09.11.06, 12:55
Witam

Moja miesięczna córka ma problem z wypróżnieniem się karmię butelką mleczko
NAN 1 oraz piersią dokarmiam robi poprostu mało kupek zaledwie 2 na dzień i
to z potwornym wysiłkiem widze jak się męczy towarzyszy temu płacz nie wiem
jak jej pomóc boję się że to ma związek z tym iż nie jada regularnie i przez
to ma żołądeczek rozregulowany ponieważ nie zawsze je co 3 godziny poprostu
nie chce i jeszcze chciałam zaznaczyć ponieważ obawiałam się że może to wina
mleczka ma od dłuższego czasu wysypke na buzi i szyjce tzw trądzik w związku
z tym czy może być to uczulenie, alergia na to mleko?
Obserwuj wątek
    • olisko1975 Re: Zaparcia 09.11.06, 13:34
      nie chcę Cię straszyć ale całkiem mozliwe że u Twojego maleństwa zaczyna wychodzić alergia na mleko krowie. U mnie było podobnie, córka była dokarmiana od pobytu w szpitalu bo miałam mało pokarmu, po miesiącu zanikł całkiem i córka piła najpierw Humane, pożniej własnie z powodu pojawiającej się wysypki najpierw na twarzy potem na całym ciele- Nan H.A który zmieniłam na Bebilon H.A (lepiej smakował i własnie kupki były częstsze). Teraz niestety moja córecka pije tylko Nutramigen, po każdyminnym wysypuje ją natychmiast.
      Co do problemów z kupkami, możesz załagodzić jej męczarnie z nimi związane, podając między posiłkami herbatkę z koperkiem albo plantex (u mnie działały), jak nie pomoga- polecam równiez espumisan w kropelkach, przynosi duzą ulgę. Ja dawałam za zaleceniem lekarza od 4-ego tygodnia 4 x po 5 kropel tuz przed karmieniem. Dzieki niemu dziecko się mniej wiło w czasie karmienia i lżej się wypróżniało.
    • barbara.gierowska Re: Zaparcia 10.11.06, 23:00
      Witam,
      proponuję :
      1.Poić wodą lub koperkiem ( może ilośc wysysana z piersi jest bardzo niewielka
      i dziecko wymaga dopojenia)
      2.Podać probiotyk przez 7-10 dni ( np Trilac 2x1/2 kaps)
      3.Pokaząć zmiany skórne pediatrze
      4.Ewentualnie wspólnie z pediatrą zastanowić się nad zmianą mieszanki ( może
      typu HA np)
      Poniżej fragment z jednego z poprzednich postów :
      Zaparcie polega na trudnosci w oddawaniu  stolca. Defekacji czesto towarzyszy
      dyskomfort i wysilek fizyczny
      Ocena prawidlowosci rytmu i konsystencji wypróznien zalezy od sposobu
      zywienia. Stolce dziecka karmione naturalnie sa z reguly bardziej
      plynne,stosowanie mieszanek sztucznych powoduje zageszczenie wydalin.
      Zaparcie moze wynikac z podazy zbyt gestych posilków, badz tez ze sklonnosci
      do "leniwej" perystaltyki jelit.
      Zdarza sie jednak, ze jest pierwszym objawem istnienia wrodzonych
      nieprawidlowosci anatomicznych w obrebie przewodu pokarmowego.,badz
      zwiastuje odchyleniaod normy w przemianie materii , takie jak niedoczynnosc
      tarczycy , nadmierny poziom wapnia w surowicy krwi, alergie.
      Najlepsza prewencje zaparc stanowi wiec karmienie naturalne.Mozna im tez
      zapobiegac poprzez stosowanie herbatek na bazie kopru wloskiego( moze je pic
      mama karmiaca lub niemowle karmione sztucznie).
      Wypróznienie prowokuje tez podraznienie sciany odbytnicy np.poprzez podanie
      czopka glicerynowego, badz wlozenie koncówki termometru do odbytu.
      Jezeli zaparcia sa uciazliwe i domowe metody nie przynosza rezultatu,
      niezbedna jest konsultacja pediatry.
      Lekarz po zbadaniu dziecka ustali , czy nie ma odchylen od normy w obrebie
      jamy brzusznej i odbytu. Oceni równiez przybytek masy ciala i stan
      odzywienia.
      W razie potrzeby zaplanuje dalsza diagnostyke np.badanie rentgenowskie
      przewodu pokarmowego,USG jamy brzusznej,badania w kierunku wrodzonych
      zaburzen metabolizmu.
      W leczeniu zaparc przydatne moze okazac sie rozszerzanie diety o soki i
      warzywa.
      Lekarz może również przepisać  leki poprawiajace motoryke jelit lub tzw srodki
      osmotycznie czynne , jak Laktuloza - sciagajace wode do jelita, co powoduje
      zmniejszenie gestosci stolca i ulatwia wyproznienie.>
      Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka