Dodaj do ulubionych

problem z karmieniem

17.03.08, 12:41
Mój 3,5 miesięczny synek (waga ok 4000g) zjada ok.680-770 ml
dziennie, tylko że każde karmienie trwa 1 godzinę, jeszcze 2 tyg.
temu potrafił wypic 100 ml w ciągu 15 min. i nie wiem co się mogło
stac. Pije niechętnie, jakby nie miał apetytu. Nic go nie boli, jest
pogodny, wszystkie badania prawidłowe. Może przyczyna leży w tym, że
za poradą lekarza od 2 tyg."testujemy" mleka, żeby więcej jadł i
jeszcze więcej przybywał na wadze. Od miesiąca jest na mleku NAN i
ładnie przybrał na wadze (zmieniliśmy z bebilonu 1, bo za mało
przybywał i trochę czasu przez to stracił) najpierw miałam mieszac
to mleko z NAN HA, żeby łatwiej przyswajał, ale nie chciał zbytnio
pic, potem po tygodniu znowu miałam zmienic i mieszac z mlekiem
ALPREM, pił taką mieszaninę 2 dni i zaczął wymiotowac, więc
postanowiłam je odstawic i podawac czysty NAN tak jak przed tymi
kombinacjami. Pojawił się problem, bo nawet teraz mały czasem
wymiotuje, co się wczesniej nie zdarzało i niechętnie je. Co robic?
Boję się, że mały ma rozregulowany żołądek przez te mieszaniny. Co
Pani Doktor radzi po przeczytaniu mojego problem? Z góry dziękuję za
radę. Jeszcze jedno pyt. czy mały je wystarczającą ilośc mleka, nie
potrafie w niego więcej wcisnąc.
Obserwuj wątek
    • beata0512 Re: problem z karmieniem 17.03.08, 12:45
      acha waga urodzeniowa 2450g, w drugiej dobie spadek do 2250g
    • barbara.gierowska Re: problem z karmieniem 17.03.08, 14:49
      Witam,
      Uwazam,ze te zmiany nie były najlepszym
      pomysłem - mleka nie róZnią się az tak
      kalorycznoscią.
      Skoro wszystkie badania sa na pewno OK (
      rozumiem,ze nie tylko morfologia i mocz
      ale takze np USG jamy brzusznej),proponuje
      rozwazyc ciut wczesniejsze wprowadzenie
      kaszek i kleikow,ewentualnie :
      www.nutricia.pl/zywienie_produkty_marki.php?brand=ECN&id=21&agree=1
      • dominik0512 Re: problem z karmieniem 28.03.08, 13:14
        Pani Doktor, problem z wymiotami do tej pory nie zniknął, zdarza się
        że wymiotuje nawet 2x na dzień w ilości mniej więcej 30 ml, potem
        muszę mu dorabiac porcję i dojada. Co Pani o tym myśli? Czy fantomil
        można wprowadzic 4 miesięcznemu dziecku? Dziękuję za rady.
        • barbara.gierowska Re: problem z karmieniem 28.03.08, 22:03
          Witam,
          Skoro wymioty sie utrzymuja - proponuje
          zbadac mocz i obejrzec uszy,ewentualnie
          wykonac jeszcze USG jamy brzusznej

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka