Dodaj do ulubionych

Islam w Polsce

22.03.10, 21:35
salaam alejkum. Jestem studentką socjologii Uniwersytetu Opolskiego. Piszę
pracę na temat miejsca kobiety w religii , niestety w Polsce nie ma wielu
muzułmanów zwłaszcza w Opolu dlatego zwracam się z prośbą do osób tej wiary o
kontakt ze mną. Badanie na temat miejsca kobiety w religii przeprowadzam za
pomocą ankiety - jeśli moglibyście mi pomóc proszę wyślijcie mi emaila z TAK w
tytule to wyślę ją wam. mój adres ariana25@wp.pl. Bardzo proszę o pomoc
Obserwuj wątek
  • gail7 tutaj muzulmanek nie znajdziesz:-) 23.03.10, 18:31
   • argissa Re: tutaj muzulmanek nie znajdziesz:-) 11.11.10, 23:52
    znajdzie..np. mnie ;)
    • liliowewzgorze Re: tutaj muzulmanek nie znajdziesz:-) 12.11.10, 02:43
     i mnie też ;)
  • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 12.11.10, 02:45
   ponadto mogę polecić wiarygodną stronę, o życiu kobiet w Tunezji :
   www.tunezja.friko.pl/kobiety.htm
  • rikifiki Re: Islam w Polsce 12.11.10, 10:18
   na tym forum to raczej muslimek nie znajdziesz.mam na mysli takich od urodzenia czyli majacych w przypadku Polski tatarskie korzenie.jesli juz nawet sa tu i muslimki to poprostu sa to z regoly nawiedzone przechrzty pod wplywem habisia najczesciej z egiptowa,czy innej dziury.
   • cccotka Re: Islam w Polsce 12.11.10, 13:47
    rikifiki dodaj ,,nawiedzone przechszty,, nie majace zielonego pojecia o islamie, łacznie z wiedza na temat w jaki sposob ich malzonek muzulmanin moze im spuszczac lanie i jakiej grubosci kijem czy w jakim wieku ich corka moze byc ,,wymacana,, przez kolegow mezusia i temu podobnie
    • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 11:13
     Dzien dobry .
     Intryguja mnie osoby ktore w rzeczy samej niemaly zapewne duzej mozliowsci wyksztalcenia swej wiedzy na temat islam .
     Kraza wokol nas rozne mity na temat islamu ktore podsycjaja z manipulacja naszych rodakow . Zaczynajmy :

     MITY NA TEMAT ISLAMU
     1 - ISLAM TO RELIGIA DLA ARABÓW
     BŁĄD! Islam to religia dla całej ludzkości. Muzułmaninem może być każdy, bez względu na pochodzenie. To dlatego właśnie Bóg wysłał Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) do całej ludzkości, tak jak powiedział w Koranie:
     {Posłaliśmy cię (Muhammadzie) do wszystkich ludzi jako zwiastuna radosnej wieści i ostrzegającego.} [Koran 34:38]

     2 - MUZUŁMANIE CZCZĄ SWOJEGO BOŻKA ZWANEGO ALLAHEM
     BŁĄD! Muzułmanie czczą Allaha, to prawda, jednak nie jest On żadnym bożkiem. Jest On jedynym prawdziwym Bogiem, Bogiem wszystkich ludzi, tym samym, w którego wierzą żydzi i chrześcijanie. To ten sam Bóg, który stworzył cały świat i wszechświat, w tym także nas – ludzi.
     Słowo „Allah” znaczy po arabsku to samo, co po polsku „Bóg Jedyny”.

     3 - WYZNAWCY ISLAMU TO MAHOMETANIE
     BŁĄD! Wyznawcy islamu to muzułmanie. Zarówno nazwa samej religii , jak i jej wyznawców została nadana przez samego Boga i znamy ją z Koranu.

     {… wybrałem dla was islam jako religię…} [Koran 5:2]
     oraz
     {…On nazwał was muzułmanami…} [Koran 22:78]
     Nazwa „mahometanie” jest błędna także dlatego, że wskazuje, jakoby muzułmanie oddawali cześć Muhammadowi (Mahometowi) – a to nie prawda. Muzułmanie szanują Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), ale czczą tylko Boga, są Mu całkowicie posłuszni.

     4 - AUTOREM KORANU JEST MUHAMMAD
     BŁĄD! Koran został objawiony Muhammadowi od samego Boga, poprzez anioła Gabriela. Są to Słowa Boga, zaś Muhammad je jedynie recytował i przekazywał ludziom.
     {Zaprawdę, to jest Koran szlachetny! (...) Jest to objawienie od Pana światów (Allaha)!} [Koran 56:77-80]
     oraz
     {Zaprawdę, My (Allah) zesłaliśmy tobie (Muhammadzie) Koran zesłaniem rzeczywistym!} [Koran 76:23]
     Koran jest tak doskonały – zarówno pod względem językowym, jak i pod względem treści – że nie mógłby być stworzony przez nikogo poza Bogiem, o czym On sam mówi:
     {Jeśliby się zebrali ludzie i dżiny, aby stworzyć coś podobnego do tego Koranu, to oni nie zdołaliby uczynić nic podobnego, nawet gdyby się wzajemnie wspomagali.} [Koran 17:88]

     5 - ISLAM TO RELIGIA WYMYŚLONA PRZEZ MUHAMMADA
     BŁĄD! Islam to ta sama religia, którą Bóg przekazywał nam poprzez Swoich Proroków od początku istnienia życia na Ziemi. Wszyscy oni głosili Przesłanie, by ludzie czcili tylko Boga i nikogo więcej, wierzyli w Jego Proroków, Księgi, w Życie Wieczne, itp. Islam jest kontynuacją tego Przesłania, potwierdza tę samą prawdę o Bogu. To dlatego islam ma wiele wspólnego z judaizmem i chrześcijaństwem. Jednak w odróżnieniu od nich, uznaje Muhammada za Proroka Bożego i Koran za Księgę Boga. Allah mówi w Koranie:
     {Powiedzcie: My wierzymy w Boga i w to, co nam zostało zesłane, i w to, co zostało zesłane Abrahamowi, Isma’ilowi i Izaakowi, Jakubowi i pokoleniom; I w to, co zostało dane Mojżeszowi i Jezusowi i w to, co zostało dane prorokom od ich Pana. My nie robimy żadnej różnicy między nimi i poddajemy się Jemu całkowicie.} [Koran 2:136]
     oraz
     {On (Allah) ustanowił dla was, jeśli chodzi o religię, to, co już polecił Noemu, i to, co objawiliśmy tobie i to, co poleciliśmy Abrahamowi, Mojżeszowi i Jezusowi: Przestrzegajcie należycie religii i nie rozdzielajcie się w niej!} [Koran 42:13]

     Niestety, ludzie nie przestrzegali religii należycie, zmieniali słowa proroków. W końcu Bóg posłał ostatniego z Proroków – Muhammada, aby przypomniał ludziom pierwotne przesłanie oraz objaśnił wolę Boga do końca, czyniąc przez to religię kompletną, nie podlegającą zmianom. Wtedy też tej odwiecznej religii została nadana nazwa – islam.
     {Dzisiaj udoskonaliłem dla was waszą religię i obdarzyłem was w pełni Moją dobrocią; wybrałem dla was islam jako religię.} [Koran 5:3]
     6 - ISLAM NIE SZANUJE KOBIET, MUZUŁMANKI SĄ ŹLE TRAKTOWANE I NIE MAJĄ ŻADNYCH PRAW
     BŁĄD! To właśnie islam był pierwszą religią, która nadała kobietom prawa – i to prawa niezbywalne, gdyż nadane przez samego Boga. Bóg nakazuje muzułmanom szanować i dobrze traktować kobiety, okazywać im miłosierdzie.
     {A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi.} [Koran 9:71]
     Na to samo kładł nacisk Prorok Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Mówił on:

     „Bądźcie dobrzy dla kobiet.” [Buchari i Muslim]

     7 - ZAKRYWANIE CIAŁA TO ZNAK PONIŻENIA KOBIET
     BŁĄD! Strój muzułmanki zakrywający jej całe ciało (z wyjątkiem twarzy i dłoni), czyli hidżab, to nie znak poniżenia ani zniewolenia. Wręcz przeciwnie. Muzułmanki nosząc hidżab są rozpoznawalne jako kobiety szanowane.
     {To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane (jako wolne kobiety wierzące), a nie były obrażane.} [Koran 33:59]
     Strój zasłaniający ciało muzułmanki przed niepowołanymi oczami podkreśla jej czystość, skromność, pobożność, a także chroni przed zaczepkami obcych mężczyzn.

     Hidżab nie musi być określonego koloru i fasonu. Różne kobiety wybierają różne kolory i style. I tak spotkamy muzułmankę w luźnych spodniach, tunice i szalu, bądź też długiej spódnicy i dłuższej bluzie + szal, jak i w sukni + chusta, jednoczęściowej abaji zasłaniającej ciało od czubka głowy aż po stopy (z wycięciem na twarz), a także taką w niqabie (zakrywającym całą twarz oprócz oczu), czy burce (zasłaniającej całe ciało, włącznie z twarzą - jedynie na wysokości oczu siateczka umożliwiająca kobietom widzenie). Niektóre z tych strojów są charakterystyczne dla danego kraju bądź są wymogiem w tymże kraju, lecz najczęściej sposób ubioru zależy całkowicie od kobiety. Wymóg islamu ogranicza się do obszaru ciała jaki ma być zasłonięty i paru warunków - na przykład, że strój ma nie być obcisły ani wykonany z prześwitującego materiału. Jednak rodzaj stroju zależy już od upodobań kobiety.

     Muzułmanka, która rozumie znaczenie hidżabu nie czuje się przez niego ani zniewolona, ani dyskryminowana - wręcz przeciwnie, czuje się dumna, że może go nosić. Odbiera to jako pewnego rodzaju przywilej.
     8 - MUZUŁMANIE MUSZĄ ZABIJAĆ NIEMUZUŁMANÓW, TOCZĄC Z NIMI "ŚWIĘTE WOJNY"
     BŁĄD! Islam nakazuje muzułmanom szanować ludzi, ich majątki i życie, niezależnie od tego, czy są oni muzułmanami, czy nie. Zabicie niewinnego człowieka to jeden z najcięższych grzechów. Bóg mówi w Koranie:

     {Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.} [Koran 5:32]
     W islamie nie ma także czegoś takiego jak „święta wojna”. Mianem takim osoby nie znające islamu określają dżihad w formie walki, która jest dozwolona tylko w przypadku, gdy ktoś zwalcza muzułmanów i ich religię i skierowana jest tylko przeciw napastnikom, nigdy nie wolno krzywdzić osób nie biorących udziału w walce, ani nawet niszczyć roślinności.

     {Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców!} [Koran 2:190]

     Nie wolno też kontynuować walki, kiedy napastnik zawiesi broń.

     {A jeśli oni skłonią się do pokoju, to i ty się ku niemu skłoń i zaufaj Bogu!} [Koran 8:61]

     Zatem jedyna dozwolona nam walka to ta w obronie koniecznej (siebie, swoich braci i sióstr w islamie i swojej religii). Nie w żadnym innym wypadku.
     • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 15:23
      rayhana napisała:

      > MITY NA TEMAT ISLAMU
      > 1 - ISLAM TO RELIGIA DLA ARABÓW
      > BŁĄD!

      Blad polega na tym ze wymaga sprecyzowania ze islam do religia dla VII wiecznych Arabow.
      Islam zostal stworzony w okreslonej rzeczywistosci kulturowej, jest podniesieniem VII wiecznej kultury arabskiej do rangi religii.

      CZCZĄ SWOJEGO BOŻKA ZWANEGO ALLAHEM
      > BŁĄD! Muzułmanie czczą Allaha, to prawda, jednak nie jest On żadnym bożkiem. Je
      > st On jedynym prawdziwym Bogiem, Bogiem wszystkich ludzi, tym samym, w którego
      > wierzą żydzi i chrześcijanie.

      Nieprawda. Atrybuty Boga Biblii i Allaha sa tak rozne ze nie mozna uznawac ich za jedna i ta sama postac.
      >
      > 3 - WYZNAWCY ISLAMU TO MAHOMETANIE
      > BŁĄD! Wyznawcy islamu to muzułmanie. Zarówno nazwa samej religii , jak i jej wy
      > znawców została nadana przez samego Boga i znamy ją z Koranu.

      Nazwa "mahometanie" okresla wyznawcow nauki Mahometa.

      > 4 - AUTOREM KORANU JEST MUHAMMAD
      > BŁĄD! Koran został objawiony Muhammadowi od samego Boga, poprzez anioła Gabriel
      > a. Są to Słowa Boga, zaś Muhammad je jedynie recytował i przekazywał ludziom.

      To jest to, w co muzulmanie slepo wierza.
      Ja wierze ze to Mahomet jest tworca Koranu.

      > Koran jest tak doskonały – zarówno pod względem językowym, jak i pod wzgl
      > ędem treści – że nie mógłby być stworzony przez nikogo poza Bogiem, o czy
      > m On sam mówi:
      > {Jeśliby się zebrali ludzie i dżiny, aby stworzyć coś podobnego do tego Koranu,
      > to oni nie zdołaliby uczynić nic podobnego, nawet gdyby się wzajemnie wspomaga
      > li.} [Koran 17:88]

      Ha ha ha ha ha!!! Koran jest doskonaly! A gdzie jest tego dowod? W Koranie! :-)))
      Czyli Koran sam o sobie mowi ze pochodzi od Boga i ze jest doskonaly a muzulmanie slepo w to wierza.

      > 5 - ISLAM TO RELIGIA WYMYŚLONA PRZEZ MUHAMMADA
      > BŁĄD! Islam to ta sama religia, którą Bóg przekazywał nam poprzez Swoich Prorok
      > ów od początku istnienia życia na Ziemi. Wszyscy oni głosili Przesłanie, by lud
      > zie czcili tylko Boga i nikogo więcej, wierzyli w Jego Proroków, Księgi, w Życi
      > e Wieczne, itp. Islam jest kontynuacją tego Przesłania, potwierdza tę samą praw
      > dę o Bogu. To dlatego islam ma wiele wspólnego z judaizmem i chrześcijaństwem.
      > Jednak w odróżnieniu od nich, uznaje Muhammada za Proroka Bożego i Koran za Ksi
      > ęgę Boga. Allah mówi w Koranie:

      To nie jest ta sama religia ani islam nie jest kontynuacja judaizmu i chrzescijanstwa, ani Koran jest kontynuacja czy poprawka Biblii.
      Biblia (Stary Testament) zostala spisana przez wielu autorow na przestrzeni wiekow, Nowy Testament zawiera swiadectwo zycia, nauk, smierci i zmartwychwstania Jezusa spisane przez 4 Ewangelistow.
      Koran powstal w ciagu 22 lat i ma jednego tylko autora- Mahometa.
      Zastanawialas sie kiedys czy ten sam Bog moze raz zeslac na swiat Mesjasza ktory nakazuje milowac nieprzyjaciol, a 600 lat pozniej moze sam sobie zaprzeczyc przekazujac Mahometowi w Koranie slowa "i zabijajcie ich gdziekolwiek ich znajdziecie"???

      > Niestety, ludzie nie przestrzegali religii należycie, zmieniali słowa proroków.
      > W końcu Bóg posłał ostatniego z Proroków – Muhammada, aby przypomniał lu
      > dziom pierwotne przesłanie oraz objaśnił wolę Boga do końca, czyniąc przez to r
      > eligię kompletną, nie podlegającą zmianom. Wtedy też tej odwiecznej religii zos
      > tała nadana nazwa – islam.

      Nie macie na to ZADNYCH dowodow. Udowodnij ze to przeslanie Jezusa o milowaniu nieprzyjaciol jest sfalszowanym przekazem boskim, a koraniczne "i zabijajcie ich gdziekolwiek ich znajdziecie" jest prawdziwym przeslaniem boskim.

      > 6 - ISLAM NIE SZANUJE KOBIET, MUZUŁMANKI SĄ ŹLE TRAKTOWANE I NIE MAJĄ ŻADNYCH P
      > RAW
      > BŁĄD!

      To właśnie islam był pierwszą religią, która nadała kobietom prawa –
      > ; i to prawa niezbywalne, gdyż nadane przez samego Boga. Bóg nakazuje muzułmano
      > m szanować i dobrze traktować kobiety, okazywać im miłosierdzie.

      Ha ha ha :-))) Pierwsza zona Mahometa , duzo strasza od niego, byla bogata, niezalezna "bisinesswoman" i to Mahomet korzystal z jej statusu i z jej pieniedzy. Krolowa Saba zyla przed Mohametem, podobnie jak Kleopatra, a w sredniowiecznej Europie kobiety siadaly na tron.

      > 7 - ZAKRYWANIE CIAŁA TO ZNAK PONIŻENIA KOBIET
      > BŁĄD! Strój muzułmanki zakrywający jej całe ciało (z wyjątkiem twarzy i dłoni),
      > czyli hidżab, to nie znak poniżenia ani zniewolenia. Wręcz przeciwnie. Muzułma
      > nki nosząc hidżab są rozpoznawalne jako kobiety szanowane.
      > {To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane (jako wolne kobiety wier
      > zące), a nie były obrażane.} [Koran 33:59]
      > Strój zasłaniający ciało muzułmanki przed niepowołanymi oczami podkreśla jej cz
      > ystość, skromność, pobożność, a także chroni przed zaczepkami obcych mężczyzn.

      Jezeli kobieta musi kryc cale cialo, lacznie z wlosami zeby nie prowokowac mezczyzn, to swiadczy bardzo zle o mezczyznach. Moze zamiast chowac kobiete w burke lepiej bloby zalozyc mezczyznom kajdanki ? :)
      .
      > 8 - MUZUŁMANIE MUSZĄ ZABIJAĆ NIEMUZUŁMANÓW, TOCZĄC Z NIMI "ŚWIĘTE WOJNY"
      > BŁĄD! Islam nakazuje muzułmanom szanować ludzi, ich majątki i życie, niezależni
      > e od tego, czy są oni muzułmanami, czy nie. Zabicie niewinnego człowieka to jed
      > en z najcięższych grzechów. Bóg mówi w Koranie:
      >
      > {Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszeni
      > a na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.} [Koran 5:32]

      Zapewne wiesz ze sury Koranu nie sa ulozone wedlug chronologii objawienia, lecz wedlug dlugosci? Zapewne znasz zasade abrogacji starszych sur przez nowsze? No bo przeciez Wasz Allah moze odwolac to co wczesniej mowil, prawda?
      ta
      > kim osoby nie znające islamu określają dżihad w formie walki, która jest dozwol
      > ona tylko w przypadku, gdy ktoś zwalcza muzułmanów i ich religię i skierowana j
      > est tylko przeciw napastnikom, nigdy nie wolno krzywdzić osób nie biorących udz
      > iału w walce, ani nawet niszczyć roślinności.

      Jasne. A to kiedy muzulmanie sa zwalczani definiuja tylko muzulmanie.

      > Nie wolno też kontynuować walki, kiedy napastnik zawiesi broń.

      Czyli jesli sie podda.
    • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 13:00
     Co do islamu Allah dokladnie okresla role kobiety i w jaki sposob maja byc traktowane . Prosze nie mylic zlych manier zachowan zlych mezow wzgledem swych zon od prawda Allaha ...sa tez i hadisy mowiace jak maja sie malzonkowe nawzajem sie traktowac , napewno nie jest nakazane aby kobieta byla zle traktowana lub traktowana jako zlo kobnieczne czego nauczaja Teolodzy KK :

     "Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie". św. Augustyn (354-430 r.), filozof i teolog chrześcijański "Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych". św. Tomasz z Akwinu (1225-1274 r.), Ojciec Kościoła "Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga". św. Ambroży (ok. 340-397 r.), Ojciec i doktor Kościoła "Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem". Kapokrates, założyciel klasztoru "Kobiety są błedem natury z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu...są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny...". św. Tomasz z Akwinu (1225-1274 r.), Ojciec Kościoła "Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej". Tertulian (ok. 160-po 220 r.), Ojciec Kościoła "W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta". Ustalenia synodu paryskiego (846 r.) "Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła". Ustalenia synodu w Coyaca (1050 r.) "Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice". Ustalenia synodu w Toledo "U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd". Clemens Alexandrinus (215 r.) "Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów". Ustalenia synodu w Ewirze (IV w.n.e.) "Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macierzyństwo". św. Jan Chryzostom (349-407 r.), biskup Konstantynopola
     • firstnaomi Re: Islam w Polsce 19.11.10, 14:08
      Rayhano mam do Ciebie pytanie: czy jesteś muzułmanką od zawsze ,czy wcześniej byłaś katoliczką i zmieniłaś wiarę?
      • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 14:57
       firstnaomi napisała:

       > Rayhano mam do Ciebie pytanie: czy jesteś muzułmanką od zawsze ,czy wcześniej b
       > yłaś katoliczką i zmieniłaś wiarę?

       Pytanie dosc dziwne ale odpowiem Ci tak od urodzenia jestem muzulmanka gdyz kazdy rodzi sie muzulmaninem jednakze jesli pytasz mnie czy jestem od urodzenia swiaoma muzulmanka to odpowiedz brzmi NIE co nie oznacza iz chrzescijanin rodzac sie w rodzinie chruzescijanskiej jest chrzescijaninem . Osoba wierzaca bez wzgledu na wyznanie to taka osoba ktora wierzy i praktykuje w swoim zyciu codziennym wszystkie nakazy i zakazy BOSKIE !
       "Wiara jest tym, co utrwala się mocno w sercu i znajduje dowody w czynach a nie w samjej mowie ."
       • westlondon Re: Islam w Polsce 19.11.10, 19:02
        Podaj namiary na swojego dostawce- dobry ma towar.
        "gdyz kazdy rodzi sie muzulmaninem "
       • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 15:34
        rayhana napisała:


        > Pytanie dosc dziwne ale odpowiem Ci tak od urodzenia jestem muzulmanka gdyz k
        > azdy rodzi sie muzulmaninem


        rece opadaja....
     • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 15:33
      Rayhana, wiesz na czym polega wyzszosc chrzescijanstwa nad islamem? Ze slowa teologow ktorych cytujesz maja dzisiaj wartosc tylko historyczna. I gdybys troche ruszyla wlasna glowa zamiast bezmyslnie przepisywac gotowa muzulmanska sieczke propagandowa, to bys potrafila zauwazyc kontekst historyczny tych wypowiedzi tudziez ewolucje nauk kosciola.
      Potrafilabys zauwazyc jak smieszne jest porownywanie dzisiejszych , XXI wiekcznych nauk islamskich teologow do nauk sredniowiecznych chrzescijanskich teologow. Dokonujac tego porownania potwierdzasz ze islam tkwi w sredniowieczu.
      • rayhana Re: Islam w Polsce 25.11.10, 17:45
       quinto1 napisał:

       > Rayhana, wiesz na czym polega wyzszosc chrzescijanstwa nad islamem? Ze slowa te
       > ologow ktorych cytujesz maja dzisiaj wartosc tylko historyczna. I gdybys troche
       > ruszyla wlasna glowa zamiast bezmyslnie przepisywac gotowa muzulmanska sieczke
       > propagandowa, to bys potrafila zauwazyc kontekst historyczny tych wypowiedzi t
       > udziez ewolucje nauk kosciola.
       > Potrafilabys zauwazyc jak smieszne jest porownywanie dzisiejszych , XXI wiekczn
       > ych nauk islamskich teologow do nauk sredniowiecznych chrzescijanskich teologow
       > . Dokonujac tego porownania potwierdzasz ze islam tkwi w sredniowieczu.


       no wlasnie sam sobie juz odpowiedziales czym sie rozni islam od chrzescijanstwa dla chrzescijanstwa wszystkie nauki teologow i same prawo boskie jest tylko historia !!!!!
       • quinto1 Re: Islam w Polsce 25.11.10, 17:49
        rayhana napisała:


        > no wlasnie sam sobie juz odpowiedziales czym sie rozni islam od chrzescijanst
        > wa dla chrzescijanstwa wszystkie nauki teologow i same prawo boskie jest
        > tylko historia !!!!!

        Potrafisz czytac ze zrozumieniem?
        My potrafimy oddzielic to, co w Ewangelii od tego, co na przestrzeni wiekow glosili ludzie.
        Dla nas Slowo Panskie jest w Ewangelii, nie w rozprawach sw. Augustyna czy sw. Tomasza, czy innych filozofow chrzescijanskich.
        • rayhana Re: Islam w Polsce 25.11.10, 21:00
         quinto1 napisał:

         > rayhana napisała:
         >
         >
         > > no wlasnie sam sobie juz odpowiedziales czym sie rozni islam od chrzesc
         > ijanst
         > > wa dla chrzescijanstwa wszystkie nauki teologow i same prawo boskie
         > jest
         > > tylko historia !!!!!
         >
         > Potrafisz czytac ze zrozumieniem?
         > My potrafimy oddzielic to, co w Ewangelii od tego, co na przestrzeni wiekow glo
         > sili ludzie.
         > Dla nas Slowo Panskie jest w Ewangelii, nie w rozprawach sw. Augustyna czy sw.
         > Tomasza, czy innych filozofow chrzescijanskich.
         a takze odzielacie slowa BOGA i praktykujecie slowa ewangelistow ....
         przyklad obecny chrzescijanin obala ST na rzecz NT zas chrzescijanstwo ksiega biblia posiada ST i NT .

         ___________________________

         www.youtube.com/watch?v=v1h2H1C-GPc&feature=player_embedded
         www.youtube.com/watch?v=iKEFbaUymsQ&feature=player_embedded
         • quinto1 Re: Islam w Polsce 25.11.10, 21:24
          rayhana napisała:


          > a takze odzielacie slowa BOGA i praktykujecie slowa ewangelistow ....
          > przyklad obecny chrzescijanin obala ST na rzecz NT zas chrzescijanstwo k
          > siega biblia posiada ST i NT .

          NT nie obala ST.
          Jezus powiedzial ze nie przyszedl zmienic prawa, lecz je wypelnic.
          N.b. przyjscie Jezusa bylo zapowiadane wielokrotnie w Biblii, przyjscie Mahometa nie.
          Mahomet jest samozwanczym , falszywym prorokiem ktory z bycia prorokiem czerpal osobiste korzysci.
          • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 08:34
           quinto1 napisał:

           > rayhana napisała:
           >
           >
           > > a takze odzielacie slowa BOGA i praktykujecie slowa ewangelistow ....
           >
           > > przyklad obecny chrzescijanin obala ST na rzecz NT zas chrzescijans
           > two k
           > > siega biblia posiada ST i NT .
           >
           > NT nie obala ST.
           > Jezus powiedzial ze nie przyszedl zmienic prawa, lecz je wypelnic.
           > N.b. przyjscie Jezusa bylo zapowiadane wielokrotnie w Biblii, przyjscie Mahomet
           > a nie.
           > Mahomet jest samozwanczym , falszywym prorokiem ktory z bycia prorokiem czerpal
           > osobiste korzysci.
           coz na tym konczy sie nasza rozmowa - roznica pomiedzy chrzescijanami a muzulmanami to taka ze MY sdzanujemy slowo BOGA i wszystkich prorokow w przeciwienstwie do was
           • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 09:44
            rayhana napisała:

            .
            > coz na tym konczy sie nasza rozmowa - roznica pomiedzy chrzescijanami a muzul
            > manami to taka ze MY sdzanujemy slowo BOGA i wszystkich prorokow w przeciwiens
            > twie do was

            My tez szanujemy slowo Boga i szanujemy prorokow, ale Koran nie jest slowem Boga a Mahomet nie jest prorokiem.
            • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:10
             quinto1 napisał:

             > rayhana napisała:
             >
             > .
             > > coz na tym konczy sie nasza rozmowa - roznica pomiedzy chrzescijanami a
             > muzul
             > > manami to taka ze MY sdzanujemy slowo BOGA i wszystkich prorokow w przec
             > iwiens
             > > twie do was
             >
             > My tez szanujemy slowo Boga i szanujemy prorokow, ale Koran nie jest slowem Bo
             > ga a Mahomet nie jest prorokiem.

             z kad wiesz - BOG ci to powiedzial ?? a moze dostales sms ??? nie mow nigdy nigdy !!!!

             Zobaczysz przyjdzie czas gdy sie zdziwisz :0!

             Przemysl do raz jeszcze zanim kogos lub cos posadzisz !

             Muzułmanie szanują Jezusa (pokój z nim). Postrzegają go jako jednego z największych Wysłanników Boga do ludzkości. Koran potwierdza jego dziewicze narodziny, a jeden z jego rozdziałów zatytułowany jest: „Mariam” (Maria). Koran opisuje narodziny Jezusa w następujący sposób:

             {Oto powiedzieli aniołowie: „O Mario! Bóg zwiastuje ci radosną wieść o Słowie pochodzącym od Niego, którego imię Mesjasz Jezus, syn Marii. On będzie wspaniały na tym świecie i w życiu ostatecznym, i będzie jednym z przybliżonych. I będzie przemawiał do ludzi już w kołysce, a także jako mąż dojrzały; i będzie wśród sprawiedliwych”. Ona powiedziała: „O Panie mój! Jakże będę miała syna, skoro nie dotknął mnie żaden mężczyzna?”. Powiedział: „Tak będzie! Bóg stwarza to, co chce! Kiedy On decyduje o istnieniu jakiejś rzeczy, to tylko mówi: »Bądź!« - i to się staje”.} (Koran, 3:45-47)

             Jezus urodził się w cudowny sposób, z rozkazu Boga, tego samego rozkazu, który sprawił, że zaistniał Adam, bez ojca ani matki. Bóg powiedział:

             {Zaprawdę, Jezus jest u Boga jak Adam: On stworzył go (Adama) z prochu, a następnie powiedział do niego: „Bądź!” – i on jest.} (Koran, 3:59)

             W czasie swojej misji proroczej, Jezus dokonał wielu cudów. Bóg mówi nam, że Jezus powiedział:

             {„Przyszedłem do was ze znakiem od waszego Pana. Ja utworzę wam z gliny postać ptaka i tchnę w niego, i on stanie się ptakiem. Ja uzdrowię chorego i trędowatego i ożywię zmarłych – za zezwoleniem Boga. Ja wam opowiem, co jecie i co gromadzicie w waszych domach...”} (Koran, 3:49)

             Muzułmanie wierzą, że Jezus nie został ukrzyżowany. Jego wrogowie mieli plan, aby go ukrzyżować, ale Bóg ocalił go i wzniósł do Siebie, zaś podobizna Jezusa została nałożona na innego człowieka. Wrogowie Jezusa pojmali go i ukrzyżowali, myśląc, że był to Jezus. Bóg powiedział:

             {I za to, że powiedzieli: „Zabiliśmy Mesjasza Jezusa, syna Marii, posłańca Boga” – podczas gdy oni ani go nie zabili, ani go nie ukrzyżowali, tylko im się tak zdawało...} (Koran, 4:157)

             Ani Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), ani Jezus nie przybyli, aby zmieniać podstawowe doktryny wiary w jednego Boga przyniesione przez poprzednich Proroków, ale raczej po to, aby potwierdzić je i odnowić.

             Muzułmanie wierzą także, że Bóg objawił Jezusowi świętą księgę, zwaną Indżil (Ewangelia). Niektóre jej fragmenty ciągle mogą być dostępne w naukach Boga przekazywanych Jezusowi w Nowym Testamencie. Ale nie oznacza to, że muzułmanie wierzą w dzisiejszą Biblię, ponieważ nie jest to oryginalne pismo święte objawione przez Boga. Dokonane zostały przeróbki, trochę dodano, a trochę ujęto. To samo powiedział komitet odpowiedzialny za poprawianie Pisma Świętego (Revised Standard Version), w którego skład wchodziło trzydziestu dwóch uczonych. Zdobyli oni recenzję i radę zespołu doradców złożonego z pięćdziesięciu przedstawicieli współdziałających wyznań. Komitet powiedział w Przedmowie do Świętej Biblii (Revised Standard Version), str. IV: „Czasami jasne jest, że tekst ucierpiał w czasie przekazywania, ale żadna z wersji nie dostarcza zadowalającej rekonstrukcji. Tu możemy przedstawić najlepszy osąd kompetentnych uczonych, jako najbardziej prawdopodobną rekonstrukcję oryginalnego tekstu”. Komitet powiedział także w tejże Przedmowie, na stronie VII: „Dodane są uwagi, które ukazują istotne zmiany, dodatki czy pominięcia w dawnych źródłach (Mt 9.34; Mk 3.16; 7.4; Łk 24.32, 51, itd.)”


             • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:38
              Rayhana- powiem krotko- kto szanuje Jezusa, ten szanuje jego nauki.
              Muzulmanie tego nie robia, wiec nie szanuja Jezusa.
              • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:50
               quinto1 napisał:

               > Rayhana- powiem krotko- kto szanuje Jezusa, ten szanuje jego nauki.
               > Muzulmanie tego nie robia, wiec nie szanuja Jezusa.

               Masz racje ten kto szanuje Jezusa ( as ) podaza za naukami Jego.

               Bóg nie jest Jezusem, a Jezus nie jest Bogiem. Nawet sam Jezus (pokój z nim) nie zgodził się z tym. Bóg powiedział w Koranie:

               {Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: „Zaprawdę, Bóg – to Mesjasz, syn Marii!”. A Mesjasz powiedział: „Synowie Izraela! Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego pana!”. Oto, zaprawdę, kto daje Bogu współtowarzyszy, temu Bóg zabronił wejścia do Ogrodu! A jego miejscem schronienia będzie ogień. A niesprawiedliwi82 nie będą mieli żadnych pomocników!} (Koran, 5:72)

               Bóg nie jest trójcą. Bóg powiedział w Koranie:

               {Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: „Zaprawdę, Bóg – to trzeci z trzech!”. A nie ma przecież żadnego boga, jak tylko jeden Bóg! A jeśli oni nie zaniechają tego, co mówią, to tych, którzy nie uwierzyli dotknie kara bolesna. Czyż oni nie nawrócą się do Boga i nie poproszą Go o przebaczenie? Przecież Bóg jest przebaczający, litościwy! Mesjasz, syn Marii, jest tylko posłańcem...} (Koran, 5:73-75)
               • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:03
                Rayhana, pomysl troche , to nie boli.

                Jezus zyl 600 lat przed Mahometem. Jego smierc na krzyzu jest opisana przez 4 Ewangelistow, ale takze przez jednego historyka zydowskiego jak tez jest wspominana w Annalach rzymskiego historyka Tacyta. Czyli- tak postac Jezusa jak i jego smierc na krzyzu to sa FAKTY historyczne.

                600 po Jezusie przychodzi Mahomet, ktory o Biblii dowiedzial sie co nieco od Zydow, i nagle to on oglasza ze Jezus nie zostal ukrzyzowany. A dowody na to??? Ach , Allah mu to przekazal!!!

                Prosze Cie wiec bardzo, nie zawracaj mi glowy tym co Koran mowi na temat Jezusa, bo mowi BZDURY!!! Marie, Matke Jezusa Koran nazywa "siostra Aarona". Aaaron to byl brat Mojzesza, czyli Koran nazywa Marie, Matke Jezusa siostra Mojzesza. Mahomet cos zle zapamietal jak mu inni o Biblii opowiadali i pomylil Marie Matke Jezusa z Maria, siostra Mojzesza, ktora zyla jakies 1500 lat wczesniej!

                Jak chcesz sie dowiedziec o Jezusie to czytaj Ewangelie.
            • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:11
             quinto1 napisał:

             > rayhana napisała:
             >
             > .
             > > coz na tym konczy sie nasza rozmowa - roznica pomiedzy chrzescijanami a
             > muzul
             > > manami to taka ze MY sdzanujemy slowo BOGA i wszystkich prorokow w przec
             > iwiens
             > > twie do was
             >
             > My tez szanujemy slowo Boga i szanujemy prorokow, ale Koran nie jest slowem Bo
             > ga a Mahomet nie jest prorokiem.

             Pierwszą rzeczą, z którą powinniśmy się zapoznać jest znaczenie słowa islam. Słowo to nie pochodzi od imienia osoby jak to jest w przypadku chrześcijaństwa (od Jezusa, pokój z nim), buddyzmu (od Gotamy Buddy), konfucjanizmu (od Konfucjusza), czy marksizmu (Karola Marksa). Islam nie pochodzi też od nazwy plemiennej jak w przypadku judaizmu (od plemienia Judy), czy hinduizmu (od hindusów). Islam jest prawdziwą religią Boga (po arabsku: Allaha), a jego nazwa odzwierciedla główną zasadę tej religii, oznacza bowiem całkowite podporządkowanie się woli Boga.

             Słowo arabskie islam oznacza więc podporządkowanie się, poddanie się woli Jedynego, a ten kto poddaje się Jego woli nazywany jest muzułmaninem. Inne znaczenie słowa islam to pokój, który jest konsekwencją poddania się woli Boga. Islam nie jest więc nową religią, którą stworzył w siódmym wieku w Arabii prorok Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), lecz prawdziwą religią Boga w swej, ostatecznej formie.

             Islam jest religią pochodzącą od Adama, pierwszego człowieka i zarazem pierwszego proroka Bożego, jak również religią wszystkich proroków posłanych do ludzkości. Nazwa tej religii nie została więc stworzona jak widać przez ludzi, lecz przez samego Boga, który w ostatnim Swoim objawieniu adresowanym do ludzkości wspomina właśnie o niej. Bóg mówi w Koranie:

             {Dzisiaj udoskonaliłem dla was waszą religię i obdarzyłem was w pełni Moją dobrocią; wybrałem dla was islam jako religię.} (Koran 5:3)

             {A od tego, kto poszukuje innej religii niż islam, nie będzie ona przyjęta; i on w życiu ostatecznym będzie w liczbie tych, którzy ponieśli stratę.} (Koran 3:85)

             {Abraham nie był żydem ani chrześcijaninem, lecz był szczerze wierzącym hanifem, całkowicie poddanym, i nie był on z liczby bałwochwalców.} (Koran 3:67)

             Nigdzie w Biblii nie znajdziemy fragmentu, w którym Bóg zwraca się do jednego z narodów pomijając inny, kierując swoje przesłanie tylko i wyłącznie do ludu mojżeszowego lub chrystusowego. Co więcej, Jezus nie zwał się Chrystusem gdyż słowo Chrystus pochodzi od greckiego słowa christos, które oznacza “namaszczony”. Słowo to jest greckim tłumaczeniem z hebrajskiego i pochodzi od słowa “mesjasz”, zaś imię Jezus, jest łacińskim uproszczeniem hebrajskiego imienia Joszua. W celu uproszczenia będę jednak nazywał proroka Joszuę (pokój z nim) Jezusem.

             Jak wszyscy prorocy przed nim, Jezus wzywał ludzi do podporządkowania się woli Boga czyli przyjęcia islamu. Bóg przestrzegł ludzkość przed wielbieniem fałszywych bóstw, owoców ludzkiej wyobraźni. Według Nowego Testamentu Jezus nauczał modlitwy: “Niech będzie wola twoja jako w niebie tak i na ziemi.” Oznacza to jednym słowem podporządkowanie się woli Najwyższego.


             PRZESŁANIE ISLAMU

             Jest więc esencją wielbienia Jedynego Boga, Allaha i odrzucenie wszelkiego kultu osób, miejsc czy rzeczy.

             Skoro wszystko jest stworzeniem boskim, można powiedzieć, że islam wzywa do odrzucenia kultu stworzenia a zaprasza do wielbienia wyłącznie Stworzyciela, Tylko Najwyższy jest godny czci. Jeśli człowiek będzie się modlił do bóstw zmaterializowanych jak na przykład do drzewa i jego modlitwa zostanie wysłuchana, nie znaczy to, że owo drzewo odpowiedziało na modlitwę. Jak wiemy Bóg jest niewidzialny, ale nie oznacza to, że jest on owym drzewem. Niektórym wydaje się to jasne, lecz dla wielbiących bożków jest niezrozumiałe. Tak samo modlitwy adresowane do Jezusa, Buddy, Kryszny, Świętego Krzysztofa czy nawet Muhammada nie czynią z nich bogów, gdyż Bóg jest tylko jeden – Allah. Jezus, syn dziewicy Marii (pokój z nimi) nigdy nie nakazał swym uczniom, aby go wielbili, lecz nakazał im wielbić Boga, Swego Pana i Stwórcę:

             {I oto powiedział Bóg: O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem? On powiedział: Chwała Tobie! Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte.} (Koran 5:116)


             Jezus nie wielbił samego siebie, lecz wielbił Boga, jak poucza o tym Koran w pierwszej surze Otwierającej (Al-Faatiha) słowami:

             {Oto Ciebie czcimy i Ciebie prosimy o pomoc} (Koran 1:5)

             Bóg w Koranie powiedział również:

             {Powiedział wasz Pan: Wzywajcie Mnie, a ja was wysłucham! Zaprawdę, ci, którzy są zbyt dumni, by Mi oddawać cześć - wejdą do Gehenny, poniżeni!} (Koran 40:60)

             Należy zauważyć, że głównym przesłaniem islamu jest odróżnienie Boga od Jego stworzenia. Wszechmocny Bóg nie jest Swym własnym stworzeniem bądź jego częścią, tak samo Jego stworzenie nie jest Nim, ani nie stanowi części Jego samego. Może wydawać się to jasne, lecz wielbione przez człowieka stworzenie Boże zamiast samego Boga wynika w dużej mierze z nieznajomości tego zagadnienia.

             Błędna wiara zakładająca, że Bóg jest obecny w Swym stworzeniu lub że Jego boskość jest bądź była obecna w niektórych aspektach Jego stworzenia przyczyniła się do kultu stworzenia. Przesłaniem islamu skierowanym do wszystkich proroków Allaha jest wielbienie wyłącznie Boga. W Koranie Bóg powiedział:

             {Posłaliśmy do każdego narodu posłańca: Czcijcie Boga i unikajcie bałwochwalstwa!} (Koran 16:36)

             Kiedy spytamy bałwochwalców dlaczego kłaniają się przed bożkami stworzonymi przez nich samych, usłyszymy odpowiedź, że nie wielbią rzeźby z kamienia lecz Boga, którego ona przedstawia. Utrzymują oni, że kamienny idol jest tylko sposobem umożliwiającym zbliżenie się do Boga, a nie samym Bogiem.

             Ten, kto twierdzi, że Bóg obecny jest w Jego własnym stworzeniu w pewien sposób akceptuje ten argument bałwochwalców. Lecz ten, kto rozumie główne przesłanie islamu i jego konsekwencje nigdy nie dopuści do siebie takiej myśli, nawet gdyby wydawało się to jak najbardziej racjonalne.

             Ci, którzy w różnych epokach uznawali się za bóstwa często bazowali na mylnym założeniu zakładającym obecność Boga w człowieku. Utrzymywanie, że Bóg jest obecny w każdym z nich jest błędną interpretacją przesłania Bożego. Tak też ci, którzy zakładali że dany człowiek ze względu na swoje nienaganne postępowanie w życiu doczesnym powinien nosić miano świętego, byli w błędzie i rozsiewali fałszywą wiarę wśród ludzi wierzących.

             Ten, kto rozumie przesłanie islamu i jego konsekwencje nigdy nie zgodzi się na czczenie człowieka i nazywanie go Bogiem jak to ma miejsce w przypadku Jezusa (pokój z nim). Religia Allaha jest wezwaniem do wielbienia Stworzyciela i odrzucenia kultu idoli.

             Oto znaczenie częściowe znaczenie szahady: {La ilaaha illa Allah - nie ma boga, jak tylko Bóg!} (Koran 47:19)

             Głoszenie go i szczera wiara w nie zapewnia Raj. Zostało to przekazane przez ostatniego proroka islamu, który powiedział:

             {Ten, kto mówi: Nie ma boga prócz Allaha i umiera wierząc w to, wejdzie do Raju} (Al-Bukhari i Muslim, według Abu Dharra)

             Wyznanie wiary (szahada) polega na poddaniu się Jedynemu Bogu, posłuszeństwie tylko i wyłącznie Jemu i odrzuceniu każdej formy politeizmu.

             PRZESŁANIA FAŁSZYWYCH RELIGII

             Jest to wiadome wszem i wobec, że istnieje mnóstwo sekt, religii, filozofii i ruchów; wszystkie one uważają się za jedyną, dobrą i prawdziwą drogę. Jak więc rozpoznać, która z nich jest właściwą, a może wszystkie one są? Aby znaleźć odpowiedź wystarczy przymknąć oko na powierzchowne różnice pomiędzy naukami głoszonymi przez różne religie i skoncentrować się na sednie sprawy czyli złożeniu, czy do którego wzywają one w sposób pośredni, czy też bezpośred
             • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:43
              Rayhana, daruj sobie. Islam nie jest religia Adama, bo ten nie mial zadnej religii, islam jest religia Mahometa.
              I zacznij wreszcie pisac wlasnymi slowami. Potrafisz? Bo ze potrafisz wklejac tasiemcowe fragmenty z muzulmanskiej propagandy to juz wiemy.
              • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:54
               quinto1 napisał:

               > Rayhana, daruj sobie. Islam nie jest religia Adama, bo ten nie mial zadnej reli
               > gii, islam jest religia Mahometa.
               > I zacznij wreszcie pisac wlasnymi slowami. Potrafisz? Bo ze potrafisz wklejac t
               > asiemcowe fragmenty z muzulmanskiej propagandy to juz wiemy.

               a czym jest reigia ??? sadzisz iz BOG stworzyl czlowieka i wypedzil go z raju nie pozostawiajac mu drogowskazu ???? Religia to drogowskaz BOGA dla czlowieka.

               Wszystkie trzy religie zgadzają się co do jednego: zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali stworzeni przez Boga, Stwórcę Wszechświata. Rozdźwięk pojawia się jednak tuż po stworzeniu pierwszego mężczyzny - Adama i pierwszej kobiety - Ewy.

               Judeochrześcijańska koncepcja stworzenia Adama i Ewy opisana jest szczegółowo w Księdze Rodzaju 2:4-3:24. Bóg zabronił obojgu spożywania owoców z zakazanego drzewa, wąż skusił Ewę do zjedzenia owocu, Ewa uwiodła Adama. Kiedy Bóg skarcił Adama za to co zrobił, ten obciążył winą Ewę:

               "Kobieta którą tu ze mną umieściłeś - dała mi owoc z drzewa i zjadłem go."

               W konsekwencji Bóg zwrócił się do Ewy:

               "Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą"

               Do Adama rzekł:

               "Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść - przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia".

               Islamska koncepcja pierwszego stworzenia przedstawiona jest w Koranie w kilku miejscach.

               {A ty, Adamie! Zamieszkaj z twoją żoną w Ogrodzie! Jedzcie obydwoje, z czego chcecie, ale nie zbliżajcie się do tego drzewa, bo oboje znajdziecie się wśród niesprawiedliwych!" I szatan zwiódł ich na pokuszenie, z zamiarem ukazania im ich nagości, która była dla nich skryta; i powiedział: "Zakazał wam wasz Pan tego drzewa tylko dlatego, abyście się nie stali aniołami lub istotami nieśmiertelnymi." I przysięgał im obojgu: "Jestem dla was dobrym doradcą!" I doprowadził ich do upadku przez oszukaństwo. A kiedy oni skosztowali z tego drzewa, ujrzeli swoją nagość i zaczęli zszywać dla siebie liście z Ogrodu. Wtedy wezwał oboje ich Pan: "Czyż nie zakazałem wam tego drzewa? I czy wam nie mówiłem, że szatan jest dla was wrogiem jawnym?!" Oni oboje powiedzieli: "Panie nasz! Uczyniliśmy niesprawiedliwość samym sobie. I jeśli Ty nam nie przebaczysz, i jeśli nie okażesz nam Swego miłosierdzia, to zapewne będziemy wśród stratnych} (Koran, 7:19-23)

               Uważne spojrzenie na te dwa przykłady przedstawienia aktu stworzenia, ujawnia kilka znacznych różnic. Koran, w przeciwieństwie do Biblii, w jednakowym stopniu obwinia Adama i Ewę za popełniony błąd. Nigdzie w Koranie, nie znajdziemy nawet najmniejszej wzmianki, że to Ewa nakłoniła Adama do zjedzenia owocu, a nawet, że to ona pierwsza go skosztowała. Ewa nie jest ani uwodzicielką, ani kusicielką, ani zdrajczynią, Ewy nie karze się na "trud brzemienności". Bóg, zgodnie z Koranem, nie karze nikogo za winy innych. Adam i Ewa popełnili grzech razem, a gdy poprosili Boga o wybaczenie, On im wybaczył.


               WYBACZYL raz jeszcze podkreslam !!!!!

               Zas Adam ( AS ) byl i Jest pierwszym prorokiem Allaha dla ludzkosci !
               • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:28
                rayhana napisała:


                > a czym jest reigia ??? sadzisz iz BOG stworzyl czlowieka i wypedzil go z raju
                > nie pozostawiajac mu drogowskazu ???? Religia to drogowskaz BOGA dla czlo
                > wieka.

                Nieprawda. Oto definicja:

                "Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach religijnych (np. kult czy rytuały), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka)."

                Adam nie mial zadnej religii.

                > Wszystkie trzy religie zgadzają się co do jednego: zarówno kobieta, jak i mężcz
                > yzna zostali stworzeni przez Boga, Stwórcę Wszechświata. Rozdźwięk pojawia się
                > jednak tuż po stworzeniu pierwszego mężczyzny - Adama i pierwszej kobiety - Ewy
                > .

                I tutaj NAJSTARSZA swieta ksiega, czyli Biblia, a dokladnie Ksiega Rodzaju jest jedynym zrodlem, a nie najnowsza ksiega jaka jest Koran.

                > WYBACZYL raz jeszcze podkreslam !!!!!
                >
                > Zas Adam ( AS ) byl i Jest pierwszym prorokiem Allaha dla ludzkosci !

                Jeszcze raz podkreslam ze liczy sie PIERWSZE, czyli STARSZE zrodlo, wiec Ksiega Rodzaju nie Koran.
            • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:16
             quinto1 napisał:

             > rayhana napisała:
             >
             > .
             > > coz na tym konczy sie nasza rozmowa - roznica pomiedzy chrzescijanami a
             > muzul
             > > manami to taka ze MY sdzanujemy slowo BOGA i wszystkich prorokow w przec
             > iwiens
             > > twie do was
             >
             > My tez szanujemy slowo Boga i szanujemy prorokow, ale Koran nie jest slowem Bo
             > ga a Mahomet nie jest prorokiem.
             _______________________________________________________________

             Biblijne proroctwa na temat nadejścia Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) są dla ludzi wierzących w Biblię dowodem na prawdziwość islamu.

             W Księdze Powtórzonego Prawa rozdział 18 Mojżesz ogłosił, że Bóg powiedział mu: „Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę. Jeśli ktoś nie będzie słuchać moich słów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy” (Powt. Pr. 18:18-19).45

             Z tych wersetów wnioskujemy, że przepowiedziany prorok musi mieć następujące cechy:
             1) będzie jak Mojżesz;
             2) będzie pochodził spośród braci Izraelitów, czyli z Izmaelitów;
             3) Bóg włoży Swoje słowa w usta tego Proroka i będzie on głosił to, co Bóg mu nakaże.

             Zbadajmy głębiej te trzy cechy:

             1) Prorok jak Mojżesz:

             Z trudem można znaleźć dwóch Proroków, którzy byliby tak podobni, jak Mojżesz (pokój z nim) i Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Obydwóm zostało dane kompletne prawo i kodeks życia. Obydwaj starli się ze swoimi wrogami i zwyciężali w cudowny sposób. Obydwaj byli akceptowani jako Prorocy i mężowie stanu. Obydwaj wyemigrowali z powodu spisku, gdy chciano ich zamordować. W porównaniu Mojżesza i Jezusa (pokój z nimi) nie dostrzegamy nie tylko powyższych podobieństw, ale także tych kluczowych, włącznie z naturalnymi narodzinami, życiem rodzinnym, oraz śmiercią Mojżesza (pokój z nim) i Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), lecz nie Jezusa (pokój z nim). Ponadto Jezus (pokój z nim) był postrzegany przez swoich ludzi jako syn Boży, a nie wyłącznie jako Prorok Boga, tak jak Mojżesz (pokój z nim) i Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), a zgodnie z wierzeniem muzułmanów – i Jezus (pokój z nim). Tak więc to proroctwo odnosi się do Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), a nie do Jezusa (pokój z nim), ponieważ to Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) bardziej przypomina Mojżesza niż Jezus.

             Ktoś może zauważyć w Ewangelii według Jana, że Żydzi oczekiwali na wypełnienie się trzech wyraźnych proroctw. Pierwszym było przybycie Chrystusa. Drugim było przybycie Eljasza. Trzecim było przybycie Proroka. Jasno to wynika z pytań zadawanych Janowi Chrzcicielowi: „Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem „kto ty jesteś”, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie!” (Jan, 1:19-21). Jeśli zajrzymy do przypisów biblijnych, tam, gdzie w Ewangelii wg Jana 1:21 znajduje się słowo „prorok”, przeczytamy, że to słowo odnosi się do proroctwa z Księgi Powtórzonego Prawa 18:15 i 18:18.46 Wnioskujemy z tego, że Jezus Chrystus nie jest Prorokiem wspomnianym w Księdze Powtórzonego Prawa 18:18.

             2) Spośród braci Izraelitów:

             Abraham miał dwóch synów: Izmaela i Izaaka (Księga Rodzaju 21). Izmael był pradziadem ludu arabskiego, a Izaak pradziadem ludu żydowskiego. Prorok, o którym mowa, nie miał wywodzić się z żydów, lecz spośród ich braci, to jest Izmaelitów. Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), potomek Izmaela, rzeczywiście jest tym Prorokiem.

             Także Izajasz 42:1-13 mówi o słudze Boga, Jego „wybranym” i „Wysłanniku”, który przyniesie prawo. „Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy”. (Izajasz 42:4). Wers 11 powiązuje tego oczekiwanego z potomkiem Kedara. Kim jest Kedar? Zgodnie z Księgą Rodzaju 25:13, Kedar był drugim synem Izmaela, przodka Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim).

             3) Bóg włoży Swoje słowa w usta tego Proroka:

             Słowa Boga (Święty Koran) były naprawdę włożone w usta Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Bóg wysłał anioła Gabriela, aby ten uczył Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) dokładnych słów Boga (Świętego Koranu) i poprosił go o podyktowanie ich ludziom tak, jak je usłyszał. Słowa te nie są zatem jego własnymi. Nie pochodziły z jego myśli, ale były włożone do jego ust przez anioła Gabriela. Za życia Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), pod jego nadzorem, słowa te były zapamiętywane i spisywane przez jego Towarzyszy.

             Proroctwo z Księgi Powtórzonego Prawa wspomina także, że ten Prorok będzie mówił słowa Boga w imię Boga. Jeśli spojrzymy do Koranu, zobaczymy, że wszystkie jego rozdziały, z wyjątkiem dziewiątego, są poprzedzone lub zaczynają się słowami „W imię Boga, Miłosiernego, Litościwego.”

             Kolejną wskazówką (inną niż proroctwo w Księdze Powtórzonego Prawa) jest to, że Izajasz wiąże wysłannika spokrewnionego z Kedarem z nową pieśnią (księgą w nowym języku) śpiewaną Panu (Izajasz, 42:10-11). Jest to pokazane jaśniej w proroctwie Izajasza: „Zaprawdę, wargami jąkałów i językiem obcym przemawiać będzie do tego narodu” (Izajasz 28:11). Inną sprawą jest, że Koran był objawiany po trochu, przez okres dwudziestu trzech lat. Interesujące jest porównanie tego z Księgą Izajasza 28, która mówi: „Bo: Rozkaz za rozkazem, rozkaz za rozkazem; reguła za regułą, reguła za regułą; trochę tu, trochę tam”47 (Izajasz 28:10). Zwróćcie uwagę, że Bóg powiedział w proroctwie z Księgi Powtórzonego Prawa 18: „Jeśli ktoś nie będzie słuchać moich słów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy.” (Powt. Prawa 18:19). To oznacza, że ktokolwiek wierzy w Biblię, musi uwierzyć w to, co mówi ten Prorok, a tym Prorokiem jest Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim).

             45 Wszystkie wersety na tej stronie (w polskim przekładzie przyp. tłum.) pochodzą z Biblii Tysiąclecia
             46 notatki na marginesie w The NIV Study Bible, New International Version odnośnie wersetu 1:21, str. 1594
             47 Część rozdziałów Koranu objawionych zostało w Mekce, część w Medynie; objawienia przychodziły do Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) fragmentami, kawałek po kawałku, nakaz po nakazie, stąd porównanie z przytoczonym wersetem biblijnym – przyp. tłum.
             • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:48
              Rayhana, w Biblii jest tez napisane tak :

              (Mt.7)


              "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"


              Mahomet byl takim samozwanczym, falszywym prorokiem ktory czerpal z bycia prorokiem osobiste korzysci.
              • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:01
               quinto1 napisał:

               > Rayhana, w Biblii jest tez napisane tak :
               >
               > (Mt.7)
               >
               >
               > "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a
               > wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się w
               > inogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce
               > , a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani z
               > łe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, b
               > ędzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każd
               > y, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten,
               > kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu:
               > "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy z
               > łych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia
               > ?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dop
               > uszczacie się nieprawości!"
               >
               >
               > Mahomet byl takim samozwanczym, falszywym prorokiem ktory czerpal z bycia proro
               > kiem osobiste korzysci.

               Islam to religia objawiona przez Boga, to nie nowa prawda, lecz ta sama, istniejąca od zawsze, jedynie raz jeszcze powtórzona i uzupełniona o parę innych praw, które to od momentu ustanowienia obowiązują wszystkich, aż po Dzień Ostatni. Wszystkich bez wyjątku – tak ludzi, jak i Bożego Wysłannika, który je obwieszczał – Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Wszelkie nauki, prawa i regulacje przez niego przekazywane obowiązywały tak jego samego, jak i wszystkich innych ludzi poza nim. Jeśli coś wykonywał – ogólną zasadą jest, że to samo mogą, a nawet powinni (za jego przykładem) wykonywać także inni ludzie, uważając to za dozwolone (w niektórych przypadkach wręcz zalecane bądź obowiązkowe).

               {Wy macie w Posłańcu Boga (Muhammadzie) piękny wzór.} [Koran 33:21]

               I. CZY PROROK MUHAMMAD ZOSTAŁ WYSŁANY Z PRZESŁANIEM ISLAMU DO ARABÓW, CZY DO WSZYSTKICH LUDZI?

               1. Kiedy Muhammad po raz pierwszy ogłosił ludziom swe Posłannictwo, powiedział: „Ja jestem Wysłannikiem Allaha (posłanym) do wszystkich ludzi, a szczególnie do was.” To oznacza, że Boskie Przesłanie było skierowane do wszystkich ludzi od samego początku i, że Prorok nigdy nie twierdził, aby miała to być religia wyłącznie Arabów. Znajduje to potwierdzenie w tych oto słowach Proroka: „Każdy Prorok został wysłany do swoich ludzi, ja natomiast, zostałem wysłany do wszystkich ludzi.”[1]

               2. Każdy, kto czyta Koran, rozumie, iż Księga ta zwraca się do wszystkich ludzi i wzywa ich do wiary w religię Allaha. Ten apel do całego rodzaju ludzkiego zawarty w wersetach objawionych w Mekce, jeszcze przed emigracją do Medyny, jest jasny jak słońce. Na przykład: „My posłaliśmy ciebie tylko jako miłosierdzie dla światów!” [21:107] Podobnie Sura otwierająca Koran głosi: „Wszelka chwała Allahowi, Panu Światów.”. To zostało objawione Prorokowi przed emigracją do Medyny, gdzie założył państwo muzułmańskie.

               3. Na podstawie wyżej przedstawionych faktów możemy stanowczo obalić zarzut, jakoby Prorok zmieniał swe plany zależnie od okoliczności. Jego prawodawstwo poddane było powolnemu rozwojowi, co jest normalnym i logicznym procesem. Niemożliwym jest, by ktoś zmienił swój zwyczajny sposób zachowania, postępowania, nastawienie, zwyczaje i charakter w ciągu jednej nocy, ponieważ niemożliwym jest wyeliminowanie wrodzonych, głęboko zakorzenionych nawyków. Islam zaczął od utwierdzenia wiary w Allaha w sercach i umysłach ludzi, co stanowiło solidny fundament, na którym później mogło być ustanowione prawodawstwo będące podstawą stopniowej zmiany w sposobie życia ludzi. Proces ten dokonywał się w wielu prawach i praktykach religijnych, jak na przykład stopniowy zakaz substancji odurzających, lichwy, zniesienie niewolnictwa, itd. Podczas okresu mekkańskiego, wiara została ustanowiona i utwierdzona. Podobnie stało się w przypadku późniejszych praw i praktyk religijnych w okresie medyńskim.


               II. JAKIE BYŁY MOTYWY MAŁŻEŃSTW PROROKA?

               1. Muhammad miał dwadzieścia pięć lat, kiedy poślubił Khadidżę, jego pierwszą żonę. Była starsza od niego o piętnaście lat i wcześniej była dwukrotnie mężatką. Ich małżeństwo trwało dwadzieścia osiem lat, aż do jej śmierci i przez cały ten czas Prorok nie poślubił żadnej innej kobiety. Zawsze pozostał wierny jej pamięci, do tego stopnia, że owa lojalność wzbudziła zazdrość między niektórymi z jego żon w późniejszym czasie.

               2. Natura, charakter i sposób życia Proroka, przed i po tym, jak powierzono mu misję proroczą, są najlepszym dowodem na to, że nie był on ani lubieżny ani nie był niewolnikiem zmysłów. Jak człowiek mający ponad pięćdziesiąt lat, mógłby się nagle zmienić i stać się niewolnikiem żądz, kiedy jako młody człowiek miał wiele okazji, by ulec swym namiętnościom, na równi z innymi młodzieńcami z plemienia? Wręcz przeciwnie, Muhammad słynął ze swej cnoty i jego jedyną żoną, którą pojął jako dziewicę była Aisza, córka Abu Bakr’a, podczas, gdy większość kobiet, które poślubił była wdowami i ożenił się z nimi z ludzkich względów, w celu umocnienia praktyki lub normy religijnej, a nie z powodu jakichkolwiek żądz.[2]

               3. Co się tyczy jego małżeństwa z Sawdą, córką Zam’a, wdową po jednym z jego towarzyszy, Prorok miał wtedy ponad pięćdziesiąt lat, a ona nie była ani piękna ani zamożna ani nie była szlachetnego pochodzenia. Prorok pojął ją za żonę po to, by zapewnić jej opiekę i wspierać rodzinę swego towarzysza, który torturowany, umarł za wiarę w Allaha. Jego małżeństwo z Aiszą, córką Abu Bakra oraz z Hafsą, córką ‘Umara w późniejszym czasie, miało na celu wzmocninie więzów między nimi a jego towarzyszami, Abu Bakrem i ‘Umarem.

               4. Jeśli chodzi o Umm Salma, była ona wdową po męczenniku, który został śmiertelnie ranny w bitwie pod Uhud. Była starszą kobietą, a kiedy Prorok złożył jej propozycję małżeństwa, starała się usprawiedliwić odmowę swym zaawansowanym wiekiem, lecz Prorok pocieszył ją i poślubił z ludzkich względów.
               Prorok poślubił Ramlah, córkę Abu Sufjana, po tym, jak wyemigrowała do Abisynii ze swym mężem i ten (w Abisynni) odrzucił Islam, przyjmując chrześcijaństwo i zostawił ją bez środków do życia . Prorok wysłał wiadomość do Al-Nadżaszi, władcy Abisynii, prosząc o powrót Ramlah do jej ziemi rodzinnej, aby w ten sposób uwolnić ją od osamotnienia w obcym kraju oraz prześladowań ze strony jej pogańskiej rodziny w Mekce, gdyby zmuszona była do nich wrócić. Prorok miał również nadzieję, iż przez to małżeństwo, jej ojciec, który był wpływową postacią w Mekce, mógłby przyjąć Islam.
               Wysłannik Allaha poślubił Dżułajrija, córkę Al-Harith’a, która znalazła się pośród jeńców schwytanych podczas bitwy pod Al-Mustalaq. Jej ojciec był przywódcą i głową plemienia i Prorok poślubił ją po to, by ją wyzwolić oraz poprosił muzułmanów, by wyzwolili swych jeńców. Małżeństwo to utorowało drogę do porozumienia z uprzednimi wrogami Proroka.
               Prorok poślubił Safiję, córkę przywódcy żydowskiego plemienia Banu Qurajza. Dano jej do wyboru między powrotem do jej ludzi a wyzwoleniem przez małżeństwo z Prorokiem i wybrała to ostatnie zamiast powrotu do własnego plemienia.[3]

               5. Małżeństwo Proroka z Zajnab, córką Dżahsz’a, jego kuzynką, miało na celu ustanowienie zasady religijnej. Była ona żoną Zajd’a Bin Harith, adopcyjnego syna Proroka. Jej małżeństwo nie trwało długo i została rozwiedziona. Zwyczajem Arabów był zakaz małżeństwa między mężczyzną a rozwiedzioną żoną jego adopcyjnego syna. Allah nakazał Prorokowi poślubić Zajnab, by w ten sposób obalić zbędną zasadę. Następujący werset zniósł ten zwyczaj: „A kiedy zaś wywiązał się względem niej ze wszystkich swoich powinności, daliśmy ją tobie za żonę, aby wierni nie mieli żadnej trudności, jeśli ch
               • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:06
                Rihana, jezeli islam to ta sama religia co judaizm i chrzescijanstwo to dlaczego Mahomet zwalczal Zydow i chrzescijan? Dlaczego w surze 5 .51 mowil zeby muzulmanie nie brali za przyjaciol Zydow ani chrzescijan?
              • liliowewzgorze Mohammed w Biblii 29.11.10, 02:04
               CAŁA PRAWDA O MOHAMMED'ZIE W BIBLI -

               www.planetaislam.com/jezus/muhammadwbiblii.html
               • quinto1 Re: Mohammed w Biblii 29.11.10, 10:45
                liliowewzgorze napisała:

                > CAŁA PRAWDA O MOHAMMED'ZIE W BIBLI -
                >
                > www.planetaislam.com/jezus/muhammadwbiblii.html


                Powiedz jak to jest, ze Wy, muzulmanie, uznajecie ze przeslanie Boga w Biblii zostalo przez ludzi przeklamane (dlatego Allah musial je jeszcze raz objawic przez Mahometa w formie Koranu i dlatego to Koran, nie Biblia jest prawdziwym slowem Boga ) a przedstawiacie "dowody" z tejze "przeklamanej" Biblii na to ze Mahomet jest prorokiem???
                Wiec Biblia w koncu klamie czy nie? Gdzie klamie a gdzie nie? Dlaczego czerpiecie z Biblii dowody na to ze Mahomet byl zapowiedzianym prorokiem a nie szanujecie Biblii?

                Dwie rzeczy
                1. Paran nie lezy w Arabii Saudyjskiej :

                en.wikipedia.org/wiki/Paran
                2. Dolina Baka nie ma nic wspolnego z Mekka

                Szczęśliwi, których moc jest w Tobie,
                którzy zachowują ufność w swym sercu.
                7 Przechodząc doliną Baka, Ez 34,26 Jl 2,23
                przemieniają ją w źródło,
                a wczesny deszcz błogosławieństwem ją okryje.
                8 Z mocy w moc wzrastać będą:
                Boga [nad bogami] ujrzą na Syjonie.
                9 Panie Zastępów, usłysz moją modlitwę;
                nakłoń ucha, Boże Jakuba!
                10 Spojrzyj, Puklerzu nasz, Boże,
                i wejrzyj na oblicze Twego Pomazańca!

                Ten psalm odnosi sie do pielgrzymow idacych do Jerozolimy.

                Inne "dowody" na to ze Mahomet zostal przepowiedziany w Biblii sa tak samo z palca wyssane
                • liliowewzgorze Re: Mohammed w Biblii 29.11.10, 17:16
                 dokładne wyjaśnienie Bakka (niestetey po francusku)
                 le-carrefour-de-lislam.com/Voyages/Bakka.htm
                 • quinto1 Re: Mohammed w Biblii 29.11.10, 17:45
                  liliowewzgorze napisała:

                  > dokładne wyjaśnienie Bakka (niestetey po francusku)
                  > le-carrefour-de-lislam.com/Voyages/Bakka.htm

                  Ale to nie jest "dolina Baka" na ktora sie powolujecie w Biblii

                  Przeczytaj caly tekst psalmu na ktory sie muzulmanie powoluja i sama sie zastanow gdzie Rzym gdzie Krym, gdzie Mekka a gdzie Syjon.

                  1 Kierownikowi chóru. Na instrument z Gat.

                  Synów Koracha. Psalm.
                  2 Jak miłe są Twoje przybytki,
                  Jahwe Zastępów!
                  3 Dusza moja usycha i marnieje
                  za przedsionkami Jahwe.
                  Moje serce i moje ciało
                  radują się w Bogu żyjącym!
                  4 Nawet wróbel znajduje dom,
                  a jaskółka swe gniazdo,
                  gdzie złoży swoje młode,
                  przy Twoich ołtarzach,
                  Jahwe Zastępów, mój królu i mój Boże!
                  5 Szczęśliwi ci, którzy mieszkają w Twoim domu,
                  zawsze śpiewają Twą chwałę!
                  6 Szczęśliwi ludzie, których schronienie jest w Tobie,
                  a Twoje ścieżki są w ich sercu!
                  7 Przemierzając dolinę Baka',
                  przemieniają ją w miejsce źródeł,
                  również pierwszy deszcz okrywa ją błogosławieństwami.
                  8 Oni idą od baszty do baszty:
                  Bóg nad bogami ukazuje się na Syjonie.
                  9 Jahwe, Boże Zastępów, wysłuchaj mojej modlitwy:
                  nakłoń ucha, Boże Jakuba!
                  10 Zobacz, o Boże, nasza tarczo,
                  spójrz w twarz twojego pomazańca.
                  11 Tak, jeden dzień w Twoich przedsionkach
                  wart jest więcej niż tysiąc.
                  Wybrałem przebywanie w progu mojego Boga
                  niż mieszkanie w namiotach bezbożnych.
                  12 Tak, słońcem i tarczą jest Jahwe Bóg,
                  Jahwe udziela łaski i chwały,
                  nie odmawia dobra
                  temu, kto postępuje z prawością.
                  13 Jahwe Zastępów,
                  szczęśliwy człowiek, który ufa Tobie!

                  Jeszcze raz prosze o odpowiedz na pytanie dlaczego, skoro Biblia nie mowi ze Abraham czy Ismael dotarli do Mekki , Wy twirdzicie ze dotarl, natomiast jezeli Biblia mowi o dolinie Baka na drodze do Syjonu, Wy bierzecie to za wzmianke Mekki w Biblii?

                  • westlondon Re: Mohammed w Biblii 29.11.10, 17:55
                   A ja jeszcze raz prosze o odpowiedz na moje pytania
                   > Jeszcze raz prosze o odpowiedz na pytanie dlaczego, skoro Biblia nie mowi ze Ab
                   • westlondon Re: Mohammed w Biblii 02.12.10, 18:37
                    Kolejny przejaw dobroci k....u

                    wyborcza.pl/1,75477,8751517,Afganistan_karze_za_porzucenie_islamu.html
                    • quinto1 Re: Mohammed w Biblii 02.12.10, 22:57
                     westlondon napisała:

                     > Kolejny przejaw dobroci k....u
                     >
                     > wyborcza.pl/1,75477,8751517,Afganistan_karze_za_porzucenie_islamu.html


                     Nasze rodaczki-konwertytki nie wiedza ze zeby przyjac islam wystarczy tylko wypowiedziec shahade, ale zeby go opuscic nie wystarczy sie po prostu wymeldowac :)
                     Wypowiedzenie shahady to jest bilet w jedna strone do piekla, tak jak wstapienie do mafii z ktorej tez sie wychodzi tylko prosto na tamten swiat

                     • westlondon Re: Mohammed w Biblii 03.12.10, 11:09
                      Z mafia zawsze mozesz negocjaowac, z k.....m nie :D
           • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:13


            > > NT nie obala ST.
            > > Jezus powiedzial ze nie przyszedl zmienic prawa, lecz je wypelnic.
            > > N.b. przyjscie Jezusa bylo zapowiadane wielokrotnie w Biblii, przyjscie M
            > ahomet
            > > a nie.
            > > Mahomet jest samozwanczym , falszywym prorokiem ktory z bycia prorokiem c
            > zerpal
            > > osobiste korzysci.
            > coz na tym konczy sie nasza rozmowa - roznica pomiedzy chrzescijanami a muzul
            > manami to taka ze MY sdzanujemy slowo BOGA i wszystkich prorokow w przeciwiens
            > twie do was

            ________________________________________

            (Ten artykuł, autorstwa S.S. Mufassir, byłego pastora Kościoła Baptystów, jest zaczerpnięty z „Impact International”, 33 Stroud Green Road, London N4 3EF, UK, 28 grudnia 1973. Cieszy się dużym uznaniem.)

            Jest zdumiewająco wiele rzeczy, które chrześcijanin, czytając Nowy Testament nie zauważa, nawet przy najbardziej gruntownym czytaniu, gdyż jego punkt widzenia oraz jego badawcze spojrzenie jest uważnie kontrolowane przez oficjalne dogmaty kościoła. Mój przypadek jest pouczający. Dorastałem i zostałem ochrzczony w kościele baptystów i wiele czasu spędziłem w swej młodości na poważne badanie Biblii i dziedziny religii. Będąc wciąż jeszcze młody zostałem pastorem. Myślałem, że dobrze znam Biblię. Zabrzmi to paradoksalnie, ale muszę przyznać, że jako chrześcijanin nigdy nie miałem tak kompletnej wiedzy na temat Biblii, jaką zdobyłem po tym, jak zostałem muzułmaninem. Powodem jest to, że ogólnie chrześcijańska interpretacja stanowi puzzle z wieloma brakującymi częściami, których może dostarczyć jedynie islam. Chrześcijanie postrzegają Biblię jako zakończenie samo w sobie, choć w rzeczywistości jest ona jedynie kierunkowskazem wskazującym drogę do czegoś dalszego, co wówczas jeszcze nie nadeszło. Zanim się to stało, Biblia była niekompletną, niedopełnioną Księgą, a wiele z jej głębokich proroctw nie mogło być do końca zrozumianych. Chrześcijańscy teolodzy i uczeni, ochoczo insynuujący własne wyjaśnienia, często mylili się przy wyznaczaniu przedwczesnych „wypełnień” tych przebłysków przyszłości. Kiedy proroctwa już się spełniły, te błędne domysły przyjęły status dogmatu, zaślepiając chrześcijan, by można było zrealizować swe własne wierzenia.

            Wyjątkowym przykładem ryzyka takiej pochopnej interpretacji jest standardowa chrześcijańska egzegeza Jana 14,16-17 i Jana 16,7-14. Wierząc chrześcijańskim uczonym na słowo przyjmiemy, że uznane zapisy tekstów greckich są rzeczywiście słowami Jezusa, pokój z nim. W tych wersetach Jezus podsumowuje swą własną misję, pokazując jej przejściowy status jako ogniowo pomiędzy wcześniejszymi i przyszłymi prorokami. Znaczące jest, że Jezus nigdy nie nazwał siebie ostatnim prorokiem, ani nawet prorokiem dla wszystkich, choć chrześcijanie później zaczęli go tak właśnie postrzegać. Przeciwnie, gdy uważnie przeczytamy teksty greckie zamiast kreda ustanowionych Kościołów, Jezus swoiście wskazuje na nadejście po nim innego proroka, który:

            1. będzie szczególnie prawdomówny i godny zaufania,
            2. będzie nauczać tylko tego, co objawi mu Bóg, oraz
            3. uhonoruje Jezusa przez wyprowadzenie logicznych wniosków z jego misji proroczej.

            Cechą charakterystyczną tego, co nazywane jest biblijnym proroctwem, jest to, że daje ono jedynie zarysy, które stają się całkowicie wyraźne jedynie po ujawnieniu rzeczywistości. Dlatego nie mamy tu w słowach Jezusa konkretów, w stylu wyimaginowanej włoskiej „Ewangelii Barnaby”, „po mnie przyjdzie Ostatni Prorok, Mohammed bin Abdullah”. Lecz biblijne proroctwo ma pewne zabezpieczenia, które sprawiają, że zamierzona interpretacja nie pozostawia cienia wątpliwości. Nowy Testament przekazuje, że Jezus powiedział:

            Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie… Idę przecież przygotować wam miejsce… będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy. (J 14,1;16-17)

            Jezus mówi, że prorok, który przyjdzie po nim będzie prawdziwym wysłannikiem wyznaczonym przez Boga, który – tak jak Jezus – będzie posiadał niebiańskie Objawienie od Boga, nauczając nie własnych słów, lecz tego, co Bóg nakaże mu mówić:

            Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. (Jan 16,13-14)

            Dodatkowo więc ten mający nadejść prorok nie odrzuci misji Jezusa, lecz ją uzna i właściwie „wychwali” Jezusa, oczyszczając go od wszelkich fałszywych doktryn, jakie przypisali mu ludzie. W odróżnieniu od żydów ogólnie, prorok ten nie ukryje misji Jezusa, lecz podejmie się podsumowania tejże misji. Teraz pytanie: Kto to będzie? Jezus nazywa go „Parakletem”. Nie możemy wykluczyć opinii, że to, co Jezus naprawdę powiedział w swym języku aramejskim było bliższe znaczeniu podobnego słowa greckiego „Periklyt”, „Wychwalony”, oraz że „Jan”, nieznany pisarz w drugim wieku ery chrześcijańskiej – zamieścił przez pomyłkę słowo „Paraklet”.

            Jednakże dokąd możliwe jest pozytywne dosłowne dowodzenie, będziemy kontynuować, wierząc na słowo, gdyż nawet w tej co prawda wadliwej formie błyszczy w nim zadziwiającym blaskiem światło prawdy.

            Przez wieki świat chrześcijański, bazując na przekładzie Biblii Króla Jakuba, tłumaczył „Parakleta” jako „Pocieszyciela”, co nie oddaje dokładnego znaczenia słowa „Paraklet”. Nawet tak, „Pocieszyciel” byłby pasującym tytułem do tego, który jest Miłosierdziem wszelkich stworzeń. Jednak „Paraklet” oznacza „rzecznika”, kogoś, kto broni spraw innych, kto daje rady. Słowo to wskazuje na kogoś, kto będzie adwokatem i doradcą dla ludzkości, kto – jak mówi Koran – będzie harisun alajkum, „troszczącym się o wasze dobro”. (W ten sposób słowo „adwokat” jest synonimem słowa „rzecznik” w sensie prawnym). Innym znakiem będącym ochroną prawdziwego znaczenia tych wersetów jest to, że „Paraklet” ten będzie także nazywany „Duchem Prawdy” (po grecku to pneuma tees aleetheais). Jasnym jest, gdy ktoś zwróci uwagę, że nowotestamentowe greckie słowo pneuma może oznaczać „mającego duchową łączność”, tzn. osobę natchnioną, a także „ducha” jako takiego. (Grecko-angielski Leksykon do Nowego Testamentu autorstwa Wielebnego Thomasa S.Green). Dlatego to pneuma tees aleetheais, „natchniony prawdomówny” oznacza, że „Paraklet” ten byłby tak godny zaufania i prawdomówny przpy wywiązywaniu się ze swego obowiązku wobec Boskiego Objawienia, że „Prawdomówny” czy „Godny zaufania” byłyby tytułami na jego określenie. Greckie aleethais odpowiada dokładnie arabskiemu słowu amin, a „Al-Amin”, „Godny zaufania”, było wczesnym przydomkiem Mohammeda, pokój z nim.

            Jakiś lekkomyślny wydawca nie był zadowolony z wyrażenia „duch prawdy”, albo go nie zrozumiał i podsumował, że musi to być to samo, co „Duch Święty”. Słowa z Jana 14,26, które identyfikują „Parakleta” z Duchem Świętym, są tego efektem. Takich słów nie znajdujemy w żadnym innym miejscu i najwyraźniej są dodatkiem do tekstu. Jednak ta pochopna interpretacja, niepewny tekst, jest powszechnie akceptowany przez Kościół dla wyjaśnienia tego, kto to jest „Paraklet”. Jednak Jezus mówił nie o kimś, kto już jest obecny, lecz o kimś, kto ma dopiero nadejść. Jeśli chodzi o świętego ducha, anioła objawienia, jego obecność była już oczywista. Znał go Dawid i prosił Boga: nie odbieraj mi świętego ducha swego! (Ps 51,13). Święty duch był już obecny w czasie misji Jezusa, jest to fakt, który Nowy Testament jasno przyznaje (por. Mt 3,16-17;
            • westlondon Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:44
             Ja juz kilka razy prosilem, zebys udzielila konkretnej odpowiedzi na moje pytania a Ty ciagle wklejasz jakies elaboraty (goowno warte).
             Odpowiedz konkretnie.
             Pewnie nie mozesz ,bo musialabys przyznac, ze muzulmanie to popieprzeni ludzie, ze zrytymi mozgami albo bez mozgow w ogole.
             • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:57
              westlondon napisała:

              > Ja juz kilka razy prosilem, zebys udzielila konkretnej odpowiedzi na moje pytan
              > ia a Ty ciagle wklejasz jakies elaboraty (goowno warte).
              > Odpowiedz konkretnie.
              > Pewnie nie mozesz ,bo musialabys przyznac, ze muzulmanie to popieprzeni ludzie,
              > ze zrytymi mozgami albo bez mozgow w ogole.


              coz jak mogie szanowac czlowieka ktory nie szanuje swojej kultury wymowy ?!?!?!

              • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:07
               rayhana napisała:

               > coz jak mogie szanowac czlowieka ktory nie szanuje swojej kultury wymowy ?!?
               > !?!

               Nie wykrecaj sie tylko odpowiedz na jego pytanie.
              • westlondon Re: Islam w Polsce 26.11.10, 22:25
               Ty mnie nie szanuj.
               Ty mi po prostu odpowiedz.
               Konkretnie.
          • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:15
           quinto1 napisał:

           > rayhana napisała:
           >
           >
           > > a takze odzielacie slowa BOGA i praktykujecie slowa ewangelistow ....
           >
           > > przyklad obecny chrzescijanin obala ST na rzecz NT zas chrzescijans
           > two k
           > > siega biblia posiada ST i NT .
           >
           > NT nie obala ST.
           > Jezus powiedzial ze nie przyszedl zmienic prawa, lecz je wypelnic.
           > N.b. przyjscie Jezusa bylo zapowiadane wielokrotnie w Biblii, przyjscie Mahomet
           > a nie.
           > Mahomet jest samozwanczym , falszywym prorokiem ktory z bycia prorokiem czerpal
           > osobiste korzysci.

           jednak sie mylisz !!!! BUUUUUU ;)

           (Zaczerpnięte z artykułu dr Jamala Badawi, który ukazał się w „Al-Ittehad”, wydanie styczeń-marzec 1982, opublikowanego przez Muslim Students’ Association of US and Canada, Plainfield, Indiana, USA. Cieszy się dużym uznaniem.)

           Zwracając się do Biblii, ktoś może pospiesznie spytać: Czytałem Biblię kilka razy, ale nigdy nie widziałem tam imienia Mohammed; Jakie jest uzasadnienie tytułu „Mohammed w Biblii”? Wielu chrześcijańskich teologów nie znajduje trudności we wskazaniu tego, co postrzegają za jasne proroctwa dotyczące nadejścia Jezusa. A gdzie w Starym Testamencie pojawia się imię Jezus? Nigdzie! Zasadniczym pytaniem jest, czy sylwetka „Proroka” który miał nadejść się urzeczywistniła, czy też nie, i kto pasuje do tejże sylwetki?

           Jest kilka starotestamentowych proroctw, które przez długi czas były błędnie interpretowane, jakoby odnosiły się do Jezusa, a które tak naprawdę odnoszą się do Proroka Mohammadeda. Sylwetka Proroka Mohammeda była tak jasna dla wielu jemu współczesnych żydów i chrześcijan, że wielu z nich przyjęło go (Mohammeda) jako wypełnienie licznych biblijnych proroctw.


           I

           Jedno z takich proroctw znajduje się w Księdze Powtórzonego Prawa, w której zacytowane są słowa Proroka Mojżesza:

           I odrzekł mi Pan: Dobrze powiedzieli. (18) Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę. (Pwt 18,17-18)

           W proroctwie tym zawarte są trzy ważne elementy:

           i) Prorok nadejdzie spośród „braci” Izraelitów

           ii) Prorok ten będzie „jak Mojżesz”

           iii) Bóg włoży Swoje słowa w usta tego proroka.

           Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych elementów:

           1. PROROK SPOŚRÓD BRACI IZRAELITÓW

           Te słowa zostały skierowane do Izraelitów. Najbardziej znanymi „braćmi” Izraelitów (potomków Abrahama poprzez jego drugiego syna – Izaaka), są Izmaelici (potomkowie Abrahama poprzez jego pierwszego syna – Izmaela). Oczywiście „braćmi” narodu nie może być jakieś plemię czy rodzina z tegoż narodu, lecz musi to być inny naród, spokrewniony z nim rasowo. Biblia także określa Izraelitów braćmi Izmaelitów (np. w Księdze Rodzaju 25,18).


           2. PROROK JAK MOJŻESZ

           Czasem utrzymuje się, że „prorokiem jak Mojżesz” był Jezus. Przecież w końcu obaj byli Izraelitami i nauczycielami religijnymi. Czy ta przepowiednia naprawdę dotyczy Jezusa?

           Zacznijmy od tego, że sam Jezus był Izraelitą, nie „bratem” Izraelitów, co pokazuje, że to konkretne proroctwo nie dotyczy nadejścia Jezusa, lecz innego proroka „jak Mojżesz”. Tym prorokiem nie mógł być nikt inny niż Prorok Mohammed.

           Poniżej znajduje się porównanie kilku istotnych cech Mojżesza, Mohammeda i Jezusa, które mogą wyjaśnić tożsamość „Proroka”, który miał przyjść po Mojżeszu.

           Obszar porównania


           Mojżesz
           Mohammed
           Jezus

           1. Narodziny


           Zwykłe


           Zwykłe


           Niezwykłe

           2. Śmierć


           Zwykła


           Zwykła


           Niezwykła

           3. Życie rodzinne


           Żonaty, dzieci


           Żonaty, dzieci


           Nie żonaty

           4. Zajęcie


           Prorok i prawodawca


           Prorok i prawodawca


           Jedynie Prorok

           5. Wymuszona emigracja


           Do Median


           Do Medyny


           Nigdzie, nie objęła także jego zwolenników

           6. Starcia (militarne) z wrogami


           Pościg kontaktowy


           Pościg kontaktowy


           Żadnych podobnych starć

           7. Wyniki starć


           Zwycięstwo fizyczne i moralne


           Zwycięstwo fizyczne i moralne


           Zwycięstwo moralne

           8. Spisywanie objawienia


           Za jego życia


           Za jego życia


           Po jego odejściu

           9. Charakter nauk


           Duchowe, prawne


           Duchowe, prawne


           Głównie duchowe

           10. Przyjęcie ich przywództwa (przez ich ludzi)


           Odmowa, następnie akceptacja


           Odmowa, następnie akceptacja


           Odmowa (większość Izraelitów)

           Powyższa tabela pokazuje nie tylko, że Mojżesz i Muhammad byli bardzo podobni pod wieloma względami, ale także to, że Jezus nie pasuje do tego konkretnego proroctwa.


           3. BÓG WŁOŻY SWOJE SŁOWA W USTA TEGO PROROKA

           Ogólnie mówiąc opis ten może odnosić się do wysłannika Boga, który przekazuje ludzkości przesłanie Boże. Skoro przesłanie może przybyć na „zapisanych tablicach”, jak wierzy się, że było w przypadku Mojżesza, to te specyficzne słowa z powyższego wersetu są wyraźnym opisem rodzaju objawienia, jakie otrzymał Mohammed. Anioł Gabriel przybywał do niego i dyktował mu określone fragmenty Koranu, które następnie zostały przez Proroka Mohammada dokładnie zapamiętywane, tak jak je słyszał.

           Własne myśli czy autorstwo Mohammeda nie były w żaden sposób wplątane w to, co wypowiadał. Słowa Boga (Koran) zostały „włożone w jego usta”. Tak jak opisuje sam Koran: {On (Mohammed) nie mówi pod wpływem namiętności. To jest tylko objawienie, które mu zostało zesłane.} [Koran 53:3-4]. Na wielu stronach w Koranie Mohammed otrzymuje polecenia takie jak: „powiedz”, „przypominaj”, „przekaż”; inne strony zaczynają się takimi wyrażeniami jak: „I powiedział twój Pan”, podczas gdy na innych czytamy: „i spytają cię (Mohammedzie)… powiedz…”           II

           W Księdze Rodzaju czytamy, że po narodzinach Izmaela, a przed narodzinami Izaaka, Bóg złożył Abrahamowi obietnicę pobłogosławienia jego potomków:

           Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. (Rdz 17,4)

           Syna zaś tej niewolnicy uczynię również wielkim narodem, bo jest on twoim potomkiem. (Rdz 21,13)

           Wypełnienie Boskiej obietnicy poprzez izraelickie odgałęzienie potomstwa Abrahama jest jasne i wystarczająco wyraźnie podkreślone w Biblii. A jak ta obietnica wypełniła się poprzez izraelickie odgałęzienie drzewa rodzinnego Abrahama? Po Jezusie, ostatnim izraelickim wysłanniku i proroku, nadszedł czas na wypełnienie się Bożej obietnicy pobłogosławienia Izmaela i jego potomstwa. Niecałe 600 lat po Jezusie przybył ostatni wysłannik Boga, Muhammad, potomek Abrahama poprzez Izmaela, którego zwolennicy stanowią jedną piątą całej populacji we wszystkich zakątkach ziemi.

           Najbardziej odkrywczą notką jest ta znaleziona w Księdze Izajasza, rozdział 42, która nawiązuje do Kedara, syna Izmaela, a żaden inny potomek Izmaela nie pasuje do tego opisu, jedynie Prorok Muhammad:

           1. Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. (Iz 42,1) [w wersecie 19 nazywany także „Moim posłańcem”]

           Z pewnością wszyscy prorocy byli w rzeczywistości sługami, posłańcami i wybrańcami Boga. Jednak żaden z proroków w całej historii nie jest tak powszechnie nazywamy tymi specyficznymi tytułami (po arabsku odpowiednio: abduhu, rasuluhu, oraz mustafa) jak Muhammad. Już samo wyznanie wiary, poprzez które człowiek staje się muzułmaninem, brzmi: „Zaświadczam, że nie ma bóstwa poza Allahem i zaświadczam, że Muhammad jest Jego Sługą i Wysłannikiem”. Praktycznie to samo muzułmanie powtarzają pięć razy dziennie tuż przed rozpoczęciem się modlitwy i minimum dziewięć razy na dzień podczas obowiązkowych modlitw. Najbardziej rozpowszechnionym tytułem Proroka Mohammeda od czasu rozpoczęc
        • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:15
         quinto1 napisał:

         > rayhana napisała:
         >
         >
         > > no wlasnie sam sobie juz odpowiedziales czym sie rozni islam od chrzesc
         > ijanst
         > > wa dla chrzescijanstwa wszystkie nauki teologow i same prawo boskie
         > jest
         > > tylko historia !!!!!
         >
         > Potrafisz czytac ze zrozumieniem?
         > My potrafimy oddzielic to, co w Ewangelii od tego, co na przestrzeni wiekow glo
         > sili ludzie.
         > Dla nas Slowo Panskie jest w Ewangelii, nie w rozprawach sw. Augustyna czy sw.
         > Tomasza, czy innych filozofow chrzescijanskich.
         a ty potrafisz myslec samodzielnie ?
         • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:50
          Rayhana to TY nie potrafisz myslec samodzielnie i uciekasz od odpowiedz na proste pytania.
          Ty potrafisz tylko copy+paste.
          • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:05
           quinto1 napisał:

           > Rayhana to TY nie potrafisz myslec samodzielnie i uciekasz od odpowiedz na pros
           > te pytania.
           > Ty potrafisz tylko copy+paste.

           coz odpowiem ci tymi slowami chodz watpie iz cos do zrozumiesz .

           [Koran 7:199] {Okazuj przebaczenie, nakazuj dobro, i trzymaj się z dala od nieświadomych (głupców)!}

           [Koran 28:55] {A kiedy słyszą laghw (złą, pustą gadaninę), odwracają się od niej, mówiąc: „Do nas należą nasze uczynki, a do was wasze. Pokój wam! My nie pragniemy ludzi nieświadomych.}

           [Koran 23:1-3] {Szczęśliwi (dosł. zwycięzcy) są wierzący, którzy są pokorni w swoich modlitwach, i którzy odwracają się od laghw (złej, pustej gadaniny)}

           [Koran 23:96] {Zwalczaj zło za pomocą tego co lepsze.}

           [Koran 2:83] {I przemawiajcie do ludzi uprzejmie}

           • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 21:11
            Dzieki, szczegolnie ta wskazowka zebym sie trzymal z daleka od glupcow mi sie podoba:)
           • muslimka Re: Islam w Polsce 27.11.10, 02:56
            Rayhana to jest forum Faceci z Egiptu to tak dla przypomnienia , pamietaj ze nalezy szanowac wszystkich ludzi.Nie do Ciebie nalezy ocena kto i dla czego i w co wierzy to nalezy do Boga (Allaha) , a Ty nim nie jestes .Nie wiem za ktora szkola podazasz w islamie , ale widze misz-masz .Czytajac Twoje wypowiedzi , a raczej sposob w jaki je ukazujesz zaczynam myslec ze szatan przez Ciebie przemawia i chce jihad tutaj prowadzic .Nie badz jak swiadkowie jehowy , bo tacy ludzie jak Ty tylko szkodza ,a nie pomagaja zrozumiec islam.Pozatym wiesz ze tylko jesli Allah chce ludzie nie bede glusi i slepi wiec nie trac czasu na slowne przepychanki tylko moze zacznij zglebiac koran z sercem , najlepiej po modlitwie , popros Allaha o wskazanie Tobie drogi , bo zaczynasz bladzic . Pozdrawiam serdecznie :D
      • rayhana Re: Islam w Polsce 27.11.10, 16:17
       quinto1 napisał:

       > Rayhana, wiesz na czym polega wyzszosc chrzescijanstwa nad islamem? Ze slowa te
       > ologow ktorych cytujesz maja dzisiaj wartosc tylko historyczna. I gdybys troche
       > ruszyla wlasna glowa zamiast bezmyslnie przepisywac gotowa muzulmanska sieczke
       > propagandowa, to bys potrafila zauwazyc kontekst historyczny tych wypowiedzi t
       > udziez ewolucje nauk kosciola.
       > Potrafilabys zauwazyc jak smieszne jest porownywanie dzisiejszych , XXI wiekczn
       > ych nauk islamskich teologow do nauk sredniowiecznych chrzescijanskich teologow
       > . Dokonujac tego porownania potwierdzasz ze islam tkwi w sredniowieczu.


       no coz , cierki mnie przechodza jak czytam wypowiedzi roznych tu osob ( bez wzgledu na wyzanie ) .
       BOG jest niezmienny - Wieczny - Wiekuisty - Wszechmogacy - Pierwszy i Ostatni - Jedyny !!!!

       Roznica pomiedzy chrzescijanstwem a Islamem jest taka ze chrzescijanie uwielbiaja modefikowac swoja wybujala wiare poprzez Bluznierstwo zmiany slow Boga w Biblii .
       BOG nigdy sie nie starzeje a wraz z NIM Jego prawo !!!! czyli religia .

       a teraz inny temat - >Drogie muzulmanki tylko Allah zna sekrety serc i dusz ludzkich .
       Jesli uwazacie iz slowo Allaha i slowa Proroka Mohammada saws sa slowami szatana :

       "Czytajac Twoje wypowiedzi , a raczej sposob w jaki je
       ukazujesz zaczynam myslec ze szatan przez Ciebie przemawia i chce jihad
       tutaj prowadzic ."

       stwierdzam z bolem w sercu i na duszy ze czuja sie obca - ghuraba wsrod muzulmanow .

       Allah yusaid lakum al-tariq!

       • quinto1 Re: Islam w Polsce 27.11.10, 17:15
        rayhana napisała:


        > Roznica pomiedzy chrzescijanstwem a Islamem jest taka ze chrzescijanie uwi
        > elbiaja modefikowac swoja wybujala wiare poprzez Bluznierstwo zmiany slow
        > Boga w Biblii .

        Przeciez nikt Biblii nie modyfikowal, wiec o czym mowisz?

        > BOG nigdy sie nie starzeje a wraz z NIM Jego prawo !!!! czyli religia .

        Wasz Allah bardzo szybko zmienial wlasne zdanie, najpierw kazal muzulmanom modlic sie w strone Jerozolimy, a po 13 latach zmienil qibla i kazal sie modlic w strone Mekki.
        • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 28.11.10, 06:10
         droga Rayhano myśle że nic tu po Nas, tu prawdziwych chrześcijan i tak nie ma bo gdyby byli nie obrażali by w taki sposób innych oraz Boga i proroków, nikt z nich nie jest naśladowcą Jezusa a wręcz zaprzeczeniem i śmią nazywac siebie chrześcijanami? nie! Rozmawiasz z anty religijnymi chorymi osobami przez których przemawia szatan próbując ze wszystkich sił oddalic ludzi od Boga i prawdy!!!
         „ Nie kłóć się z głupcem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem! ”
         • quinto1 Re: Islam w Polsce 28.11.10, 10:07
          liliowewzgorze napisała:

          > droga Rayhano myśle że nic tu po Nas, tu prawdziwych chrześcijan i tak nie ma b
          > o gdyby byli nie obrażali by w taki sposób innych oraz Boga i proroków, nikt z
          > nich nie jest naśladowcą Jezusa a wręcz zaprzeczeniem i śmią nazywac siebie chr
          > ześcijanami? nie! Rozmawiasz z anty religijnymi chorymi osobami przez których p
          > rzemawia szatan próbując ze wszystkich sił oddalic ludzi od Boga i prawdy!!!

          Moja droga, wlasnie dlatego ze jestem chrzescijaninem i stosuje sie do nauk Jezusa, pamietam Jego "strzezcie sie falszywych prorokow" i uznaje Mahometa za falszywego proroka gloszacego falszywe proroctwa. Jasne?
          Jezeli muzulmanow to obraza, to znaczy ze muzulmanie maja problem z szacunkiem dla chrzescijan.
          Jako chrzescijana obrazaja mnie koraniczne klamstwa na temat Jezusa , Maryi (ktora miala byc siostra Mojzesza!) tudziez to ze Koran Was uczy zebyscie sobie nie brali za przyjaciol Zydow i chrzescijan (sura 5.51)
          Jezeli Ty , wychowana wsrod chrzescijan w Polsce wierzysz za tak Ci Allah nakazal i ze chcac byc mu posluszna musialabys zerwac stare przyjaznie z chrzescijanami, to znaczy ze powinnas poszukac dobrego psychologa, najlepiej takiego wyspecjalizowanego od odzyskiwania ludzi z sekt.
          • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 29.11.10, 00:32
           Dzięki za radę, ale, nie mam żadnego problemu z Chrześcijanami, wszystkich szanuję i traktuje tak samo bez względu na wyznanie :) w przeciwieństwie do Ciebie, nie będę cytować ale czytałam dzisiaj Pismo święte i w wielu listach pisano aby nie potępiać innowierców:)
           w Koranie rzeczywiście jest taki cytat, ale nie jest on tak jednoznaczny jak ci się wydaję, Koran powstawał na przestrzeni 23 lat w wielu różnych sytuacjach. Mohammed miał przyjaciół Chrześcijan i Żydów którzy popierali jego działania w rzeczywistości byli tylko szpiegami przeciwko Muzułmanom, to wtedy w czasie wojny został objawiony Mohammedowi ten werset ma on odniesienie jedynie w tej krytycznej sytuacji, Nigdy nie był receptą na wieczną nienawiść do chrześcijan czy Żydów. Koran wyraźnie 'mówi' aby szanować 'ludzi księgi'. www.planetaislam.com/jezus/ludzieksiegi.html

           109:1 Powiedz: "O wy - niewierni!
           109:2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,
           109:3 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę.
           109:4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,
           109:5 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.
           109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię."

           2:62 Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

           2:256 Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!

           Jeśli szukasz autentycznego tłumaczenia Koranu polecam dr Yusuf Ali.
           • quinto1 Re: Islam w Polsce 29.11.10, 10:53
            liliowewzgorze napisała:

            > Dzięki za radę, ale, nie mam żadnego problemu z Chrześcijanami, wszystkich szan
            > uję i traktuje tak samo bez względu na wyznanie :) w przeciwieństwie do Ciebie,
            > nie będę cytować ale czytałam dzisiaj Pismo święte i w wielu listach pisano ab
            > y nie potępiać innowierców:)

            Potrafisz odroznic potepienie ludzi od potepienia ich religii czy ideologii?

            > w Koranie rzeczywiście jest taki cytat, ale nie jest on tak jednoznaczny jak ci się wydaję, Koran powstawał na przestrzeni 23 lat w wielu różnych sytuacjach. Mohammed miał przyjaciół Chrześcijan i Żydów którzy popierali jego działania w rzeczywistości byli tylko szpiegami przeciwko Muzułmanom, to wtedy w czasie wojny został objawiony Mohammedowi ten werset ma on odniesienie jedynie w tej krytycznej sytuacji, Nigdy nie był receptą na wieczną nienawiść do chrześcijan czy Żydów. Koran wyraźnie 'mówi' aby szanować 'ludzi księgi'. www.planetaislam.com/jezus/ludzieksiegi.html

            Potwierdzasz tylko ze to Mahomet jest tworca Koranu:)

            > 109:1 Powiedz: "O wy - niewierni!
            > 109:2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,
            > 109:3 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę.
            > 109:4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,
            > 109:5 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.
            > 109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię."

            Znasz zasade abrogacji starszych sur przez nowsze? Przeczytaj Koran ukladajac sury chronologicznie to sie dowiesz ze kiedy Mahomet byl slaby, to byl "tolerancyjny", kiedy jego pozycje sie umocnila, wtedy przestal byc tolerancyjne. Ot. taktyka jaka muzulmanie do dzis stosuja.

            > 2:62 Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie
            > i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobr
            > o, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie bę
            > dą zasmuceni!
            >
            > 2:256 Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, k
            > to odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt,
            > nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!
            >
            > Jeśli szukasz autentycznego tłumaczenia Koranu polecam dr Yusuf Ali.

            Ja Ci radze przeczytac sury chronologicznie.
         • westlondon Re: Islam w Polsce 28.11.10, 10:15
          A gdzie odpowiedz (konkretna) na moje pytania?
         • muslimka Re: Islam w Polsce 28.11.10, 12:30
          Rayhano czytaj ze zrozumieniem , a po drugie jezeli uwazasz sie za tak wspaniala i dobra muslim to co robisz tutaj na forum ???? rozmawiajac z facetami ,ktorzy nie sa mahram ????? czujesz sie samotna ??? pewnie tak bo Ty przedstawiasz forme fanatyzmu ,ktory z islamem nie ma nic wspolnego .Pozdrawiam
          • quinto1 Re: Islam w Polsce 28.11.10, 15:22
           muslimka napisała:

           > Rayhano czytaj ze zrozumieniem , a po drugie jezeli uwazasz sie za tak wspanial
           > a i dobra muslim to co robisz tutaj na forum ???? rozmawiajac z facetami ,ktorz
           > y nie sa mahram ????? czujesz sie samotna ??? pewnie tak bo Ty przedstawiasz fo
           > rme fanatyzmu ,ktory z islamem nie ma nic wspolnego .Pozdrawiam

           Przyganial kociol garnkowi. Muslimka krytykuje Rayhane za rozmowe z facetami ktorzy nie sa mahram a sama nie uwaza sie za fanatyczke:)
         • muslimka Re: Do liliowewzgorze 28.11.10, 12:36
          liliowewzgorze napisała:

          > droga Rayhano myśle że nic tu po Nas, tu prawdziwych chrześcijan i tak nie ma b
          > o gdyby byli nie obrażali by w taki sposób innych oraz Boga i proroków, nikt z
          > nich nie jest naśladowcą Jezusa a wręcz zaprzeczeniem i śmią nazywac siebie chr
          > ześcijanami? nie! Rozmawiasz z anty religijnymi chorymi osobami przez których p
          > rzemawia szatan próbując ze wszystkich sił oddalic ludzi od Boga i prawdy!!!
          > „ Nie kłóć się z głupcem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a pot
          > em pokona doświadczeniem! ”

          tak idzcie na forum dla muslim woman :D nie przystoi dobrej muslim rozmawiac z nieznajomymi facetami .Pozdrawiam
          • quinto1 Re: Do liliowewzgorze 28.11.10, 15:25
           muslimka napisała:


           > tak idzcie na forum dla muslim woman :D nie przystoi dobrej muslim rozmawiac z
           > nieznajomymi facetami .Pozdrawiam

           Boicie sie ze Was wirtualnie uwiode? :-))))

           • liliowewzgorze Re: Do liliowewzgorze 29.11.10, 01:06
            Nie ;-P
        • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 29.11.10, 01:37
         quinto1 napisał:

         > Przeciez nikt Biblii nie modyfikowal, wiec o czym mowisz?

         > Wasz Allah bardzo szybko zmienial wlasne zdanie, najpierw kazal muzulmanom modl
         > ic sie w strone Jerozolimy, a po 13 latach zmienil qibla i kazal sie modlic w s
         > trone Mekki.

         Biblia ma wiele tłumaczeń, wiele słów zapewne nie jest idealnym odzwierciedleniem słów Boga, poza tym jest wiele wydawnictw, jeśli chciałbyś czytać autentyczne słowo Boże powinieneś nauczyć się hebrajskiego bo w takim języku powstało pierwotne Pismo święte.


         "wasz Allah" oooooooooooo co ty mówisz ALLAH jest tylko jeden, nie mój, twój, tylko NAS wszystkich! w Islamie nie tłumaczy się boga na inne języki, jest on bowiem zbyt wyjątkowy i zasługuje na jedną jedyną nazwę zarezerwowaną tylko dla niego, nie ma żadnych bożków, boskich osób jest tylko ALLAH, dodam że w języku pierwszych Chrześcijan bóg to 'eloh (j. hebrajski) lub 'alah (j.aramejski)
         • quinto1 Re: Islam w Polsce 29.11.10, 10:57
          liliowewzgorze napisała:
          >
          > Biblia ma wiele tłumaczeń, wiele słów zapewne nie jest idealnym odzwierciedleni
          > em słów Boga, poza tym jest wiele wydawnictw, jeśli chciałbyś czytać autentyczn
          > e słowo Boże powinieneś nauczyć się hebrajskiego bo w takim języku powstało pie
          > rwotne Pismo święte.

          Co to ma wspolnego z tym ze Allah najpierw kazal sie modlic w strone Jerozolimy a potem w strone Mekki?

          Kazde tlumaczenie Biblii oddaje taka sama tresc. Dlatego mozemy ja czytac w kazdym jezyku.

          > "wasz Allah" oooooooooooo co ty mówisz ALLAH jest tylko jeden, nie mój, twój,
          > tylko NAS wszystkich! w Islamie nie tłumaczy się boga na inne języki, jest on b
          > owiem zbyt wyjątkowy i zasługuje na jedną jedyną nazwę zarezerwowaną tylko dla
          > niego, nie ma żadnych bożków, boskich osób jest tylko ALLAH, dodam że w języku
          > pierwszych Chrześcijan bóg to 'eloh (j. hebrajski) lub 'alah (j.aramejski)

          Allah , tak jak Wy, muzulmanie go pojmujecie, jest tylko Waszym bogiem, z Bogiem Biblii nie ma nic wspolnego.
        • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 29.11.10, 01:56
         quinto1 napisał:
         > Wasz Allah bardzo szybko zmienial wlasne zdanie, najpierw kazal muzulmanom modl
         > ic sie w strone Jerozolimy, a po 13 latach zmienil qibla i kazal sie modlic w s
         > trone Mekki.

         smiesz nazywać miejsce modlitwy, oddawania czci bogu qiblem ??

         tu wychodzi na wierzch cała twoja wiara, to tylko bluźnierstwa pod adresem boga i wszystkich oddających mu cześć oraz miejsc kultu, brak tolerancji i nienawiść do innowierców...
         • quinto1 Re: Islam w Polsce 29.11.10, 10:59
          liliowewzgorze napisała:

          > smiesz nazywać miejsce modlitwy, oddawania czci bogu qiblem ??

          W tym momencie smiem nazwac Ciebie IGNORANTKA

          en.wikipedia.org/wiki/Qibla

          > tu wychodzi na wierzch cała twoja wiara, to tylko bluźnierstwa pod adresem boga
          > i wszystkich oddających mu cześć oraz miejsc kultu, brak tolerancji i nienawiś
          > ć do innowierców...
          >
          Tu wychodzi z Ciebie cala IGNORANCJA na temat islamu ktory BEZMYSLNIE przyjelas przeczytwaszy pare glupich artykulikow z Planety Islam.
          >
    • rayhana Re: Islam w Polsce 20.11.10, 00:02
     cccotka napisała:

     > rikifiki dodaj ,,nawiedzone przechszty,, nie majace zielonego pojecia o islamie
     > , łacznie z wiedza na temat w jaki sposob ich malzonek muzulmanin moze im spusz
     > czac lanie i jakiej grubosci kijem czy w jakim wieku ich corka moze byc ,,wymac
     > ana,, przez kolegow mezusia i temu podobnie
     a co mowisz z wlasnego doswiadczenia ?
   • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 12.11.10, 23:48
    ,,nawiedzone przechrzty'' hah odezwała sie ta nienawiedzona. Idź Ty się leczyć na Islamofobie, źle z tobą kobieto i to bardzo, z całych sił próbujesz namówić innych przeciw muzułmanom, nie wiem co takiego ci się w życiu przydarzyło że kipisz taką nienawiścią, ale to już przekracza pewne granice, uspokój się, cały czas tylko obrażasz, krytykujesz a sama nie masz najmniejszego pojęcia, bo te bzdury o których cały czas piszesz nie mają nic wspólnego z Islamem, to że ktoś jest chory i wysadza się w imię Boga to nie religia, tylko fanatyzm, widać ty też do nich należysz, fanatyczka any Islamska! Chora jesteś i tyle!
    • rikifiki Re: Islam w Polsce 13.11.10, 09:01
     liliowewzgorze napisała:

     ... bo te bzdury o których cały czas piszesz nie mają nic wspólnego z Islamem, to że ktoś
     > jest chory i wysadza się w imię Boga to nie religia, tylko fanatyzm, ....

     Tak,jakims oto przedziwnym zbiegiem okolicznosci islamski fanatyzm.

     Slyszalas moze o wysadzajacych sie jak tez innych fanatykach np.Buddyjskich,Chrzescijanskich,voodoo,innych religii np.animistycznych?A moze to Eskimosi stoja za tym wszystkim?Czy to aby nie w koranie stoi coby ta wiare rozpowszechniac dowolna metoda?W tym zastraszaniem,mordem i oszustwem?Zaprzeczysz moze?     Jesli arab to tylko z Janowa:-)
     • liliowewzgorze Re: Islam w Polsce 14.11.10, 22:50
      rikifiki napisał:
      > Slyszalas moze o wysadzajacych sie jak tez innych fanatykach np.Buddyjskich,Chr
      > zescijanskich,voodoo,innych religii np.animistycznych?A moze to Eskimosi stoja
      > za tym wszystkim?

      Trudno mi nazwać muzułmanami osoby które dokonują takich ataków, Islam jak każda religia, szczególnie tak podoba do naszej chrześcijańskiej zabrania zabijania!!! A słyszy się czesto o takich zbrodniach po pierwsze świat arabski jest wielki i szeroki, to nie tylko Arabia Saudyjska, a wiele pastw z różnych kontynentów, łatwiej więc wśród tak ogromniej ludności danej grupy etnicznej napotkać więcej zamachowców, przestępców niż innej... po za tym Ameryce jest to bardzo na rękę, kreując taki wizerunek wspólnie z Izraelem mają powody do prowadzenia wojny z nimi, korzystając przy tym z ich dobrodziejstw: ropa naftowa, gaz.....

      >Czy to aby nie w koranie stoi coby ta wiare rozpowszechniac do
      > wolna metoda?W tym zastraszaniem,mordem i oszustwem?Zaprzeczysz moze?

      Bzdura!
      To Nie Koran, ale polityka!!
      zacytuje tak jak Ty to robisz, tyle że z bardziej wiarygodnej strony:

      "Co Muhammad wniósł nowego do etyki pierwotnych ludów arabskich?
      - Przede wszystkim zakaz zabijania dziewcząt. W dobie przed islamem był zwyczaj, że gdy się urodziła dziewczynka, pozbywano się jej. Wynikało to z plemiennej logiki ludów koczowniczych, którą charakteryzował patriarchalny punkt widzenia. Islam to zmienił. W Koranie wyraźnie powiedziano, że nie można zabijać innego człowieka. Muhammad podkreślał, że nie jest istotne, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka, bo oboje są darem bożym.

      Co w istocie znaczy słowo "dżihad"?
      - Dżihad jest pojęciem bardzo wieloznacznym, można weń włożyć wszystko, co jest związane z ideą poświęcenia, wysiłku. Dżihad nie jest nawoływaniem do wojny. To walka, ale równie dobrze może oznaczać walkę z samym sobą.

      Jest takie rozróżnienie na dżihad mały - walka obronna przeciwko ludziom, którzy mnie atakują, i dżihad duży - walka etyczna, duchowa. Ale czy to znaczy, że w Koranie nie ma wezwań do wojny?
      - Koran nigdy nie nawoływał do wojny czy do tego, by - mówiąc kolokwialnie - niewiernym uciąć głowę. Potwierdzają to hadisy Proroka, czyli jego wypowiedzi lub opowieści o jego życiu. Sunna, czyli zbiór hadisów, jest - obok Koranu - ważnym czynnikiem, który kształtuje tożsamość muzułmanów. Jeden z hadisów mówi, że ten, kto zabije jednego człowieka, postępuje tak, jakby zabił całą ludzkość, a kto uratuje jednego człowieka, to jakby całą ludzkość uratował. Nie znam fragmentu w Koranie, który namawia do zabijania. Owszem, są fragmenty, które nakazują bronić się komuś, kto zostanie napadnięty. Dżihad zrobił złą karierę jako święta wojna. Wykorzystały to hasło środowiska ekstremalne, które pod płaszczykiem religii chciały osiągać cele polityczne.

      Więcej... wyborcza.pl/1,76842,6641063,Nie_Koran__ale_polityka.html#ixzz15IOnEeH4


      Z tego co piszesz nie masz pojęcia o Islamie a kierujesz sie wyłącznie tym co wykreują media, nie zaprzeczaj, bo znawczynią Islamu nie jesteś!!!!
      Najpierw poczytaj z PEWNYCH źródeł, dowiedz się prawdy a dopiero potem się wypowiedz!!!
      • rikifiki Re: Islam w Polsce 15.11.10, 16:49
       liliowewzgorze napisała:

       > rikifiki napisał:
       > > Slyszalas moze o wysadzajacych sie jak tez innych fanatykach np.Buddyjskich,Chrzescijanskich,voodoo,innych religii np.animistycznych?A moze to Eskimosi
       > stoja
       > > za tym wszystkim?
       >
       > Trudno mi nazwać muzułmanami osoby które dokonują takich ataków, Islam jak każda religia, szczególnie tak podoba do naszej chrześcijańskiej zabrania zabijania
       > !!!

       Doprawdy zabrania?Od kiedy?Czyzby powstal nowy koran?Przeciez nakazuje on wrecz JEDNOZNACZNIE zabijanie w wielu sytuacjach.

       A słyszy się czesto o takich zbrodniach po pierwsze świat arabski jest wielki i szeroki, to nie tylko Arabia Saudyjska, a wiele pastw z różnych kontynentów, łatwiej więc wśród tak ogromniej ludności danej grupy etnicznej napotkać więcej zamachowców, przestępców niż innej...


       przytoczę zdanie uczonego muzułmańskiego Aliego Dasztiego:
       „Po wypadzie w Nakhla i kolejnych udanych atakach na kurajszyckie i obcoplemienne karawany pozycja finansowa muzułmanów uległa wzmocnieniu. Napady stały się sposobem zdobywania władzy przez proroka Mahometa i jego towarzyszy, która ostatecznie rozciągnęła się na całą Arabię. Jednak decydującym krokiem w uzyskaniu dominacji ekonomicznej i prestiżu było zagarnięcie mienia żydowskiego w mieście Jatrib”.

       Ostateczny triumf nowej religii również jest związany z podstępem i przemocą. Po podpisaniu z wrogo nastawionymi Mekkańczykami rozejmu na okres 10 lat, Mahomet złamał go już po roku i zdobył Mekkę (630 r.). Usunął z Ka’aby wszystkie bałwany i wymordował wszystkich, którzy nie uznali nowej religii. Nie uszła z życiem również pewna poetka z Mekki, która ośmieszała proroka wykazując, że niektóre fragmenty Koranu są plagiatem z poezji jej ojca. Została zamordowana wraz z dzieckiem.

       Tak,a wspolczesnie za licznymi zamachami,szczegolnie WTC stoja wojujace krasnoludki.Przeciez po tych zamachach caly muzulmanski swiat w lwiej czesci pial z zachwytu i radosc wielka zapanowala.

       > po za tym Ameryce jest to bardzo na rękę, kreując taki wizerunek wspólnie z Izraelem mają >powody do prowadzenia wojny z nimi, korzystając przy tym z ich dobrodziejstw:
       > ropa naftowa, gaz.....

       Co znaczy stwierdzenie korzystaja z ich dobrodziejstw?Przeciez tej ropy im nikt nie kradnie tylko za nia placi. Pomijac fakt ze gdyby nie zachodnie technologie to ropa bylaby nikomu nie potrzebna ,a gdyby nawet to i tak sami nawet nie potrafiliby jej wydobyc ani wykorzystywac.Wielblad wszak ropy nie pije.

       Czy to aby nie w koranie stoi coby ta wiare rozpowszechniac do
       wolna metoda?W tym zastraszaniem,mordem i oszustwem?Zaprzeczysz moze?
       >
       > Bzdura!
       > To Nie Koran, ale polityka!!
       > zacytuje tak jak Ty to robisz, tyle że z bardziej wiarygodnej strony:
       >
       > "Co Muhammad wniósł nowego do etyki pierwotnych ludów arabskich?
       > - Przede wszystkim zakaz zabijania dziewcząt.


       ...Tak,byl na swoj sposob praktyczny,lepiej bylo wykorzystywac do zaspokajania swoich chuci.

       W dobie przed islamem był zwyczaj
       > , że gdy się urodziła dziewczynka, pozbywano się jej. Wynikało to z plemiennej
       > logiki ludów koczowniczych, którą charakteryzował patriarchalny punkt widzenia.
       > Islam to zmienił. W Koranie wyraźnie powiedziano, że nie można zabijać innego
       > człowieka. Muhammad podkreślał, że nie jest istotne, czy urodzi się chłopiec, c
       > zy dziewczynka, bo oboje są darem bożym.

       Sunna, czyli zbiór hadisów, jest - obok Koranu - ważnym czynnikiem, który kształtuje tożsamość muzułmanów. Jeden z hadisów mówi, że ten, kto zabije jednego człowieka, postępuje tak, jakby zabił całą ludzkość, a kto uratuje jednego człowieka, to jakby całą ludzkość uratował.

       Masz racje,Sunna jest bardzo wazna,opisuje zycie i czyny Mahometa i stanowi wiec wzor do nasladowania dla muzulmanow.Tu sie oczywiscie zgadzam,sek w tym ze przeciez jak juz wczesniej delikatnie zacytowalem stal za licznymi grabiezami i mordami,o czynach lubieznych nie wspominajac.wszak najmlodsza zona miala 6lat, a jak interpretowac fakt ze zapragnal i odebral zone swojego syna Saida.To zapewne czyny bardzo godne nasladowania.

       Widzisz,sek w tym ze koran to zbior samych sprzecznosci ktore mozna dowolnie interpretowac.

       > Z tego co piszesz nie masz pojęcia o Islamie a kierujesz sie wyłącznie tym co w
       > ykreują media, nie zaprzeczaj, bo znawczynią Islamu nie jesteś!!!!
       > Najpierw poczytaj z PEWNYCH źródeł, dowiedz się prawdy a dopiero potem się wypo
       > wiedz!!!


       Jako komentaz ostatniego Twojego zdania pozwol ze przytocze slowa Chrystusa kiedy to oznajmill uczniom ze przyjda po mnie falszywi prorocy.
       Zapytaliu wiec jak ich poznamy?

       -Dobre drzewo poznasz po owocach jego-
       • sagneskrk Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 15.11.10, 17:46
        rikifiki napisał:

        Koran 5:33 Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym.

        Koran 47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.

        www.euroislam.pl/index.php/2009/11/tajlandia-od-2004-roku-ponad-3900-osob-zginelo-w-konsekwencji-dzihadu/

        • liliowewzgorze Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 16.11.10, 16:12
         sagneskrk napisał:

         > rikifiki napisał:
         >
         > Koran 5:33 Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają s
         > ię szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowa
         > ni albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędz
         > eni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostateczn
         > ym.
         >
         > Koran 47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich miecze
         > m po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A
         > potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary.
         > Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Bóg, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chc
         > iał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na d
         > rodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi.

         tak ale tylko w razie OBRONY podczas ataku, w czasie wojny...


         109:1 Powiedz: "O wy - niewierni!
         109:2 Ja nie czczę tego, co wy czcicie,
         109:3 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę.
         109:4 Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,
         109:5 Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.
         109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię."

         2:62 Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

         2:256 Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od nieprawości. I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa, a wierzy w Boga, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!
         • westlondon Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 18.11.10, 20:01
          Napisalas (cytat z pamieci) gdziekolwiek beda walczyc przeciwko wam, zabijajcie ich.
          Czy to oznacza, ze jesli bede walczyl przeciwko islamowi np. w Polsce, to zgodnie z koranem ci debile moga mnie zabic?

          No i jaka jest definicja walki wedlug koranu? Jesli nie bede chcia sie zgodzic na budowe meczetu kolo mojego domu, to juz walcze z nimi? I juz moga mnie zabic zgodnie z koranem?
          • gail7 Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 18.11.10, 20:22
           westlondon napisała:

           > Napisalas (cytat z pamieci) gdziekolwiek beda walczyc przeciwko wam, zabijajcie
           > ich.
           > Czy to oznacza, ze jesli bede walczyl przeciwko islamowi np. w Polsce, to zgodn
           > ie z koranem ci debile moga mnie zabic?
           >
           > No i jaka jest definicja walki wedlug koranu? Jesli nie bede chcia sie zgodzic
           > na budowe meczetu kolo mojego domu, to juz walcze z nimi? I juz moga mnie zabic
           > zgodnie z koranem?           Przestrogi Magdiego Allama przed islamem można zlekceważyć, uznając
           je za głos przewrażliwionego neofity. Jego atutem jest jednak to, że
           poznał od środka świat, który opisuje – pisze publicysta
           Zgodnie z muzułmańskim prawem religijnym odstępstwo od islamu ściąga
           na konwertytę wyrok śmierci. Każdy wyznawca proroka, który spotka
           takiego apostatę, ma prawo (a według niektórych szkół koranicznych
           obowiązek) go zabić.

           Allam krytykuje nie tylko muzułmanów, lecz także Zachód – za
           naiwność, moralną ślepotę oraz ducha kapitulacji wobec świata islamu
           Magdi Allam podkreśla, że to dla niego nie nowość, gdyż wyrok
           śmierci ciąży na nim już od pięciu lat, a powodem jego wydania były
           nie tyle publicznie głoszone przez niego poglądy, ile fakty, jakie
           ujawnił opinii publicznej. Od czerwca 2003 roku jest jedną z
           najbardziej strzeżonych osób we Włoszech.

           Fundamentalistom naraził się książką „Dżihad we Włoszech – podróż w
           islam radykalny”, w której sportretował społeczność muzułmańską w
           Italii. Jako muzułmanin swobodnie porozumiewający się po arabsku, we
           wszystkich meczetach i medresach traktowany był jako swój człowiek.
           Zebrał dokumentację, z której wynika, że Włochy są bazą logistyczną
           dla terrorystów islamskich w Europie. Ponad 2000 włoskich muzułmanów
           przeszło szkolenia wojskowe w obozach w Afganistanie. Centrami
           werbunkowymi są najczęściej meczety.

           Magdi Allam opisał, jak podczas kazań imamowie nawołują do świętej
           wojny z niewiernymi i wzywają do ataków samobójczych. 6 czerwca 2003
           r. w rzymskim meczecie nagrał nawołujące do stosowania terroru słowa
           imama Abdel-Samie Mahmouda Ibrahima Moussy i opublikował je w „La
           Repubblica”. Po tym artykule imam został deportowany z Włoch. A na
           dziennikarza wydano wyrok śmierci.

           Jednym z najbardziej interesujących wątków poruszanych przez
           Magdiego Allama jest kwestia tzw. taqija. Słowo to oznacza udawanie,
           maskowanie i jest jedną z dozwolonych przez islam metod postępowania
           wobec wyznawców innych religii. Allam opisywał, jak muzułmańscy
           przywódcy duchowi w wypowiedziach dla mediów zachodnich mówili
           językiem demokracji i praw człowieka, natomiast w kręgu własnych
           współwyznawców popierali terror.

           Także życiorys Mahometa pełen jest krwawych epizodów. Biograf
           proroka at Tabari wyliczył 27 wielkich najazdów zbrojnych dokonanych
           na rozkaz założyciela islamu. Mahomet usprawiedliwiał łamanie
           nakazów religijnych, a nawet bluźnierstwo, jeżeli miało to uśpić
           czujność wrogów. Według Magdiego Allama tej właśnie metody użył
           przywódca zamachowców z 11 września 2001 r. Mohammad Atta, który,
           żyjąc w Europie, kamuflował swój fanatyzm religijny, prowadząc
           rozrywkowy tryb życia.

           www.rp.pl/artykul/112286.html
           • rayhana Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 20.11.10, 00:09
            www.youtube.com/watch?v=nwrzpJGAtQU
          • rayhana Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 19.11.10, 11:25
           Popierwsze czesta ludzie myla maly dzihad z wielkim dzihadem .
           Maly dzihad to taki kiedy muzulmanin wlaczy w obronie siebie samewj w obronie rodziny ... to calkiem naturalne Polacy tez walczyli o niepodleglosc !!!
           Sa ludzie muzulmanie ktorzy zle pojmuja slowo Allaha i Jego prawo .
           Podkreslam iz MORDERSTWO w oczach Allaha jest WIELKIM grzechem !!!!

           {Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi.} [Koran 5:32]
           W islamie nie ma także czegoś takiego jak „święta wojna”. Mianem takim osoby nie znające islamu określają dżihad w formie walki, która jest dozwolona tylko w przypadku, gdy ktoś zwalcza muzułmanów i ich religię i skierowana jest tylko przeciw napastnikom, nigdy nie wolno krzywdzić osób nie biorących udziału w walce, ani nawet niszczyć roślinności.

           {Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie miłuje najeźdźców!} [Koran 2:190]

           Nie wolno też kontynuować walki, kiedy napastnik zawiesi broń.

           {A jeśli oni skłonią się do pokoju, to i ty się ku niemu skłoń i zaufaj Bogu!} [Koran 8:61]

           Zatem jedyna dozwolona nam walka to ta w obronie koniecznej (siebie, swoich braci i sióstr w islamie i swojej religii). Nie w żadnym innym wypadku.

           POpierwze nie debile bo tak samo oni moga o tobie powiedziec lub naoisac a przeciesz nam chodzi p pokoj i dialog . Nier wiesz ze agresja wzbudza - zradza agresje ???
           Polska wiekszosci jest narodem katolickiem wiec gdzie w Twoich slowach mogie sie doszukac przykazania milosci :
           "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem całą swoją duszą i całym swoim umysłem"
           Jezus streścił obowiązki człowieka względem Boga tymi słowami: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37; Łk 10, 27: "...całą swoją mocą"). Są one 367 bezpośrednim echem uroczystego wezwania: "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym" (Pwt 6, 4).
           Jezus ( AS ) powiedział do swoich uczniów: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 13, 34)
           Zas Apostol Pawel powiada : "Kto... miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne – streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" (Rz 13, 8-10).

           Prorponuje aby kazda osoba ktora pragnie prowadzic dialog a nie ataki terrorystyczne internetowe bez wiedzy uzupelnila swoje braki w filologi islamu i wlasnej wiary .
           • quinto1 Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 24.11.10, 15:49
            rayhana napisała:

            > Popierwsze czesta ludzie myla maly dzihad z wielkim dzihadem .
            > Maly dzihad to taki kiedy muzulmanin wlaczy w obronie siebie samewj w obronie
            > rodziny ... to calkiem naturalne Polacy tez walczyli o niepodleglosc !!!

            Przed kim musieli sie bronic muzulmanie krotko po smierci Proroka w Jerozolimie, chrzescijanskim Egipcie, chrzescijanskiej Syrii? O jaka niepodleglosc walczyli muzulmanie w Hiszpanii, na Sycylii, w Prowansji w VIII wieku? O jaka niepodleglosc walczyli w Rzymie w XIX wieku? I o jaka niepodleglosc walczyli w Konstantynopolu i na Bylkanach? Albo pod Wiedniem?


            > Sa ludzie muzulmanie ktorzy zle pojmuja slowo Allaha i Jego prawo .
            > Podkreslam iz MORDERSTWO w oczach Allaha jest WIELKIM grzechem !!!!

            Tylko zabicie muzulmanina bez slusznego powodu.

            > W islamie nie ma także czegoś takiego jak „święta wojna”. Mianem ta
            > kim osoby nie znające islamu określają dżihad w formie walki, która jest dozwol
            > ona tylko w przypadku, gdy ktoś zwalcza muzułmanów i ich religię i skierowana j
            > est tylko przeciw napastnikom, nigdy nie wolno krzywdzić osób nie biorących udz
            > iału w walce, ani nawet niszczyć roślinności.

            Nie odrobilas lekcji z historii :) Islam rozpowszechnil sie blyskawicznie wlasnie dzieki zbrojnej inwazji.

            > Nie wolno też kontynuować walki, kiedy napastnik zawiesi broń.

            Zydowskie plemie Banu Quraiza zostalo wybite w pien przez wojsko Mahometa po tym jak sie poddalo.

            > Zatem jedyna dozwolona nam walka to ta w obronie koniecznej (siebie, swoich bra
            > ci i sióstr w islamie i swojej religii). Nie w żadnym innym wypadku.

            A to kiedy bracia i siostry w islamie sa zagrozeni definiuja tylko muzulmanie.

            > POpierwze nie debile bo tak samo oni moga o tobie powiedziec lub naoisac a
            > przeciesz nam chodzi p pokoj i dialog . Nier wiesz ze agresja wzbudza - zrad
            > za agresje ???
            > Polska wiekszosci jest narodem katolickiem wiec gdzie w Twoich slowach mogie
            > sie doszukac przykazania milosci :
            > "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem całą swoją duszą i cał
            > ym swoim umysłem"
            > Jezus streścił obowiązki człowieka względem Boga tymi słowami: "Będziesz miłowa
            > ł Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (
            > Mt 22, 37; Łk 10, 27: "...całą swoją mocą"). Są one 367 bezpośrednim echem uroc
            > zystego wezwania: "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedyn
            > ym" (Pwt 6, 4).
            > Jezus ( AS ) powiedział do swoich uczniów: "Przykazanie nowe daję wam, abyście
            > się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 13, 34)
            > Zas Apostol Pawel powiada : "Kto... miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowie
            > m przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie
            > inne – streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie s
            > amego! Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełni
            > eniem Prawa" (Rz 13, 8-10).
            >
            > Prorponuje aby kazda osoba ktora pragnie prowadzic dialog a nie ataki terrorys
            > tyczne internetowe bez wiedzy uzupelnila swoje braki w filologi islamu i w
            > lasnej wiary .

            Ja proponuje zebys nadrobila braki w historii.
          • liliowewzgorze definicja walki 20.11.10, 04:11
           Islam pozwala walczyć w obronie własnej, w obronie religii lub tych, którzy zostali siłą wysiedleni ze swych domów. Określono dokładnie zasady walki. Zawierają one zakaz uciskania cywilów, niszczenia upraw, drzew i trzody. Prorok Mahomet zakazał zabijania kobiet i dzieci, jak również niszczenia miejsc kultu. Jak mawiają muzułmanie, bezprawie triumfowałoby na ziemi gdyby dobrzy ludzie nie byli przygotowani ryzykować swego życia w słusznej sprawie.

           W Koranie znajduje się pochwała pokoju, stwierdza się też że to bezbożnicy wywołują wojny i że Allah nie pochwala użycia siły zbrojnej (kital), z wyjątkiem walki przeciwko siłom zła:

           Ilekroć rozpalają ogień wojny, Bóg go wygasza. Oni usiłują szerzyć na ziemi zgorszenie, lecz Bóg nie miłuje tych, którzy szerzą zgorszenie. (5:64)

           Wolno walczyć tym, którzy doznali krzywdy – Zaprawdę, Bóg jest wszechwładny, by im udzielić pomocy – i tym, którzy zostali wypędzeni bezprawnie ze swoich domostw, jedynie za to, iż powiedzieli: "Pan nasz – to Bóg!" I jeśliby Bóg nie odepchnął ludzi, jednych przy pomocy drugich, to zostałyby zniszczone klasztory i kościoły, miejsca modlitwy i meczety, gdzie często wspomina się imię Boga. Bóg pomoże z pewnością tym, którzy Jemu pomagają. Zaprawdę, Bóg jest Mocny, Potężny! (22:39-40)

           Czytamy w Koranie:

           Prorok (s) powiedział: „Wasze życie i własność są święte i nienaruszalne między wami aż do momentu kiedy staniecie przed waszym Panem.”

           "Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę, Bóg nie lubi najeźdźców!"
           (Koran 2:190)

           "A jeśli oni skłonią się do pokoju, to i ty się ku niemu skłoń i zaufaj Bogu! Zaprawdę, On jest Słyszący, Wszechwiedzący!"
           (Koran 8:61)

           „Nie zabijajcie duszy, której zabijania Bóg zabronił, chyba że w sprawiedliwej sprawie (...)” (17:33)

           Wojna jest zatem ostatnią ucieczką i podlega rygorystycznym warunkom narzuconym przez prawo islamskie. Często niezrozumiany i nadużywany termin dżihad oznacza "zmaganie" a nie "święta wojna" (termin, którego nie znajdziemy nigdzie w Koranie). Dżihad jako pojęcie związane z Islamem należy rozumieć na poziomie osobistym jako wewnętrzne zmaganie ze złem, zmaganiem o przyzwoitość i dobro, a na poziomie społecznym zmaganiem na polu bitwy jeśli zajdzie taka potrzeba.
           • westlondon Re: definicja walki 22.11.10, 09:39
            Strasznie to pokretne:

            > "Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźd
            > źcami. Zaprawdę, Bóg nie lubi najeźdźców!"

            Jesli wiec jakis muzulmanin przyjedzie do Polski i sie zadomowi (np. uzyska prawo pobytu) to juz moze mnie bezkarnie (wg. koranu) zabic), bo nie jest najezdzca?

            To jest bardziej porabane niz pokemony :D.
            • rayhana Re: definicja walki 25.11.10, 10:33
             glupis i slpey - kazde morderstwo w oczach Allaha jest grzechem !!!! nikt nie moze mordowac dla smago mordowania nawet wedlog twego pojmowania islamu . Muzulmanin ktory zabija czlowieka tylko dlatego ze jest muzulmanin a ofiara jest innowierca to i tak bedzie ukarany za ten czyn w tym swiecie i w przyszlym ...

             Grzech zabostwa jest tak wielki ze gdyby ludzie zburzyli dom Allaha - kabba co jest oczyiwste ze to bluznierstwo nie wywola tak wielkiego gniewu Boga jak samo morderstwo !!!

             BOg jest dawca zycia i tylko ON ma prawo odbierac zycie ...

             inne sa zasady gdy panuje wojna .

             tylko glupiec atakuje bez powodu !
             • quinto1 Re: definicja walki 25.11.10, 11:59
              rayhana napisała:


              > BOg jest dawca zycia i tylko ON ma prawo odbierac zycie ...

              To znasz z chrzescijanstwa, nie z islamu.

              > inne sa zasady gdy panuje wojna .
              > tylko glupiec atakuje bez powodu !

              Wiec zeby muzulmanie nie wychodzili na glupcow znajduja sobie powod do atakowania "niewiernych".....
              • rayhana Re: definicja walki 25.11.10, 20:49
               quinto1 napisał:

               > rayhana napisała:
               >
               >
               > > BOg jest dawca zycia i tylko ON ma prawo odbierac zycie ...
               >
               > To znasz z chrzescijanstwa, nie z islamu.
               >
               > > inne sa zasady gdy panuje wojna .
               > > tylko glupiec atakuje bez powodu !
               >
               > Wiec zeby muzulmanie nie wychodzili na glupcow znajduja sobie powod do atakowan
               > ia "niewiernych".....

               nadal nic nie rozumiesz , sadzilam ze jednak jestes inteligentny
               • quinto1 Re: definicja walki 25.11.10, 21:29
                rayhana napisała:


                > nadal nic nie rozumiesz , sadzilam ze jednak jestes inteligentny

                Rozumiem ze dalas sobie zmyc mozg.
             • westlondon Re: definicja walki 25.11.10, 12:23
              No ale k...n (sama wkleilas ten cytat) nakazuje tepic innowiercow. To w koncu co?
              • rayhana Re: definicja walki 25.11.10, 21:12
               westlondon napisała:

               > No ale k...n (sama wkleilas ten cytat) nakazuje tepic innowiercow. To w koncu c
               > o?

               ochhh morderstwo jest zawsze morderstwem...
               np jesli zaistniala taka sytuacja ze zostalam napadneita co powinnam czynic ??? czekac az mnie zabije czy tez bronic sie ?

               mamy prawo bronic sie gdy jestesmy atakowani czyli zabijaja sie nas nas , lecz nie mozemy byc niesprawiedliwi wzgledem swych bliznich

               Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi.} (Koran 5:32)

               aby wpelni zrozumiec islam trzeba tez rozumiec hadisy ktore sa uzuplenieniem Koranu

               Przekazał Ibn Masud, że Prorok (pokój z nim) powiedział: „Na pierwszym synu Adama* spoczywa ciężar części kary za każde morderstwo, ponieważ to on był pierwszym, który zamordował”.

               (Al-Buchari i Muslim)

               *syn Adama, o którym mowa w hadisie to Kain (arab. Qabil), Allah przekazał nam jego historię w Koranie sura 5, ajat 27-31:

               {Opowiedz im historię o dwóch synach Adama zgodnie z prawdą. Oto obydwaj przynieśli ofiarę; i została przyjęta od jednego z nich, a nie została przyjęta od drugiego. On powiedział: „Ja z pewnością cię zabiję!” Ten powiedział: „Bóg przyjmuje tylko od bogobojnych. Jeśli nawet wyciągniesz rękę ku mnie, aby mnie zabić, to ja nie wyciągnę ręki ku tobie, aby ciebie zabić. Zaprawdę, ja lękam się Boga, Pana światów! Zaprawdę, chcę, abyś wziął na siebie mój grzech i swój grzech i abyś znalazł się wśród mieszkańców ognia. Taka jest zapłata niesprawiedliwych.” I dusza jego popchnęła go do zabójstwa brata; zabił go i znalazł się wśród tych, którzy ponieśli stratę. Wówczas Bóg posłał kruka, który podrapał ziemię, aby mu pokazać, jak ukryć zwłoki brata. Powiedział on: O biada mi! Czyż ja nie mogę być podobnym do tego kruka i ukryć zwłok mego brata?” I wtedy znalazł się wśród tych, którzy wyrażają skruchę}.

               Hadis daje pojęcie, jak poważnym występkiem jest zainicjowanie przestępstwa powtarzanego przez innych. Ten, kto zapoczątkował zło, jest winien grzechów popełnionych przez jego naśladowców aż do Dnia Sądu. Dlatego najbezpieczniej jest unikać innowacji, skupiając się na posłuszeństwie wobec Allaha.

               Przekazał Ibn Umar, że Prorok (pokój z nim) powiedział: „Muzułmanin jest bratem drugiego muzułmanina. Nie powinien uciskać go, ani pozwolić, by poddał się całkowicie swemu ego (nafs) skłonnemu do zła (poddał się szatanowi). Kto zaspokoi potrzebę swego brata, tego potrzebę zaspokoi Allah; kto usunie trudności swojego brata, tego trudności usunie Allah w Dniu Sądu; i kto ukrywa niepowodzenia muzułmanina tego niepowodzenia Allah ukryje w Dniu Sądu Ostatecznego”.

               (Al-Buchari i Muslim)
               Ten hadis jest bardzo istotny, ponieważ nakazuje muzułmanom żyć ze sobą jak członkom rodziny. Nikt nie chce być powodem przykrości własnego syna, brata itp. Nie pozostawia go bez pomocy i w razie potrzeby udziela wsparcia, zmniejszając niewygody (rozwiązując problemy), ostrzegając, kiedy postępuje nieodpowiednio. Allah jest zadowolony z takiego zachowania i nagradza je w obecnym lub przyszłym życiu najlepszą nagrodą.

               to samo sie odnosi sie do innowiercow ktorzy sa pokojowo nastawieni i szanuja Religie BOGA jaka jest islam .
               • quinto1 Re: definicja walki 25.11.10, 21:40
                rayhana napisała:

                > ochhh morderstwo jest zawsze morderstwem...

                Ukamieniowanie tez zaliczasz do morderstwa?

                > np jesli zaistniala taka sytuacja ze zostalam napadneita co powinnam czynic ?
                > ?? czekac az mnie zabije czy tez bronic sie ?

                Historia dowodzi ze to muzulmanie zawsze napadali. A moze Ty mi wreszcie odpowiesz przed kim bronili sie muzulmanie w Egipcie, Syrii, Palestynie w VII wieku? W chrzescijanskiej Europie???

                > mamy prawo bronic sie gdy jestesmy atakowani czyli zabijaja sie nas nas ,
                > lecz nie mozemy byc niesprawiedliwi wzgledem swych bliznich

                Kto Was atakowal w Nowym Jorku, w Madrycie, w Londynie??? KTO???

                > Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia
                > na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do życ
                > ia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi.} (Koran 5:
                > 32)

                O abrogacji starszych sur przez nowsze slyszalas? O surach medynskich i mekkanskich slyszalas? Wiesz ze poki Mahomet byl slaby to byl "tolerancyjny", i glosil "tolerancyjne" sury, jak zdobyl wladze to zmienil spiewke. Przeczytak Koran chronologicznie.

                > aby wpelni zrozumiec islam trzeba tez rozumiec hadisy ktore sa uzuplenieniem
                > Koranu

                Jak ten o zabijaniu Zydow, na przyklad.

                > Przekazał Ibn Masud, że Prorok (pokój z nim) powiedział: „Na pierwszym sy
                > nu Adama* spoczywa ciężar części kary za każde morderstwo, ponieważ to on był p
                > ierwszym, który zamordował”.

                Mahomet nakazal wymordowac wszystkich meskich jencow z zydowskiego plemienia banu Quraiza.

                > Hadis daje pojęcie, jak poważnym występkiem jest zainicjowanie przestępstwa pow
                > tarzanego przez innych. Ten, kto zapoczątkował zło, jest winien grzechów popełn
                > ionych przez jego naśladowców aż do Dnia Sądu. Dlatego najbezpieczniej jest uni
                > kać innowacji, skupiając się na posłuszeństwie wobec Allaha.

                Ha ha ha, zadnych innowacji, dlatego islam tkwi do tej pory w sredniowieczu.

                > Przekazał Ibn Umar, że Prorok (pokój z nim) powiedział: „Muzułmanin jest
                > bratem drugiego muzułmanina. Nie powinien uciskać go, ani pozwolić, by poddał s
                > ię całkowicie swemu ego (nafs) skłonnemu do zła (poddał się szatanowi). Kto zas
                > pokoi potrzebę swego brata, tego potrzebę zaspokoi Allah; kto usunie trudności
                > swojego brata, tego trudności usunie Allah w Dniu Sądu; i kto ukrywa niepowodze
                > nia muzułmanina tego niepowodzenia Allah ukryje w Dniu Sądu Ostatecznego”

                Muzulmanin dla muzulmanina bratem, ale nie moze sobie brac za przyjaciela Zyda ani chrzescijanina.
                > (Al-Buchari i Muslim)
                > Ten hadis jest bardzo istotny, ponieważ nakazuje muzułmanom żyć ze sobą jak czł
                > onkom rodziny. Nikt nie chce być powodem przykrości własnego syna, brata itp. N
                > ie pozostawia go bez pomocy i w razie potrzeby udziela wsparcia, zmniejszając n
                > iewygody (rozwiązując problemy), ostrzegając, kiedy postępuje nieodpowiednio. A
                > llah jest zadowolony z takiego zachowania i nagradza je w obecnym lub przyszłym
                > życiu najlepszą nagrodą.

                Muzulmanom nakazuje zyc jak czlonkom rodziny, co jest typowe dla SEKTY.

                > to samo sie odnosi sie do innowiercow ktorzy sa pokojowo nastawieni i szan
                > uja Religie BOGA jaka jest islam .

                "niewiernych" Koran nakazuje zabijac.
           • quinto1 Re: definicja walki 24.11.10, 16:01
            @Liliowewzgorze,
            cala historia islamu, poczawszy od zyciorysu Mahometa dowodzi ze muzulmanie zawsze prowadzili ekspansje zbrojna, zawsze napadali, mordowali, brali kobiety i dzieci do niewoli a koscioly czesto zamieniali w meczety, hjak Hagia Sophia w Turcji czy meczet w Cordobie.

            Islam jest jedyna religia posiadajaca doktryne swietej wojny, jihadu mieczem (jihad bis saif) , religia dzielaca swiat na Dar al Islam (dom islamu) i Dar al Harb (dom wojny, czyli tereny jeszcze nie podbite przez muzulmanow) , a w Koranie jest sura pt. "Lupy".

            Nie robcie wiec "religii pokoju" z najbardziej wojowniczej religii swiata.
        • rayhana Re: Na kazdym kontynencie morduja niewiernych 19.11.10, 12:08
         NO i to jest cala wiedza na temat islamu ?

         Koran 39:23

         Bóg zesłał najpiękniejsze opowiadanie - Księgę, zawierającą podobne do
         siebie powtórzenia, od których cierpnie skóra tych, którzy się boją
         swego Pana; potem ich skóra i ich serca stają się miękkie na
         napomnienie Boga.

         ....Wiadomo, że w każdym języku występuje jeden lub więcej terminów używanych dla określenia Boga czy też pomniejszych bóstw. Inaczej jest z wyrazem Allah. Allah jest arabskim imieniem własnym jedynego, prawdziwego Boga. Jemu też ono wyłącznie przysługuje. Termin Allah nie występuje w liczbie mnogiej (tak jak i po polsku Bóg) ani w innych rodzajach gramatycznych. Jest to termin wyjątkowy w porównaniu ze słowem bóg mogącym przyjmować liczbę mnogą--bogowie, albo rodzaj żeński-bogini. Warto zauważyć, że Allah jest imieniem własnym Boga w języku aramejskim, który był pokrewny arabskiemu i był językiem Chrystusa (PzN. 'Pokój z Nim).

         ............Idea jedynego, prawdziwego Boga jest odbiciem jedynej w swoim rodzaju koncepcji, którą Islam łączy z Allahem. Dla muzułmanina Allah jest wszechmocny, jest Stworzycielem i Panem świata; jest do nikogo niepodobny i niczego nie można z Nim porównać. Prorok Muhammad (PzN) został zapytany przez swoich współczesnych o Allaha; odpowiedź nadeszła bezpośrednio od samego Allaha w formie krótkiego rozdziału Koranu, wyrażającego istotę Boskiej jedności oraz credo monoteizmu. Jest to Sura: (Szczerość wiary, l-4), w której czytamy:

         ............W imię Boga Miłosiernego, Litościwego! "Mów: On jest Allahem jedynym Allahem Wiekuistym! Nie zrodził nikogo ani też. nie został zrodzony, a nikt nie jest Jemu równy"

         ............Niektórzy niemuzułmanie twierdzą, że Allah w Islamie jest bogiem surowym i okrutnym, żądającym bezwarunkowego posłuszeństwa. Nic nie może być dalsze od prawdy, niż to stwierdzenie. Wystarczy wiedzieć, że prawie wszystkie sto czternaście sur Koranu, z wyjątkiem jednej , zaczynają się od słów:

         W imię Allaha Miłosiernego, Litościwego!

         ............W jednym z hadisów Prorok (PzN) przekazuje nam: Allah jest bardziej kochający i łagodny, niż matka dla swojego ukochanego dziecka.

         ............Ale Allah jest także sprawiedliwy. Stąd złoczyńcy i grzesznicy muszą zostać ukarani, a ludzie cnotliwi zasłużą na łaskę i hojność Allaha. W istocie cecha Bożego Miłosierdzia w pełni wyraża się w innym atrybucie Allaha, jakim jest Sprawiedliwość. Ludzie cierpiący za życiu dla Allaha oraz ci, którzy dręczą i wyzyskują innych, nic zostaną jednakowo potraktowani przez Pana. Oczekiwanie równego ich traktowania byłoby równoznaczne z negacją prawdziwej wiary w odpowiedzialność człowieka w przyszłym życiu, oraz odrzuceniem pobudek do moralnego i cnotliwego życia na tym świecie. Wyraźnie i wprost mówią o tym następujące wersety Koranu:

         Zaprawdę, ludzie bogobojni znajdą u swego Pana Ogrody szczęśliwości! Czyż my potraktujemy tych, którzy się poddali, całkowicie tak jak grzeszników Cóż. z wami? Jak sądzicie? (Sura: Pióro, 34-3G).

         ............Islam nie pozwala przedstawiać Boga w jakiejkolwiek ludzkiej Formie ani ukazywać Go jako obdarzającego łaską jakiejkolwiek jednostki albo narody, z powodu ich dobrobytu, siły lub rasy. On stworzył wszystkie istnienia ludzkie jako równe. Ludzie mogą się wyróżnić i zyskać Jego łaskę tylko poprzez cnotę i pobożność.

         ............Koncepcje mówiące, że Allah odpoczywał siódmego dnia stworzenia, że zmagał się z jednym ze swych żołnierzy, że jest zawistnym intrygantem przeciwko ludzkości, że wcielał się w jakąkolwiek ludzką postać, są bluźnierstwem z muzułmańskiego punktu widzenia.

         ............Posługiwanie się jedynym w swoim rodzaju imieniem Allah, jako imieniem Boskim dowodzi znaczenia, jakie Islam przywiązuje do czystości wiary w Allaha, który jest istotą posłannictwa wszystkich proroków' (PzN). Dlatego Islam uważa łączenie jakiegokolwiek innego bóstwa lub osobowości z Allahem za grzech śmiertelny, którego Allah nigdy nie przebaczy, choć może przebaczyć wszystkie inne grzechy.

         ............Stwórca musi mieć inną naturę niż rzeczy stworzone; posiadając tę samą naturę, byłby ograniczony w czasie, więc musiałby zostać przez kogoś stworzony. Stąd zaś wynika, że nikt nie jest taki jak On. Jeśli Stwórca nie jest ograniczony w czasie, musi być wieczny. Ale jeśli jest On wieczny, nie może posiadać uprzedniej, sprawczej przyczyny; a jeśli Jego istnienie niczym nie zostało wywołane, nic poza Nim samym nie każe jej kontynuować, to oznacza, że musi być On samowystarczalny. i ponieważ trwanie Jego własnego istnienia nie zależy od niczego innego, istnienie to nie ma końca. Stwórca jest przez to wieczny i nieśmiertelny. On jest początkiem i końcem.

         ............Jest On samowystarczalny oraz istnieje sam przez się, jeśli użyjemy koranicznego terminu AI-Kajjum. Stwórca kreuje nie tylko w ten sposób, że powołuje rzeczy do życia; On je także zachowuje przy życiu i pozbawia egzystencji; jest ostateczną przyczyną wszystkiego, co im się zdarza. Allah jest stworzycielem wszystkiego. On jest strażnikiem każdej rzeczy. Do niego należą Klucze niebios i ziemi. I nie ma żadnego stworzenia, które by pełzało po ziemi, a nie było zaopatrzone przez Allaha. On zna miejsce jego przebywania i kryjówki.

         Atrybuty Allaha

         ............Jeśli Stwórca jest wieczny i nieśmiertelny. Jego atrybuty muszą być również wieczne i nieśmiertelne. Nie może On postradać Swoich atrybutów, ani też nabyć nowych. Wynika stąd, że posiada On cechy absolutne. A czy nie mogłoby istnieć więcej niż jeden tylko Stwórca, posiadający absolutne atrybuty? Czy może być, na przykład, dwóch wszechmocnich stwórców? Wystarczy chwilę pomyśleć, aby stwierdzić, że nie jest to możliwe. Koran przytacza ten argument w następujących wersetach:

         Allah nic przybrał Sobie syna ani nie było z Nim żadnego boga; bo wówczas każdy bóg zabrał by to, co stworzył, a niektórzy z nich wznieśliby się ponad innych. (Sura: Wierni, 91)

         ... A gdyby na niebie i ziemi poza Allahem byli inni bogowie, to one (niebo i ziemia) uległyby zniszczeniu. (sura: Prorocy, 22).

         Jedność Allaha:

         ............Koran przypomina nam, że wszyscy rzekomi bogowie są fałszywi. Będzie im zadane pytanie: "Gdzież są ci, którym oddajecie cześć poza Allahem? Czy oni wam pomagają albo czy pomagają samym sobie`?" (Sura: Poeci 92-93). |

         Czcicielom ciał niebieskich cytuje się historię Ahrahama(PzN):

         A kiedy okryła go ciemna noc, zobaczył gwiazdę i powiedział: "To jest mój Bóg!" Ale kiedy zniknął na zachodzie, powiedział: "Jeśli mój bóg nie poprowadzi mnie drogą prostą, to z pewnością będę należał do ludzi błądzących!" A kiedy zobaczył słońce wschodzące, powiedział: "To jest mój Bóg' On jest największy'" Lecz kiedy ono zaszło, powiedział: "O ludu mój! Ja nie jestem winien tego, że wy Jemu doda-jecie współtowarzyszy! Oto, kierowałem swoje oblicze ku Temu, który stworzył niebiosa i ziemię, jako prawdziwie wierzący; ja nie należę do bałwochwalców (Sura: Trzody, 76-79).

         Postawa wierzącego

         ............Aby być muzułmaniem. to znaczy poddanym Allahowi (muslim), należy uwierzyć w jedność Allaha, w tym sensie. by uznać Go za jedynego Stwórcę, Opiekuna i Żywiciela. Ale sama wiara- w to, co nazwano później Tałhid ar-Rububija-nie jest wystarczająca; należy tu dodać sformatowanie Tathid al-Uluhija. Uznaje się przez nie, że tylko Allah zasługuje na cześć, i nic należy przyjmować za przedmiot kultur żadnych innych rzeczy ani istot.

         ............Zdobywszy wiedzę o jednym, prawdziwym Allahu, człowiek będzie w Niego nieustannie wierzyć i nic nie będzie w stanie doprowadzić go do odrzucenia tej prawdy. Gdy wiara wniknie do ludzkiego serca, spowoduje pewien stan umysłu, którego wynikiem będą czyny. Takie stany umysłu i czyny, potraktowane łącznie, są dowodem prawdziwej wiary. Prorok (PzN) powiedział: W igra jest tym, co utrwala się mocno w sercu i znajduje dowody w czynach. Przede wszystkim wśród stanów umysłowych, w jakich znajduje się człowiek, przewodzi uczucie wdzięczności dla Allaha, które może być nazwan
       • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 23:20
        www.youtube.com/watch?v=NHCeBcJqWYY&feature=player_embedded
      • westlondon Re: Islam w Polsce 18.11.10, 19:50
       No to moze podaj pewne zrodlo koranu po polsku.
      • rayhana Re: Islam w Polsce 20.11.10, 00:06
       liliowewzgorze napisała:

       > rikifiki napisał:
       > > Slyszalas moze o wysadzajacych sie jak tez innych fanatykach np.Buddyjski
       > ch,Chr
       > > zescijanskich,voodoo,innych religii np.animistycznych?A moze to Eskimosi
       > stoja
       > > za tym wszystkim?
       >
       > Trudno mi nazwać muzułmanami osoby które dokonują takich ataków, Islam jak każd
       > a religia, szczególnie tak podoba do naszej chrześcijańskiej zabrania zabijania
       > !!! A słyszy się czesto o takich zbrodniach po pierwsze świat arabski jest wiel
       > ki i szeroki, to nie tylko Arabia Saudyjska, a wiele pastw z różnych kontynentó
       > w, łatwiej więc wśród tak ogromniej ludności danej grupy etnicznej napotkać wię
       > cej zamachowców, przestępców niż innej... po za tym Ameryce jest to bardzo na r
       > ękę, kreując taki wizerunek wspólnie z Izraelem mają powody do prowadzenia wojn
       > y z nimi, korzystając przy tym z ich dobrodziejstw: ropa naftowa, gaz.....
       >
       > >Czy to aby nie w koranie stoi coby ta wiare rozpowszechniac do
       > > wolna metoda?W tym zastraszaniem,mordem i oszustwem?Zaprzeczysz moze?
       >
       > Bzdura!
       > To Nie Koran, ale polityka!!
       > zacytuje tak jak Ty to robisz, tyle że z bardziej wiarygodnej strony:
       >
       > "Co Muhammad wniósł nowego do etyki pierwotnych ludów arabskich?
       > - Przede wszystkim zakaz zabijania dziewcząt. W dobie przed islamem był zwyczaj
       > , że gdy się urodziła dziewczynka, pozbywano się jej. Wynikało to z plemiennej
       > logiki ludów koczowniczych, którą charakteryzował patriarchalny punkt widzenia.
       > Islam to zmienił. W Koranie wyraźnie powiedziano, że nie można zabijać innego
       > człowieka. Muhammad podkreślał, że nie jest istotne, czy urodzi się chłopiec, c
       > zy dziewczynka, bo oboje są darem bożym.
       >
       > Co w istocie znaczy słowo "dżihad"?
       > - Dżihad jest pojęciem bardzo wieloznacznym, można weń włożyć wszystko, co jest
       > związane z ideą poświęcenia, wysiłku. Dżihad nie jest nawoływaniem do wojny. T
       > o walka, ale równie dobrze może oznaczać walkę z samym sobą.
       >
       > Jest takie rozróżnienie na dżihad mały - walka obronna przeciwko ludziom, którz
       > y mnie atakują, i dżihad duży - walka etyczna, duchowa. Ale czy to znaczy, że w
       > Koranie nie ma wezwań do wojny?
       > - Koran nigdy nie nawoływał do wojny czy do tego, by - mówiąc kolokwialnie - ni
       > ewiernym uciąć głowę. Potwierdzają to hadisy Proroka, czyli jego wypowiedzi lub
       > opowieści o jego życiu. Sunna, czyli zbiór hadisów, jest - obok Koranu - ważny
       > m czynnikiem, który kształtuje tożsamość muzułmanów. Jeden z hadisów mówi, że t
       > en, kto zabije jednego człowieka, postępuje tak, jakby zabił całą ludzkość, a k
       > to uratuje jednego człowieka, to jakby całą ludzkość uratował. Nie znam fragmen
       > tu w Koranie, który namawia do zabijania. Owszem, są fragmenty, które nakazują
       > bronić się komuś, kto zostanie napadnięty. Dżihad zrobił złą karierę jako święt
       > a wojna. Wykorzystały to hasło środowiska ekstremalne, które pod płaszczykiem r
       > eligii chciały osiągać cele polityczne.
       >
       > Więcej... wyborcza.pl/1,76842,6641063,Nie_Koran__ale_polityka.html#ixzz15IOnEeH4
       >
       >
       > Z tego co piszesz nie masz pojęcia o Islamie a kierujesz sie wyłącznie tym co w
       > ykreują media, nie zaprzeczaj, bo znawczynią Islamu nie jesteś!!!!
       > Najpierw poczytaj z PEWNYCH źródeł, dowiedz się prawdy a dopiero potem się wypo
       > wiedz!!!       Allah (subhana wa teala) wysłał Proroka Muhammada (sal allahu alejhi wa salaam) jako litość dla wszystkich ludzi. Dla muzułmanów i niemuzułmanów, chrześcijan, żydów i wszystkich innych ludzi.
       Allah (subhana wa teala) Rzekł w Qur'anie, co oznacza w języku polskim:

       "My posłaliśmy ciebie tylko jako litość dla światów!"

       [TZQ 21:107]

       Jest obowiązkiem muzułmanina traktować z należnym szacunkiem i sprawiedliwie wszystkich ludzi, nawet wrogów.

       Allah (subhana wa teala) Rzekł w Qur'anie, co oznacza w języku polskim:

       "..I niech nienawiść do jakiegokolwiek ludu nie skłania was do grzechu, abyście nie popełnili niesprawiedliwości. Bądźcie sprawiedliwi! To jest najbliższe bogobojności. Bójcie się Boga! Zaprawdę, Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie!"

       [TZQ 5:8]

       Islam dozwala muzułmanom, mieć bliskie, przyjazne kontakty z niemuzułmanami, którzy nie wyrządzili krzywdy muzułmanom.

       Allah (subhana wa teala) Rzekł w Qur'anie, co oznacza w języku polskim:

       "Bóg nie zabrania wam, abyście byli dobrzy i sprawiedliwi względem tych, którzy was nie zwalczali z powodu religii ani nie wypędzali was z waszych domostw. Zaprawdę, Bóg miłuje ludzi sprawiedliwych! Bóg zabrania wam tylko,
       abyście sobie brali za ałleja (opiekunów) tych, którzy was zwalczali z powodu religii i którzy was wypędzali z waszych domostw, i którzy pomagali przy wypędzaniu was. Ci, którzy ich biorą za przyjaciół, są ludźmi niesprawiedliwymi.

       [TZQ 60:08]

       Jako dobry przykład tego, jak muzułmanie muszą traktować niemuzułmanów, może posłużyć przykład znanego uczonego Abdullaha Bin Al Mubaraka, który miał sąsiada żyda. Za każdym razem, kiedy Bin Al Mubarak kupował mięso, dzielił się z dziećmi sąsiada. Gdy kupował dla swoich dzieci nowe ubrania - to kupił je najpierw dzieciom swojego sąsiada . Ten żyd natomiast często wyrzucał przed dom Bin Al Mubaraka śmieci i brudy i przeszkadzał mu tym.

       Bin Al Mubarak zawsze milczał, sprzątał brud i mówił do swojej rodziny: "Nie mówcie nic temu żydowi". Po jakimś czasie handlarze z miasta przyjechali do tego żyda i złożyli mu ofertę kupna jego domu. Żyd powiedział im: "Chcę sprzedać dom za dwa tysiące. Jest warty tysiąc dinarów, ale drugi tysiąc należy się za sąsiedztwo Bin Al Mubaraka. Handlarze powiedzieli o tym Bin Al Mubarakowi. Wtedy łzy popłynęły mu z oczu i powiedział: "O Allahu! Spraw, aby mój sąsiad żyd przeszedł na islam". I stało się to. Niedługo potem żyd przyjął islam.

       Muzułmanie uczą się z takich pięknych przykładów, jak traktować niemuzułmanów.

       Z powodu takiego traktowania niemuzułmanów, chrześcijanie i ich kościoły przetrwały w na ziemiach muzułmańskich do dziś. W czasie wojen krzyżowych, krzyżowcy myśleli, że chrześcijanie wschodni będą walczyli po ich stronie, przeciwko muzułmanom, ale byli zaskoczeni, ponieważ chrześcijanie ci walczyli po stronie muzułmanów, przeciwko krzyżowcom. Jeden ze znanych przywódców muzułmańskich Salah Al Din, który podczas wojen krzyżowych wyzwolił Palestynę z rąk krzyżowców, miał lekarza - dr Nijaza - który był żydem, a jeden ze znanych dowódców w wojsku muzułmańskim był chrześcijaninem.

       Chrześcijanie asyryjscy, w roku trzynastym Hidżri, napisali do muzułmańskiego przywódcy Abu Obejdy Amra Bin Al Jaraha: "O muzułmanie, jesteście bliżej naszych serc niż Rzymianie pomimo tego, że wyznają naszą religię. Jesteście bardziej szczerzy dla nas i bardziej litościwi. Jesteście bardziej sprawiedliwi i lepiej opiekujecie się nami i rządzicie."
       [Thomas Arnold w książce "Nawoływanie islamu".]

       Orientalista Will Durant napisał: "Ludzie Dhimmi (umowy) - chrześcijanie, żydzi, sabejczycy - byli traktowani tolerancyjnie w czasie Kalifatu Umajjadów, do takiego stopnia, że w żadnym z krajów chrześcijańskich nie znajdziemy obecnie takiego przykładu."
       [Will Durant w książce "Historia Cywilizacji".]

      • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 16:31
       liliowewzgorze napisała:

       > Trudno mi nazwać muzułmanami osoby które dokonują takich ataków, Islam jak każd
       > a religia, szczególnie tak podoba do naszej chrześcijańskiej zabrania zabijania
       > !!!

       Typowa odpowiedz muzulmanska na zarzut terroryzmu jak zawsze brzmi " To nie sa muzulmanie", lub " to nie ma nic wspolnego z islamem".

       To jednak sa muzulmanie, a terroryzm islamski jest wspolczesna forma jihadu mieczem.

       A słyszy się czesto o takich zbrodniach po pierwsze świat arabski jest wiel
       > ki i szeroki, to nie tylko Arabia Saudyjska, a wiele pastw z różnych kontynentó
       > w, łatwiej więc wśród tak ogromniej ludności danej grupy etnicznej napotkać wię
       > cej zamachowców, przestępców niż innej... po za tym Ameryce jest to bardzo na r
       > ękę, kreując taki wizerunek wspólnie z Izraelem mają powody do prowadzenia wojn
       > y z nimi, korzystając przy tym z ich dobrodziejstw: ropa naftowa, gaz.....

       Jasne. Jakby nie bylo wiadomo kto jest winny, to winny jest zawsze Zachod na czele z USA. Muzulmanie NIGDY przeciez nie sa winni, prawda?

       > Bzdura!
       > To Nie Koran, ale polityka!!

       Koran to jest polityka. To byla polityka Mahometa, ktory osobiscie korzystal z objawianych przez siebie sur.

       > "Co Muhammad wniósł nowego do etyki pierwotnych ludów arabskich?
       > - Przede wszystkim zakaz zabijania dziewcząt. W dobie przed islamem był zwyczaj
       > , że gdy się urodziła dziewczynka, pozbywano się jej. Wynikało to z plemiennej
       > logiki ludów koczowniczych, którą charakteryzował patriarchalny punkt widzenia.
       > Islam to zmienił. W Koranie wyraźnie powiedziano, że nie można zabijać innego
       > człowieka. Muhammad podkreślał, że nie jest istotne, czy urodzi się chłopiec, c
       > zy dziewczynka, bo oboje są darem bożym.

       Mohemed zjednoczyl plemiona arabskie. NIC WIECEJ .

       > - Dżihad jest pojęciem bardzo wieloznacznym, można weń włożyć wszystko, co jest
       > związane z ideą poświęcenia, wysiłku. Dżihad nie jest nawoływaniem do wojny. T
       > o walka, ale równie dobrze może oznaczać walkę z samym sobą.

       Jeszcze raz- jihad bis saif. jihad mieczem jest obowiazkiem religijnym kazdego muzulmanina.
       Zaprzeczysz?

       > Jest takie rozróżnienie na dżihad mały - walka obronna przeciwko ludziom, którz
       > y mnie atakują,

       Jeszcze raz proponuja zapoznac sie z historia podbojow islamu.

       > - Koran nigdy nie nawoływał do wojny czy do tego, by - mówiąc kolokwialnie - ni
       > ewiernym uciąć głowę. Potwierdzają to hadisy Proroka, czyli jego wypowiedzi lub
       > opowieści o jego życiu. Sunna, czyli zbiór hadisów, jest - obok Koranu - ważny
       > m czynnikiem, który kształtuje tożsamość muzułmanów. Jeden z hadisów mówi, że t
       > en, kto zabije jednego człowieka, postępuje tak, jakby zabił całą ludzkość, a k
       > to uratuje jednego człowieka, to jakby całą ludzkość uratował. Nie znam fragmen
       > tu w Koranie, który namawia do zabijania. Owszem, są fragmenty, które nakazują
       > bronić się komuś, kto zostanie napadnięty. Dżihad zrobił złą karierę jako święt
       > a wojna. Wykorzystały to hasło środowiska ekstremalne, które pod płaszczykiem r
       > eligii chciały osiągać cele polityczne.

       Skoro juz o hadisach:
       Bukhari, księga 52, hadis 176 Przekazał Abdullah Bin Umar: Apostoł Allaha powiedział "Będziecie (muzułmanie) walczyć z Żydami aż do momentu kiedy ukryją się za kamieniami. Wtedy kamienie zaczną mówić "O wyznawcy Allaha! Tutaj jest Żyd za mną! Więc zabijcie go!"

       > Z tego co piszesz nie masz pojęcia o Islamie a kierujesz sie wyłącznie tym co w
       > ykreują media, nie zaprzeczaj, bo znawczynią Islamu nie jesteś!!!!
       > Najpierw poczytaj z PEWNYCH źródeł, dowiedz się prawdy a dopiero potem się wypo
       > wiedz!!!

       Kolejna typowa muzulmanska odpowiedz w obronie islamu "Nie masz pojecia o islamie bo nie jestes wyznawczynia islamu".

       Tak jakby znajomosc religii byla zarezerwowana tylko dla jej wyznawcow :)
     • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 11:15
      Co wiesz na temat islamu ? czy Twoja wiedza konczy sie tylko na informacjach medialnych ?
      • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 16:03
       rayhana napisała:

       > Co wiesz na temat islamu ? czy Twoja wiedza konczy sie tylko na informacjach
       > medialnych ?

       A Twoja pochodzi tylko z muzulmanskiej sieczki propagandowej ktora nam tutaj kopiujesz?
    • westlondon Re: Islam w Polsce 18.11.10, 19:47
     Czyni to skutek wiedzy przekazanej mu przez imama a woiec osobe "uczona"
     Jak dla mnie kazdy muzulmanin to potencjalny terrorysta. Poniewaz pokazali juz co potrafia zrobic w imie swojego boga, lepiej dmuchac na zimne.

     > jest chory i wysadza się w imię Boga to nie religia, tylko fanatyzm, widać ty t
     • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 14:53
      westlondon napisała:

      > Czyni to skutek wiedzy przekazanej mu przez imama a woiec osobe "uczona"
      > Jak dla mnie kazdy muzulmanin to potencjalny terrorysta. Poniewaz pokazali juz
      > co potrafia zrobic w imie swojego boga, lepiej dmuchac na zimne.
      >
      > > jest chory i wysadza się w imię Boga to nie religia, tylko fanatyzm, wida
      > ć ty t
      ahaaa a dzieci nienarodzone w lonie matki to tez terrorysci dlatego tez w Pöestynie zabija sie kobiety w cazy - prawda dobry chrzescijanie ???
      • sagneskrk Re: Islam w Polsce 19.11.10, 16:07
       rayhana napisała:

       > westlondon napisała:
       >
       > > Czyni to skutek wiedzy przekazanej mu przez imama a woiec osobe "uczona"
       > > Jak dla mnie kazdy muzulmanin to potencjalny terrorysta. Poniewaz pokaza
       > li juz
       > > co potrafia zrobic w imie swojego boga, lepiej dmuchac na zimne.
       > >
       > > > jest chory i wysadza się w imię Boga to nie religia, tylko fanatyzm
       > , wida
       > > ć ty t
       > ahaaa a dzieci nienarodzone w lonie matki to tez terrorysci dlatego tez w Pöe
       > stynie zabija sie kobiety w cazy - prawda dobry chrzescijanie ???


       Ciekawe dlaczego arabscy chrzescijanie z osciennych krajow arabskich uciekaja do bandyckiego Izraela. W Betlejem w ciagu 20-30 lat z 90% chrzescijan zrobilo sie 90% muzulmanow. Tak wyglada ten pokojowy islam.


       www.rp.pl/artykul/109728.html

       • 2mag-da2 Re: Islam w Polsce 19.11.10, 17:29
        POwiedzcie mi czy prawdziwy wyznawca islamu może okazać się jednak dobryn człowiekiem, który bedzie kochał swoją żonę i dzieci i nie będzie jej zdradzał? Wydaje mi się, że sa jednak wyjątki od reguły.
        • uodzikofska Re: Islam w Polsce 19.11.10, 18:03
         2mag-da2 napisała:

         > POwiedzcie mi czy prawdziwy wyznawca islamu może okazać się jednak dobryn czło
         > wiekiem, który bedzie kochał swoją żonę i dzieci i nie będzie jej zdradzał? Wyd
         > aje mi się, że sa jednak wyjątki od reguły.


         Ten przez 20 lat byl dobrym, kochajacym mezem. Potwierdzaja to mieszkancy wioski. Az pewnego dnia mu odwalilo i zastrzelil zone, bo za malo zarabiala.

         www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101028/INNEMIASTA07/118998777
         • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 18:20
          uodzikofska napisał:

          > 2mag-da2 napisała:
          >
          > > POwiedzcie mi czy prawdziwy wyznawca islamu może okazać się jednak dobry
          > n czło
          > > wiekiem, który bedzie kochał swoją żonę i dzieci i nie będzie jej zdradza
          > ł? Wyd
          > > aje mi się, że sa jednak wyjątki od reguły.
          >
          >
          > Ten przez 20 lat byl dobrym, kochajacym mezem. Potwierdzaja to mieszkancy wiosk
          > i. Az pewnego dnia mu odwalilo i zastrzelil zone, bo za malo zarabiala.
          >
          > www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101028/INNEMIASTA07/118998777

          Kochacy polak kochalk swoja zone a pewnego dnia zona oznajmia mu ze pragnie rozwodu wiec maz w rozpaczy i w imie milosci morduje swoja zone corki syna tylko dlatego ze ma prawo do milosci i .................
          wszedzie sa ludzie ktorzy lamia prawo Boskie , oczywiscie kazdy odpowie za swe czyny przed Allahem .
          Ludzie przestancie mieszac islamu Allaha z wadami ludzkimi , mam wrazenie ze wy nawet nie pragniecie poznac islam ale zgnoic muzulmanow gdyz czegos sie boicie !!! a czego sie boicie ??? boicie sie gdyz nie rozumiecie Islamu ani go nie znacie , zacznijcie z pomoca Boga pojmowac islam wtedy wasz lek z serca zniknie . Czyz slowa biblijne psalmu 23 nie mowia aby zaufac PANU ?!?

          Psalm. Dawidowy.
          Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. 2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: 3 orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. 4 Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. 5 Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. 6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

          zas Quran mowi :

          „I zaufajcie Bogu, jeśli jesteście wierzącymi" (Koran 5:23),

          „A temu, kto ufa bogu, On sam wystarczy” (Koran 65:3).

          „Ciebie czcimy i Ciebie prosimy o pomoc” (Koran l: 2).

          „Mów, szukam schronienia u Pana ludzi, Króla ludzi, Boga ludzi...” (Koran 114: 1-3).

          a wiec prscie Boga o pomoc w zrozumieniu innych ludzi innych wyznan aby znikl z waszych serc lek lub nienawisc .
          • westlondon Re: Islam w Polsce 19.11.10, 19:06
           Moze laskawie odpowiedzialabys na inne moje pytanie:


           Ccytat z pamieci: gdziekolwiek beda walczyc przeciwko wam, zabijajcie
           ich.
           Czy to oznacza, ze jesli bede walczyl przeciwko islamowi np. w Polsce, to zgodnie z koranem ci debile moga mnie zabic?
           No i jaka jest definicja walki wedlug koranu? Jesli nie bede chcial sie zgodzic
           na budowe meczetu kolo mojego domu, to juz walcze z nimi? I juz moga mnie zabic
           zgodnie z koranem?
        • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 19:36
         2mag-da2 napisała:

         > POwiedzcie mi czy prawdziwy wyznawca islamu może okazać się jednak dobryn czło
         > wiekiem, który bedzie kochał swoją żonę i dzieci i nie będzie jej zdradzał? Wyd
         > aje mi się, że sa jednak wyjątki od reguły.

         Moze.
        • rayhana Re: Islam w Polsce 25.11.10, 13:41
         2mag-da2 napisała:

         > POwiedzcie mi czy prawdziwy wyznawca islamu może okazać się jednak dobryn czło
         > wiekiem, który bedzie kochał swoją żonę i dzieci i nie będzie jej zdradzał? Wyd
         > aje mi się, że sa jednak wyjątki od reguły.

         POWIDZCIE MI czy PRAWDZIWY wyznawca chrzescijanstwa bedzie jednak dobrym czlowiekiem nie bedzie zdradzal zony bedzie ja kochal szanowal wspieral wydaje mi sie ze jednak sa wyjadki ze tak ale wiekszosci nie !!!! w przeciwienstwie w islamie sa wyjadki takie ze wyznawcy islamu mala mniejszosc jest niedobra bez wzgledu na plec ....ps czy kobiety chrzescijanki sa w pelni lojalne swym partnerom? czy sa w 100 % wierzace i praktykujace swoje wyznanie ?
         • quinto1 Re: Islam w Polsce 25.11.10, 16:40
          rayhana napisała:

          > POWIDZCIE MI czy PRAWDZIWY wyznawca chrzescijanstwa bedzie jednak dobrym cz
          > lowiekiem nie bedzie zdradzal zony bedzie ja kochal szanowal wspieral wydaje
          > mi sie ze jednak sa wyjadki ze tak ale wiekszosci nie !!!! w przeciwienstwi
          > e w islamie sa wyjadki takie ze wyznawcy islamu mala mniejszosc jest niedo
          > bra bez wzgledu na plec ....ps czy kobiety chrzescijanki sa w pelni lojalne sw
          > ym partnerom? czy sa w 100 % wierzace i praktykujace swoje wyznanie ?

          DOBRY chrzescijanin ( bo my nie dzielimy na "prawdziwych" i "nieprawdziwych") nie bedzie zony bil, bo mu tego religia zabrania, bo wie ze jak ja uderzy to zgrzeszy.
          Muzulmanin moze zone bic i uwazac sie dalej za "prawdziwego" muzulmanina postepujacego w zgodzie z Koranem.
          DOBRY chrzescijanin nie zdradzi zony, bo mu tego religia zabrania. Muzulmanin moze sobie wziac druga zone i ciagle bedzie "prawdziwym muzulmaninem" postepujacym zgodnie z Koranem.
       • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 23:31
        alez jestes przesiakniety glupota - bzdury!!! cudze chwali a wlasnego nie widzi !!!!!
      • westlondon Re: Islam w Polsce 19.11.10, 19:01
       Rozumiem, ze wedlug zwolennikow islamu powinno sie takiej kobiecie w ciazy pozwolic wejsc z ladunkiem wybuchowym do szkoly pelnej izraelskich dzieci i detonowac pare kilo dynamitu.
       Nienarodzone dzieci muzulmanskich rodzicow to wedlug mnie potencjalni terrorysci. Rodzac sie i zachowujac normalnie moga udowodnic, ze nie sa terrorystami.
       A w ogole, to kobieta w ciazy z definicji powinna unikac sytuacji, ktore moglyby zaszkodzic jej (nawet nienarodzonemu) dziecku.
       Jak ktos zabija muzulmanke w ciazy to zle ale jak muzulmanie kaminiuja kobiete za cudzolostwo, to dobrze?
       Wybacz, to nie jest religia, to sa jakies porabane gusla.
       Przy okazji, jakis link do tej informacji o ZUPELNIE bezpodstawnym zabiciu kobiety w ciazy?

       > ahaaa a dzieci nienarodzone w lonie matki to tez terrorysci dlatego tez w Pöe
       > stynie zabija sie kobiety w cazy - prawda dobry chrzescijanie ???
       • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 23:27
        masz chore i nieprawdziwe oblicze islamu
        • uodzikofska Polecam 20.11.10, 16:09
         rayhana napisała:

         > masz chore i nieprawdziwe oblicze islamu


         Ta pani jako arabska chrzescijanka zna muzulmanow doskonale...

         www.youtube.com/watch?v=-8fa9yKQeTY


        • uodzikofska Re: Islam w Polsce 20.11.10, 16:20
         rayhana napisała:

         > masz chore i nieprawdziwe oblicze islamu         Marokańczyk poderżnął 18-letniej córce gardło, bo zamieszkała z Włochem. To 37. taki mord

         – To był mord religijny. W okolicy mieszka wielu muzułmanów. Oni nie chcą z nami nawet rozmawiać. 11 września 2001 roku wiwatowali na ulicach. Powinni wracać do Afryki – mówi. Były wicenaczelny „Corriere della Sera”, Egipcjanin Magdi Allam, obecnie europoseł, skazany na śmierć przez sądy islamskie z powodu chrztu, który przyjął z rąk Benedykta XVI, napisał w „Libero”: „Kochani Włosi, kochani Europejczycy! Otwórzcie oczy. Ojcowie podrzynający gardła swoim dzieciom to wierzchołek góry lodowej głębokiego zła i tradycji przemocy, które są zakorzenione w islamie”.

         www.rp.pl/artykul/364935_Zabil_corke_za_romans.html
        • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 16:06
         rayhana napisała:

         > masz chore i nieprawdziwe oblicze islamu

         A Ty jestes zindoktrynowana. Niestety :(
         • rayhana Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:18
          quinto1 napisał:

          > rayhana napisała:
          >
          > > masz chore i nieprawdziwe oblicze islamu
          >
          > A Ty jestes zindoktrynowana. Niestety :(

          coz mierzysz ludzi swoja miara i swoimi wartosciami ?
          • quinto1 Re: Islam w Polsce 26.11.10, 20:36
           rayhana napisała:


           > coz mierzysz ludzi swoja miara i swoimi wartosciami ?

           Ciebie mierze na podstawie tego co piszesz.
     • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 23:38
      [Koran 2:85-86] {Wy jednak zabijaliście się wzajemnie; wypędziliście część z was z własnych domostw, spiskując przeciwko nim w grzechu i wrogości. A jeśli przychodzą do was jako jeńcy, to ich wykupujecie. Otóż wypędzanie ich było wam zakazane. Czyż możecie wierzyć w jedną część Księgi, a nie wierzyć w inną jej część? A zapłatą dla tych spośród was, którzy to czynią, będzie hańba w życiu tego świata, a w Dniu Zmartwychwstania będą skierowani ku najstraszniejszej karze. Allah nie lekceważy tego, co czynicie! Oto są ci, którzy kupili życie tego świata za życie ostateczne. Nie będzie im zmniejszona kara i nie otrzymają żadnej pomocy.}
    • quinto1 Re: Islam w Polsce 24.11.10, 17:32
     liliowewzgorze napisała:

     > ,,nawiedzone przechrzty'' hah odezwała sie ta nienawiedzona. Idź Ty się leczyć
     > na Islamofobie, źle z tobą kobieto i to bardzo, z całych sił próbujesz namówić
     > innych przeciw muzułmanom, nie wiem co takiego ci się w życiu przydarzyło że k
     > ipisz taką nienawiścią, ale to już przekracza pewne granice, uspokój się, cały
     > czas tylko obrażasz, krytykujesz a sama nie masz najmniejszego pojęcia, bo te b
     > zdury o których cały czas piszesz nie mają nic wspólnego z Islamem, to że ktoś
     > jest chory i wysadza się w imię Boga to nie religia, tylko fanatyzm, widać ty t
     > eż do nich należysz, fanatyczka any Islamska! Chora jesteś i tyle!

     Islamofobia to jedyna zdrowa reakcja na islam.

     Osoby pozbawione tej zdrowej reakcji zaczynaja udowadniac ze muzulmanscy terrorysci, choc chodza do meczetu, modla sie 5 razy dziennie, poszcza i sumiennie wypelniaja wszelkie nakazy islamu , a przed atakiem wolaja "Allah Akbar", to.... nie sa muzulmanie.
     I ze terroryzm islamski czyli popelniany w imie islamu nie ma nic wspolnego z islamem.
     Czyli ze islam nie ma nic wspolnego z islamem :)
   • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 12:55
    OJ mylisz sie i nawet bardzo nawet Ty bylas lub byles muzulmaninem gdyz Dzieci rodzą się w stanie fitra (czystości), a następnie ich rodzice uczą ich
    wiary, bądź niewiary. Zgodnie z Musnad Ibn Hanbal, „Dzieci niewiernych są lepsze
    niż wy dorośli. Każde żywe stworzenie rodzi się z dobrą naturą.”
   • rayhana Re: Islam w Polsce 19.11.10, 23:50
    rikifiki napisał:

    > na tym forum to raczej muslimek nie znajdziesz.mam na mysli takich od urodzenia
    > czyli majacych w przypadku Polski tatarskie korzenie.jesli juz nawet sa tu i m
    > uslimki to poprostu sa to z regoly nawiedzone przechrzty pod wplywem habisia na
    > jczesciej z egiptowa,czy innej dziury.
    >
    jesli mowisz o kims spojrz najpierw w lustro ...

    "Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać".
    Józef Stanisław Tischner
  • rikifiki Re: Islam w Polsce 12.11.10, 16:52
   sarina25 napisała:

   > salaam alejkum. Jestem studentką socjologii Uniwersytetu Opolskiego. Piszę
   > pracę na temat miejsca kobiety w religii , niestety w Polsce nie ma wielu
   > muzułmanów zwłaszcza w Opolu

   Mozesz rozwinac glebiej to stwierdzenie ?Dlaczego uwazasz ze to szkoda?Toz to wlasnie jest powod do zadowolenia,nalezy sie wrecz z tego cieszyc.Owe spolecznosci nigdy i nigdzie nie wplywaja pozytywnie na otoczenie,wrecz przeciwnie wraz ze wzrostem owej populacji stwazaja coraz wieksze problemy(Tylko i wylacznie).

   Badanie na temat miejsca kobiety w religii przeprowadzam za
   > pomocą ankiety - jeśli moglibyście mi pomóc proszę wyślijcie mi emaila z TAK w
   > tytule to wyślę ją wam. mój adres ariana25@wp.pl. Bardzo proszę o pomoc

   Badania na temat miejsca kobiety w tejze powinnas zaczac najlepiej u zrodla-kolebki czyli od Arabi Saudyjskiej.

   Ot,taki widoczek z Emiratow-samochod pic-up czyli osobowo-towarowy z otwarta paka na rejestracji wlasnie z A.S. Srodek lata,w cieniu(ktorego brak) +48C-w slocu ktore a jakze jest sporo wiecej.W kabinie,a jakze klimatyzowanej jedzie dwoch saudow,miejsca dosc na trzecia osobe-osobe a nie kobiete.Kobieta skulona w czarnych szmatach jedzie z jakimis gratami na pace,choc do granicy z AS ok 300km i na terenie UAE choc do granicy moglaby spokojnie jechac w kabinie.Tak wlasnie wyglada miejsce kobiety w islamie.Poprostu jest tylko przedmiotem.Niczym wiecej.
   • uodzikofska Re: Islam w Polsce 13.11.10, 18:08
    rikifiki napisał:
    Tak wlasnie
    > wyglada miejsce kobiety w islamie.Poprostu jest tylko przedmiotem.Niczym wiecej


    Przywódca Libii Muammar Kadafi, składający wizytę w Rzymie, przyznał w piątek, że w świecie arabskim i muzułmańskim kobieta jest traktowana "jak część umeblowania


    Można ją wymienić, kiedy zechcesz, i nikt cię nie zapyta, dlaczegoś to zrobił - oświadczył Kadafi na spotkaniu z tysiącem włoskich kobiet, aktywnych w polityce, biznesie i działalności społecznej

    fakty.interia.pl/swiat/news/kadafi-w-swiecie-muzulmanskim-kobieta-jest-jak-mebel,1322366,4