eire81 09.03.07, 11:14 hermafrodytyzm.org/zabic_kobiete_w_kobiecie.htm - czy wy macie pojęcie że takie rzeczy sie tam dzieją??!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
iberia.pl Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 11:17 mamy ico z tego? Czy dlatego,ze w Polsce sa dziurawe a tym samym niebezpieczne drogi to turysci maja do nas nie przyjezdzac? Odpowiedz Link Zgłoś
janusz.amir Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 11:32 Następna nawiedzona!!!!!!!! Nie chcesz to nie jedz. Twoja sprawa. Mnie to nie przeszkadza. Przynajmniej tam nie peklują dzieci w beczkach. Odpowiedz Link Zgłoś
eire81 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 11:49 Porównanie tortur jakie musza tam znosic kobiety do dziurawych dróg wskazuje że chyba czegoś Ci w głowie brakuje albo nie do końca przemyślałeś/aś swojej wypowiedzi. Założyłam ten wątek między innymi dlatego bo mnie ciekawiły reakcje meżczyzn. I co? Jednemu to nie przeszkadza, inny pyta co z tego? Dopiero jakby wam obcieli ptaszki to byście sie moze zainteresowali... Odpowiadajac na trzeci komentarz - mozemy wiele zrobić np. właczac się w akcje zwalczającą ten okutny zwyczaj (strona internetowa waris-dirie-foundation). Odpowiedz Link Zgłoś
iberia.pl Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 12:16 eire81 napisała: > Porównanie tortur jakie musza tam znosic kobiety do dziurawych dróg nigdzie tego nie porownalam, gratuluje wyciagania wnioskow.... >wskazuje że chyba czegoś Ci w głowie brakuje albo nie do końca przemyślałeś/aś swojej wypowiedzi. spojrz na siebie i naucz sie jezyka ojczystego a dopiero potem wypowiadaj sie publicznie. >Założyłam ten wątek między innymi dlatego bo mnie ciekawiły reakcje > meżczyzn. I co? Jednemu to nie przeszkadza, inny pyta co z tego? a co mamy zrobic?Bojkotowac i nie jezdzic do Egiptu?Plakac id? Jest to karygodna tortura, ktorej nie rozumiem ale co moge zrobic? >Dopiero jakby wam obcieli ptaszki to byście sie moze zainteresowali... zaiste. >Odpowiadajac na trzeci komentarz - mozemy wiele zrobić np. właczac się w akcje zwalczającą ten okutny zwyczaj (strona internetowa waris-dirie- foundation). naucz sie linki wklejac: www.waris-dirie-foundation.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
amoniaaa Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 11:28 co kraj to obyczaj... nic na to nie poradzimy :( Mnie też to przeraża ale nie mamy na to wpływu. za to mają piękne morze i ciepełko przez cały rok :D Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszgr Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 11:51 Nie chcesz to nie jedz, co nas to obchodzi? Prawdziwym naruszeniem tabu była tegoroczna czerwcowa konferencja w Kairze pod hasłem "Stop Female Genital Mutilation", podczas której w telewizyjnej relacji na żywo Suzanne Mubarak, żona egipskiego prezydenta, Hosniego Mubaraka, wypowiedziała się przeciwko seksualnym okaleczeniom kobiet, twierdząc, że praktyki te naruszają prawa człowieka. Jeszcze większe znaczenie miały wystąpienia dwóch najważniejszych przywódców religijnych Egiptu, imama Mohammeda Sayyeda Tantawiego oraz biskupa koptyjskiego, Moussy, którzy publicznie pozbawili religijnego alibi wszelkie praktyki seksualnie okaleczające kobiety. - Stwierdzenie, że ani Koran, ani Biblia nie zawierają nakazów usprawiedliwiających amputację żeńskich genitaliów, to ogromny krok naprzód. Seksualne okaleczenia kobiet (FGM) zostały formalnie prawnie zabronione w takich krajach afrykańskich jak: Kenia, Egipt, Burkina Faso, Dżibuti, Ghana, Gwinea, Togo i Senegal. Chyba sie to teraz jednak zmienia? Juz nie pamietasz jak w Polsce za dowcip o I sekretarzu mozna bylo wyladowac w wiezieniu? I co dlatego teraz tez maja do nas nie przyjezdzac turysci? Odpowiedz Link Zgłoś
cameltravel Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 12:04 no cóż mnie to też trochę zszokowało - kilka lat temu kiedy sie o tym dowiedziałam ale byłam i rozmawiałam z wieloma ludźmi na ten temat - ogólnie większość moich rozmówców miało do tego nastawienie podobne do europejskiego. jednak widziałam i takich z paznokciami hodowanymi to tego rytuału to obrzydliwe i wstrętne ale .............. wiele pogańskich zwyczajów nadal jest praktykowanych w Polsce i nikomu nie przeszkadzają - wręcz przybrały miano dnia wolnego od pracy !!!! ten zwyczaj uważam także za pogański - wynikający z niewiedzy i czekam na zmiany - w końcu w każdym miejscu pod słońcem coś sie zmieni. jednakże jestem za obrzeżaniem mężczyzn którzy obrzezywali kobiety - tak dla rewanżu - obetnijmy im żołądź ewa Odpowiedz Link Zgłoś
eire81 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 09.03.07, 12:07 To ciekawe co napisałaś. To znaczy, ze ludzie z Egiptu rozmawiaja na te tematy z przybyszami z Zachodu??!! Jestem bardzo zdziwiona... Co do obcinania żołędzi- bez przesady, nikt nie powinien cierpieć przez czyjeś chore zabobony, najlepiej nie ruszać tego co stworzyła natura... Hoduje się paznokcie do tego rytuału? Szok! Odpowiedz Link Zgłoś
janusz.amir Re:eire81 09.03.07, 15:49 Wiesz co. Ty chyba jesteś chora psychicznie. Rozpoczynasz wątek bez jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej na ten temat. Od razu byś coś komuś obcinała. To Tobie należało by mózg wyciąć bo do niczego Ci nie służy a myślenie to nie jest Twoją najmocniejszą stroną. To nie mężczyzni obrzezują dziewczynki a ich matki i babki bo tak chcą. To rząd Egiptu składający się z mężczyzn zakazał tego procederu a kobiety się temu sprzeciwiły i dalej to robią. Religia też tego nie nakazuje ale ONE to robią bo tak chcą. Więc o co Ci chodzi? Jak chcesz z tym walczyć to Twoja sprawa. Pojedz do Egiptu, włóż na łeb beret moherowy i se walcz ale oszczędz nam głupich postów. Ty tam nigdy nie byłaś więc dla Ciebie jest to Sciente Fiction. To nie Twoje klimaty. Odpuść sobie i nam tych bredni. Janusz Odpowiedz Link Zgłoś
monalizza Re:eire81 09.03.07, 20:49 tego typu sprawy zawsze będą wzbudzać poruszenie wśród ludzi, którzy wywodzą się z innego kręgu kulturowego. Rzeczywiście w większości przypadkach jak nie we wszystkich kobiety same chcą by przeprowadzono na nich ten zabieg. Skutki są straszne: ból, zakażenia itp. a czemu to robią? bo są urodzone w takiej a nie innej kulturze i trudno będzie zmieniać ich własny światopogląd. to tak jakby odebrać im ich własne środowisko, z którego się wywodzą. Odpowiedz Link Zgłoś
cameltravel Re:eire81 09.03.07, 22:39 Błąd nie kobiety same chcą - a wiele z nich tego chce Bład nie tylko matki i babki to robią - robią to też Panowie - wujkowie i tatusiowie i bracia a także sąsiedzi !! paznokieć małego palca dłoni jest hodowany między innymi w celu pobudzenia łechtaczki aby łatwiej ją całą usunąć - na szczęście robi sie to coraz rzadziej !!! tak niektórzy tubylcy rozmawiają o tym - ale dopiero po jakimś czasie - ja znam tam kilka osób już ładny czas i jak to mówią nie jedno razem .... Januszku -kobitka założyła wątek bo .... chciała coś powiedzieć ja bym obcieła fiu...fiu komuś kto by zrobił to mi lub mojej córce !! robią to aby kobieta była bardziej uległa i podporządkowana mężczyźnie mężowie robią to żonie aby go nie zdradzała. kiedyś to świadczyło o właściwym stosunku do życia danej rodziny. spotkałam jedną dziewczynę która uważała mnie za gorszą i za dziwkę tylko dlatego, że kiedy rozmowa zeszła na ten temat powiedziałam, że nie jestem obrzezana. nie jadła z nami, nie usiadła z nami !! mają do tego prawo jeśli wszyscy tego chcą - ale ja bym w rewanżu obcieła swoją drogą kiedy powiedziałam to Egipcjanom byli baaardzo zdziwieni i zszokowani podobnie jak ty Januszku ?? ;) nie bulwersuj sie jesteśmy w Polsce tu sie nie obrzezuje ani pań ani Panów (no chyba, ze chcą ) Ewa Odpowiedz Link Zgłoś
eire81 Do Janusza 12.03.07, 09:30 Kobiety to robią i każa robić bo faceci nazywaja je dziwkami jak nie sa obrzezane i w życiu nie wezma takiej za żone a w Afryce kobieta bez meża nie ma prawa bytu, umrze z głodu lub skończy na ulicy. Afrykanka Jest całkowicie podporządkowana mężowi, zdana na niego (bez pracy, wykształcenia) więc ze strachu zeby jej nie oddalił robi wszystko żeby mu sie przypodobać, wszystko co on chce, jest całkowicie na jego wyłącznosc. Prosze cie bardzo zajrzyj do ksiązek Waris Dirie to zobaczysz jaką nieprawde napisałeś. Odpowiedz Link Zgłoś
janusz.amir Re: Do eire81 12.03.07, 10:20 Widzisz, tym się różnimy że Ty naczytałaś się książek a ja tam mieszkałem parę lat i znam to z autopsji. Poza tym piszemy o Egipcie a nie o Somalii i Sudanie. A to trochę inna bajka. Piszesz totalne bzdury. Janusz Odpowiedz Link Zgłoś
iberia.pl Re: Do Janusza 12.03.07, 11:42 eire81-nie wrzucaj wzystkich afrykanek do jedneg worka....wbrew pozorom istnieja spore roznice pomiedzy poszczegolnymi panstwami...to tak jakbys powiedziala, ze wszyscy europejczycy to zlodzieje albo alkoholicy... Odpowiedz Link Zgłoś
n.michal Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 12:50 z tekstu, ktory przytoczylas czytam: "Seksualne okaleczenia kobiet (FGM) zostały formalnie prawnie zabronione w takich krajach afrykańskich jak: Kenia, Egipt, Burkina Faso, Dżibuti, Ghana, Gwinea, Togo i Senegal. Pierwszym krajem europejskim, który wydał zakaz FGM, była Szwecja. Prawo to weszło w życie w 1979 r., zaś w 1998 r. zostało ono poszerzone o zapis uznający za nielegalną również reinfibulację post partum." czyli to bardzo dobra wiadomosc, temat zostal formalnie rozwiazany i teraz kazdy taki akt to lamanie prawa, wiec jesli chesz zaprotestowac to chyba na nie przestrzeganie i egzekwowanie jistniejacego prawa, a nie na to ze dzieja sie tam rzeczy karalne. Niestety w kazdym kraju jest tak ze mniej lub bardziej, ale ludzie lamia prawo. Oczywiscie nie zmienia to MOJEJ oceny, iz tego typu "akty" sa bezsensownym i bezcelowym okaleczaniem ciala, szcegolnie w kontekscie tego, iz Koran ani Biblia takich praktyk nie narzuca nawet posrednio, a w MOJEJ opinii jest tylko utarta obarczona ludzka slaboscia bladna intermretacja tych Pism. do Janusza: mimo, ze temat jest dosc kontrowersyjny i w duzym stopniu dotyczy roznic kulturowych to jednak Twoje zachowanie nie bylo na miejscu, to ze mieszkasz/mieszkales w Egipcie nie robi z ciebie zadnego eksperta caly czas sa to tylko TWOJE opinie, z ktorymi mozna sie zgadzac lub nie i nie trzeba ich przyjmowac jako dominujace bo Ty tak mowisz. jesli juz to mozesz sie dzielic swoimi doswiadczeniami i opiniami bo po to jest forum, a jesli chcesz stac sie opiniotworczy i wiarygodny to napisz stosowne prace naukowe na ten temet. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
mediterraneo1978 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 13:23 Można nakładać sankcje np. na kraje nie przestrzegające praw człowieka. Można nie zostawiać pieniędzy, nie jadac tam. Tylko czy wtedy nie bedzie mial racji Urban, mowiac w stanie wojennym ze "rząd się sam wyżywi" ? Tzn. jakies sankcje, embarga itp. tak naprawde krzywdza najbardziej juz pokrzywdzonych. Odpowiedz Link Zgłoś
kalimera Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 15:03 "A ja nie pojadę - do Rumunii, bo tam są wampiry - do żadnego kraju Afryki, bo tam panoszy się AIDS i żezaja kobiety - do Austrii, bo tam się urodził Hitler, - do Indi, bo tam są różne jadowite węże i inne robale i aborygeni i w ogóle nigdzie nie pojadę bo u Nas w kraju najlepiej, najpiekniej i w ogóle jestem patriota i dlaczego mam dawć zarabiać innym na moim osobistym urlopie" Odpowiedz Link Zgłoś
elsalvador1 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 16:10 kalimera napisała: > "A ja nie pojadę > - do Rumunii, bo tam są wampiry > - do żadnego kraju Afryki, bo tam panoszy się AIDS i żezaja kobiety > - do Austrii, bo tam się urodził Hitler, > - do Indi, bo tam są różne jadowite węże i inne robale i aborygeni > i w ogóle nigdzie nie pojadę bo u Nas w kraju najlepiej, najpiekniej i w ogóle > jestem patriota i dlaczego mam dawć zarabiać innym na moim osobistym urlopie" ...a w lodówce masz wszystko z ogródka jak mniemam bo importowanego towaru nie nabywasz ??? ;-))).A tak na marginesie to do Egiptu nie jedz gdyż mógłbyś zmienić zdanie a całe Twoje życie i przekonania wówczas poszłyby na marne.Pozdrawiam.Sali. Odpowiedz Link Zgłoś
kalimera Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 14.03.07, 14:52 Hmmm a już myślałam, że niektórzy mają poczucie humoru. Proszę uprzejmie zauważyć, że cała moja wypowiedź jest zawarta w "cydzysłowiu", Chcialam się odnieść z dowcipną ironnią do wypowiedzi zawartej przez założyciellke wątku. No cóż, widać poczucie humowu to towar deficytowy, choc niektórzy zauwazyli. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
elsalvador1 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 16:13 Kalimera-potraktowałem to jako dobry żart,no chyba się nie obrazisz !????? ;- ))) a co do Aborygenów hehe to raczej inny kontynent.A właściwie co Cię tak użeka w "tym naszym kraju"? Odpowiedz Link Zgłoś
barbi1982 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 17:01 Przepraszam że się wtrącę ale pewnie kalimerę urzeka to fantastyczne, optymistyczne nastawienie naszych rodaków - nic tylko stryczek i do lasu..Wystarczy przejechać się od czasu do czasu publicznym środkiem transportu a tam wszyscy tacy uśmiechnięci, życzliwi dla siebie ....:)) Klimat robi swoje- tak sobie to tłumaczę... Odpowiedz Link Zgłoś
barbi1982 Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 12.03.07, 17:05 Więc ja już zawsze będę tam wracała!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kalimera Re: Dlaczego nie pojade do Egiptu? 14.03.07, 14:57 Oczywiście, że się nie obraże ;-) A w "naszym kraju" niestety urzeka mnie już coraz mniej, dlatego uciekam z niego tak często jak tylko moge, m.in do Egiptu, gdzie byłam juz 3 razy a w maju jadę po raz czwarty ;-) Zauroczył mnie ten kraj, jego przyroda, kultura, 2 lata temu zrobiłam kurs nurkowania i juz nie moge się doczekać kiedy zanurzę się w wodach Red Sea i odpłyne w kosmos rafy koralowej. Odpowiedz Link Zgłoś
janusz.amir Re: Do kalimera 14.03.07, 15:39 No nareszcie jakaś rozsądna wypowiedz. Przynajmniej tam jak włączam radio w aucie to nie loguje mi się automatycznie Rydzyjko jak to ma miejsce na trasach w Polsce. Napisz kiedy jedziesz to może się spotkamy. Pozdro. Janusz Odpowiedz Link Zgłoś