vvojtek29 19.03.06, 22:35 Kto się wybiera? images2.fotosik.pl/37/a9s7dj5e82z3rni9.jpg Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
trabancik Re: zaćmienie Słońca 19.03.06, 23:10 :) się z żoną wybieramy - zaćmienie chcemy oglądać z Goreme, zresztą zatrzymujemy się tu na parę dni - a potem pokrązymy po Turcji :) pozdr Paweł Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: zaćmienie Słońca IP: *.infovide.pl / 62.233.205.* 20.03.06, 09:56 No jasne!!:) sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/SEmono/TSE2006/TSE2006.html a wiec do Alanyi!! Odpowiedz Link Zgłoś
jezowka Re: zaćmienie Słońca 20.03.06, 22:10 I ja z niemężem i nieteściami, będziemy oglądać w Side. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: zaćmienie Słońca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.06, 10:23 Ja z żoną do Antalyi, potem chcemy pozwiedzać okolice Morza Egejskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
petromin Re: zaćmienie Słońca 29.03.06, 12:51 Jak wrócicie to wstawcie zdjęcia tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=91&w=39394684 Odpowiedz Link Zgłoś
petromin Re: zaćmienie Słońca 07.04.06, 10:04 I jak wrażenia tych osób które widziały? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: zaćmienie Słońca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.06, 13:56 Wrażenia? - NIEZAPOMNIANE!!! :) Byliśmy na wybrzeżu opodal teatru w Side. Genialna pogoda, słońce prażyło (potem 2 dni pokutowaliśmy za brak użycia filtrów UV), lekki wiaterek od morza. Ludzi w sumie na początek niewiele, nie licząc rosnącej gromadki pasjonatów ze sprzętami :) Z czasem jednak coraz więcej - na plaży, wybrzeżu, wgłąb wydm i ruin starożytnego miasta. Na kilka minut przed "totalem" liczba ludzi powiększyła się o kilka wycieczek szkolnych ;] Obserwacje "gasnącego" słońca ... fascynujące! Spadek temperatury bardzo zauważalny! Aż w końcu 100% !!! i blisko 4 minuty ciemności! Następne "w miarę blisko" - Nowosybirsk 01.08.2008r, już powoli ludzie się organizują ;-> pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
petromin Re: zaćmienie Słońca 09.04.06, 20:13 A czy macie zdjęcia? Może wrzucicie je na forum? Odpowiedz Link Zgłoś
jezowka Re: zaćmienie Słońca 10.04.06, 00:09 Tak jak pisał Krzysiek - było wspaniale. My obserwowaliśmy z dachu hotelu Belinda w Titreyen Gol, mieliśmy doskonały widok, wrażenie niesamowite. Kiedy zrobiło się ciemno i powiał chłodny wiatr, umilkły ptaki, ktoś w Manavgat chyba puszczał czerwone race. Kiedy śłońce wróciło, ptaki zaćwierkały jak o świcie, to było niesamowite. Etap "pierścionka z brylantem" był zachwycający. Na końcu patrzyliśmy w stronę gór, po kolei odsłaniały się wzgórza. Było pięknie - atmosfera wspaniała, wspólnota i ogromna radość. Zdjęc na razie nie ma, ale jak będą, to wkleimy pewnie. Odpowiedz Link Zgłoś