Dodaj do ulubionych

Mleko modyfikowane a wit D3

10.06.09, 18:42
Dziewczyny dajecie maluszkom wit D3? Dzisiaj lekarka mi
powiedział,że jeżeli mała jest na mieszance to nie musi juz
dostawać. Ale jakoś jej nie wierze. A jak jest u Was?
Obserwuj wątek
    • edzia132 Re: Mleko modyfikowane a wit D3 10.06.09, 20:54
      Mi pediatra zaleciła witaminę D mimo że od początku karmię butelką, nie znam się
      ale chyba dodatkowa witamina powinna być dla piersiowych, nasze mają witaminy w
      mleku, nie wiem właśnie czy można ją przedawkować, a jeśli tak to może ktoś wie
      jakie objawy są
    • anaveronika Re: Mleko modyfikowane a wit D3 11.06.09, 12:08
      ja nie daje zadnych witamin. Byłam z małym u kilku lekarzy, akurat tak trafiało w przychodni, i żaden nie kazał. wszystko jest w mieszance
      • m0jo Re: Mleko modyfikowane a wit D3 11.06.09, 22:59
        Witam, moja córcia ma skonczone 2 m-ce i neonatolog zalecila nam wit. D3
        1x2kropelki pomimo tego, ze mala jest na mleku modyfikowanym.
    • sisu2006 Re: Mleko modyfikowane a wit D3 18.06.09, 21:45
      Dawaj.Moja corka jest na mieszance od samego poczatku i mi lekarka
      kazala dawac D3. Byc moze to zalezy tez od skladu mleka ja karmie
      Enfamil AR.
      • cafe_tee Re: Mleko modyfikowane a wit D3 19.06.09, 09:31
        anaveronika napisała:
        >ja nie daje zadnych witamin (...) wszystko jest w mieszance


        To nie jest tak do końca.
        Pisałam tu wielokrotnie, że pomimo podawania mieszanki od samego początku, moje
        dziecko miało niedobór wit.D.
        Dziecko piło Bebilon od 1 tyg. życia, dostawało kapsułkę "Vita D" - Jakież było
        moje zdziwienie, kiedy w 5 miesiącu zrobiliśmy badania gospodarki wapń-fosfor.
        i okazało się, że dziecko ma niedobór wit.D i wapnia. Przeszliśmy na Vigantol (3
        krople), i podawaliśmy łyżeczkę wapna i jest okej.

        Nie można pisać - "nie dawaj", albo odwrotnie - "dawaj".
        Ja, pomimo negatywnych doświadczeń z witaminą - nigdy nikomu nie polecam
        podawania witaminy - bez wcześniejszych badań. Pediatra również wróżką nie jest,
        pomimo doświadczenia lekarskiego. Przecież gołym okiem nie widzi składu krwi.

        Jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości - należy zrobić badanie gospodarki
        wapniowo-fosfor., które rozwieje wszystkie wątpliwości i da jasność sytuacji. Po
        odebraniu wyników badań, jest jasne - jak organizm radzi sobie z przyswajaniem -
        napisane jest czarno na białym - witaminy w organizmie jest w sam raz, czy
        deficyt, czy niedobór.
        Warto w okresie niemowlęcym zrobić - chociaż raz - takie badanie.
        Mieszanka mieszanką - a mały organizm, małym organizmem. Ponoć dużo również
        zależy od tego, jaką ilość mieszanki wypija dziecko.Moje piło bardzo dużo (mały
        głodomór) a pomimo tego deficyt był.

        Reasumując - zamiast wahać się i "błądzić", znajdź laboratorium, zrób badanie,
        które ze skierowaniem, czy bez - i tak jest płatne, i będziesz wiedzieć co masz
        robić.
        pozdrawiam.
        • ireland1 Re: Mleko modyfikowane a wit D3 19.06.09, 14:07
          Po konsultacji z lekarzem daje vigantol 1x1 kropelka,
    • barbara.gierowska Re: Mleko modyfikowane a wit D3 22.06.09, 22:09
      Witam,
      forum.gazeta.pl/forum/w,$f,$t,$a,$seot.html?f=632&w=68939497&a=68939497
      forum.gazeta.pl/forum/w,$f,$t,$a,$seot.html?f=632&w=69190695&a=69286111
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka