Dodaj do ulubionych

Bebilon Pepti 2 - ile??

04.12.05, 18:08
Powoli przechodzimy z bebilon pepti 1 na 2.
i tu mam pytanie, bo do tej pory dawaliśmy 180 ml ody plus 6 miarek, ale na
bebilonie 2 jest troszkę inna informacja dot. dawkowania. I wychodzi że 6
miesięcznej dzidzi trzeba dawać 120 ml, natomiast powyżej 6,5 kg 150ml. jak
to jest????
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Bebilon Pepti 2 - ile?? 04.12.05, 18:21
      Przecież to zależy od apetytu dziecka. Nie można dziecku ktore ma ochote zjeść
      180 ml dać 120, ani mającemu miejsce na 120 wmusić 180. To są średnie ilości,
      jakie dzieci w tym wieku jedzą.
      • gusia210 Re: Bebilon Pepti 2 - ile?? 04.12.05, 18:27
        najwazniejsze sa proporcje czyki jedna miarka na 30ml wody
        • daria4 Re: Bebilon Pepti 2 - ile?? 04.12.05, 19:17
          No to oczywiste...że na 30ml jedna miarka. Każdy kto umie czytać to już wie.
          Mi chodziło raczej o to dlaczego wg 1 dzieci jedzą więcej a według 2 już
          powinny jeść mniej.
          Średnia, srednią, ja przecież nie porównuje dwóch różnych dzieci. Skoro mówimy
          o przeciętnej dawce to szeciomiesięczniak je 210 ml według bebeilon pepti 1, a
          według 2 tylko 120 ml...i daletgo się zastanawiam o co tu chodzi????
          • agam26 Re: Bebilon Pepti 2 - ile?? 07.12.05, 15:01
            bo pepti 2 jest bardziej sycąca i kaloryczna, wiecej wartości odżywczych niż
            1, dlatego są inne dawki i żeby sie najesc nie musi wypijac 210 "słabszego"
            mleka tylko wystarczy bardziej "kaloryczne" 120.
    • piotr-albrecht Re: Bebilon Pepti 2 - ile?? 10.12.05, 19:57
      Proporcje sa zawsze takie same - 1 miarka na 300 ml wody. Ilości na jedno
      karmienie mogą się natomiast różnić.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka