnie jestem w pierwszym miesiacu ciazy. Czy w
szpitalu moga zglosic mnie do urzedu migracyjnego i deportowac z kraju? i co
wtedy stanie sie z dzieckiem?

serdecznie pozdrawiam wszystkie mamy

Basia
Obserwuj wątek
    • malgosiek2 Re: Forum "Z dala od Polski" 31.07.08, 06:19
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=591
    • asiiuniia23 Re: Poród w Kanadzie - Gdzie i za Ile ??? 31.07.08, 21:49
      Hej!
      Sama jestemw Kandzie od ponad roku i w pazdzierniku zostane mamusia.
      Jestem tutaj na tzw. visitor visa, wiec musze za wszystko placic.
      Chodze tu do polskiego lekarza dr. Kosalki i za kazda wizyte place 30
      $, a za usg 85$ plus za badanie moczu i krwi ok 20-30 $. Sam porod
      bedzie mnie kosztowac ok 2200$ jezeli odbedzie sie droga naturalna,
      no a za cesarskie ciecie wyjdzie troszke wiecej, ale nie wiem
      dokladnie ile. Ogolnie mysle ze nie jest tak zle bo straszyli mnie
      ze porod tu kosztuje ok 7000$ no ale jak to naprawde bedzie
      przekonam sie w pazdierniku. Dodam jeszcze ze rodzic bede w szpitalu
      Humber River w Toronto.
      Pozdrawiam!
    • ma.pi Re: Poród w Kanadzie - Gdzie i za Ile ??? 01.08.08, 18:44
      lechuga83 napisała:

      Do Kanady wyjezdzam najprawdopodobniej za miesiac,
      > niestety nielegalnie,

      Dlaczego nielegalnie? Czyzbys planowala przejscie przez zielona
      granice :o)
      Wjezdzajac do Kanady na lotnisku dostaniesz wize pobytowa
      maksymalnie wazna 6 miesiecy (zalezy od urzednika). Pozniej ta wize
      mozna przedluzyc wysylajac odpowiednie papiery do urzedu
      imigracyjnego na miesiac przed uplywem waznosci pierwszej wizy.



      obecnie jestem w pierwszym miesiacu ciazy. Czy w
      > szpitalu moga zglosic mnie do urzedu migracyjnego i deportowac z
      kraju? i co
      > wtedy stanie sie z dzieckiem?
      >
      > serdecznie pozdrawiam wszystkie mamy
      >
      > Basia


      Lekarzy i pielegniarki w szpitalu nie interesuje Twoj ststus w
      Kanadzie. Jezeli nie bedziesz miala tutejszej karty zdrowia to po
      prostu wystawia Ci rachunek i bedziesz musiala za wszystko sama
      zaplacic.

      A jak Cie beda mieli deportowac z jakiegos powodu to deportuja cie z
      dzieckiem.

      Pozdr.
      • dradam121 Re: Poród w Kanadzie - Gdzie i za Ile ??? 03.08.08, 22:00
        www.cbc.ca/canada/manitoba/story/2008/01/25/baby-bill.html
        Rodzenie przez osobe nie bedaca legalnie w Kanadzie to jest problem. Bo jak
        zarejestrowac urodzenie dziecka ?

        No i jak rachunek za szpital nie zostanie uregulowany od reki to telefon na
        imigration jest pewny. Szpital MUSI odzyskac forse. Bo w Ontario jest krotko z
        pieniedzmi i kazdy $$ sie liczy.


        Pozdrawiam


        dradam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka