Dodaj do ulubionych

Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii?

30.01.07, 17:06
Popieram takie ucieczki. Państwa rozbójnicze, takie jak Polska, muszą
zrozumieć, że okradanie tych, którym chce się pracować, na dłuższą metę się
nie opłaca.
Obserwuj wątek
    • Gość: Ehh Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 17:11
      Ciekawa socjaldemokratyczna wizja niesprawiedliwości. Nominalnie
      te "obniżone" podatki to i tak kilkaktotnie więcej niż płaci przeciętny
      Szwajcar.
      • heretic_969 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:39
        A procentowo? Kilkakrotnie mniej.
        • tygrysio_misio Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:45
          ale to oni tworza miejsca pracy..wiec im wiecej im w rekach zostanie tym wiecej
          kasy w rezultacie pojdzie do budzetu...chyba osczywiste
          • heretic_969 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:59
            No właśnie niezbyt oczywiste, chętnie się dowiem, jak to udowodnisz.
            • swoboda_t Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 18:23
              Niby dlaczego mieliby płącić więcej?? Przecież z usług państwa korzystają w
              takim samym stopniu jak mniej zamożni obywatele. Albo nawet w mniejszym, bo
              tkaich bogaczy stać na prywatną ochronę, lekarza, szkoły itp. Jeżdżą drogimi
              autami (podatki) spalającymi dużo paliwa (podatki), mieszkają w wielkich i
              drogich chatach (podatki) których utrzymanie kosztuje krocie (podatki) - na
              każdym ich pierdnięciu pańśtwo zarabia gruby szmal. Noby dlaczego mają płacić
              wyższy PIT?? W ogóle idea PIT jest bzdurna - nie powinno być takowego podatku,
              a jedynie pogłówny plus oczywiście podatki od konsumpcji. Wtedy dopiero byłoby
              sprawiedliwie.
              • zupa_wolowa Równość = Pogłówne zamiast PIT 30.01.07, 21:53
                Wszyscy mamy takie samo prawo wyborcze, dlaczego zatem niektórych okrada się,
                tylko dlatego, że zamiast godzinami wylegiwać się przed telewizorem, biegają do
                pracy i harują na darmozjadów?
                Logicznym wyjściem wydaje się jeden, taki sam podatek dla wszystkich. Nie w
                sensie proporcjonalnym, tylko taka sama suma dla X-a, Y-a i Z-a, bez wzgledu na
                ich zarobki. Każde inne rozwiązanie to zalegalizowany rozbój.
              • comrade Poglowny nie jest sprawiedliwy 30.01.07, 22:30
                Jesli zalozymy ze z podatków utrzymuje sie np. policje, armie i sądy to bogacz
                ma znacznie wiekszy interes w utrzymywnaiu tych instytucji gwarantujacych
                bezpieczenstwo m. in. jego majatku niz zwykly kowalski. Istnienie sądownictwa,
                policji, armii to cos w rodzaju ubezpieczenia wlasnego majątku od
                'nieszczesliwych wypadkow' jak wojna, zlodzieje, oszustwa itp. A wiadomo ze ten
                kto ma wiekszy majatek ten powinien placic wieksze skladki...
                • zupa_wolowa Żaden podatek nie jest sprawiedliwy 30.01.07, 22:42
                  A bogacz wcale nie ma wiekszego interesu w utrzymywaniu sądów i policji niż
                  biedak. W państwach bez sądów i policji to bogacze - z pomocą opłaconych
                  pachołków - utrzymują w ryzach biedotę - nie na odwrót.
                  • comrade Re: Żaden podatek nie jest sprawiedliwy 30.01.07, 23:01
                    > A bogacz wcale nie ma wiekszego interesu w utrzymywaniu sądów i policji niż
                    > biedak. W państwach bez sądów i policji to bogacze - z pomocą opłaconych
                    > pachołków - utrzymują w ryzach biedotę - nie na odwrót.

                    Trzy rzeczy
                    1) Anarchia to utopia.
                    2) Nie ma czegos takiego jak państwo bez niezawisłych sądów i policji. To
                    pojęcie jest wewnętrznie sprzeczne.
                    3) Nie odniosłeś się w ogóle merytorycznie do mojego argumentu, że bogacz nie ma
                    większego interesu w utrzymywaniu armii policji sądów itp.
                  • Gość: sapieha ha ha&comp Re: Żaden podatek nie jest sprawiedliwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.07, 18:12
                    i wtedy troszkę większy bogacz z większą ilością swoich pachołków wyrzuca z
                    konkurencyjnych firm swojego mniej bogatego konkurenta żeby wcisnąć się i na
                    jego miejsce, a ten były mniej bogaty jeśli nie stracił życia to wegetuje
                    kaleka pod mostem
            • Gość: druid oto dowod IP: *.tpgi.com.au 31.01.07, 15:21
              Kazdy moze spozytkowac pieniadze na 3 sposoby:
              1) oszczedzac
              2) wydawac
              3) zniszczyc

              Poza opcja 3 - chyba nikt przy zdrowych zmyslach nei niszczy pieniedzy - dobrze
              jest kiedy gosc wydaje i oszczedza w danym regionie bo napedza gospodarke.

              Jezeli trzyma kase w lokalnym banku z ktorego biora pozyczki miejscowi na rozwoj
              wlasnych przedsiewziec - napedzanie gospodarki odbywa sie posrednio przez te banki.

              Im wiecej bogaczy zjezdza sie do jakiegos regionu swiata, tym lepiej dla tego
              regionu. Taki gosc potrzebuje wybudowac i utrzymac swoja rezydencje, wynajac
              szofera, trenera, kucharza, prawnikow, doradcow finansowych, agentow
              nieruchomosci, budowlancow itp. To wszystko sa miejsca pracy i to jest wlasnie
              napedzanie gospodarki.

              Dobrze ze Szwajcarzy nie maja we krwi "janosikowania" - dzieki temu jest wlasnie
              u nich taki dobrobyt.

              Najsprawiedliwszym bylby podatek poglowny - skoro kazdy ma jeden glos w
              wyborach, to kazdy powinien zaplacic taka sama kwote podatku.
          • pkrehbiel Tworzą miejsca pracy? 30.01.07, 18:17
            Niby gdzie? Chyba w Indiach! I to miejsca pracy niewolniczej.

            Przecież większość menedżerów w ostatnich latach dorobiła się na cięciu kosztów
            i wprowadzaniu offshoringu. A teraz, kiedy już mają swoje pieniądze, wciąż
            pasożytują na społeczeństwie.
          • Gość: xesi Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.07, 00:21
            tygrysio_misio napisała:

            > ale to oni tworza miejsca pracy..wiec im wiecej im w rekach zostanie tym
            wiecej> kasy w rezultacie pojdzie do budzetu...chyba osczywiste

            Jakie miejsca pracy tworzą? Wtedy są inne mechanizmy ulg podatkowych...

            No, chyba że poprzez większą konsumpcję, i zatrudniając służbę...
        • Gość: G60Limited Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 21:28
          Czy jeśli ktoś zarabia dwadzieścia razy więcej, niż średnia krajowa, to oznacza
          automatycznie, że z usług np policji czy służb zamitających chodniki korzysta
          dwadzieścia razy bardziej? Podatek obliczany procentowo [nawet liniowy] jest
          niesprawiedliwy. Jedynym sprawiedliwym podatkiem jest pogłówny.
        • Gość: kapitalista Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:15
          A przepraszam bardzo, uzasadnij dlaczego podatek dochodowy w ogóle jest
          sprawiedliwy? Ja zamieniam pracę swoich rąk na inny produkt, którym w tym
          wypadku są pieniądze. Dlaczego Państwo miałoby pośredniczyć w tej wymianie
          pomiędzy dwoma podmiotami? To, że używam złotówek?

          Mogę przecież płacić guzikami, złotem, lub w oponach...
          • Gość: dc99 UPR do Afganistanu! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:29
            > A przepraszam bardzo, uzasadnij dlaczego podatek dochodowy w ogóle jest
            > sprawiedliwy? Ja zamieniam pracę swoich rąk na inny produkt, którym w tym
            > wypadku są pieniądze. Dlaczego Państwo miałoby pośredniczyć w tej wymianie
            > pomiędzy dwoma podmiotami? To, że używam złotówek?
            >
            > Mogę przecież płacić guzikami, złotem, lub w oponach...

            Jak Ci się nie podoba to polecam odwiedzenie Somalii, Sudanu, Afganistanu i paru
            innych sprawiedliwych krajów gdzie nikt nie będzie dręczył "przedsiębiorczego
            człowieka" podatkami - żyć nie umierać, raj dla przedsiębiorczości! Złotówek
            używać też nie musisz, naboje do kałasza też są dobrą walutą.

            Jak zarobisz tą walutą w łepetynę to może zrozumiesz (a raczej inni zrozumieją,
            to co z Ciebie zostanie pokazane w telewizji będzie świetną pomocą dydaktyczną)
            do czego służy państwo i to że płacąc podatki kupujesz od tego państwa pewne
            usługi. Takie np. że masz po czym dojechać do chałupy, a przed chałupą nie czeka
            paru pracowników konkurencji. Z kałaszami właśnie.

            Dalej UPR-owcy, galopem zaciągać się na ochotnika do Afganistanu! Wasz kraj-raj
            bez podatków stoi otworem a Wy jeszcze nie biegniecie? Cóż za karygodny brak
            przedsiębiorczości!
            • Gość: kapitalista Re: UPR do Afganistanu! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:37
              Jedynym powodem, który sprawia, że w tych krajach nadal panuje bieda, jest to,
              że my (bogate kraje) przez utrzymywanie dopłat rolniczych uniemożliwiamy im
              udział w globalnym rynku, ponieważ nasze subsydiowane wyroby są tańsze od ich
              wyrobów. Co więcej, kraje te otrzymują pewne pieniądze oraz pomoc, na przykład w
              formie żywności. Jeśli zatem otrzymują żywność za darmo, to jednocześnie rujnują
              zalążki swojej gospodarki.

              Socjalizm nie działa. Zrozum to wreszcie.

              Prawda, kupuję usługi - ale to, że kupuję je na siłę (bo tak w istocie jest -
              każdy musi płacić podatki), gwarantuję jednocześnie że będą one najniższej
              możliwej jakości (co zresztą widać - popatrz na "darmową" edukację i "darmową"
              służbę zdrowia). Jeśli miałbyś wybór, pomiędzy darmową służbą zdrowia a
              prywatną, to z pewnością wybrałbyś prywatną, jeśli miałbyś na to wydawać takie
              same pieniądze, nieprawdaż?
              • heretic_969 Re: UPR do Afganistanu! 31.01.07, 00:03
                gwarantuję jednocześnie że będą one najniższej
                > możliwej jakości (co zresztą widać - popatrz na "darmową" edukację i "darmową"
                > służbę zdrowia)

                Mylisz się. Szkoły prywatne są na niższym poziomie niż szkoły publiczne. 80%
                najlepszych liceów i uniwersytetów jest państwowych.
              • Gość: dc99 Re: UPR do Afganistanu! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.07, 00:04
                > Jedynym powodem, który sprawia, że w tych krajach nadal panuje bieda, jest to,
                > że my (bogate kraje) przez utrzymywanie dopłat rolniczych uniemożliwiamy

                W Iraku panuje bieda zapewne również przed dopłaty rolnicze? Podobnie jak w
                afrykańskich kacyk-landach bogatych w surowce? A w Afganistanie mimo dopłat
                rolnictwo jednak świetnie się rozwija (tyle że opium).

                A może przypadkiem brak państwa (i podatków) i w związku z tym rządy lokalnych
                bandziorków mają tu jednak coś na rzeczy?

                > Socjalizm nie działa. Zrozum to wreszcie.

                Zrozum to wreszcie że podatki będziesz płacił zawsze. Albo państwu albo mafii -
                do wyboru. Wytłumacz to Korwinom i Norquistom. Bo nawet do Friedmanna w końcu to
                doszło, późno bo późno ale zawsze.

                > Jeśli miałbyś wybór, pomiędzy darmową służbą zdrowia a
                > prywatną, to z pewnością wybrałbyś prywatną, jeśli miałbyś na to wydawać takie
                > same pieniądze, nieprawdaż?

                Jeżeli miałbyś chociaż raz zapłacić pełne koszty leczenia naprawdę poważnej
                choroby to nie gadał byś bzdur o prywatnej służbie zdrowia. Prywatna może
                świetnie leczyć grypę i próchnicę. Na więcej stać będzie jedynie milionera.
                • g.marx Re: UPR do Afganistanu! 31.01.07, 00:12
                  Ale dlaczego nie dajesz przykładów takich jak Katar, Bahrjan, Brunei,
                  Lichtenstein czy Kuwejt? A w Somalii i Afganistanie trwają konflikty zbrojne i
                  prawa rządzące gospodarką są zawieszone.
                  • Gość: dc99 Re: UPR do Afganistanu! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.07, 00:27
                    > Ale dlaczego nie dajesz przykładów takich jak Katar, Bahrjan, Brunei,
                    > Lichtenstein czy Kuwejt?

                    A co niby mają uzasadniać te przykłady? Że mikropaństewka bez żadnych wydatków
                    (typu infrastruktura, świadczenia społecznie) mogą robić kokosy na spadłej z
                    nieba ropie albo na praniu brudnych pieniędzy rezty świata? Właśnie w tych
                    państwach nie ma normalnej gospodarki!

                    > A w Somalii i Afganistanie trwają konflikty zbrojne i prawa rządzące
                    > gospodarką są zawieszone.

                    Ale podatki są zbierane normalnie - tylko że przez lokalnych watażków zamiast
                    państw. Co ma tą wadę że państwo może daje kiepskie usługi ale daje, bandziorki
                    nie dają w zamian nic.
                    • Gość: blabla Re: UPR do Afganistanu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.07, 01:55
                      to pewnie te bandziorki sprawily ze w somalii prawie kazdy ma komorke, telefony
                      bez czekania w kolejkach przylanczaja nawet w oazach na pustyni (nie wspominajac
                      o super niskich cenach), a w kazdej wiosce jest lotnisko,
                      i to pewne te bandziorki zrzucily sie na szpital i uniwersytet w mogadiszu.

                      fakt roznym watazkom tez trzeba placic za ochrone ale jak ktorys chce wiecej to
                      zawsze mozna go wymienic na innego, a oni te przejscie klienta zalatwia juz
                      kalaszami miedzy soba, poza tym nawet to "wiecej" to o niebo mniej niz w
                      najtanszym socjalistycznym "raju"
                      • heretic_969 Re: UPR do Afganistanu! 31.01.07, 04:01
                        > to pewnie te bandziorki sprawily ze w somalii prawie kazdy ma komorke, telefony
                        > bez czekania w kolejkach przylanczaja nawet w oazach na pustyni (nie wspominaja
                        > c
                        > o super niskich cenach), a w kazdej wiosce jest lotnisko,
                        > i to pewne te bandziorki zrzucily sie na szpital i uniwersytet w mogadiszu.

                        Nie zapomnij o prywatnych samolotach i kortach tenisowych, geniuszu.
      • Gość: Szwajcarka Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.ichv.ch 30.01.07, 18:01
        no wiesz, Schumi placi moze 3% podatku federalnego , tylez kantonalnego i
        gminnego, tymczasem cala reszta ma jednolite stawki - im wiecej zarabiasz tym
        wiecej placisz. Czyli jesli nie osiagasz dochodow powyzej 250 000CHF rocznie to
        dostajesz w dupe. Np. w sytuacji rodzicow z 2 dzieci - z punktu widzenia
        ekonomicznego pensja jednego z rodzicow idzie na podatki, kasy chorych,
        przedszkole itd. - wiec czasem bardziej oplaca sie miec mniejszy dochod i
        subwencje panstwa: zostaje ci wiecej w kieszeni, niz znalezc sie w sytuacji,
        gdzie oboje pracuja. Nie mowiac o tym, co sie dzieje z cenami nieruchomosci i
        czynszami w kantonach takich jak np. Zug, gdzie stawki podatkowe sa nizsze.
        • swoboda_t Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 18:24
          No, takie są skutki socjalizmu :)
      • Gość: willy placa miej niz zwykly Szwajcar IP: *.pools.arcor-ip.net 30.01.07, 21:38
        > Ciekawa socjaldemokratyczna wizja niesprawiedliwości. Nominalnie
        > te "obniżone" podatki to i tak kilkaktotnie więcej niż płaci przeciętny
        > Szwajcar.

        Jesli wynajmuja apartament za $5000,- miesiecznie to wychodzi ze zaplaca
        rocznie $25.000,-. Sorry ale tyle albi i wiecej to placi przecietny Szwajcar
        wlasnie.
        • Gość: Tomek Re: placa miej niz zwykly Szwajcar IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 30.01.07, 22:40
          Myślę, że ci o których mowa, dzierżawią posiadłość za więcej niż za $5000
          miesięcznie.

          Dochody budżetu na osobę w Szwajcarii wynoszą $18.700 rocznie.
        • Gość: skrupulatny Re: placa miej niz zwykly Szwajcar IP: *.washdc.east.verizon.net 31.01.07, 15:35
          Gość portalu: willy napisał:
          > Jesli wynajmuja apartament za $5000,- miesiecznie to wychodzi ze zaplaca
          > rocznie $25.000,-

          5.000 x 12 = 25.000 ? No willy .Sorry
    • Gość: Ehh Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 17:15
      Niesprawiedliwe to jest zabieranie komuś 70% jego dochodu - 20% dochodowy, 22%
      VAT, kolejne 20 różnego rodzaju pseudo składki zdrowotno-ubezpieczeniowe. Do
      tego lokalne podatki od nieruchomości itd. To jest rozbój w biały dzień.
      Ciekawe, że autor nie zauważył, że taka sama konkurencja podatowa występuję w
      Polsce lub innych krajach EU, tyle że jest dostępna tylko dla firm
      zagranicznych (polskie są dyskyminowane). Po prostu puste gadanie
      socjaldemokratycznych klakierów.
    • Gość: andrzej Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 17:16
      Nowoczesne Państwa tak już się zagalopowały w swoich roszczeniach w stosunku do
      Obywateli, że niedługo będziemy się cieszyć, że z każdej złotówki zostaje nam
      na czysto 5 groszy. Większośc forumowiczów narzeka na Kościół, mam Im do
      zakomunikowania, że w Średniowieczu była tzw. dziesięcina. To znaczy dziesiąta
      część tego co się wyprodukowało, zarobiło itd. oddawało się w formie podatku...
      Jakież to były cudowne czasy:))) A teraz liniowy 19%, ZUS - osiem paczek +
      Firmowy. I co z tego mamy.... BEZPŁATNE SZKOLNICTWO I SŁUŻBĘ ZDROWIA hahahahah
      ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha:))))
      • and283 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:33
        ...słusznie napisałeś.. ilu w Polsce robotników, szewców i innych parobków musi
        zapierdzielać na utrzymanie: polityków, urzędników, służbę zdrowia, oświatę
        wojsko, policję, kler i innego typu nierobów? czy jest ktoś w stanie to
        określić?... temat tabu...
      • tygrysio_misio Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:39
        zapomniales dodac,ze te 10% to nie byl jedyny podatek...wcale wieke wiecej im
        nie zostawalo..a do tego nie mieli swiadczen itpe..
      • pkrehbiel Dziesięcina to była na kościół.. 30.01.07, 18:16
        ...a oprócz niej były też inne podatki. I niczego (poza wątpliwym
        bezpieczeństwem) w zamian.

        Nowoczesne państwa mają przede wszystkim zapewniać szczęście i pozytywnie
        rozumiane bezpieczeństwo (baumannowskie safety, a nie tylko security) swoim
        obywatelom. A do tego potrzeba pieniędzy. Szkoda, że nasze powszechne publiczne
        szkoły nie umieją wpoić chociaż podstawowej solidarności społecznej...
        • swoboda_t Re: Dziesięcina to była na kościół.. 30.01.07, 18:28
          Poizom solidarności społecznej, w każdym razie rozumianej jako działalność
          charytatywna, jest wyższy w krajach liberalnych, o stosunkowo niskich
          podatkach. Jak państwo zabiera obywatelowi pod przymusem minimum połowę
          zarobionych przez niego pieniędzy, to ogół na w d...e dobroczynność,
          solidarność itp.
          • pkrehbiel W państwie opiekuńczym potrzeba mniej... 31.01.07, 18:50
            ...działalności charytatywnej. Opiekę powinno zapewniać państwo, a nie
            zostawiać swoich obywateli na łasce bogatych, którzy albo urządzą bal
            charytatywny, albo nie.

            Miarą solidarności społecznej jest stopień rozwarstwienia dochodów, a nie
            obroty organizacji charytatywnych.
      • Gość: xyz [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 18:55
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: greg0,75 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.net.autocom.pl 30.01.07, 20:43
          A propos epitetu - gdybyś był uprzejmy sprawdzić co oznaczało "prawo składu" zanim napiszesz...
    • tygrysio_misio Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:36
      jak to sie ma do pomyslu naszych parlamentarzystow aby dla najbogatszych
      nalozyc 50%podatek??

      nasz rzad woli zabierac biednym,ktorzy moglby usprawniac gospodarke nowymi
      moejsami pracy i dawac biednym na przejzadnie tego

      a nie lepiej dac biednym prace zeby sobie sami zarobili?? i wiekszy zysk i
      psychologicznie lepsze rozwiazanie

      daj glodnemu rybe to nie bedzie glodny wieczor...daj wedke a nie bedzie glodny
      cale zycie
      • Gość: qq Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 18:02
        akurat jak dasz biednemu więcej kasy to przerażającej większości przypadków on
        ją przeje, a nie otworzy jakąś firmę....
        • heretic_969 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 18:05
          > akurat jak dasz biednemu więcej kasy to przerażającej większości przypadków on
          > ją przeje, a nie otworzy jakąś firmę....

          Dokładnie tak samo jest w przypadku bogacza. Po co ma zakładac firmę, skoro już
          jest bogaty i może spokojnie życ z procentów?
          • Gość: wojtek Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 18:12
            > Dokładnie tak samo jest w przypadku bogacza. Po co ma zakładac firmę, skoro już
            > jest bogaty i może spokojnie życ z procentów?

            Nie musi zakładać firmy, żeby tworzyć miejsca pracy. Wystarczy, że napędza popyt, konsumując. Przy okazji płaci ogromny VAT.
            • Gość: xyz Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 18:56
              To dokładnie tak jak biedny ;-)
          • Gość: BBB Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.mnc.pl 30.01.07, 20:46
            A procenty to skąd się biorą . Hmm ?
            Może z pożyczania innym na rozkręcenie biznesu lub kupienia akcji na giełdzie ?
            Tym sposobem właśnie bogaty daje prace biednemu .
          • Gość: Tomek Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 30.01.07, 21:33
            > Po co ma zakładac firmę, skoro już
            > jest bogaty i może spokojnie życ z procentów?

            Sam sobie zaprzeczasz - jeśli żyje z *procentów*, to z inwestycji. Bo z
            konsumpcji nie ma procentów.
            • heretic_969 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 31.01.07, 00:00
              > Sam sobie zaprzeczasz - jeśli żyje z *procentów*, to z inwestycji. Bo z
              > konsumpcji nie ma procentów.

              Napisałem, że nie założy firmy, a nie, że nie zainwestuje.
          • Gość: Tomek Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 30.01.07, 22:47
            > Dokładnie tak samo jest w przypadku bogacza.

            Gdyby bogacz przejadł wszystko co ma, to w następnym miesiącu już nie byłby
            bogaczem.

            Oczywiste statystyki są takie, że im kto bogatszy, tym mniejszy procent
            własności przeznacza na prywatną konsumpcję. Bill Gates i jemu podobni nie zjada
            miliona hamburgerów dziennie, lecz głównie inwestuje kasę.
        • pkrehbiel No i dobrze! 30.01.07, 18:14
          Biedny przeje swoje pieniądze kupując najtańsze, czyli u nas produkowane
          towary.

          Bogaty swoje pieniadze albo zainwestuje na Kajmanach, albo kupi sobie
          zagraniczne towary luksusowe - tym samym wyprowadzając pieniądze za granicę.

          dawanie pieniędzy biednym nakręca popyt i wzmacnia rynek wewnętrzny. Dając
          więcej pieniędzy bogatym równie dobrze możemy je od razu wpłacić na konto
          Mercedesa.

          Trickle-down economy Reagana się nie sprawdziło.
          • metanoja Re: No i dobrze! 30.01.07, 18:53
            pkrehbiel napisał:

            > Biedny przeje swoje pieniądze kupując najtańsze, czyli u nas produkowane
            > towary.
            Piszesz z Chin?


            > dawanie pieniędzy biednym nakręca popyt i wzmacnia rynek wewnętrzny. Dając
            > więcej pieniędzy bogatym równie dobrze możemy je od razu wpłacić na konto
            > Mercedesa.

            Dawanie biednym? Dawanie bogatym? Państwo niczego nie daje. Ono wyłącznie
            zabiera, zaspokaja swoje potrzeby i rozdziela resztę.
            Jeśli uważasz, że dawanie biednym nakręca popyt, do dawaj sam, z własnej
            kieszeni. To szlachetny czyn, w przeciwieństwie do popierania podatków.
            _________________________
            0%!
            "Król umacnia kraj prawem
            kto ściąga wiele podatków - niszczy go" (Biblia, Księga Przysłów Salomona 29:4)
            • pkrehbiel Bełkot godzien UPRu 31.01.07, 18:49
              Taaa, jasne - z Chin piszę. Zobacz sobie statystyki dotyczące tego, skąd
              pochodzi większość żywności i produktów tzw. marek własnych hipermarketów.
              Podpowiem Ci - nie z Chin.

              Państwo spełnia ważną funkcję redystrybutywną - na tym polega solidarność
              społeczna, że dzielimy się z tymi, którym powodzi się gorzej niż nam, a w
              zamian zyskujemy zapewnienie, że gdy nam się noga powinie, także otrzymamy
              pomoc.

              No ale to są podstawy teorii państwowości, wymyślone już kilkaset lat temu. Ale
              do niektórych nie dociera nic poza najbardziej prymitywnym neoliberalizmem...
          • Gość: bbb Re: No i dobrze! IP: *.mnc.pl 30.01.07, 20:49
            Dzieki Reganowi USA wyszło z kryzysu lat siedemdziesiątych jego
            poprzednicy,czyli ci którzy wywołali kryzys , pomysły mieli dokładnie takie same
            jak twoje.
            • pkrehbiel Ktoś uwierzył w prawicową propagandę 31.01.07, 18:41
              Sprawdź sobie, jaki był deficyt budżetowy przed i po Reganie. Tak samo zobacz
              co z wypracowaną (kosztem najuboższych, ale zawsze) przez Clintona nadwyżką
              budżetową zrobił Bush. Republikańskie neoconowskie recepty gospodarcze się nie
              sprawdzają - wszyscy tylko gadają o niższych podatkach i pomaganiu korporacjom,
              a wdeptują całą gospodarkę w ziemię.

              W tych czasach (lata '70), kiedy administracja amerykańska robiła tak, jak ja
              piszę było najmniejsze rozwarstwienie społeczne w USA. Od 1976 ono już tylko
              rośnie - niedługo zrobi się tam tak, jak w Brazylii.
    • heretic_969 Od którego momentu zaczyna się kradzież? 30.01.07, 17:37
      Czy jak złodziej ukradnie 15 złotych, to nie ma kradzieży, a jak 70, to już
      jest? Co za bzdura...
      • swoboda_t Re: Od którego momentu zaczyna się kradzież? 30.01.07, 18:33
        Jak gośćJak ktoś weźmie 10 złotych, ale w zamian zaoferuje umycie samochodu w
        dogodnym terminie, to jest to do zaakceptowania. Jak ktoś weźmie 100 złotych, a
        w zamian przyniesie wiaderko z wodą (cobyś sam sobie umył) to już złodziejstwo.
    • Gość: mustang66 Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 17:53
      Jak Politycy idą w coraz większy socjal i coraz więcej obiecują dawać, to muszą
      okradać własnych obywateli jak się tylko da. Przez ostatnie parę miesięcy też
      mi Pańtswo kradło z każdej zarobionej złotówki na etacie 46%.
      • heretic_969 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 17:57
        Ponawiam pytanie: od kiedy zaczyna się kradzież?
        • Gość: bogacz Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: 66.70.10.* 30.01.07, 18:08
          > Ponawiam pytanie: od kiedy zaczyna się kradzież?

          A niech będzie że to nie "kradzież" tylko "solidarność społeczna"! Mi to rybka -
          i tak pokazałem socjalistom wała i przeniosłem się do kraju z mniejszymi
          obciążeniami podatkowymi. Aha, dzięki za "darmowe" wykształcenie, frajerzy :-)
          • Gość: ecot Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.244.149.234.ostrow2.tnp.PL 30.01.07, 19:35
            nie ma za co
            za grosz kultury....
          • Gość: nieznającysię Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.07, 02:25
            nie ma wykształcenia za darmo, Twoi starzy za to płacili swoją pracą, chyba że
            jesteś sierotą
        • swoboda_t Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 18:35
          To nie jest kradzież, tylko wyłudzenie. Pod przymusę w imię prawa naturalnie...
    • poszeklu To juz wiadomo gdzie szukac senatora H. Stoklose 30.01.07, 18:02
      My bogaci mamy baaardzo ciezkie zycie!
    • Gość: bogacz Dobry bat na socjalistów IP: *.pools.arcor-ip.net 30.01.07, 18:03
      Nie trzeba być jakimś wielkim bogaczem, żeby opłacało się wyjechać. W Polsce
      głupie 7 tys. brutto to już burżuj, którego państwo łupi do gołej skóry. Wyjazd
      do UK to nie tylko zwiększenie pensji ale też istotne zmniejszenie podatków -
      tam najwyższy próg podatku dochodowego to 32 procent. Namawiam do zostania
      rezydentem podatkowym Jej Królewskiej Mości - uczucie, że nie finansuje się kupy
      darmozjadów jest bezcenne :-)
      • Gość: 1feline Najwyzszy prog podatkowy w UK to 40%, ale to IP: *.range81-155.btcentralplus.com 30.01.07, 19:38
        prawda. I tak warto zarabiac w UK. Podatki nizsze, wyzsza stopa zyciowa.
    • Gość: kj.krol Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.chello.pl 30.01.07, 18:23
      ...a od kiedy państwa mają rozum i coś mogą zrozumieć? Wiesz krzykaczu w
      demokracji to ludzie decydują podobno. Żadne 'państwo' nie ma tu nic do
      zrozumienia. Ludzie są głupi, jak np. Ty. Demokracja to wyrównywanie poziomu
      intelektualnego w dół, podobnie jak socjalizm. Wszyscy jesteśmy równi, czyli
      nikt nie może być mądrzejszy od takiego idioty jakim jestem ja. Tyle. Czytaj
      gazetę dalej - może coś odkryjesz.
    • Gość: ale jaja A w Polsce odwrotnie - bogaczy sie zniecheca IP: *.pz.unibas.ch 30.01.07, 18:36
      Np. kto przyjezdza do Polski z USA - placi podatek od dochodu w USA.

      Fiskus dostaje jakies gorsze, ale tez zniecheca ludzi do powrotu do Polski - nie
      tylko biznesmenow, ale np. mlodych naukowcow wracajacych ze stypendiow.

      Trudno to traktowac inaczej, niz zachecanie ludzi do wyjezdzania z Polski.
      • Gość: k3b Re: A w Polsce odwrotnie - bogaczy sie zniecheca IP: *.237.spine.pl 30.01.07, 18:44
        Wymieniana w artykule Szwajcaria jest nie tylko rajem dla bogaczy, ale przede
        wszystkim jest krajem, ktory jest piekny. Zas sama Genewa, choc jest miastem
        stosunkowo malym ( zamieszkiwanym przez 200 tys ludzi ), to jest naprawde w niej
        co robic. Zobaczcie ile rozrywek oferuje w ciagu wakacji ( koncerty, festiwale,
        parady )...
    • Gość: Misha Im więcej posiadasz, tym mniej płacisz???? IP: 88.156.80.* 30.01.07, 18:48
      Czy aby na pewno? Jakoś mi trudno uwierzyć, że przeciętny Szwajcar płaci
      rocznie podatek wyższy niż 5-miesięczna dzierżawa posiadłości Halliday'a.
      Parafrazując słynne powiedzenie, powinienem odrzec: "kwotowo, głupcze!"
      • Gość: Rex Re: Im więcej posiadasz, tym mniej płacisz???? IP: *.telia.com 30.01.07, 19:05
        Pokolenie "pryszczatych szmaciakow " dyskutuje o bogaczach ,podatkach i
        Szwajcarii..... pogielo was w tej PL zupelnie !
    • ele.gancki Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 19:17
      Podobno w Polsce ma też powstać raj podatkowy - we Włoszczowej.
    • Gość: mar_bleczny Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: 212.76.37.* 30.01.07, 19:40
      A ten Wiktor Wekselberg to ciekawy stop - tytan aluminium ;)
    • robertkowal1 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 20:06
      gazeta znowu podala nie dokladne wiadomosci. ot przyklad wyliczania podatku w
      szwajcarii tzn.lump sum tax:
      How is the annual tax computed?

      The tax is based on your spending - not your income. In practice, your annual
      rent is taken as an approximation of your spending. Your taxable income is equal
      to 5 times this annual rent. You then pay the normal tax rate for the city and
      canton you live in.

      Example 1 : you rent
      Let's assume that you rent an appartment in Montreux for Sfr.3'000 a month. That
      makes an annual rent of 3000x12 = Sfr.36'000. Your taxable income will be just 5
      times your annual rent, that is Sfr.36000x5 = Sfr.180'000. Your annual tax bill
      would be in this case of approximately Sfr.180'000x30%, that is Sfr.54'000 a year.

      Example 2 : you buy
      What if you own a Sfr.3'000'000 house ? We will first have to compute the rental
      value of your house. We can do this by taking the going mortgage rent (say, 5%)
      to get the annual rent. 3'000'000x5% = Sfr.150'000. Your taxable income will
      then be of 5x150'000=Sfr.750'000. Your annual tax bill, taking a 30% tax rate,
      would be approximately Sfr.750'000x30%, that is Sfr.225'000 a year.

      Please note that your overall tax rate depends on your city and canton, and that
      there are great variations between cantons and sometimes cities.

      i szwacarzy sa szczesliwi ze bogaci przyjezdzaja i za prawo mieszkania w
      szwajcarii placa rocznie nie bagatelne sumy.
    • Gość: mieszko Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 20:18
      calkowicie popieram ,szkoda ze nie mam tych milionow bo dawno by mnie w tym
      zwariowanym kraju nie bylo.
    • Gość: Beti Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.no.ventelo.net 30.01.07, 20:35
      I wcale sie nie dziwie że nie chca płacic tak wysokich podatków.Dlaczego inni
      maja korzystac z ich ciezkiej pracy.najczęsciej korzystaja z tych pieniedzy
      nieudacznicy,lenie wszelkiej maści i ci co nigdy tak naprawde sie nie
      przepracowalii nie wiedza co tojest cieżka praca.
      • intel-e-gent Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 22:15
        Ale to, że z tych podatków finansowane są zwolnienia podatkowe dla
        najbogatszych firm już Ci nie przeszkadza?
        Podatki mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa socjalnego = zapewnienie, że
        nie będzie rewolucji. Najbogatsi, żyjący z pracy biednych, sami kręcą sobie
        sznur na szyję, unikając płacenia podatków.
        • Gość: kapitalista Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:29
          W prawdziwym wolnym rynku żadne firmy nie otrzymują żadnych preferencji
          podatkowych. Jeśli nie opłaca im się produkować w danym kraju, to nie produkują.
          Dzięki czemu podatki są niższe i więcej pieniędzy zostaje w kieszeni
          przeciętnego Kowalskiego - co więcej - Kowalski, dzięki wolnemu rynkowi (bez
          ceł) jest w stanie kupować te same towary NAJTANIEJ jak się da, dzięki czemu,
          ponownie w jego kieszeni zostaje dużo pieniążków i może sobie pozwolić na więcej.
          • intel-e-gent Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 31.01.07, 20:25
            Chyba chciałeś napisać "w idealnym modelu wolnego rynku".
            A z ideałami jest tak, że one nie istnieją...
    • g.marx Matematyka głupcze! 30.01.07, 21:02
      Wyobrażmy sobie pana A, który zarabia 1000zł i płaci 10% podatku i pana B, który
      zarabia 10000zł i płaci 30%.
      1000 x 10% = 100zł
      10000 x 30% = 3000zł
      Ktoś kto zarabia 10 razy więcej płaci 30 razy większy podatek!
      To jest sprawiedliwość społeczna???
      A ch...j!!!
      • Gość: audi tt Re: Matematyka głupcze! IP: *.proxy.aol.com 30.01.07, 21:11
        jeszcze jeden imbecyl-ja pier... czy tu madrych ludzi wogole juz nie ma!?
        • Gość: Tomek Re: Matematyka głupcze! IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 30.01.07, 21:39
          Rzeczywiście, przekonałeś mnie audi swoim intelektualnym wywodem.
          • Gość: a g.marx się matematyką nie popisał. IP: *.autocom.pl 30.01.07, 22:50
            Kolejne stawki w progresywnym podatku dochodym dotyczą nadwyżki ponad dany próg.
            Dlatego ten hipotetyczny pan B nie płaci 30% od wszystkich dochodów a jedynie od
            nadwyżki ponad na przykład 20 000. Trochę wiedzy, głupcze. :) Ja wiem, że w tym
            kraju opanowanie mnożenia sytuuje człowieka wśród wyżej wykształconej grupy, ale
            to jeszcze nie wystarcza do rozumienia i co więcej objaśniania innym świata.
            • Gość: Albin Siwak Re: g.marx się matematyką nie popisał. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:16
              I gdzie niby jest błąd w jego przykładzie? Chyba tylko taki, że jak ktoś ma 10k
              brutto to już we wrześniu płaci 40%...
      • Gość: dc99 No właśnie - matematyka głupcze! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 22:05
        > Wyobrażmy sobie pana A, który zarabia 1000zł i płaci 10% podatku i pana B,
        > który zarabia 10000zł i płaci 30%.

        Zamiast wyobrażać weźmy sobie realnie zyjących w Polsce pana A zarabiającego 1
        tys zł/mies i pana B zarabiającego 100 tys zł/mies (obaj brutto).

        Biedny Pan A zapłaci 46% podatku: 34% ZUS + 12% efektywnie (od zmniejszonej
        podstawy) PIT.
        Bogacz Pan B zapłaci 42% podatku: 40% PIT + ... 2% ZUS. Bo bogacze ZUS-u w
        Polsce nie płacą (mniej więcej od 3 progu).

        Czyli bogacz w Polsce już obecnie płaci MNIEJSZY procentowo podatek niż biedak!
        Taką to właśnie mamy progresję po 16 latach rządów liberałów.


        Po wprowadzeniu ukochanego przez liberałów podatku liniowego 3x15 sytuacja
        zmienia się:

        Biedak prawie po staremu płaci 44% (34% ZUS + efektywnie 10% PIT)
        Bogacz płaci ... 21% (19% PIT + 2% ZUS), czyli oddaje fiskusowi DWUKROTNIE
        MNIEJSZĄ część swoich dochodów niż biedak!

        To jest właśnie sprawiedliwość Kalego, pardon sprawiedliwość liberalna.

        > To jest sprawiedliwość społeczna???
        > A ch...j!!!

        Z liberalną "sprawiedliwością liniową" trafiłeś w sedno. A ch...j!
        • Gość: Tomek Re: No właśnie - matematyka głupcze! IP: *.ipslin.dsl-w.verizon.net 30.01.07, 22:43
          Wniosek z tego nie jest taki, żeby nie wprowadzać podatku liniowego, lecz taki,
          że by likwidować składki ZUS.
          • Gość: dc99 Re: No właśnie - matematyka głupcze! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:07
            > Wniosek z tego nie jest taki, żeby nie wprowadzać podatku liniowego, lecz
            > taki, że by likwidować składki ZUS.

            Ciekawe tylko że rządzący przez 16 lat wyznawcy Friedmanna jakoś nie wpadli na
            taki wniosek - bo do czasu propozycji Gilowskiej z 2006 (szybko wycofanej, ale
            przynajmniej wreszcie problem został nazwany) w Polsce od 1989 nie zgłoszono ANI
            JEDNEJ propozycji zmniejszenia składek ZUS. Za propozycje ulżenia ciężkiemu
            losowi grupki bankowej menażerii która cierpi niewymownie bo zarabia tylko
            milion a chciała by dwa, czyli liniowy PIT zgłaszane są upierdliwie co roku.

            Spytaj się może Tusia dlaczego chciał TRZY razy 15 a nie CZTERY?

            Albo spytaj się Gadomskich, Jankowiaków i innych gazetowych "ekspertów" czemu
            szybciutko spuścili zasłonę milczenia na zgłoszoną w okolicach roku 2000
            propozycję tzw. podatku quasi-liniowego tzn. dwóch stawek 18 i 40% z bardzo
            wysokim progiem rzędu 120-200 tys. zł brutto rocznie (a jak myślisz skąd PiS
            wziął te swoje 2 stawki, nie sądzisz przecież chyba że sami wymyślili).

            Wychodzi na to że największym problemem polskiej gospodarki w oczach liberałów
            jest to czy Bieleckiego stać na 5 maybachów czy na 4, poza tym może być potop.
            • g.marx Re: No właśnie - matematyka głupcze! 30.01.07, 23:39
              Zauważyłem, że "hipotetycznie" chyba kojarzy się głównie z końmi. Otóż chciałem
              pokazać tylko bezsens progresji podatkowej(bez ZUS, NFZ itp.) Ale skoro mamy
              mówić o Polsce to proszę:
              Pan A - 1000zł 187,1(ZUS)+71,13(NFZ)+28(zaliczka PIT)=286,23
              Pan B - 10000zł 1871(ZUS)+711,29(NFZ)+851(zaliczka PIT)=3433,29
              Ponieważ składki ZUS i na ubez. zdrowotne nie są progresywne dysproporcja wynika
              z 30krotnej różnicy w zaliczkach na podatek.
              • Gość: dc99 Re: No właśnie - matematyka głupcze! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.07, 00:15
                > Pan A - 1000zł 187,1(ZUS)+71,13(NFZ)+28(zaliczka PIT)=286,23
                > Pan B - 10000zł 1871(ZUS)+711,29(NFZ)+851(zaliczka PIT)=3433,29
                > Ponieważ składki ZUS i na ubez. zdrowotne nie są progresywne dysproporcja
                > wynik a z 30krotnej różnicy w zaliczkach na podatek.

                Tyle tylko że pan B po przekroczeniu 78 tys. przestanie płacić ZUS, a pan A
                będzie płacić ciągle. Policz podatek płacony w całym roku a nie zaliczkę za styczeń.
        • Gość: Albin Siwak Re: No właśnie - matematyka głupcze! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:32
          Stek bzdur, aż ciężko to komentować. ZUS to jest składka na emeryturę i jest
          ograniczona kwotowo, żeby ZUS nie musiał temu "bogaczowi" wypłacać niebotycznej
          emerytury i żeby kolejny bolszewik nie szczekał, że to za dużo. I "bogacz" ZUS
          płaci, póki się ten nie nażre. I co do podanego przykładu: nie wiem ilu jest w
          Polsce ludzi zarabiających 100k miesięcznie, pewnie kilkudziesięciu, ale jednego
          jestem pewien: zarabiającego 1000 zł brutto (i to wliczając ZUS) to nie ma ani
          jednego.
          • Gość: dc99 Re: No właśnie - matematyka głupcze! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.07, 23:51
            > ZUS to jest składka na emeryturę i jest
            > ograniczona kwotowo, żeby ZUS nie musiał temu "bogaczowi" wypłacać
            > niebotycznej emerytury i żeby kolejny bolszewik nie szczekał, że to za dużo.

            Czyżby? ZUS jest składką na emeryturę to się zgadza, ale nie Twoją przyszłą
            tylko na emerytury obecnie wypłacane! Bogacz tak samo w swoim czasie korzystał z
            usług obecnych emerytów, ale płaci im za te usługi ma wyłącznie biedny. Za
            siebie i za bogacza - dlatego koszty pracy są w Polsce tak wysokie!

            Wydziel ze składki emerytalnej ZUS tylko to co idzie na indywidualne konta - to
            jest właściwa SKŁADKA. Pozostała część ZUSu jest najzwyklejszym podatkiem od
            którego bogacze są nie wiadomo dlaczego zwolnieni. Biedni płacą za nich.

            To była składka emerytalna. Poza tym jest jeszcze składka rentowa która nie ma w
            ogóle nic wspólnego z emeryturami, a z której bogacze również są zwolnieni.
            Biedni płacą jak wyżej - każdy za siebie i za bogacza.

            > Polsce ludzi zarabiających 100k miesięcznie, pewnie kilkudziesięciu

            Tylko ciekawe że WSZYSTKIE propozycje zmian PITu od 1989 do 2005 robione były
            pod interesy tej właśnie grupki kilkudziesięciu ludzi. Reszta była grabiona bez
            litości.

            > jedneg o jestem pewien: zarabiającego 1000 zł brutto (i to wliczając ZUS) to
            > nie ma ani jednego.

            Równie dobrze możesz przeliczyć parki 2 tys. i 200 tys. albo 3 tys. i 300 tys. -
            efekt będzie ten sam: przy bardzo wysokich dochodach efektywna stawka podatkowa
            SPADA, bo progresja PIT nie kompensuje przywileju niepłacenia ZUSu. Przy
            wprowadzeniu podatku liniowego efektywne opodatkowanie bogaczy staje się
            drastycznie mniejsze niż biednych.
        • heretic_969 DC99, 31.01.07, 00:11
          nie zapominaj jeszcze o akcyzie i VATcie - te podatki zawsze uderzają bardziej w
          biednych niż bogatych, bo biedni muszą wszystkie swoje pieniądze wydac, aby
          przeżyc, i nie mają żadnych oszczędności, więc te podatki zabiorą im
          proporcjonalnie więcej.
          • Gość: dc99 Re: DC99, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.07, 00:42
            > nie zapominaj jeszcze o akcyzie i VATcie - te podatki zawsze uderzają bardziej
            > w
            > biednych niż bogatych, bo biedni muszą wszystkie swoje pieniądze wydac, aby
            > przeżyc, i nie mają żadnych oszczędności, więc te podatki zabiorą im
            > proporcjonalnie więcej.

            To też, ale dla uproszczenia pominąłem podatki pośrednie. Już z samego PIT+ZUS
            wynika że w Polsce efektywna stawka opodatkowania MALEJE wraz ze wzrostem
            dochodów (po przekroczeniu pewnego progu), czyli im kto bogatszy tym MNIEJSZĄ
            część dochodów oddaje państwu. Uwzględnienie podatków pośrednich tylko jeszcze
            bardziej zwiększyło by niesprawiedliwość - biedny płaciłby stosunkowo jeszcze
            więcej niż bogaty. Tak to właśnie wygląda w liberalnej Polsce "ta straszna
            progresja" i "łupienie bogatych".

            A najgłośniej wrzeszczą o zbyt wysokich podatkach akurat ci którzy wylobbowali
            sobie najwięcej ulg kosztem pozostałych.
    • Gość: audi tt Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.proxy.aol.com 30.01.07, 21:09
      jestes ograniczony! i tyle...
    • Gość: Maac91 Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: 66.147.182.* 30.01.07, 21:37
      Autorowi artykulu umknal jeden szczegol. W USA istnieje zjawisko nazywane
      global taxation, co oznacza ze jezeli jest sie obywatelem USA, niezaleznie od
      tego gdzie sie osiadlo i tak trzeba placic podatki do Uncle Sama. Ta zasada
      obejmuje wspomniana w artykule Tine Turner, ktora ma pewnie jakis inny powod
      dla ktorego wybrala Szwajcarie jako miejesce na swoj dom...

      Taki maly minusik bycia hamerykaninem :)
    • Gość: Noe-Gd Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? IP: *.netland.gda.pl 30.01.07, 21:48
      Niech jadą. Mieszka tam więcej bogatych żydów aniżeli w Izraelu i nic im nie
      przeszkadza , że za hitlera zamkneli imgranice i konta po nieboszczykach
      pochowali... taka mentalność już ich.
    • iulius Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 22:04
      Kiedy wreszcie Polacy zrozumieją, że niskie podatki przyciągają
      przedsiębiorczych ludzi?
      • intel-e-gent Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 22:38
        Wtedy kiedy bogaci nauczą się je płacić za siebie i swoich pracowników...
        ;p
      • heretic_969 Re: Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 31.01.07, 01:39
        Szwajcaria najwyraźniej nie wychodzi na tych "przedsiębiorczych ludziach"
        najlepiej, skoro od kilkunastu lat rozwija się w tempie 1% rocznie.
    • nms5 Dlaczego bogacze uciekają do Szwajcarii? 30.01.07, 22:56
      Niechby nasza prof. Gilowska wziela przyklad z innych krajow: w momencie obnizenia podatkow, przybywalo pieniedzy w panstwowej kasie. Nie oplacaloby sie uciekac z podatkami do innych krajow. Placiloby sie w Polsce.
    • Gość: Krakus Kubica tez o tym mysli IP: *.pchelp.2-0.pl 31.01.07, 00:20
      zeby sie przeniesc do Szwajcarii
    • Gość: USA Z tego samego powodu Polacy opuszczaja Polske IP: *.sttlwa.dsl-w.verizon.net 31.01.07, 18:18
      Podatki, nieprzychylny stosunek do ludzi z inicjatywa, lewicowy-socjalistyczny
      rzad. Ci sami Polacy wyjezdzaja do krajow o prawicowo konserwatywnych
      rzadach!!! Irlandia, GB, USA

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka