Dodaj do ulubionych

Najtańsze wyspy :)

22.06.07, 11:37
Witam Wszystkich, bardzo chcialbym sie wybrac w tropiki - jeszcze nigdy nie
bylem, ale nie mam zbyt duzo gotowki.
Czy realnie mozna spedzic 2 tygodnie za 2500zl.
Jesli tak to w jakie miejsca powinienem celowac?
W jakich egzotycznych panstwach nocleg i wyzywienie jest najtansze?
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • seba.b24 Re: Najtańsze wyspy :) 07.07.07, 16:53
      Witam

Obawiam się że będzie ciężko za 2500 polecieć na jakąś tropikalną wyspę...
      W czerwcu bardzo tanie były lasty na Dominikanę i Kubę, ale teraz raczej ceny
      wzrastają a na Karaibach pora huraganów zbliża się :)

Pozdrawiam
        • chodofca_qrczakuf Re: Najtańsze wyspy :) 24.07.07, 13:48
          Jak najbardziej się da. Kwestią jest tylko jaka egzotyka cię interesuje. Ponad
          miesiąc temu wróciliśmy z Cejlonu. Za ok 2500 zł mieliśmy przelot na trasie
          Warszawa - Frankfurt - Warszawa i Frankfurt - Colombo - Frankfurt. Do tego 14
          noclegów w hotelach od 3+***, z czego 7 dni w AI, reszta HB. Oczywiście można
          zejść z kosztów np. lecąc do FRA nie Lotem ale tanim przewoźnikiem lub w kilka
          osób wybrać się samochodem. Dodatkowo możesz zdjąć z ceny AI. A nawet wybrać
          tańsze hotele. My robiliśmy rezerwacje (większość) za pośrednictwem niemieckiego
          biura, ale na miejscu widzieliśmy całkiem przyzwoite noclegi za dużo mniejsze
          pieniądze.
          Całą sztuką jest znaleźć tanie połączenia za przelot FRA -Colombo - FRA
          zapłaciliśmy po ok 200 E.

Aha, zapomniałem dodać że cena nie obejmowała przejazdów (raz minibus i wiele
          razy TUK-TUKiem), wycieczki (2 dni), no i oczywiście zabawy (przez 7 dni bez AI)
          Przez pierwszy tydzień nie wydaliśmy praktycznie ani rupi (nie licząc przejazdów
          i jakiś pierdoł).

pozdrawiam
          Hubert
          chodofca_qrczakuf@op.pl
          • tropikey Re: Najtańsze wyspy :) 25.07.07, 07:54
            cześć,
            podłączę się do tematu, bo myślałem o Sri Lance... Główna rzecz, która mnie od
            tej wyspy odpycha, to ryzyko malarii. Jak wyglądało to w waszym wypadku? Zdaję
            sobie sprawę, że pozostając cały czas na wybrzeżu, ryzyka takiego w zasadzie
            nie ma, ale sęk w tym, że do najciekwaszych miejsc do odwiedzenia trzeba udać
            się wgłąb wyspy, a tam już malaria występuje. Braliście jakieś środki
            przeciwmalaryczne?
            I jeszcze jedno. Ciekaw jestem, czy nurkowaliście tam z butlą, albo z rurką?
            Jak oceniacie tamtejsze wody?
            Pozdrawiam, Bartek
            • chodofca_qrczakuf Re: Najtańsze wyspy :) 25.07.07, 08:55
              Co do malarii: faktycznie na wybrzeżu nie ma zagrożenia. Inaczej sytuacja
              przedstawia się w głębi wyspy. Informacje o miejscach zagrożenia dotyczą w
              szczególności terenów górskich np. Kandy i okolic często odwiedzanych przez
              turystów jak Polonaruwa i Sigirija. My jednak nie stosowaliśmy żadnych
              zabezpieczeń. Zagrożenie nie jest aż tak duże by faszerować się tak silnymi
              lekami. Zresztą na różnych forach typu holidaycheck czy tripadvisor nikt nie
              alarmował o jakiś przypadkach zachorowania.

Co do nurkowania: niestety nie nurkujemy z butlą, natomiast zawsze jak jest
              okazja snoorkujemy. Na SL jest to trochę utrudnione. Po pierwsze bardzo silne
              fale i prądy. Po drugie rafy dostępne z brzegu wymagają przepłynięcia kilkuset
              metrów w w/w warunkach. Na plaży nie ma żadnego baczenia na to co dzieje się w
              wodzie, a co za tym idzie chwila nieuwagi i po tobie. Przy wspomnianych falach
              nie problem walnąć deklem o rafę i już jest problem. Fale są tak silne, że
              wielokrotnie żarłem piach nawet gdy tylko chciałem wyjąć z wody. Dodatkową
              kwestią są silnie zniszczone rafy ciepłymi prądami morskimi.
              Wspomniane fale dają jednak możliwość uprawiania innej ciekawej dyscypliny -
              surfingu. Jednak w okresie naszego pobytu nie spotkaliśmy zbyt wielu surferów, a
              co za tym idzie nie mieliśmy możliwości spróbowania tego sportu (wypożyczalnie
              sprzętu też w większości były pozamykane).

Hubert
          • wadamczyk1 Re: Najtańsze wyspy :) 18.08.07, 11:53
            Byłem również na Cejlonie w roku chba 90 o ile dobrze pamiętam.
            Wynajęliśmy jakąś kwaterę na południe od m. Galle. Płaciliśmy za nią
            jakieś grosze. Nie pamiętam teraz dokładnie ile ale załóżmy że 2, 5
            czy 7 dolców, nie ma to większego znaczenia. I tak jest to tanio jak
            przysłowiowy barszcz. Uważam teraz po kilku wycieczkasz z biurami
            podróży ża wyjazd na zorganizowaną taką wycieczkę na Cejlon, to
            byłaby paranoja. Lepiej jest wyjechać samemu i robić co się chce.
            Sprawdzałem na neci. Wynajem samochodu to rząd 25 dolarów USA,
            kwatera za perę USD, obiad to 2-4 dolarów. A nasza "biała skóra"
            otwiera nam wszystkow takim kraju. Do zwiedzania jest tam od
            cholery. I zapewne jeden taki wyjazd jest wyjazem nie zapomnianym do
            końca życia.
            Gorzej jest z dolotem. Po 0,5 godziny sprawdzania na necie ,
            najtańszy samolot znalazłem za ok 3200 zł. Ale co tam. Lepiej wydać
            tu na samolot, niż na np. Neckermana i ich wycieczki fakutatywne. Te
            ich HB, BB, AL, czy też rezydenci, to tylko zawracanie głowy i
            wyciąganie od nas " głupków" kasy. Przygoda i wolność, to wyjazd na
            własną wycieczkę przez siebie zorganizowaną.
            Myślę że tyle przemyśleń wystarczy.
            wojtek adamczyk
    • vatis Re: Najtańsze wyspy :) 30.08.07, 13:55
      Popieram Sri Lanka jest piękna. Właśnie z niej wróciliśmy. Samo mieszkanie i
      jedzenie nie jest drogie. Jedynie ten bilet :-(((. My lecieliśmy liniami quatar
      airlines (Berlin-Doha(tu przesiadka)-Colombo i z powrotem tak samo. Niestety
      cena biletu to 2800,00 zł
      • frezja-finezja Re: Najtańsze wyspy :) 12.08.08, 18:51
        vatis napisała:

> Popieram Sri Lanka jest piękna. Właśnie z niej wróciliśmy. Samo
        mieszkanie i
        > jedzenie nie jest drogie. Jedynie ten bilet :-(((. My lecieliśmy
        liniami quata
        > r
        > airlines (Berlin-Doha(tu przesiadka)-Colombo i z powrotem tak
        samo. Niestety
        > cena biletu to 2800,00 zł

2800 w jedną stronę czy obie??
        • tropikey Re: Najtańsze wyspy :) 13.08.08, 08:47
          cześć,
          zanim vatis się odezwie w tej sprawie, ja podpowiem, że to była na pewno cena w
          2 strony. Tymi samymi liniami możesz lecieć bezpośrednio z Polski (choć nie
          wiem, czy za podobną cenę) - z lotnisk regionalnych dolatujesz do Niemiec
          LOT'em, w ramach tego samego biletu. Możesz podobnie zorganizować przelot
          liniami Emirates.
          Pozdrawiam, Bartek
          • korolowa0 Re: Najtańsze wyspy :) 24.09.08, 00:10
            witam,
            a ile PLN należy przeznaczyć na dwutygodniowy pobyt na Tobago??? zależy mi na
            spaniu przy plaży (apartamenty, pokoje....)dodatkowo koniecznie plaża z palmami
            :) tzn pocztówkowe klimaty

i czy ktoś może był na Zanzibarze i Tobago? możne te wyspy jakoś porównać?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka