Dodaj do ulubionych

Napad na bank na pln Synaju

14.03.11, 19:37
Jesli ktos twierdzi, ze jest bezpiecznie na Synaju, to go zabije smiechem. Dopoki nie wychylacie nosa z hotelu, to jest wzglednie bezpiecznie.

Gunmen break into bank in south Sinai
Sun, 13/03/2011 - 14:26

www.almasryalyoum.com/en/node/351287
I prosze bez porwnywan z Europa, bo to tak jakby probowac upowszechnic islam w Polsce.
Obserwuj wątek
  • irhana Re: Napad na bank na pln Synaju 15.03.11, 10:41
   prince-ashraf napisał:
   > I prosze bez porwnywan z Europa, bo to tak jakby probowac upowszechnic islam w
   > Polsce.

   A to czemu bez porównań? My mamy demokrację, oni mają swoją demokrację, u nas napada się na banki, u nich napada się na banki, u nas policja często jest bezsilna i zjawia się po fakcie, u nic jest w tej ich demokracji też podobnie.
   Co jest takiego nadzwyczajnego w napadzie na bank? Demokracja niestety ma to do siebie, że pócz dobrych ma również złe strony ...
   • niiktos Re: Napad na bank na pln Synaju 15.03.11, 12:04
    Akurat napady na banki i fakt ze policja zwykle jest po jakims czasie na miejscu przestepstwa (a nie np przed) nijak nie jest zwiazane z panujacym systemem.
    Jak szukasz wad demokracji to predzej byloby to ze np glos menela = glos profesora badz ze durne spoleczenstwo wybiera durne wladze.
    • irhana Re: Napad na bank na pln Synaju 15.03.11, 15:35
     Dużo w tym racji co piszesz niktosiu, ale nie można pominąc faktu, że w państwie demokratycznym policji jest o wiele mniej niż w państwie policyjnym, którym do tej pory Egipt był, a jeśli nagle tak drastycznie spada ilość policji w państwie, a ta która jest nie zwiększa nagle swojej skutecznoiści i wydajności pracy to i przestępstw musi być więcej, przynajmniej przez jakiś czas.
     • dana_n Re: Napad na bank na pln Synaju 15.03.11, 17:55
      "....to i przestępstw musi być więcej, przynajmniej przez jakiś czas."

      No właśnie o tym od jakiegoś czasu próbuje informować prince-ashraf!Jako mieszkaniec Synaju wie dokładnie co tam się dzieje teraz, podaje dokładne,merytoryczne informacje.Niestety wielu forumowych "ekspertów" i tak wie lepiej....
      • olin1980 Re: Napad na bank na pln Synaju 15.03.11, 21:44
       > No właśnie o tym od jakiegoś czasu próbuje informować prince-ashraf!Jako mieszk
       > aniec Synaju wie dokładnie co tam się dzieje teraz, podaje dokładne,merytoryczn
       > e informacje.Niestety wielu forumowych "ekspertów" i tak wie lepiej....

       Szczerze mówiąc nie trzeba być mieszkańcem Synaju żeby znać te informacje,wystarczy codzienna prasówka egipskich serwisów info. typu Al Masry albo Ahram(po angielsku).I z tych codziennych informacji wynika,że jednak nie jest aż tak źle a liczba przestępstw nie odbiega zbytnio od tego co się dzieje u nas.Także nie siejmy paniki bez potrzeby.
       • dana_n Re: Napad na bank na pln Synaju 16.03.11, 00:21
        Owszem, nie trzeba być mieszkańcem Synaju, żeby być w stanie samemu znaleźć ciekawe informacje na temat tego, co się dzieje w Egipcie.Codziennie czytam arabską prasę / po angielsku/ i oglądam Al Jazeerę, czy Al Arabiję.Uważam jednak, że wielu bywalców forum tego nie robi...jedni dlatego, że nie znają obcych języków, inni z braku czasu, czy stu innych powodów.Wielu właśnie z tego forum czerpie informacje.
        Dla mnie to , co pisze książę jest interesujące, ponieważ niejednokrotnie podaje informacje, jakich w żadnym serwisie informacyjnym przeczytać się nie da.Do niedawna Polacy chętnie jeździli do Egiptu, bo wiedzieli, że jest mnóstwo policji turystycznej, która nie pozwoli zrobić turyście krzywdy.Teraz powinni sobie zdawać sprawę, że to się zmieniło, że w razie problemów już nikt ich nie będzie bronił, a powodów do obrony może być więcej. Porównywanie liczby przestępstw u nas i w Egipcie jest całkiem pozbawione sensu.Co to obchodzi potencjalnego turystę?
        Nikt tu nie zmusza do wyjazdu do Egiptu i nikt tego wyjazdu nie zabrania.Po prostu podaje fakty, z którymi każdy może sobie zrobić co chce...To nie jest żadne sianie paniki.
        • olin1980 Re: Napad na bank na pln Synaju 16.03.11, 11:49
         A dla mnie to co pisze książe jest właśnie sianiem paniki i jako mieszkaniec Synaju jest trochę niedoinformowany.Policja wróciła na ulice Egiptu w czwartek 10 marca rozporzędzeniem nowego premiera Sharaf'a.
         bikyamasr.com/wordpress/?p=30115
         Policja turystyczna jest na ulicach zarówno Hurghady jak i Sharm-wiadomość pochodzi od osób które w tej chwili tam przebywają.
         A porównania Egiptu do Polski są jak najbardziej na miejscu,szczególnie dla osób które jadą tam po raz pierwszy.Zdarzenia opisywane powyżej są incydentami i w skali kraju tak dużego jak Egipt.
  • marcys1_70 Re: Napad na bank na pln Synaju 15.03.11, 20:34
   Niestety masz rację...do kurortów ściąga szumowina z całego kraju, zwłaszcza do Sharm, gdzie jak podaję media, dochodzi do licznych napadów na sklepy i supermarkety, przy tym policja w rozsypce, a policja turystyczna praktycznie nie istnieje....cóż trzeba trochę czasu by wszystko wróciło do normy :(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka