w_r_r_r000 10.04.06, 15:42 na zrobienie taniego jedzenia dla mojej 9 miesięczej córeczki.moja niunia ma skazę białkową.może któraś z Was robiła jakieś dobre dania dla swoich pociech, które też miały skazę. .to co ja robie - nie bardzo jej smakuje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
janka27_06 Re: przyjmę przepisy 10.04.06, 15:54 Najlepiej poszukać w necie. U mnie w rodzinie jest takie dziecko, jej mama robi różne mikstury na mleku, które pije. Mogę ją zapytać przy najbliższym spotkaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
w_r_r_r000 Re: przyjmę przepisy 10.04.06, 15:57 będę wdzięczna gdybyś mogła spytać. internetu nie mam niestety u siebie i z szukaniem mógłby być problem. Odpowiedz Link Zgłoś
nilgau szarlotka 10.04.06, 16:30 mam przepis na szarlotkę bez jaj i bez mleka i masła i nawet bez mąki a więc wszystko co uczula out: na posmarowaną margaryną NOVA (ona nie ma nawet serwatki z mleka więc dla alergika ok) blachę wysypujesz kaszę manną zmieszaną z cukrem zwykłym na to "tniesz" w plasterki cienkie margarynę i układasz na to starte jabłka (najlepiej nie słodzić bo manna już jest z cukrem) i znów posypujesz warstwą mieszanki manny i cukru i na wierzch znów tniesz w plasterki cienkie margarynę dla przyrumienienia wartstwy górnej. pieczesz do tej pory aż się górna warstwa przyrumieni dobrze (nie pamiętam dokł czasu ja dodawałam do manny jeszcze proszek do pieczenia i 1 cukier wanil., ale mozna nie dodawać manna z cukrem : 2/3 manny, 1/3 cukru warstwa manny do 1 cm wychodzi zależnie od piekarnika Odpowiedz Link Zgłoś