makabi
24.08.05, 13:00
Młodzi nie lubia histori nie tyle dlatego, że ich nudzi tylko dlatego, że
podaje im się zimnne danie, tryzmane w gablocie jak dyżurną "lorneę" i
śledzika" w lokalach gastronomicznych PRLu. Skoro nauczycielom niezależy to
dlaczego ma zależeć uczniom?
Uczenie młodzieży o Solidarnośći ma sens, jeżeli bęzie się ich uczyło o
innych wydarzenbiach. Tamta Solidarność odeszła. Przednią był PRL. Ale o
PRLu módzież tez uczy się coraz mniej. O wojnie z Husajnem w Iraku wiedzą
więćej niz o stanie wojennym. A inawazja na Czechosłowację to jakaś rozmzana
plama.
Tak młódziez bęzie pielęgnowała historiei i tradycję jak ja do tego
przyglotujemy. A niesety przygotowujemy ja paskudnie. Nawet obchodów 25
lecia Solidarnośći jej ówcześni założycieli, patroni i działąćze nie ptrafią
świętowac w jednośći i solidarności. TYo o czym młodziez ma się uczyć?