Dodaj do ulubionych

mleko nastepne

29.11.05, 09:49
moja córeczka ukończyła WCZORAJ 4 miesiace. jest na mleczku nan 1. czy
powinnam przejść już na mleko następne czyli na nan 2? i dlaczego?
dodam, że mała je już zupki, soczki i owcw oraz warzywa!
z gory dziękuję za odpowiedź!
Obserwuj wątek
    • bea-ta Re: mleko nastepne 29.11.05, 11:15
      Zmienia się zapotrzebowanie na składniki odzywcze i dlatego podajemy 2 i
      wypadałoby zmienić mieszanke nieżaleznie od innej diety, po 12mz nie trzeba
      zmieniać koniecznie na 3 chyba, że sa jakieś specjalne uwarunkowania. Beata
      • sonatka1 Re: mleko nastepne 29.11.05, 11:59
        Beatko, a mam jeszce jednompytanko! czy mozna utuczyc tak małe dziecko? obecnie
        schemat jej karmienia wygląda nastepująco:
        8 rano - 150 ml mleka
        11 - 150 ml
        13 - zupka
        po zupce zawsze chce jej się strasznie pić więc wypija 100 ml soczku
        17 - 150 ml mleka
        ok 18-19 - deserek
        20 - mleko 150 ml
        W nocy nie je, bo przesypia do 7-8 rano!
        Chciałabym teraz zmienić na :
        8 - mleko
        11 - kaszka mleczno ryżowa
        13-14 - zupka
        na wieczór mleczko
        Myslę, że gdy dostanie kaszkę to wytrzyma dłuzej niż na mleczku i wtedy jedno
        karmienie bedzie mniej!
        pozdrawiam - asia
        • bea-ta Re: mleko nastepne 29.11.05, 12:25
          Dlaczego chcesz zrezygnowac z jednego mleczka?Nie za wczesnie?W 5mz jest 5
          posiłków 1xzupa i 4 x mleko w tym z kleikiem czy kaszka jeden posiłek a porcje
          180 ml- oczywiście plus, minus, bo decyduje o objetości porcji apetyt dziecka a
          nie ksiązki. W miare rozwoju malucha rezygnujemy z mleka ale zwiekszaja sie
          porcje i odbywa się to na koszt innych posiłków, tak, żeby ok. roku dziecko
          miało 3 główne posiłki ok. 250-270 ml w tym 2 mleczne , obiad, podwieczorek oraz
          II sniadanko. Dziecka nie utuczysz tak szybko i jesli chcesz zrezygnowac to
          najwyżej z kaszki na rzecz samego mleka. Na siatce centylowej obserwuj na
          wykresie wzrost w stosunku do masy ciała- powinny byc w tym samym lub sasiednim
          kanale centylowym. Poza tym po 6mz zmniejszy sie przyrost masy ciała, bo na rok
          dziecko potraja wage urodzeniowa a na 6mż podwaja - bedzie mniej jeśc a więcej
          sie ruszać bliżej roczku. Niemowląt nie odchudzamy. Beata
    • piotr-albrecht Re: mleko nastepne 29.11.05, 22:39
      Mleko następne zaczyna się wprowadzac w 5 mies. zycia, ze względu na wieksze
      zapotrzebowanie kaloryczne i brak konieczności tak złożonego sposobu
      modyfikowania jak to ma miejsce w melkach oznaczonych jako 1.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka