Dodaj do ulubionych

Trafić młodych "Solidarnością"!

24.08.05, 13:00
Młodzi nie lubia histori nie tyle dlatego, że ich nudzi tylko dlatego, że
podaje im się zimnne danie, tryzmane w gablocie jak dyżurną "lorneę" i
śledzika" w lokalach gastronomicznych PRLu. Skoro nauczycielom niezależy to
dlaczego ma zależeć uczniom?

Uczenie młodzieży o Solidarnośći ma sens, jeżeli bęzie się ich uczyło o
innych wydarzenbiach. Tamta Solidarność odeszła. Przednią był PRL. Ale o
PRLu módzież tez uczy się coraz mniej. O wojnie z Husajnem w Iraku wiedzą
więćej niz o stanie wojennym. A inawazja na Czechosłowację to jakaś rozmzana
plama.

Tak młódziez bęzie pielęgnowała historiei i tradycję jak ja do tego
przyglotujemy. A niesety przygotowujemy ja paskudnie. Nawet obchodów 25
lecia Solidarnośći jej ówcześni założycieli, patroni i działąćze nie ptrafią
świętowac w jednośći i solidarności. TYo o czym młodziez ma się uczyć?
Obserwuj wątek
    • Gość: darkle Mówić prawdę!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.05, 12:21
      Młodzi ludzie widzą co się dzieje, do czego doprowadzili cwaniacy i złodzieje z
      solidarności, coraz bardziej widać na czym najbardziej zależało działaczom z
      solidarności- na władzy zaszczytach i kasiorze!!! Do młodych ludzi już nie
      trafia obalenie komunizmu Oni potrzebują zobaczyć CO ZDZIAŁAŁA SOLIDARNOŚĆ !!!
      Jak zrealizowała swoje 21 postulatów. Po głębszej analizie nie można mieć
      złudzeń solidarność to zdrada narodu. Bezrobotny młody człowiek, wykształcony
      za ostatnie pieniądze nie będzie się wiecznie cieszył że nie ma już komuny. A
      co jest to każdy widzi...
      • Gość: gość portalu Re: Mówić prawdę!!! IP: *.cern.ch 29.08.05, 14:10
        Dokladnie !
        Wogóle za przeproszeniem po kiego Huja mi jakieś newsy z tego co się działo 25
        lat temu. Kogo to do huja pana obchodzi ?? Oprucz jakiś dziadków i paru kolesi
        co dostali się do koryta. Halo tutaj ziemia, 21 wiek dość już zasranej
        historii, wszyscy mają to w dupie. Wojne, Komune, Solidarność i tak dalej,
        naprawde ja nie wiem czym tutaj się podniecać i ładować kase w przeszłość na
        jakieś instytuty, spleśniałe archiwa itd. zamiast wuykorzystać ją do tworzenia
        przyszłości. No ale elektryk czy tam spawacz czy kimkolwiek był ten palant co
        nie potrafił mówic po polsku będac prezydenbtem musi sobie pokrzyczeć jaki on
        ważny jest i jak to przez jakieś mury skakał. Jeszcze raz HUJ NAS TO
        OBCHODZI ! Wypie..ć dziadki z wizji! Nikt wam za nic nie podziękuje bo teraz
        już nikt kto ma troche oleju w głowie to nie siedzi w tym zadupu świata jakim
        jest polska niepodległa. Wszyscy wyjechali, zostały tylko dziadki, emeryci i
        górnicy. Zresztą po co ja tutaj wogóle pisze zaraz pewnie jakiś dziadek będzie
        mi poprawiał ortografie i przekonywał jaka to była wiekopomna chwiła. Szkoda
        że moje miasto zostało wyzwolone z okupacji Austrii przynajmniej ci potrafią
        jakoś gospodarnie rządzić państwem w przeciwieństwie do buraków w warszawie.
        PS.
        HUJ całe życie pisałem przez samo h i nie zamierzam pisać przez CH
        PSS
        Wypie..ć dziadki, będe3 głosował na każdą parpie, która was spali żywcem,
        albo zagłodzi.
    • mike-great A to hip-hop, czy co ??? 29.08.05, 14:52
      A to hip-hop, czy co ???
    • Gość: marysiek komix IP: *.smgr.pl / 195.136.126.* 29.08.05, 17:12
      Chciałabym tylko przypomnieć, że to nie pierwszy raz powstał pomysł
      Solidarności w komiksie - w latach 80-tych stworzyli takowy panowie Jacek
      Fedorowicz i Jan Marek Owsiński. A kto nie wierzy niech sam zobaczy :)

      www.ipn.gov.pl/aktual_ko_solid500.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka