mason_i_cyklista 13.02.10, 17:30 "Logika to rozum najpłytszy, posiadają go nawet maszyny" co o tym sądzicie? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
2szarozielone Re: Logika 13.02.10, 17:45 Najpłytszy? Powiedziałabym, że podstawowy i elementarny. Fundament. Najgłębszy. Dlatego mają go nawet maszyny :) Odpowiedz Link
mason_i_cyklista Re: Logika 13.02.10, 17:50 podstawowy, elementarny, fundamentalny ale nie doskonały. Kierując się czystą logiką w wydaniu maszynowym brakuje emocji i spontanu (o, aż mi to słowo w uszach zachrzęściło). czyli może logika konieczna, choć nie wystarczająca? Odpowiedz Link
athroposs Re: Logika 13.02.10, 17:58 mason_i_cyklista napisał: > czyli może logika konieczna, choć nie wystarczająca? Dokładnie tak :) Odpowiedz Link
mason_i_cyklista Re: Logika 13.02.10, 18:12 czyli właściwie zależnie od stopnia położenia nacisku na tzw. "wrażliwość" można przyznać, że zdanie jest prawdziwe? i o prawdziwej wartości człowieka świadczy ów wrażliwość, a nie sama logika? w sumie kontrowersyjna teoria, ale trzeba by chyba gdzieś rozłożyć akcenty Odpowiedz Link
sootball Re: Logika 13.02.10, 18:24 logika a racjonalność to dwie różne rzeczy. Emocje są tez "logiczne". Wydaje się że nie są, bo są za bardzo złożone i zbyt wielu elementów nie widzimy. Odpowiedz Link
mason_i_cyklista Re: Logika 13.02.10, 18:31 jeśli nawet emocje i działanie pod ich wpływem jest logiczne, to co jest nielogiczne? no chyba, że mówisz o emocjach, bez kierowania się nimi?;) Odpowiedz Link
2szarozielone Re: Logika 13.02.10, 18:29 "Wartość" człowieka to strasznie rozmyte stwierdzenie i przez to kiepsko je wtłoczyć w ramy logiki ;) Logika to tylko sposób rozumowania; taki rodzaj narzędzia. Można je wykorzystać w różny sposób i w różnych celach. Można też wyciągnąć całkiem logiczne wnioski z pewnych przesłanek - ale innych, niezbednych do prawidłowego wnioskowania nie zauważyć, ze względu na braki np. w empatii. Odpowiedz Link
mason_i_cyklista Re: Logika 13.02.10, 18:35 oj tam teoretyzuje sobie, a nie tworze wykładanie wartości;) a na codzien? logika czy emocje? strzelać focha w hołdzie duszy, czy pomijać rzeczy bez znaczenia ku uciesze logiki? Odpowiedz Link
2szarozielone Re: Logika 13.02.10, 18:49 złoty środek ;) ja zazwyczaj trochę folguję emocjom, a potem potrafię się zgodnie z logiką przyznać do błędu ;) Odpowiedz Link
mason_i_cyklista Re: Logika 13.02.10, 18:53 :) a ja mam wrażenie że popłynąłem, więc idę po piwo Odpowiedz Link
forumowicz_pospolity Re: Logika 15.02.10, 10:17 niby najpłytszy a wyciągnął ludzkość z głębi jaskiń, pozwolił zbudowac te maszyny itd ale oczywiscie sama logika to mało, uczucia, druga półkula też musi byc dopieszczona Odpowiedz Link
puszysta_gimnazjalistka Re: Logika 15.02.10, 11:54 Nie "nawet maszyny" a "tylko maszyny", ludzie logiką się nie kierują, są za głupi. Odpowiedz Link