Gość: nosek IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21 lat temu Wczoraj porządnie zasapałam się myjąc okna w swoim mieszkaniu, dziś rano zauważyłam że rezultat nie jest najlepszy, ciągle widać jakieś smugi, zacieki. Może mam złą metodę, jak wy to robicie ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
allija Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu Same szyby myję wyłącznie ściereczkami z mikrofibry, zwilzonymi w wodzie, bez użycia środków chemicznych. Nie zostawiaja smug. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nosek Re: Jak myjecie okna? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21 lat temu Już kolejny raz słyszę o tych sciereczkach, muszę się koniecznie w nie zaopatrzyć. Z drugiej strony tak się zastanawiam, da się domyć okna po zimie na przykład ściereczką z mikrofibry tylko zwilżoną w wodzie?? Ja muszę zazwyczaj kilkakrotnie zmieniać wodę z płynem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gośka Re: Jak myjecie okna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu ja naczytałam się o ściereczkazh z mikrofibry no i kupilam i muszę tu powiedziec czy komuś się to spodoba czy nie mycie tymi ściereczkami jest do kitu sama woda nie jest w stanie zmyć brudu.Zrobiłam taki test umyłam tą ściereczką a potem jeszcze raz wodą z płynem i woda była niestety brudna.Myję wodą z Clinem takim do wody a potem Clin do szyb wycieram papierowymi recznikami i wszystko jest ok Odpowiedz Link Zgłoś
allija Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu No jesli sie myje okna 2 razy do roku to faktycznie trzeba wlożyć troche wysilku. Ja osobiscie szyby myje częściej tzn nie myje tylko przecieram, jak często sie da np. przy okazji ogólnych porządków, przecieram półkę i przy okazji szybę w oknie. Jeśli szyby są bardzo brudne to wtedy mozna i taka siereczka domyc tylko wtedy trzeba to zrobic kilka razy i prządnie przepłukiwać ściereczkę po kolejnym przetarciu. Osobiscie uważam, że kazdy może robic jak chce i nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do "jedynej słusznej metody". Tylko po co sie bawić w kilkakrotne mycia płynem, wodą, wycierania do sucha, w jakieś miski czy wiadra z czystą wodą pod oknem jak można podejść do okna z wilgotną ściereczką, przemyc szybę i odejść. A najlepszy test na czyste okno to po prostu zobaczyć jak wygląda szyba po umyciu. U mnie błyszczy i żaden płyn nie dawał nigdy takiego efektu. Smiem nawet twierdzić, że te ściereczki są za dobre bo widać każdą najdrobniejszą ryskę na szybie czy każdą inną jej wadę wrodzoną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoee5 Re: Jak myjecie okna? IP: 83.238.13.* 21 lat temu to znaczy, że przecierasz wilgotną ściereczką i już nie wycierasz do sucha? Odpowiedz Link Zgłoś
allija Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu Właśnie tak, przeciaram wilgotną ściereczką i odchodzę. Reszta sama wysycha w parę chwil i idealnie lśni. Tak samo zresztą jak wszystkie lustra, półki, szafki i wiele innych powierzchni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoee5 Re: Jak myjecie okna? IP: 83.238.13.* 21 lat temu rzeczywiscie działa. sciereczkę okazało sie miałam w domu i nie używalam. wreszcie mam szyby bez smug. Odpowiedz Link Zgłoś
allija Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu W dodatku tanio to wychodzi, prawda? Ja używam jej do wszystkich powierzchni, także do inoxu, którego mam dużo w kuchni, a który tu na forum często wzbudza emocje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: #lele Re: Jak myjecie okna? IP: 195.136.246.* 21 lat temu ZAMÓWIŁAM JAKIŚ SPECJELNY PŁYN I ŚCIERECZKĘ. COŚ TYPU WINDOWS JAKO FIRMA.GENIALNE! NAWET MOJA NAJMŁODSZA CÓRKA(6LAT), WSPANIALE MYJE SWOJE OKNO. Odpowiedz Link Zgłoś
mikams75 Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu ramy i szyby szoruje woda z plynem, pozniej "plucze" a na koniec plynem do mycia szyb i papierowym recznikiem przecieram same szyby. Tak porzadnie szoruje raz do roku. Same szyby przecieram czesciej - ale to nie wymaga zadnego wysilku. Slady po paluchach na szybie balkonowej przecieram przy kazdym sprzataniu. Wspomniana genialna sciereczka moim zdaniem jest kiepska. Odpowiedz Link Zgłoś
alka44 Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu A ja jestem bardzo zadowolona ze sciereczki. mam kilka. Te tanie sa kiepskie, ale ta z wiledy jest super. Okan najpierw myję woda z płynem. Ramy i szyby. Wszystko z większego brudu. potem sciereczką z mikro same szyby. rezultat bardzo dobry. Warunkiem jest dokladne płukanie ściereczki. Próbowałam już różnych metod i ta wymaga najmniej wysiłku i rezultat najlepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ulka Re: Jak myjecie okna? IP: *.pl 21 lat temu Napiszcie prosze jakie to ściereczki i ile kosztują, pewnie dośc drogie? Odpowiedz Link Zgłoś
allija Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu Polska Prima ok. 4 zł, Vileda ok. 10 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: izaa Re: Jak myjecie okna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu taka ściereczka kosztuje około 50 zł i wtedy naprawde wystarczy tylko woda. niedawno odkryłam w Lidlu super płyn do okien za jedyne 3zł z czymś za litr. Zero smug!!! wszystkie ajaxy i inne się chowają!! polecam. dodam tylko ze najpierw przecieram okna zwykłą szmatka a potem na jeszcze mokrą szybe ten płyn.zero polerowania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siona Re: Jak myjecie okna? IP: *.udn.pl 21 lat temu jak nazywa sie ten plyn do okien z lidla ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Re: Jak myjecie okna? IP: w3cache.* / *.2-0.pl 21 lat temu cif z alkoholem, psikam i scieram recznikami papierowymi lub gazeta - zalezy czego akurat wiecej w domu. Nigdy zadnych smug nie mam a mycie idzie bardzo szybko.Mam 9 okien i starcza mi na to 15-20 minut czasu. iza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gh do Izy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu rozumiem,że czyścisz tylko szyby w myśl zasady którą wyznają zawodowi czyściciele szyb sklepowych "a na ramy to my sramy". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasper Re: do Izy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu okna (całe-ramy i szyby) myję razna miesiąc, ew. 2 miesiące. Najpierw wszystko wodą z płynem, potem doczyszczam zabrudzenia które nie zeszły mleczkiem do czyszczenia. Potem spryskuję szyby Clinem, przecieram ściereczką i poleruję suchą scierką - ale taką, która nie zostawia kłaczków. Mam do umycia w całym domu 18 okien. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sprzataczka Re: do Izy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu latem rzucamy blotem a zima wydrapujemy w blocie mala mala szparke zeby zobaczyc czy zabrac gumiaki czy kozaki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: Jak myjecie okna? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21 lat temu Gość portalu: iza napisał(a): .Mam 9 okien i starcza mi na to 15-20 minut czasu. > iza Czy ty widzisz przez nie jaka pogode dziś mamy???.(15 min to ja robie sobie prysznic co by zaznac przyjemnosci,a w 20 min.umyc chocby same szyby w oknach to mozna miec wyobrażnie jak one wygladają, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konik Re: Jak myjecie okna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu Czysta woda i gazetą Wyborczą do sucha, żadne środki nie dorównają Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magpie101 Re: Jak myjecie okna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu najpierw zmywam brud z ram i szyb woda z clinem, potem spryskuje szyby pianka clinem i wycieram papierowym recznikiem do sucha. mam te cudne sciereczki viledy i niemiecka, ktora kosztowala 20zl. ale ich nie uzywam! po pierwsze to jak przetre szyby tylko sciereczka to po pierwszym deszczu mam straszne zacieki i okna nadaja sie znowu do mycia, a gdy umyje clinem to po deszczu nie ma zadnych sladach na szybach. a po drugie to te sciereczki, gdy myje sie okna to trzeba bardzo dokladnie plukac, a ja nie mam ochoty przy myciu kazdego okna latac po kilka razy do lazienki aby ja wyplukac. w wiaderku nie wyplukam dobrze takiej sciereczki, bo po pierwszym wyplukaniu woda jest juz brudna, a przeciez te scierki nalezy dokladnie wyplukac w swiezej wodzie. bledne kolo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ryś Re: Jak myjecie okna? IP: *.adsl.inetia.pl 21 lat temu Ja cztery plastikowe okna,za pomocą ściereczek z mikrofibry i płynu do mycia szyb, z 2-ma przerwami na papaierosa 1 godz. Słownie (jedna) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magpie101 Re: Jak myjecie okna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu jezeli myjesz okna sciereczkami z mikrofibry to jakim cudem uzywasz rowniez plynu, te scierki sa do mycia ale sama woda! a co do 4 okien to ja wczoraj mylam 4 plastikowe (z tego 2 male lazienkowe) i zajelo mi to 1h i 50 minut bez zadnej przerwy. wiec nie wiem jak mozna wymyc 4 okna w godzine chcac to zrobic dokladnie, teraz w trakcie zimy jest dwa razy wiecej brudu w rowkach i pod uszczelkami niz gdy jest cieplo. Odpowiedz Link Zgłoś
tereza11 Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu Czy Ty jesteś mężczyzną czy kobietą? Jeżeli to pierwsze to, przepraszam Cię, ale wcale się nie dziwię ,że tak szybko umyłeś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magpie101 Re: Jak myjecie okna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21 lat temu dobre spostrzezenie! Odpowiedz Link Zgłoś
epox123 Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu kupiłam w sklepie ściągaczke do szyb z Viledy tak zwane dwa w jednym,pierwsza to ściągaczka ze specjalną ściereczką przyklejaną na rzep-ściąga się ją i moczy w dowolnym środku ja czasami używam wody z dodatkiem płynu do naczyń,bądź szamponu,namoczoną przyklejam do tej ściągaczki i myje okna,potem biorę drugą do zgarnięcia wody i brudu i wycieram w recznik papierowy,ramy okienne myję mleczkiem cif z dodatkiem wody,polecam nie ma zacieków i szybko się myje Odpowiedz Link Zgłoś
izolda24 Re: Jak myjecie okna? 21 lat temu Ja się zgadzam z tymi , którzy stosują ściereczki z mikrofibry. Świetne rozwiązanie. Szybko się myje okna i nie ma smug. Powiem również, że nie stosuje żadnych płynów do szyb jedynie wodę z płynem do mycia naczyńTakie ściereczki nie muszą być oryginalne viledy wyatarczą takie za 6 zł.:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lina Re: Jak myjecie okna? IP: *.adsl.proxad.net 21 lat temu Ja: plyn do framug plastykowych w areozolu + scierki jednorazowe, potem plyn do szyb (tez z rozpylaczem) + scierki jednorazowe. Zadego plukania sciereczek, itp. Jedno okno 5 min. Odpowiedz Link Zgłoś