ireland1 10.06.09, 18:42 Dziewczyny dajecie maluszkom wit D3? Dzisiaj lekarka mi powiedział,że jeżeli mała jest na mieszance to nie musi juz dostawać. Ale jakoś jej nie wierze. A jak jest u Was? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
edzia132 Re: Mleko modyfikowane a wit D3 10.06.09, 20:54 Mi pediatra zaleciła witaminę D mimo że od początku karmię butelką, nie znam się ale chyba dodatkowa witamina powinna być dla piersiowych, nasze mają witaminy w mleku, nie wiem właśnie czy można ją przedawkować, a jeśli tak to może ktoś wie jakie objawy są Odpowiedz Link Zgłoś
anaveronika Re: Mleko modyfikowane a wit D3 11.06.09, 12:08 ja nie daje zadnych witamin. Byłam z małym u kilku lekarzy, akurat tak trafiało w przychodni, i żaden nie kazał. wszystko jest w mieszance Odpowiedz Link Zgłoś
m0jo Re: Mleko modyfikowane a wit D3 11.06.09, 22:59 Witam, moja córcia ma skonczone 2 m-ce i neonatolog zalecila nam wit. D3 1x2kropelki pomimo tego, ze mala jest na mleku modyfikowanym. Odpowiedz Link Zgłoś
sisu2006 Re: Mleko modyfikowane a wit D3 18.06.09, 21:45 Dawaj.Moja corka jest na mieszance od samego poczatku i mi lekarka kazala dawac D3. Byc moze to zalezy tez od skladu mleka ja karmie Enfamil AR. Odpowiedz Link Zgłoś
cafe_tee Re: Mleko modyfikowane a wit D3 19.06.09, 09:31 anaveronika napisała: >ja nie daje zadnych witamin (...) wszystko jest w mieszance To nie jest tak do końca. Pisałam tu wielokrotnie, że pomimo podawania mieszanki od samego początku, moje dziecko miało niedobór wit.D. Dziecko piło Bebilon od 1 tyg. życia, dostawało kapsułkę "Vita D" - Jakież było moje zdziwienie, kiedy w 5 miesiącu zrobiliśmy badania gospodarki wapń-fosfor. i okazało się, że dziecko ma niedobór wit.D i wapnia. Przeszliśmy na Vigantol (3 krople), i podawaliśmy łyżeczkę wapna i jest okej. Nie można pisać - "nie dawaj", albo odwrotnie - "dawaj". Ja, pomimo negatywnych doświadczeń z witaminą - nigdy nikomu nie polecam podawania witaminy - bez wcześniejszych badań. Pediatra również wróżką nie jest, pomimo doświadczenia lekarskiego. Przecież gołym okiem nie widzi składu krwi. Jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości - należy zrobić badanie gospodarki wapniowo-fosfor., które rozwieje wszystkie wątpliwości i da jasność sytuacji. Po odebraniu wyników badań, jest jasne - jak organizm radzi sobie z przyswajaniem - napisane jest czarno na białym - witaminy w organizmie jest w sam raz, czy deficyt, czy niedobór. Warto w okresie niemowlęcym zrobić - chociaż raz - takie badanie. Mieszanka mieszanką - a mały organizm, małym organizmem. Ponoć dużo również zależy od tego, jaką ilość mieszanki wypija dziecko.Moje piło bardzo dużo (mały głodomór) a pomimo tego deficyt był. Reasumując - zamiast wahać się i "błądzić", znajdź laboratorium, zrób badanie, które ze skierowaniem, czy bez - i tak jest płatne, i będziesz wiedzieć co masz robić. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ireland1 Re: Mleko modyfikowane a wit D3 19.06.09, 14:07 Po konsultacji z lekarzem daje vigantol 1x1 kropelka, Odpowiedz Link Zgłoś
barbara.gierowska Re: Mleko modyfikowane a wit D3 22.06.09, 22:09 Witam, forum.gazeta.pl/forum/w,$f,$t,$a,$seot.html?f=632&w=68939497&a=68939497 forum.gazeta.pl/forum/w,$f,$t,$a,$seot.html?f=632&w=69190695&a=69286111 Odpowiedz Link Zgłoś