05.01.09, 04:51
Wyczytałam gdzieś na stronie internetowej ,że w Egipcie
(dokładnie w Hurghadzie) nie są przyjmowane dolary z roku 1997
i jeszcze starsze.Mam pytanie czy to jest prawda?
Obserwuj wątek
    • monika-bab Re: Dolary 05.01.09, 08:15
      niestety tak
      nam taksiarz policję chciał wzywać, że daliśmy mu 20$ ( z
      napiwkiem), nie umiał wytłumaczyć o co mu chodzi, wcześniej ustalona
      cena była 12 $, więc zdziwiliśmy się o co mu chodzi, strażnik
      hotelowy wyjaśł w czym problem
      • monika-bab Re: Dolary 05.01.09, 11:10
        no niestety to nie byl żart...pan myślał że chcemy go oszukać, a my
        nie wiedzieliśmy o co chodzi, pokazywał nam tylko kasę i że nie
        weźmie
      • nerudo Re: Dolary 05.01.09, 14:19
        Dolary beirzcie tylko na napiwki - małe nominały.
        Reszta kupcie Egipska walute ponieważ jesli płacicie dolarami to
        wychodzi wam więcej bo stosują ku temu odpowiedni przelicznik.
        • 4przemo77 Re: Dolary 05.01.09, 16:50
          Ja nawet bakszysz daje w ichnej walucie. Z|dolarami jest tak ze bardzo trudno dostac wieksza ilosc banknotow mniejszych niz 20 dolarow, natomiast ichniego szutu po wyjsciu z pierwszego sklepu jest tyle ze nie ma co z tym robic.

W zeszlym roku złazilem cale miasto w poszukiwaniu 1 i 5 dolarowek. W wyniku 3 miesiecy poszukiwan mialem 7 1-dolarowych banknotow i pare piatek. Poszedlem do pierwszego sklepu spozywczego i zaplacilem za cole banknotem 100 funtowym. Drobnych mialem na pare dni.
          • ula_25 Re: Dolary 05.01.09, 19:31
            Witam,
            niestety to prawda. Gdy starszy banknot chciałam wymienić w banku pan bardzo
            dokładnie oglądał i nie chciał go przyjąć. Lepiej mieć walutę wydaną po 2000r.
            Co do 1 dolarówek, wzięłam ich bardzo dużo (na 40 dni) i plułam sobie w brodę,
            bo i tak jedynie używałam je na bakszysz. Bardzo dobrze funkcjonowało
            wymienianie określonej dolarowej "dniówki" (lub kilku) w banku lub kantorze na
            funty egipskie. Bakszysz równie dobrze można dawać w funtach. Uwaga na
            spryciarzy oferujących wymianę pieniędzy na euro na ulicach przechodzącym
            turystom. Szukają naiwnych do okantowania.
            --
            "Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć..."
            W 40 dni dookoła Egiptu http://www.wyprawa_egipt.republika.pl
            • 4przemo77 Re: Dolary 05.01.09, 20:01
              Co do wymiany pieniedzy - radze to robic w hotelowych recepcjacch. Jezeli chodzi o Egipt to kurs hotelowy jest na tyle podobny do bankowego ze nie oplaca sie specjalnie szukac banku, a w skali powiedzmy 1000 $ bedziemy stratni moze z jedno piwo. Hotelowa recepcja jest najlepsza do tego i mamy duza pewnosc ze nas nie okantuja.
              • ula_25 Re: Dolary 05.01.09, 20:13
                A to jak się mieszka w hotelach gwiazdkowych z taką wymianą :) W tych tańszych
                dla "plecakwiczów" nie był to kurs najkorzystniejszy :)
                --
                • karpiczek.1 Re: Dolary 05.01.09, 20:28
                  Mi nie chodzi o wymiane lecz o to , że podobno nie
                  przyjmują dolarów wydanych w 1997 i jeszcze wcześniej.Bardzo
                  mnie to interesuje ponieważ posiadam już 100 $ z roku 1996 i
                  niewiem czy wymienić ją tu w Polsce czy zabrać tam.
                  • ula_25 Re: Dolary 05.01.09, 22:00
                    Radziłabym wymienić tu w Polsce na wydane po 2000r i niezbyt schodzone :)
                    --
      • wri1 Re: Dolary 07.01.09, 22:47
        Cześć.
        Oficjalnie w Egipcie nie można płacić dolarami wypuszczonymi przed 2000r.więc lepiej ich nie brać.A co do drobniaków to nie ma u nas dużego problemu,trzeba tylko udać się do pobliskiego banku i zamówić,przeważnie trwa to około 2 dni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka