sonatka1 29.11.05, 09:49 moja córeczka ukończyła WCZORAJ 4 miesiace. jest na mleczku nan 1. czy powinnam przejść już na mleko następne czyli na nan 2? i dlaczego? dodam, że mała je już zupki, soczki i owcw oraz warzywa! z gory dziękuję za odpowiedź! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bea-ta Re: mleko nastepne 29.11.05, 11:15 Zmienia się zapotrzebowanie na składniki odzywcze i dlatego podajemy 2 i wypadałoby zmienić mieszanke nieżaleznie od innej diety, po 12mz nie trzeba zmieniać koniecznie na 3 chyba, że sa jakieś specjalne uwarunkowania. Beata Odpowiedz Link Zgłoś
sonatka1 Re: mleko nastepne 29.11.05, 11:59 Beatko, a mam jeszce jednompytanko! czy mozna utuczyc tak małe dziecko? obecnie schemat jej karmienia wygląda nastepująco: 8 rano - 150 ml mleka 11 - 150 ml 13 - zupka po zupce zawsze chce jej się strasznie pić więc wypija 100 ml soczku 17 - 150 ml mleka ok 18-19 - deserek 20 - mleko 150 ml W nocy nie je, bo przesypia do 7-8 rano! Chciałabym teraz zmienić na : 8 - mleko 11 - kaszka mleczno ryżowa 13-14 - zupka na wieczór mleczko Myslę, że gdy dostanie kaszkę to wytrzyma dłuzej niż na mleczku i wtedy jedno karmienie bedzie mniej! pozdrawiam - asia Odpowiedz Link Zgłoś
bea-ta Re: mleko nastepne 29.11.05, 12:25 Dlaczego chcesz zrezygnowac z jednego mleczka?Nie za wczesnie?W 5mz jest 5 posiłków 1xzupa i 4 x mleko w tym z kleikiem czy kaszka jeden posiłek a porcje 180 ml- oczywiście plus, minus, bo decyduje o objetości porcji apetyt dziecka a nie ksiązki. W miare rozwoju malucha rezygnujemy z mleka ale zwiekszaja sie porcje i odbywa się to na koszt innych posiłków, tak, żeby ok. roku dziecko miało 3 główne posiłki ok. 250-270 ml w tym 2 mleczne , obiad, podwieczorek oraz II sniadanko. Dziecka nie utuczysz tak szybko i jesli chcesz zrezygnowac to najwyżej z kaszki na rzecz samego mleka. Na siatce centylowej obserwuj na wykresie wzrost w stosunku do masy ciała- powinny byc w tym samym lub sasiednim kanale centylowym. Poza tym po 6mz zmniejszy sie przyrost masy ciała, bo na rok dziecko potraja wage urodzeniowa a na 6mż podwaja - bedzie mniej jeśc a więcej sie ruszać bliżej roczku. Niemowląt nie odchudzamy. Beata Odpowiedz Link Zgłoś
piotr-albrecht Re: mleko nastepne 29.11.05, 22:39 Mleko następne zaczyna się wprowadzac w 5 mies. zycia, ze względu na wieksze zapotrzebowanie kaloryczne i brak konieczności tak złożonego sposobu modyfikowania jak to ma miejsce w melkach oznaczonych jako 1. Odpowiedz Link Zgłoś