Gość: gosc Re: le parkour IP: 81.* / 81.210.32.* 20.07.06, 13:51 Ale czemu myslisze o tym że jeżeli w poblizu sa dziewczyny to maciek robi to na pokaz.Salto <czy jak na to mówisz flip>maciek robi wszędzie nie musi byc widowni. Pozdro dla macka:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziadas Re: le parkour IP: *.marton.net.pl / 80.51.54.* 20.07.06, 15:00 dobra wiedzialem ze tak bedzie koniec tematu "salto macka" jak chcesz o tym gadac to tam jest watek o tym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Re: le parkour IP: 81.* / 81.210.32.* 20.07.06, 22:18 już sie tak nie unoś,koniec tematu mackowego salta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: teee Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.06, 00:37 tee malewka nie rabie niomu kapska! jak jej nie nzasz to nie gadaj! tak pisza tylko ludzie z zazdroscia! a ty nie zazdroscis nikomu ne? wiec nie pisz tak!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
dziadas Re: le parkour 22.07.06, 00:41 David Belle już od najmłodszych lat interesował się akrobatyką i sportami walki. Jego ojciec, były akrobata zaraził go zamiłowaniem do sportu a sam David i jego przyjaciel, którym nie wystarczał zwykły sposób przemieszczania się, już w wieku kilkunastu lat stworzyli swój własny sport - le Parcours (CITY RUNING). W latach osiemdziesiątych sałożył on grupę o nazwie YAMAKASI, o której opowiada film Luca Bessona pod tym samym tytułem. Początek Le Parkour to rok 1987 (Lisses pod Paryżem), gdy David Belle, Sebastien Foucan i ich koledzy zaczęli bawić się po lekcjach biegając i wykorzystując elementy akrobatyki i sztuk walki do gry w berka. Lata 1995 - 1997 to lata rozwoju sportu nazwanego przez Sebastiena 'Freerun'. Z dziecinnej zabawy Parkour powoli zaczął stawać się stylem życia. Do drużyny przyłączyło się kilka osób z Lisses, Evry, Sarcelles. Wzrósł poziom trudności wykonywanych manewrów. Przemierzali oni swoje miasta od góry do dołu znajdując miejsca gdzie mogli rozwijać swoje umiejętności i uprawiany przez siebie sport. W 1997 roku powstała grupa Yamakasi (przez tę nazwę rozumiemy 'nowocześni samurajowie'). Grupę stanowiło 8 przyjaciół David, Sebastien, Yann, Charles, Malik, Guilan, Chau i William. Sama grupa stała się znana dzięki kilku publikacjom i spotom w telewizji. W 1998 roku część grupy zgodziła się na tournee mające trwać dwa lata, jako dobry sposób na demonstrację własnych umiejętności. Po tej trasie grupa rozpadła się. David poszedł we własną stronę i zaczął się coraz bardziej rozwijac w akrobatyce, technice i płynności ruchów. Było to dla niego nielada wyzwaniem. David powoli stawal sie doroślejszy i chcial sie zajmowac Parkour'em na codzien. W 2000 roku zdecydował ze zagra w roli drugoplanowej we francuskim filmie by zarobic troche pieniedzy. Nie byl to jego bardzo udany wystep. W Femme Fatalem dopiero pokazał to co mógł ale nie do konca. Przełomową rolą była 13 Dzielnica w której zagrał Leita. Pokazał tam co umie zrobic z parkourem w filmie. Wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem Cyrilem odegrali wspaniałą rolę w karierze :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: i? Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.06, 02:32 i co teraz? łałłł dziadas daj autografff Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kris Re: le parkour IP: 81.* / 81.210.32.* 24.07.06, 22:48 Ja tez trenuje parkour z moim skladem . i nikt mi niepowie zt to jest głupi sport!!!!1 Odpowiedz Link Zgłoś
pezet24 Re: le parkour 25.10.06, 20:07 Witam Ja osobiście teraz szukam jakiegoś teamu z którym mógłbym poskakać Kris jakbyś mógł To napisz mi na gg 9204989 lub jacyś innni ludzie z chełmną kturzy skaczą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grzechu Re: le parkour IP: 83.2.11.* 25.10.06, 20:20 bardzo ciekawy sport ty dziadas mnie znasz i powiem szczerze ze wasz sport jest trudny, wasze wyczyny sa bardzo trudne i sam balbym sie ryzykowac pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sara Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 20:24 Ja nie wiem co wy macie do tego Le Parkour. Niech sobie skaczą jak chcą. To tak tak samo jak niektórzy biegają za piłką. Jak dla mnie to jest spoko sport ;) Pozdro dla was chłopaki =) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Domagal Re: le parkour IP: 81.210.32.* 25.10.06, 22:24 Też zaczołem niedawno ćwiczyć...nie zbyt mi to idzie ale trenuje żeby sie uczyć... pozdro dla Dziadasa , Stacha , Osocha..i reszty ziomków ze sqładu :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: młody jeżol Re: le parkour IP: 83.2.10.* 26.10.06, 21:01 też zaczołem ćwiczyć i dobrze mi to idzie stachu osoch i dziadas mają racje spoko sport pozdro dla nich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: goćś Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.06, 14:00 a znacie extreme traucer's parkour team z chełmna?? Co o nich sądzicie?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stop Re: le parkour IP: 81.210.32.* 29.10.06, 20:20 ludzie zuciliscie sie na ten parkur jakby to był nie wiadomo jaki cud Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do stop Re: le parkour IP: 83.2.11.* 31.10.06, 16:24 widze ze niczym sie nie interesujesz i wielka dupa z ciebie. ziomek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: młody jeżol Re: le parkour IP: 83.2.10.* 31.10.06, 19:47 też ćwicze i dobrze mi to idze pozdro dla dziadasa stacha osocha i reszte squadu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bezelle Re: le parkour IP: 83.2.10.* 15.11.06, 14:25 na moje to niejest le parkour....tylko le parkiet:P cioty z was i tyle wystawiam wam kolesia który niećwiczy a by was rozwalił Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :/ Re: le parkour IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.07, 12:05 ludzie ale nie rozumię was...to jest taki sport jak każdy inny.Wiadomo jeśli ktos zaczyna nie wygląda to znakomicie.Przekonacie sie po czasie... a pozatym czy jak ktos trenuje niektóre sporty miesiąc czy troszke więcej odrazu robi niewiadomo co?;/ Odpowiedz Link Zgłoś