Dodaj do ulubionych

le parkour

    • Gość: gosc Re: le parkour IP: 81.* / 81.210.32.* 20.07.06, 13:51
      Ale czemu myslisze o tym że jeżeli w poblizu sa dziewczyny to maciek robi to na
      pokaz.Salto <czy jak na to mówisz flip>maciek robi wszędzie nie musi byc widowni.
      Pozdro dla macka:)
      • Gość: dziadas Re: le parkour IP: *.marton.net.pl / 80.51.54.* 20.07.06, 15:00
        dobra wiedzialem ze tak bedzie koniec tematu "salto macka" jak chcesz o tym
        gadac to tam jest watek o tym
        • Gość: :) Re: le parkour IP: 81.* / 81.210.32.* 20.07.06, 22:18
          już sie tak nie unoś,koniec tematu mackowego salta
          • Gość: teee Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.06, 00:37
            tee malewka nie rabie niomu kapska! jak jej nie nzasz to nie gadaj! tak pisza
            tylko ludzie z zazdroscia! a ty nie zazdroscis nikomu ne? wiec nie pisz tak!!!!
    • dziadas Re: le parkour 22.07.06, 00:41
      David Belle już od najmłodszych lat interesował się akrobatyką i sportami
      walki. Jego ojciec, były akrobata zaraził go zamiłowaniem do sportu a sam David
      i jego przyjaciel, którym nie wystarczał zwykły sposób przemieszczania się, już
      w wieku kilkunastu lat stworzyli swój własny sport - le Parcours (CITY RUNING).
      W latach osiemdziesiątych sałożył on grupę o nazwie YAMAKASI, o której opowiada
      film Luca Bessona pod tym samym tytułem.





      Początek Le Parkour to rok 1987 (Lisses pod Paryżem), gdy David Belle,
      Sebastien Foucan i ich koledzy zaczęli bawić się po lekcjach biegając i
      wykorzystując elementy akrobatyki i sztuk walki do gry w berka.
      Lata 1995 - 1997 to lata rozwoju sportu nazwanego przez Sebastiena 'Freerun'. Z
      dziecinnej zabawy Parkour powoli zaczął stawać się stylem życia. Do drużyny
      przyłączyło się kilka osób z Lisses, Evry, Sarcelles. Wzrósł poziom trudności
      wykonywanych manewrów. Przemierzali oni swoje miasta od góry do dołu znajdując
      miejsca gdzie mogli rozwijać swoje umiejętności i uprawiany przez siebie sport.
      W 1997 roku powstała grupa Yamakasi (przez tę nazwę rozumiemy 'nowocześni
      samurajowie'). Grupę stanowiło 8 przyjaciół David, Sebastien, Yann, Charles,
      Malik, Guilan, Chau i William. Sama grupa stała się znana dzięki kilku
      publikacjom i spotom w telewizji.
      W 1998 roku część grupy zgodziła się na tournee mające trwać dwa lata, jako
      dobry sposób na demonstrację własnych umiejętności.

      Po tej trasie grupa rozpadła się. David poszedł we własną stronę i zaczął się
      coraz bardziej rozwijac w akrobatyce, technice i płynności ruchów. Było to dla
      niego nielada wyzwaniem. David powoli stawal sie doroślejszy i chcial sie
      zajmowac Parkour'em na codzien. W 2000 roku zdecydował ze zagra w roli
      drugoplanowej we francuskim filmie by zarobic troche pieniedzy. Nie byl to jego
      bardzo udany wystep. W Femme Fatalem dopiero pokazał to co mógł ale nie do
      konca. Przełomową rolą była 13 Dzielnica w której zagrał Leita. Pokazał tam co
      umie zrobic z parkourem w filmie. Wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem
      Cyrilem odegrali wspaniałą rolę w karierze :)
      • Gość: i? Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.06, 02:32
        i co teraz? łałłł dziadas daj autografff
    • Gość: Kris Re: le parkour IP: 81.* / 81.210.32.* 24.07.06, 22:48
      Ja tez trenuje parkour z moim skladem . i nikt mi niepowie zt to jest głupi
      sport!!!!1
      • Gość: Pezet Re: le parkour IP: 81.210.32.* 25.10.06, 20:01
        • pezet24 Re: le parkour 25.10.06, 20:07
          Witam
          Ja osobiście teraz szukam jakiegoś teamu z którym mógłbym poskakać Kris jakbyś
          mógł To napisz mi na gg 9204989 lub jacyś innni ludzie z chełmną kturzy skaczą
    • Gość: grzechu Re: le parkour IP: 83.2.11.* 25.10.06, 20:20
      bardzo ciekawy sport ty dziadas mnie znasz i powiem szczerze ze wasz sport jest
      trudny, wasze wyczyny sa bardzo trudne i sam balbym sie ryzykowac pozdro
    • Gość: Sara Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 20:24
      Ja nie wiem co wy macie do tego Le Parkour. Niech sobie skaczą jak chcą. To tak
      tak samo jak niektórzy biegają za piłką. Jak dla mnie to jest spoko sport ;)
      Pozdro dla was chłopaki =)
      • Gość: Domagal Re: le parkour IP: 81.210.32.* 25.10.06, 22:24
        Też zaczołem niedawno ćwiczyć...nie zbyt mi to idzie ale trenuje żeby sie
        uczyć... pozdro dla Dziadasa , Stacha , Osocha..i reszty ziomków ze sqładu :P
        • Gość: młody jeżol Re: le parkour IP: 83.2.10.* 26.10.06, 21:01
          też zaczołem ćwiczyć i dobrze mi to idzie stachu osoch i dziadas mają racje
          spoko sport pozdro dla nich
    • Gość: mistrz Re: le parkour IP: 83.2.8.* 26.10.06, 20:00
      www.wlocie.fora.pl
    • Gość: goćś Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.06, 14:00
      a znacie extreme traucer's parkour team z chełmna?? Co o nich sądzicie??
    • Gość: stop Re: le parkour IP: 81.210.32.* 29.10.06, 20:20
      ludzie zuciliscie sie na ten parkur jakby to był nie wiadomo jaki cud
      • Gość: do stop Re: le parkour IP: 83.2.11.* 31.10.06, 16:24
        widze ze niczym sie nie interesujesz i wielka dupa z ciebie.
        ziomek
    • Gość: młody jeżol Re: le parkour IP: 83.2.10.* 31.10.06, 19:47
      też ćwicze i dobrze mi to idze pozdro dla dziadasa stacha osocha i reszte squadu
    • Gość: bezelle Re: le parkour IP: 83.2.10.* 15.11.06, 14:25
      na moje to niejest le parkour....tylko le parkiet:P cioty z was i tyle wystawiam
      wam kolesia który niećwiczy a by was rozwalił
    • Gość: :/ Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.07, 12:05
      ludzie ale nie rozumię was...to jest taki sport jak każdy inny.Wiadomo jeśli
      ktos zaczyna nie wygląda to znakomicie.Przekonacie sie po czasie...
      a pozatym czy jak ktos trenuje niektóre sporty miesiąc czy troszke więcej
      odrazu robi niewiadomo co?;/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka