Dodaj do ulubionych

Jasnowidze

06.01.21, 10:51
Witam, ciekawa jestem zdania sprawdzalności jasnowidzów, jakie macie doświadczenia?
Czy ktoś korzystał z usług np Nazara tarocisty Ibraimowa, który ogłasza się jako 100 procentowy jasnowidz.
Czy słyszeliście o tym Panu i jego kanale, bo nigdzie nie ma żadnych informacji.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • camaretto Re: Jasnowidze 06.06.21, 13:32
      100% to nawet Budda nie ma jak to wymyślili raz - mądrze czy nie...Ja też jestem za odczuciami radiestezyjnymi ale w 60 - do 80%, mam zresztą znajomą która - chrześcijanka, trochę "wykształciuch" - jest sceptykiem i "nic nie czje". Byłazresztą zarzewiem takiej samej niezgody jak osoby radiestezyjnie uzdolnione.
      Społeczność jeśli ma się nad kimczym czym znęcać to potrafi,nic im nie pasuje,ale 100% to wielka przesada.
      I do tego - im więcej chrzani o sobie, tym mniej ma do zaoferowania.
    • internauta777 Re: Jasnowidze 17.05.22, 19:36
      Zabawiłam się w detektywa. Na wykopie są dyskusje na temat sprawdzalności "przepowiedni" tego użytkownika (www.wykop.pl/wpis/61749745/jakis-wykopek-sie-przestraszyl-pewnego-jasnowidza-/). Cały fenomen internauty o pseudonimie "jasnowidz Nazar" polega prawdopodobnie na czytaniu newsów w Internecie i niezwłocznym publikowaniu tego jako swoje wizje + bujna wyobraźnia i tworzenie wielu alternatywnych scenariuszy, celem zwiększenia prawdopodobieństwa, że coś się spełni. Przykładowo, po krytykowanym ostatnio przemówieniu Papieża, na onecie pojawił się artykuł, że być może Papież miał na uwadze treść III tajemnicy fatimskiej i chciał załagodzić sytuację (artykuł onet.pl 05.05.22: wiadomosci.onet.pl/wroclaw/ksiadz-ze-lwowa-te-slowa-papieza-nigdy-nie-powinny-pasc/htmhdmg ). Dzień później na kanale użytkownika o pseudonimie "jasnowidz Nazar" pojawia się film, o rzekomych "przeczuciach" ww użytkownika, że Papież miał na uwadze treść tajemnicy fatimskiej (film dodany na kanale użytkownika "jasnowidz Nazar" w dn. 06.05.22: www.youtube.com/watch?v=KWNEeAYSA68 ). Wspomniana na wykopie obniżka ceny benzyny o 70 groszy, którą ów internauta się szczyci, że "przewidział"? Tak jakby kilka miesięcy wcześniej pisano w internetach o takowych założeniach programowych, które mogą być uwzględnione w przypadku inflacji. Mowa była konkretnie o 70 groszach (www.money.pl/podatki/rzad-obiecuje-tansze-paliwo-benzyna-ma-staniec-o-70-groszy-6724261430213472a.html). I finalnie +/- o tyle potaniało... Inne "wizje" użytkownika o nazwie "jasnowidz Nazar" dotyczą np. ataku na Wilno i Warszawę. Czemu tak? Być może dlatego, że od 2014 jest mowa o takim właśnie scenariuszu, który ponoć "był ćwiczony" (natemat.pl/116027,atak-atomowy-na-warszawe-i-wilno-foreign-policy-straszy-polakow-i-litwinow). W kolejnych filmach użytkownik o nazwie "jasnowidz Nazar" wskazuje, cele ataku w Warszawie. Co film to inne, jako punkt początkowy :) Najpierw kominy na Targówku, szkoła wyższa i lotnisko. W innym filmie się z kolei zarzeka, że zniszczona ma być tylko lewobrzeżna część Warszawy. A w kolejnym wskazuje, że atak nastąpi na trzy lotniska i zniszczony będzie tylko obszar wewnątrz tak utworzonego trójkąta (dziwna broń niszcząca dokładnie obszar w trójkącie...). I tu "niespodzianka". Film użytkownika o nazwie "jasnowidz Nazar" o lotniskach pojawił się dzień lub dwa po artykule w internetach, że potencjalnym celem ataku w Polsce mogą być lotniska :) Inny przykład - chełpienie się przez ww internautę, że końcem 2021 "przewidział" działania w miejscowości Prypeć. Miały miejsce w 2022, ale takowy scenariusz był rozważany od 2015 w przypadku działań na Ukrainie (wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/482134,analityk-putina-proponowal-atak-atomowy-na-ukraine.html)... Potem był przykładowo motyw, że ze strony Białorusi lub Rosji przejadą do Polski białe ciężarówki. Po kilku dniach w internetach odtrąbili, że takowe próbowały przejechać bez towaru... To było nawet ciekawe, ale... Jechałam ostatnio autostradą. Jechało duuuużo ciężarówek... Kamazy wszystkie były białe :) Może takich produkują więcej niż innych, więc prawdopodobieństwo trafienia było wysokie? A być może stały kilkadziesiąt godzin w kolejce i gdzieś wcześniej były o tym informacje ze zdjęciem kolejki, na którym były właśnie białe ciężarówki??? Nie wiem, szkoda mi czasu na sprawdzanie takich bzdur, aczkolwiek jest to raczej dość prawdopodobne. Jest też dużo "wizji" internauty o nazwie "jasnowidz Nazar", które się nie sprawdzają i często jest to tak jakby bełkot bez konkretów. W kwietniu miał być kataklizm w związku z obecną sytuacją. Jest druga połowa maja na szczęście. W jednym z filmów, gdzie ludzie zadawali mu pytania, zasugerował kobiecie w 2020, aby kupiła mieszkanie w Warszawie, ale do marca-kwietnia 2021 je sprzedała, bo cena wzrośnie dwukrotnie, a potem koło czerwca gwałtownie spadnie. Nic takiego nie miało miejsca (tzn. dwukrotny wzrost cen mieszkań w Warszawie w kilka miesięcy, a potem gwałtowny spadek). Przewidywanie "miejsc bezpiecznych w Polsce" na zasadzie wróżenia kartami, w stylu: "ta karta mówi, że na północno zachodnim obszarze będzie miejsce bezpieczne i niektórzy czują, które to miejsce" (zero konkretów). Sugestie, żeby uciekać do Niemiec, a w innych filmach stwierdzenia, że po Polsce to samo w Niemczech będzie w ciągu 4 dni. Po co więc tam uciekać??? Pomijając, że o takim "jasnowidzu" raczej mało kto słyszał. Posty go reklamujące są raczej jednorazową akcją, pisane prawdopodobnie przez jedną osobę, np. internautki "oliwia2016" i "daria.kicia" piszą w podobnym stylu i podają jego numer telefonu, stronę i e-mail (forum.gazeta.pl/forum/w,25247,74510974,74510974,wrozka_poznan.html?s=4), a ów internauta w jednym z filmów stwierdza, że "jasnowidzeniem zajmuje się od kilkudziesięciu lat" (sądząc po głosie ma koło trzydziestki), czyli opinii powinno być sporo (skoro, jak podkreśla "jest najlepszy w całej Polsce") czy to pozytywnych czy negatywnych. Inna bajka to tytuł doktora językoznawstwa (tudzież nauk medycznych, o czym ktoś na wykopie wspomina), który ww internauta sobie przypisuje. Idąc za ustaleniami internauty Wojciecha G. dotyczącymi tego, kim jest użytkownik o nazwie "jasnowidz Nazar", osoba o takim imieniu i nazwisku (jakie sugeruje Wojciech G.) nie posiada stopnia naukowego. Wisienka na torcie manipulacyjnym - komentarze na kanale użytkownika o nazwie "jasnowidz Nazar". Dopuszczalne tylko pozytywne i tylko "łapy w górę" :)
      • vale-bene Re: Jasnowidze 21.05.22, 08:27
        A mnie ciekawi jak wybrnie, jeśli na jesieni nie będzie tej wojny (przypominam, że od początku kanału zapowiadał wojnę u nas na jesień 2021). Teraz twierdzi, że mu się sprawdziło, bo była wojna hybrydowa. Przecież ten kanał stoi na straszeniu ludzi. Co on z tego ma? Z tego co wiem nie ma odpalonego na yt zarabiania. Wg mnie od tego człowieka bije ogromnie zła energia i radziłabym nie karmić się złem, które on kreuje. To są bardzo niskie wibracje. A dużo zła możemy sami na siebie ściągnąć babrajac się właśnie w takich wibracjach. Przypominam, że wywiad USA już we wrześniu zeszłego roku mówił o ataku Rosji na Ukrainę. Kiedy on to przepowiedział? Założę się, że nie wcześniej od amerykańskiego wywiadu
      • internauta777 Re: Jasnowidze 22.05.22, 15:04
        Kolejny przykład "wizji" użytkownika o nazwie "jasnowidz Nazar". Wczoraj (21.05.2022) w internetach pojawił się post, że Rosja rozważała kiedyś wykorzystanie małpiej ospy jako broni biologicznej: www.o2.pl/informacje/naukowiec-ujawnia-rosja-rozwazala-uzycie-malpiej-ospy-jako-broni-biologicznej-6771234848173024a Dziś (22.05.2022) użytkownik o pseudonimie "jasnowidz Nazar" wrzucił na swoim kanale zapowiedź filmu, "wizji", która ma robić dzisiaj i będzie się zastanawiał w jej trakcie czy... małpia ospa to nie broń biologiczna... :)
        • vale-bene Re: Jasnowidze 22.05.22, 22:15
          Kilka tygodni temu mówił, że między 15-28 maja będzie atak na chmielnicką elektrownie jądrowa. Będzie skażenie i z tego powodu przybędzie do nas jeszcze 8 mln Ukraincow. Teraz już o tym nie wspomina, ale twierdzi, że Rosjanie znów zaatakują Kijów za pomocą Iskanderow. On mówi tyle różnych rzeczy, że zawsze coś tam się sprawdzi. O tym co się nie sprawdziło cichosza.
          • internauta777 Re: Jasnowidze 23.05.22, 05:58
            Atak na Chmielnicka elektrownie pierwotnie wieszczył na 12-16.04 :) Z tego, co posłuchałam tych wywodów to jest baaaaardzo dużo różnych scenariuszy danego zdarzenia, na zasadzie, że może któryś się sprawdzi... Przykładowo najpierw wojnę w Polsce miało zapoczątkować niezadowolenie w Kaliningradzie. I miał kilka scenariuszy początku: wtargnięcie wozami bojowymi i samolotami czy atak nuklearny... Również przebiegi różne wieszczyl- raz pełny armagedon, a raz atak mikrobombami na Warszawę, żeby negocjować z NATO... Natomiast we wczorajszych wywodach nowy scenariusz- wojnę zapoczątkuje małpia ospa, co będzie uzasadniane, jako kara za grzechy dla zdemoralizowanej Europy. Teraz ma "wizje", że Rosja będzie chciała pokazać, że to tylko wśród homoseksualnych mężczyzn się szerzy... Akurat ten wątek był poruszany dzień wcześniej w internecie... I dorzuca kolejna "wizję" krachu na giełdach w związku z małpia ospa- tu nie trzeba jasnowidzenia- przy covidzie też nagle poszło gwałtownie w dół na początku... Inna bajka, że ponad rok temu Bill Gates sugerował ryzyko właśnie ospy po ustaniu covida (co bazar sobie przypisuje, że "przewidział kilka iesiecy temu, że po covidzie ludzie będą mieć plamy na rękach")... Sytuacja jest gruba i moje niestety wymknąć się spod kontroli, natomiast bazar tylko sprawnie przeczesuje internety...
            • internauta777 Re: Jasnowidze 23.05.22, 06:07
              I teraz wg bazara już nie Chmielnicka elektrownia, a w Lugańsku ma się "coś zadziac" i na kijów ma być kolejny atak (takie artykuły były kilka dni temu w internetach, że szykuje się kolejna próba ataku na kijów). Niedawno bazar "wieszczył", że kijów jednak "zostanie oszczędzony". We wcześniejszym filmie z kolei było o "łunie nad kijowem", co ów "wieszcz" utożsamiał z bomba atomowa. Któryś scenariusz się sprawdzi, tzn. albo w Kijowie nic się nie stanie albo będzie drugie podejście do próby zdobycia albo coś zdetonują i bazar odtrąbi sukces :)
      • internauta777 Re: Jasnowidze 26.05.22, 18:04
        Kolejny przykład alternatywnych scenariuszy w "wizjach" bazara. W filmie z dn. 25.05.22 "wieszczy", że piniundzów z KPO nie będzie. W jednym z wcześniejszych filmów, "wieszczy" z kolei, że będą. Któryś z tych scenariuszy się spełni i bazar odtrąbi sukces, że "przewidział". Nie muszę się i czepiam bazara, natomiast przeraża mnie tłum jego fanek w wieku średnim. Nasłuchaja się jego pierniczenia i piszą rozpaczliwe pytania na jego kanale typu: "panie jasnowidza jedyny prawdziwy, mam 60 lat, moja mama ma 83. Co mamy robić, bo mówił pan, że u nas nie będzie bezpiecznie???". Obawiam się, że nie jeden taki fan bazara skłonny zamienić mieszkanie na namiot i przenieść się w te góry świętokrzyskie, wskazywane przez bazara jako "bezpieczne miejsce". Nie wiem, jaki jest cel bazara, ale wystarczy się wsłuchać w te jego wywody, żeby zauważyć, że to grubymi nićmi szyte. Przykładowo fragment "wizji" w stylu: "widzę las kabacki. Ludzie tam się chowają, ale tam nie będzie bezpiecznie, bo Rosjanie użyją coś, co się pali. Nie wiem co to, ale kojarzy mi się takie słowo... lapalm. Tak, lapalm mi się kojarzy! Ja nie wiem, co to jest lapalm, ale takie słowo mi się kojarzy (...)". Po czym w komentarzach fani mu przytakują w stylu: "panie jasnowidzu, jak zawsze ma pan rację. Jestem przerażona, bo jest takie coś jak napalm". Serio, chłop o napalmie nie słyszał, ale ma "wizję" i kojarzy mu się "lapalm" ?:)
        • vale-bene Re: Jasnowidze 26.05.22, 19:49
          Tak, też zwróciłam uwagę na to, że w kolejnych filmikach sam sobie przeczy. Jak ktoś go regularnie ogląda widać te niescislosci.
          Jak się trafi na jeden filmik i obejrzy to można paść ze strachu na serce. Zastanawia mnie grono fanów oglądających regularnie i piszących peany zachwytu. Czy to realne osoby czy może on sam te konta pozakładał? Jest takie kółeczko wzajemnej adoracji. Niemozliwe żeby nie widzieli tych ściem. O samej Warszawie mówił przynajmniej 2 różne wersje które części bezpieczne a które nie
      • internauta777 Re: Jasnowidze 30.05.22, 05:43
        Minął 28.05.22 i "wieszczony" przez bazara armagedon nie nastapil. 29.05.22 bazar totalnie zmienił narrację :) Już nie wojna ma być przyczyną wyludnienia polski, a bieda spowodowana celowym wypuszczaniem małpiej ospy... O ile w poprzednim filmiku "wieszczył", że to Rosja wypuszcza, tak 29.05.22 chyba pod wpływem artykułu z neta, że za tym stoi USA, podał kolejny scenariusz, że to działanie mające na celu, by "Europa miała jednego przywódcę" :) Szkoda tych jego "wyznawców" przerażonych jego "wizjami"...
        • vale-bene Re: Jasnowidze 30.05.22, 12:50
          Hej, zauważyłam, że ściągnął narrację z niejakiej wróżki Kaliny, która nagrywa na yt. Ona już jakiś czas temu mówiła, że czuje duży ruch z Polski do Niemiec, dużo mówiła o biedzie, która będzie się pogłębiać. Teraz więc Nazar idzie w taką retorykę. To, że jako kraj jesteśmy w czarnej d wiadomo i bez bazara. Nic nowego on nie mówi. Dużo czyta, ogląda, potem okrasza to porządna dawką przerazenia i voila mamy filmik.
      • internauta777 Re: Jasnowidze 18.06.22, 07:04
        Kolejne "sprawdzone" wizje bazara. Rok szkolny miał być skrócony, a kolejnego miało nie byc. W najblizszy piątek rok szkolny tak jakby się kończy normalnym trybem i póki co kataklizmu nic nie wskazuje... Początkowo bazar twierdził, że inwazja Chin na Tajwan będzie punktem do inwazji na pl. Teraz coś się zaczęło zaogniać między Turcja a Grecja i bazar nagle obwieszcza, że on to przewidział i że to niby i Turcję i Grecję chodzi, żeby rozbić nato... Parafrazując "bohatera": bazarze, bazarze przyczynisz się do tragedii twoich fanów wierzących w twoje "wizje" powstałe poprzez kompilacje internetowych newsów...
      • internauta777 Re: Jasnowidze 24.06.22, 18:27
        I rok szkolny, który wg bazara miał być skrócony, minął normalnie... 17 czerwca też minęło i nie stało się nic, mimo prognoz ww. Ostatnio do tego nawiązał, że "w jasnowidzeniu nie ma dat, tylko wydarzenia"- te na szczęście, jak widać, też mu się nie spełniają... Ostatnio kłapie, że przewidział motyw z kaliningradem, po którym rzekomo ma być atak na Wilno i Warszawę. Tyle, że z kaliningradem "wieszczył" w kontekście, że mieszkańcy będą chcieli przejechać przez pl do innych krajów. Gdy miał takie "wizję", akurat taki był problem i tego się domagali mieszkańcy Kaliningradu, a teraz problem dotyczy sankcji... Niemniej jednak "jedyny prawdziwy jasnowidz" pewnie zaraz odtrąbi, że on to przewidział...
        • vale-bene Re: Jasnowidze 01.07.22, 06:12
          Ja pamiętam, że kilka miesięcy temu mówił, że Rosja będzie chciała zrobić korytarz humanitarny do Kaliningradu. W porównaniu z innymi wizjami to jedno mu zaliczam.
          KPO... Pamiętam jak ze 3-4 miesiące temu był pewny, że dostaniemy pieniądze. Teraz wrócił do starej śpiewki, że nie. Jak to wygodnie nagrywać filmiki z 2 wersjami wydarzeń.
          Ogólnie nie sądzę, że podczas najbliższej jesieni coś nam grozi, ale martwię się. Oglądam filmy ekspertów i nie są zachwyceni tym jak radzą sobie Ukraińcy. Wsparcie Zachodu jest niewystarczające a wróg zajal już sporą część terytorium. To dla Polski zła sytuacja
      • internauta777 Re: Jasnowidze 27.06.22, 21:52
        Film bazara z dn 27.06.2022. Teraz wojna w pl prognozowana jest na wrzesien-listopad 2022... Wcześniej miał wizje m. in., że 17 września FR będzie chciało dzień zwycięstwa obchodzić w Katowicach, Wrocławiu, Warszawie (po uprzednim ich rozwaleniu). Potem w innym filmie jako początek wojny wskazywał noc z 17 na 18 września... Nie wspominając kilku sprzecznych scenariuszy dla Warszawy typu jedna atomówka, trzy (trojkat-3 lotniska), trzy (lotnisko, szkoła wyższa, elektrociepłownia), zniszczenie tylko prawobrzeżnej części, okrążenie w pierścień... W jednym z filmów bomby atomowe miały lecieć na wawe z odległej części Rosji. Dziś wspomina o iskanderach z Białorusi (tak jakby ostatnio w internetach było głośno o pewnych obietnicach dla Białorusi...). W starszych filmach atak na wawe miał być po ataku Chin na Tajwan. Dziś wieszczy, że kluczowy ma być konflikt Syria Damaszek Turcja (o takich "klimatach" było ostatnio w internetach) i że on to właśnie przewidział... :) Otóż nie- straszył konfliktem Tajwan Chiny, który miał odwrócić uwagę USA od pl... Z grubsza dzisiejszy film bazara zawiera duuuuużo wątków poruszanych we wcześniejszych filmach Jackowskiego (a niby bazar twierdzi, że to J. go plagiatuje)... Wcześniej bazar straszył armagiedonem w czerwcu. Czerwiec minął, armagiedonu nie było, więc dziś stwierdził, że w czerwcu zostały podjęte decyzje dotyczące przyszłych złych wydarzeń i to miał na myśli... :) Nie nudzę się interpretując jego teksty, tylko pokazuje, że to się kupy nie trzyma, sam sobie przeczy i przedstawia masę scenariuszy, bo może choć jednego z jego fanów chwila refleksji powstrzyma przed zamiana mieszkania na szałas w górach świętokrzyskich... Bazarze, bazarze "przyczynisz się do upadku swoich fanów, a przez to i całej polski" :)
      • internauta777 Re: Jasnowidze 02.07.22, 13:51
        Bazar wrzucił kolejne dzieło, jak to przewidział, że piniundzow z KPO nie będzie. Bazar wielokrotnie podkreśla w filmach, że skrót KPO mu sie "objawił w wizjach w 2020, gdy nikt o KPO nie słyszał" i jak wyszukał w internetach, to mu powiązało wtedy KPO z firmą wywoząca śmieci. I głośno krzyczy, jaki to on jasnowidz, bo przewidział w 2020 KPO. Tyle, że nie trzeba długo szukać i są w Googlach już materiały z mają 2020, w których pojawia się skrót KPO tłumaczony właśnie, jako Krajowy Plan Odbudowy: romowicz.pl/aktualnosci/krajowy-plan-odbudowy-z-perspektywy-samorzadowej/587. Szkoda mi czasu na bzdury i szukanie, ale nie zdziwilabym się, gdyby się okazało, że film bazara z 2020 o KPO pochodzi z późniejszego okresu, tzn. po tym, jak taka nazwa padła w internetach :) Czy trzeba być jasnowidzem (mając na uwadze, że już wtedy KE miała zastrzeżenia do praworządności w pl), żeby zaryzykować "wizję", że tych piniundzow możemy nie dostać??? :) Z innej bajki to w ostatnim filmie bazar zmienił scenariusz ws polski i Litwy. Początkowo miał "wizję", że na Wilno rzuca atomówkę, a po dwóch dniach na Warszawę. Potem było, że nie po dwóch dniach, tylko po 2h. W ostatnim filmie, już na Wilno atomówki ruskie nie rzuca, tylko tam wejdą, polskie pójdą z pomocą, skutkiem czego po 13 h ruskie wkroczą także do Polski... :)
      • internauta777 Re: Jasnowidze 03.07.22, 21:33
        Kilka dni temu w internetach był artykuł, że Rosja może rozważyć "zamknięcie nieba nad Litwa" w odwecie za blokadę tranzytu do Kaliningradu: www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1269532%2Ckaliningrad-bedzie-zrodlem-ciaglego-napiecia-ekspertka-o-rosyjskich. Dziś bazar wrzucił film, w którym stwierdza, że "miał wizję, ale nie wie o co chodzi, ale skojarzyło mu się, że Rosja może zamknąć niebo nad Litwa", po akcji w Kaliningradzie... To chyba już z grubsza rozgryzione, jak powstają bazarowe wizje... :) Kiedyś w filmie straszył "łuna nad Kijowem". Wracając do tematu KPO, gdzie bazar krzyczy głośno co chwilę, że on KPO przewidział, jak jeszcze nikt o tym nie słyszał i już w 2020 używał takiego skrótu, ale myślał, że o firmę związana ze śmieciami chodzi. I podkreśla, że w 2020 zamieścił o tym film... Kanał bazara na YT jest od sierpnia 2020, a skrót KPO z wyjaśnieniem przewijał się w internetach od maja 2020...
      • internauta777 Re: Jasnowidze 06.07.22, 17:57
        Bazar wrzucił film, że jak się rozpocznie nowy rok szkolny i dzieci pójdą do szkoły, to rodzice zauważa, że nie mają pieniędzy (teraz wieszczy kryzys finansowy zgodnie z internetowym trendem). Czyli dał alternatywny scenariusz, że kolejny rok szkolny jednak będzie (miało nie być). Czyli jak będzie to odtrąbi sukces, jak nie będzie to też ma sukces :) Potem się podniecał, że w kwietniu przewidział, że "wakacji nie będzie" i film dał o takim tytule, a teraz tygodnik angora dał artykuł, że wakacji w tym roku nie będzie. I się podnieca, jaki on skuteczny, najlepszy i w ogóle. Tyle, że bazar kłapał w kwietniu, że wakacji nie będzie, bo miała być wojna i miało nas wysadzić w kosmos. Natomiast w gazecie jest artykuł, że wakacji nie będzie, bo jest za mało pracowników na lotniskach i jest problem z realizacją lotów... Przypadkowa zbieżność tytułu artykułu z tytułem filmu bazara z kwietnia. Ale jego tłum fanów podniecony, jak to się sprawdziło... :)
        • internauta778 Re: Jasnowidze 26.07.22, 18:29
          Bazar coś nie ufa swoim "wizjom" :) Najpierw Jackowski wieszczył, że nigdy już nie będzie roku szkolnego "w postaci jaką znamy". Potem bazar "wieszczył", że rok szkolny, który minął normalnie, będzie skrócony, a kolejnego już nie będzie. Potem zmienił scenariusz, sugerując, że jednak będzie... A tu tymczasem jakiś gruby temat na horyzoncie i ustawa o funkcjonowaniu szkół w warunkach "zagrożenia bezpieczeństwa": www.prawo.pl/oswiata/nauczycanie-w-sytuacjach-zagrozenia-bezpieczenstwa-uczniow,516424.html Coś chyba jest na rzeczy, tzn. rządzący mogą wiedzieć, że coś się szykuje, bo gdy były tylko kowidy to o żadnym "zagrożeniu bezpieczeństwa" nie dyskutowano, ino, jak za dużo trafień to wypad na zdalne... Absolutnie nie twierdzę, że bazar to "przewidział". Wg bazara dawno już miała być wojna, a swoim wizjom sam ciągle przeczy i zmienia wersje wydarzeń. Natomiast robi się chyba nieciekawie...
      • internauta777 Re: Jasnowidze 08.07.22, 05:57
        Kilka filmików temu bazar twierdził, że ma żonę. Wczoraj nagle oświadczył, że jest gejem (takiego zwrotu użył, nie obrażam go). Podnieca się, że przewidział, że Kaczyński użyje zwrotu "polska oazą wolności" i ponoć kilka dni temu użył. Tyle, że wg internetow użytego zwrotu nie po raz pierwszy, m. in. 28.01.2021, więc można było przypuszczać, że użyje ponownie, skoro użył już kilka razy: polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2668807,Prezes-PiS-Polska-pozostaje-oaza-wolnosci-w-Europie-i-na-swiecie Bazar się chwali, że wskazywał ostatnio, że "Borys Johnson odejdzie w niesławie" i podał się do dymisji. Nie mam czasu sprawdzić, w którym filmie tak powiedział, ale np. w internetach z 11.06.22 są artykuły, w których pisze, że Borys Johnson może odejść w niesławie (dziwnie przypadkowo po raz kolejny wcześniej są w internetach zwroty, które potem są w filmach bazara, a później krzyczy, że on to przewidział): forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/8450083,czy-boris-johnson-pozostanie-premierem.html Jakoś np. nie przewidział kolejnej fali kowida, a ponoć właśnie nadchodzi. Wg bazara kowid miał zniknąć...
      • internauta777 Re: Jasnowidze 16.07.22, 10:27
        Bazar i świta podniecają się, że przewidział w zeszłym roku (początkiem), że Błaszczak będzie premierem. Teraz niby pojawiły się artykuły, że może tak być. Bazarowa świta pieje z zachwytu. Tyle, że bazar "przewidział" w 2021, a co najmniej w listopadzie 2020 (jeśli nie wcześniej) były w internetach artykuły, że tak może się stać: wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Mariusz-Blaszczak-nowym-premierem-Gazeta.pl-szef-MON-moze-w-przyszlosci-zastapic-Morawieckiego Teraz z kolei idzie w kierunku upadku rządu - ma bardzo podobna "wizję" jak Jackowski końcem 2021, że będą miały być wybory, ale się nie odbędą, bo coś w tym czasie w Polsce się stanie. Ale podobnie jak Jackowski nie precyzuje, co niby ma się stać, kiedy i gdzie. Bazar wielokrotnie podkreśla, że nieważne są daty,ale wydarzenia, które mu się w 100% spełniają, tyle, że większość wieszczonych wydarzeń jest nieprecyzyjna, jak wyżej, a sporą część na szczęście się nie sprawdza... Wisienka na torta był ostatni film, gdzie bazar podkreśla, że on jest prawdziwym jasnowidzem i nigdy się nie przechwala, że spełniło mu się to to i tamto. Otóż tak jakby w każdym filmie powtarza, że jest "jedynym prawdziwym" jasnowidzem i podkreśla, co mu się rzekomo sprawdziło... :) W ostatnim filmie bazar podkreślał np. jak to na kanale przestrzegał już w 2020, że wzrosną ceny mięsa, szczególnie wieprzowiny. Kanał bazara istnieje od sierpnia 2020 i, że są na to filmy na kanale, natomiast są też artykuły w internetach że stycznia 2020, że taki scenariusz (wzrostu cen mięsa, szczególnie wieprzowiny) jest bardzo prawdopodobny: innpoland.pl/157221,w-2020-roku-wzrosnie-inflacja-i-ceny-miesa-glownie-wieprzowiny-i-drobiu :) Czemu "jedyny słuszny jasnowidz" nie przewidział np. kilka dni wcześniej, że np. premier Włoch czy Estonii poda się do dymisji??? :) Borisa Johnsona niby "przewidział", z dużym wyprzedzeniem, tuż po tym, jak w internetach były artykuły, że "może odejść w niesławie" - niedawno się tym chełpił, że tak to właśnie przewidział, mówiąc o "odejściu w niesławie".
      • internauta777 Re: Jasnowidze 16.07.22, 11:17
        Bawiąc się teraz w jasnowidza, wieszcze, o czym może być wzmianka w kolejnym filmiku bazara... :) Po wybuchu wojny w Ukrainie, jakoś w marcu lub kwietniu, bazar nawiązywał do wojny w Polsce i "wieszczył", że Rosjanie będą skanować teren białymi dronami. Teraz w internetach jest informacja, że Iran chce sprzedać Rosji białe dronv: wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8489988,usa-iran-drony-rosja-armia-ukraina-wojna-wladimir-putin.html Pewnie świta bazara podniesie alarm, że jedyny słuszny jasnowidz to przewidział i że to do "skanowania" polski. Tyle, że informacje o tym, że Rosja ma takowe białe drony były dostępne już lata temu: geekweek.interia.pl/militaria/news-zobacz-jak-ogromny-jest-rosyjski-dron-bojowy-su-70-ochotnik-,nId,5567853 Ponadto, oczywiście przypadkiem, w czasie zbiegłym (a prawdopodobnie poprzedzajacym- nie chce mi się szukać dokładnej daty filmu bazara) z filmem bazara o skanowaniu polski frontami, były w internecie filmy, jak to rosyjskie drony skanujące teren wleciały "przypadkiem" do Turcji, Chorwacji czy polski (artykuły np z 12 marca, możliwe, że były jakieś wcześniejsze). I oczywiście "przypadkiem" w tych artykułach te drony są białe :)
      • internauta778 Re: Jasnowidze 19.07.22, 20:05
        Bazar w ostatnim filmie informuje, że zgłosił do prokuratury, że jest pomawiany i zarzuca mu się, że gdzieś wcześniej było to, co sobie przypisuje, tylko nie mówi się, że to "wcześniej" było rzekomo u niego na kanale - ciekawe, czy o to forum chodzi :) Przykładowo, motyw z prognozowanym wzrostem cen mięsa, w szczególności wieprzowiny i drobiu pojawił się w internetach w styczniu 2020. Bazar sobie przypisuje, że on to przewidział w 2020 i jest film u niego na kanale. Tyle, że jego kanał został założony w sierpniu 2020... Ponoć "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", więc dziwne, że nie podjął dyskusji i wyjaśnienia naszych wątpliwości, tylko poleciał w... niedzielę do prokuratury (aż dziw, że w niedzielę była otwarta dla interesantów) :) Czy prokuratura się takim problemem bazara zajmie??? Tu natomiast chyba mnie zgłosił do moderatora, bo z poprzedniego konta nie mogę pisać postów w przedmiotowym wątku, tylko mogę czytać :) Kiedyś bazar twierdził, że jest rzekomo profesorem. W ostatnim filmie poruszał temat zadłużenia Polski. I miał wizję typu (piszę w jego stylu :)), że coś czego może być tylko 60%, ale on nie wie, o co chodzi, bo tak mu się to kojarzy i, że ma to związek z długiem, będzie tego więcej niż 60% i to doprowadzi do upadku rządku. Bazarowa świta zaczęła piać z zachwytu, że rzeczywiście jest takie magiczne 60% i gloryfikowali, jaki to bazar genialny, wyjaśniając mu przy okazji, o co chodzi z tymi 60- procentami. Tyle, że bazar rzekomo miał być profesorem i o podstawowych rzeczach niby nie słyszał??? Co do wcześniejszych informacji w internetach, to już w kwietniu pisano, że dług publiczny "zbliża się do 60% PKB": www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8410865,dlug-publiczny-500-morawiecki.html Potem doprecyzował, że to coś, czego nie może być więcej niż 60%, będzie wynosiło 62% i tym się "zainteresują" za granicą. Czemu 62%? A może temu, że zanim się wojna zaczęła były takowe prognozy w internetach. Problem raczej będzie gruby, jak się okaże, że jest 300%, a nie 62%, skoro przy prognozach rzędu 64% na ubiegły rok, nikt nie wieszczył bankructwa kraju (a średnia unijna też jest tak jakby powyżej 60, a nawet 70%): okolicebiznesu.pl/dlug-publiczny-polski-a-budzet-deficyt-i-rezerwy/ Problemem, z kolei, o którym wcześniej (przed filmem autorstwa bazara) była mowa w internecie był problem "deficytu poza kontrolą parlamentu" i tu Polska miała najgorszy wynik wśród krajów UE, wynoszący 72% (i o to Bruksela wszczęła alarm i pewnie jeszcze to wróci w niedługim czasie na tapetę - link z kwietnia, a film bazara "o 62 procentach czegoś" z lipca): www.money.pl/gospodarka/rzad-pis-przeszedl-sam-siebie-polska-najgorsza-w-ue-porazajace-6762022936849184a.html Samozwańczy profesor bazar chyba coś poczytał, coś nie pojął, ale "wizję" z tego sklecił :)
      • internauta778 Re: Jasnowidze 20.07.22, 05:49
        Bazar dał kolejna alternatywna wizję wydarzeń... Ostatnio wieszczył, że wojna się zacznie między wrześniem a listopadem lub lutym i marcem. We wczorajszym filmiku na te okresy (któryś z tych) przewidział "wyjście ludzi na ulice". Strajki mają mieć charakter antyunijny i ma ich chcieć Kaczyński. I niby w czasie tych strajków "przypadkiem" ma dojść do katastrofy w elektrowni atomowej na Ukrainie. Ta katastrofa ma być przyczyną paniki, o której w ramach mapy grozy mówił Jackowski. Bazar podkreślił, nawiązując do Jackowskiego, że "to wtedy ludzie będą bali się oddychać" (wg Jackowskiego, po tym, jak ludzie będą bali się oddychać przyjdzie wojna). We wcześniejszym filmie, krytykując Jackowskiego, "wieszczył", że przyczyną tej paniki będzie bieda. O wyjściu ludzi na ulice też wcześniej mówił, ale wtedy wieszczył, że mają się do tego przyczynić agenci z rosji, a manifestacje mają być przeciw przywilejom uchodźców... Teraz motyw antyunijny. Czemu taka "wizja"? Może pod wpływem ostatnich wypowiedzi polityków i artykułów w internecie w sprawie braku piniundzow z kpi, długu publicznego i kolejnych kar/skarg na Polskę (tematy "świeże" z neta i zaraz bazar do tego nawiązuje, przypadkiem)...
      • internauta778 Re: Jasnowidze 20.07.22, 17:31
        Wczorajsza "wizja" bazara z godzin wieczornych jest bardzo zbieżna z artykułem z neta (z godzin popoludniowych- 15 i wcześniej), w którym piszą o odcięciu polski od funduszy unijnej, kontroli z UE i nastawieniem anty UE przedstawicieli partii rządzącej: wiadomosci.wp.pl/kaleta-weszy-niemiecki-spisek-nie-ustaja-w-atakach-na-polske-chca-doprowadzic-do-zmiany-wladzy-6792164753836800a Znów dziwnym przypadkiem bazar miał podobną wizję, do tego, co chwilę wcześniej w netach się pojawia... Czemu np. nie przewidział wcześniej tego, co się teraz na dniach dzieje, że fr grozi krajom zachodnim (w tym Polsce szczególnie) atakiem, jeśli amerykance dadzą ukraincom broń z zasięgiem kilkuset km (amerykance wcześniej się deklarowały, że nie dadzą, a teraz piszą, że planują dać): wiadomosci.wp.pl/lawrow-grozi-geograficzne-cele-operacji-specjalnej-moga-sie-zmienic-6792462955293568a Obstawiam, że na dniach bazar będzie miał "wizję" ataku na Warszawę spowodowana tym razem przekazaniem broni dalekiego zasięgu...
      • internauta778 Re: Jasnowidze 22.07.22, 06:14
        Od kilku dni w Polsce poruszany jest temat przerw w dostawach prądu, np : wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-seria-nieplanowanych-wylaczen-w-elektrowniach-widmo-blackout,nId,6170610 Wczoraj naczelny wieszcz PL z bazarowa miał "wizję", żeby kupić teraz dzieciom artykuły szkolne na kolejny rok i gry planszowe, bo mu się skojarzyło, że może nie być w Polsce prądu... Jak gdyby nigdy nic wspomniał o artykułach, a przecież roku szkolnego wg niego miało nie być... :) Czemu ponagla do zakupu artykułów szkolnych teraz? Może poczytał w internetach, że są problemy z dostępnością papieru i ceny książek mogą wzrosnąć :) ??? businessinsider.com.pl/biznes/problemy-z-brakiem-papieru-uderzyly-w-wydawcow-ceny-ksiazek-wzrosna/tyn1fjq
      • internauta778 Re: Jasnowidze 24.07.22, 10:34
        Poczytałam wywody na facebukowym fanklubie bazara. Z grubsza jestem zszokowana poziomem agresji bazarian. Opluwają Jackowskiego równo, a niejaki internauta Grzegorz W. wręcz grozi (?) pisząc m. in.: "Do zobaczenia wkrótce Panie Jackowski" i dodając w komentarzach dość wulgarne epitety na określenie w/w (www.facebook.com/groups/442716927690513/permalink/463930038902535/)... Konkurencja konkurencją, ale żeby aż tak ją zwalczać agresywnie? Kwiatem polskiej inteligencyji bazarowicze raczej nie są... Podobnie agresywnie z kolei na bazara naskakuje niejaki Wojciech G., też tak zwany "jasnowidz"... "Wizje" Jackowskiego też często się nie spełniają. Ponadto często są bardzo nieprecyzyjne, w odróżnieniu od precyzyjnych "wizji" bazara, które jednak są streszczeniami tego, co akurat w internetach napisano. Swoją drogą bazar wielokrotnie powtarza, że jako jedyny "przewidział" atak na Ukrainę w lutym 2022 i naśmiewa się z Jackowskiego, że mówił, że putin nie zaatakuje w lutym. Tymczasem, w filmie z dnia 27.01.2022, bazar "wieszczy" tak (www.youtube.com/watch?v=MytnpulV1sY, 7:49-8:46): "putin dokona inwazji na Ukrainę, przekonacie się państwo, ale gwarantuję państwu, to, co wielokrotnie mówiłem, że pierwsza połowa tego roku, nie wiem, ale ja to po prostu wiem, wiem to jako jasnowidz, czuję, że dużo się będzie mówić, ale dużo nie będzie się działać. W pierwszej połowie tego roku wielkim niebezpieczeństwem dla świata jest okres od czerwca do końca tego roku, a więc druga połowa tego roku. To będzie okres zmagań militarnych na świecie. Okres poprzedzający, czyli te pozostałe jeszcze cztery miesiące, bo już praktycznie mamy luty, to moi drodzy, to będzie czas, przedział czasu przygotowujący szereg społeczeństw do tego, co ma nadejść w drugiej połowie". Bazar przechwala się też, że rzekomo przewidział inne rzeczy, przed założeniem kanału, a jego świta mu przytakuje, że o tym mówił. Przykładowo, w komentarzach do filmu z dn. 19.07.22, bazar nawiązuje do przedterminowych wyborów, o których ostatnio wieszczy: "mówiłem o tych wyborach już w 2019 i to zaraz, jak Prezydent ogłosił wybory parlamentarne i powiedziałem, że nie dotrwają do końca, że coś się zadzieje". Na co fanka bazarowa o nazwie Wioletta G. odpisuje: "Tak mówił Pan. Dziękuję bardzo Panie Nazarze za wszystkie wizję". Tyle, że tak jakby kanał bazara jest od sierpnia 2020, więc w 2019 nie mógł takiego filmu zamieścić... Natomiast z tego co pamiętam i są takie informacje w internetach, w 2019 takie coś mówił Jackowski, że "kojarzy mu się dwa i pół roku rządzenia pisu, po czym pis zrzuci z siebie władzę". W innym filmie z kolei bazar się chwali, że w 2018 "przewidział", że "ludzie będą chodzić w maskach", tyle, że w 2018 o bazarze raczej nie słyszano... :) Bazar wybrał temat przyszłej wojny polski z rosją, jako główny motyw swoich filmów. Czemu tak? Może dlatego, że od lat straszą takim zagrożeniem: www.fronda.pl/a/waszczykowski-mocno-glowne-zagrozenie-idzie-ze-wschodu,67692.html Już pomijając różne scenariusze rozpoczęcia wojny (np. wkroczenie wojsk, prowokacja przy granicy, zrzucenie bomby atomowej (lub kilku) na warszawe, impuls elektromagnetyczny - co film to inny początek) to różne też są jej powody (obecnie poparcie dla ukrainy, ale we wcześniejszych filmach był m. in. motyw (przed atakiem na ukrainę), że to będzie wojna USA-Chiny, rosja ponoć miała poprzeć USA i oczekiwać "poparcia" innych krajów, ale się nie doczeka, więc przepuści atak na europę). A co bazar ma z tej "bezinteresownej" działalności? Być może źródło dochodów? Przykładowo w opisie filmu z dn. 19.07.22 bazar umieszcza wzmiankę, żeby wesprzeć jego kanał i podaje numer konta PL78xxx04. W komentarzach niektórych filmów bazar lub jego świta też zamieszczają to konto, "przypominając" o wsparciu :) I być może dlatego ciągle dopomina się o subskrybowanie kanału i "łapki w górę" - im więcej fanów i większy zasięg dzieł bazarowych tym większy zarobek (a raczej jakiś jest, skoro bazarowicze sami co jakiś czas zamieszczają w komentarzach jego konto i nawołują do wsparcia "Profesora")...
      • internauta778 Re: Jasnowidze 25.07.22, 21:02
        Na początku bazarowej kariery, bazarowicze zwracali mu uwagę, że ma identyczne "wizje", do tych, jakie wcześniej Jackowski zamieszczał. Bazar się oburzył i stwierdził, że nie kopiuje Jackowskiego, tylko oni obaj są jasnowidzami i "zczytują te same informacje". Teraz z kolei bazar z bazarowiczami naskakują na Jackowskiego (często w sposób agresywny i wulgarny), że kopiuje bazara. Na mój gust, nie kopiują się wzajemnie, tylko często, jak to bazar ujął, "zczytują te same informacje" z tych samych internetów (i raz jeden jest pierwszy, a raz drugi) :) Obecnie obaj wieszczą, że kryzys ekonomiczny będzie sztucznie wywoływany i na jesieni (od września) nastąpi upadek walut, stracimy, co mamy i "nic nie będzie", jak mawiał pewien kandydat na prezydenta. Otóż, tego typu motyw "wielkiego resetu" od dłuższego czasu krąży w internetach. Powstały już nawet na ten temat książki, więc temat żyje co najmniej od kilku lat. Ostatnio słyszałam o tym nawet na kanale prowadzonym przez internautę przedstawiającego się jako ksiądz Grzegorz, który z kolei twierdzi, że jest to "część planu Maryji" i o tym niby jest mowa w "objawieniach": www.youtube.com/watch?v=clK2K4tkWXU. Ksiądz w tym filmie cytuje ponoć treść objawień z Trevignano (8:37 - 11:15): "w najbliższym czasie uderzy w świat wielki kryzys ekonomiczny, potężny kryzys, matka najświętsza mi to często mówi, potężny kryzys, pieniądze nie będą miały żadnego znaczenia. Powiedz ludziom, żeby się na to przygotowali też od strony ekonomicznej. Matka najświętsza, to, co wielu się nie podoba, ale ostatnio mówiła w Trevignano, żebyśmy robili co najmniej na trzy miesiące zapasy. Okazuje się, że to nie jest wcale takie głupie, skoro rządy niektórych krajów wzywały ludzi do robienia zapasów (...) Powiedz ludziom, żeby robili zapasy na trzy miesiące wody lekarstw, jedzenia, bo przyjdzie taki czas, że wybuchnie na świecie wielki głód, wielka panika. Nie będzie co jeść, nie będzie co pić, ale nie dlatego, że będzie tego brakowało, ale wybuchnie potężna panika na świecie, różne rzeczy się będą działy (...) Okazuje się, że to samo, co mówi matka boska mówi też rząd niemiecki, szwajcarski, różni politycy wzywają swoich wyborców, aby robić zapasy (...) Kryzys będzie potężny, cały system ekonomiczny świata się zawali (...)". Motyw dość podobny, jak u bazara i Jackowskiego :) Ponoć niby w 2016 w tych objawieniach była mowa o powrocie ospy i o tym, że rosja szykuje się do ataku, a we wrześniu 2019 o wirusie z Chin i początkiem 2021 o zagrożeniu dla polski ze strony rosji i przestroga, żeby się nie szczepić na covida (nieco dziwny charakter "objawień maryjnych" w odróżnieniu od innych, które są ogólne, mogą być różnie interpretowane i zawierają głównie nawoływanie do nawracania się i straszenie karą, a tu niby konkretnie o wirusie konkretnie z Chin, powrocie konkretnie ospy, gromadzeniu "puszek z jedzeniem", odradzaniu szczepień, ataku rosji na Polskę i konkretna data, że "ostrzeżenie będzie dane w 2022"???)... Niby są w internetach strony z takimi właśnie datami tych "objawień", aczkolwiek, jak zmieniać daty "wizji", pokazywał kiedyś bazar, krytykując Wojciecha G. :) Nie wiem, czy tego typu filmy i artykuły zainspirowały bazara do "wieszczenia" o kryzysie i wojnie, ale, jeśli wierzyć datom youtuba, motywy takie i inne teorie spiskowe od dawna krążą po sieci... Jest też obserwowany od kilku miesięcy wysyp samozwańczych "proroków" straszących końcem świata... A co do dzieł bazarowych to wczoraj (24.07.22) zamieścił kolejny film. Z kolejną, inną niż wcześniejsze, wersją wydarzeń. Z grubsza "wieszczył" na temat polityki do pierwszej połowy 2023. "Wywieszczył", że rząd upadnie, bo nie będzie piniundzów, ale za to motyw wojenny był tym razem dość optymistyczny. Ponoć tym razem zagrożenie będzie dopiero w pierwszej połowie 2023, jak się ruskie ustawią przy granicy z ukrainą, czyli tak jakby nie napadną już z nienacka, tylko będą najpierw "prężyć" muskuły przy granicy z ukrainą (dając czas na ewakuację)... We wcześniejszych bazarowych wizjach były niespodziewane ataki z białorusi, kaliningradu czy "odległej części rosji" (co film to inna wersja)... Czyli wedle ostatniej wizji bazara, przynajmniej do końca 2022 armagiedonu nie będzie, ale nie ma się co cieszyć, bo bazar już ma konkurencję - niejaki "Prorok Łukasz" podchwycił temat wojny z rosją (www.youtube.com/watch?v=v1m3ItZ-lC0) i wieszczy atak lada dzień, nawiązując nawet krytycznie do "wizji" Bazara... :) Z grubsza motywy filmów "Proroka Łukasza" są bardzo podobne do "wizji" bazara. Ciekawe, który którego plagiatuje (albo skąd czerpią inspiracje), bo podobnie jak z Jackowskim, raz jeden coś wcześniej zamieszcza, a raz drugi :) "Wizji" internauty o nazwie "Prorok Łukasz" też można się wystraszyć, szczególnie w kontekście obecnych wydarzeń, ale, jak mówi "Prorok Łukasz", to, co prezentuje to np. "treści objawień Tomka z Iskry Poznań" (nie, żebym miała coś do pana "Tomka z Iskry Poznań" :)), bliżej nieustalonego "Michała" czy "Pani Michaliny z kółka różańcowego", a "objawienia" te (mówiące m. in. o zniszczonej doszczętnie bronią atomową Warszawie, kryzysie finansowym, strajkach w Polsce, które mają niedługo wybuchnąć czy przepowiedni dla Bidena podobnej, jak u bazara) mają miejsce niemal codzień i "Prorok Łukasz" chyba bije na głowę bazara częstotliwością wrzucanych filmów :):):) I świtę fanów niczym bazarowicze też już ma. Można poczytać podziękowania "za przekaz" dla "jedynego prawdziwego proroka" i inne peany na jego cześć, przy czym w odróżnieniu od kanału bazara tutaj negatywne komentarze mogą się pojawiać i część internautów próbuje apelować do zapatrzonych w "proroka" o opamiętanie i rozsądek przed zamianą mieszkania na szałas w górach świętokrzyskich :):):) Bazar podkreśla, że jego "wizje" nie muszą się spełnić, bo nie jest bogiem (co nie przeszkadza mu się chełpić, że ma 100% sprawdzalność i jest jedynym prawdziwym jasnowidzem, jego zdaniem). "Prorok Łukasz" z kolei twierdzi, że jego "orędzia nie muszą się wypełnić, bo są warunkowe" (ten w odróżnieniu od bazara, który woła o "suby, łapki w górę i wsparcie finansowe", nawołuje do wspólnej modlitwy "o ocalenie Polski" na jego kanale codzień o 6:00 rano, przy czym, jak zauważają niektórzy jego fani, czasem inicjatorowi działań nie po drodze na te modły) :):):) Jeden z internautów "Lech 000" trafnie podsumował (www.youtube.com/watch?v=z3C41euhItk), że dobrze, że "Prorok Łukasz", w odróżnieniu od bazara, "nie podaje numeru konta swoim owieczkom" :)
      • internauta778 Re: Jasnowidze 30.07.22, 10:49
        W filmie z dn. 28.07.22 bazar wieszczy, że kojarzy mu się, jakaś waluta XRP, która pójdzie przez krótki czas do góry. Duka, że on nie wie, który kraj ma taką walutę, ale może to przyszła waluta polski, bo ma w nazwie RP :) Od lat funkcjonuje kryptowaluta Ripple (XRP), co w komentarzach zauważają bazarowicze i pieją z zachwytu nad bazarem. Tyle, że pod koniec filmu (gdzieś ok. 34 minuty), bazar podsumowuje "wizje" i wskazuje kolejne kroki, co będzie się działo. Jako drugi krok nagle mówi, że nastąpi wywindowanie na krótki czas kursu kryptowaluty XRP :) Tego typu wizja oczywiście się sprawdzi, bo kursy kryptowalut raz rosną, raz maleją, więc przy pierwszym lepszym wzroście, odtrąbi sukces, tym bardziej, jak wskazał, ma to być krótkoterminowe, czyli prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia jest tym większe. Natomiast żaden z komentujących bazar fanów nie zastanowił się, że jak to - najpierw bazar nie wie, co to XRP, a potem nagle wie, że kryptowaluta???
        W wielu filmach bazar mówi o grze putina. Bazarowicze ostatnio pieją z zachwytu, bo, gdzieś taki zwrot się pojawił i niby bazar "przewidział". Określenie takie ("gra putina") nie jest wytworem "wizji" bazara, co przypisują mu bazarowicze. Określenie to pojawiło się w internetach w różnych kontekstach dużo wcześniej niż powstał bazarowy kanał, m. in. w 2015 (tytuł wywiadu): ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/21236, w 2016, gdzie mowa o ewentualnym ataku rosji na państwa bałtyckie pod pretekstem "ochrony interesów ludności rosyjskojęzycznej": vod.tvp.pl/website/baltycki-poker-w-co-gra-putin,25969416 czy artykułach z 2021 dotyczących surowców kupowanych od rosji czy zwrotów typu: "Gra putina może się skończyć wchłonięciem białorusi przez rosję": businessinsider.com.pl/gielda/surowce/trwa-gra-putina-z-europa-z-gazem-wstrzymuje-sie-do-decyzji-o-nord-stream-2/bketmm4, m.facebook.com/tvp.info/posts/10158651483021658.

Bazar fani pieją ostatnio nad bazarem, bo nib w 2021 "przewidział" recesję w Niemczech, a teraz są takie artykuły w internetach. Tyle, że artykuły prognozujące recesję w Niemczech były już w internetach w 2020 roku: www.forbes.pl/gospodarka/koronawirus-spadek-pkb-w-niemczech-odczuje-gospodarka-polski/0dsfyjn Może więc ową recesję bazar "przewidział" tak samo, jak "wzrost cen mięsa, szczególnie wieprzowiny i drobiu"? :)

Jest niby zastanawiające, czemu wizje bazara o wojnie z rosją pojawiły się końcem 2020 roku. Ale... o wojnie mówił już np. Jackowski początkiem 2020 roku, twierdząc wręcz (co wówczas było obiektem wielu kpin), że to co się teraz dzieje (koronawirus) poprzedza wojnę, jest sztucznie wywoływane i ma nas do wojny przygotować: wszystko-o-wszystkim.life/polska/jackowski-pandemia-zabierze-nam-demokracje-pozniej-przyjdzie-wojna.html Być może bazar się "zainspirował" tematem albo może... "Prorok Łukasz" i bazar "w jednym spali domku" i wspólnie uknuli intrygę (może nawet na czyjeś zlecenie?) siania paniki albo bazar zainspirował się "Prorokiem Łukaszem", określającym się też "Prorok czasów ostatnich", który filmy o wojnie zaczął zamieszczać w kwietniu 2020: www.youtube.com/watch?v=Nd_dX2aU0PM ??? "Prorok Łukasz" też ma pokaźną grupę "wyznawców", którzy podobnie jak bazarowa świta tak jakby klapki na oczach mają i przyjmują bezkrytycznie treści "objawień" danych "Tomkowi z Iskry Poznań", bliżej nieustalonemu "Michałowi" czy "pani Michalinie z kółka różańcowego"... A w objawieniach tych główny motyw, że z Warszawy nic nie zostanie. Przy czym raz mają być "trzy ostrzeżenia", a innym razem np. siedem...

W kontekście obecnej sytuacji ciekawa jest wizja Jackowskiego z 2011, o tym, że polska zbankrutuje w listopadzie (teraz niby wieszczony jest krach finansowy na jesień przez bazara i Jackowskiego): "najgorszy czas nadejdzie w drugiej połowie października i w listopadzie. Na taki krach nie jesteśmy przygotowani. Uważam, że nie da się tego zatrzymać. Rząd tak naprawdę nie ma wpływu na sytuację gospodarczą kraju - dodaje. Głęboki kryzys najbardziej odczują szarzy, biedni ludzie i drobni przedsiębiorcy. Ceny wprost oszaleją jak jeszcze nigdy dotąd. - Jesteśmy u progu wielkiego kryzysu i to nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Uważam, że w jakiś czas po tym jesiennym kryzysie nasz kraj zbankrutuje tak jak Grecja. Nie stanie się to jutro ani pojutrze, ale czuję, że to nieuchronne" (www.se.pl/wiadomosci/polska/krzysztof-jackowski-polska-upadnie-w-listopadzie-aa-bWzx-pGmp-1DUH.html). Obecnie zarówno bazar, jak i Jackowski "wieszczą" na jesień zarówno krach gospodarczy, jak i jakieś skażenie. Bazar wskazuje na wybuch w elektrowni atomowej na ukrainie (użycie broni atomowej, które ma do tego doprowadzić), a Jackowski wieszczy jakiś atak, "gdzieś na południu Europy", w wyniku którego mają też uciekać Polacy z południowo - wschodniej części polski (duży obszar aż po warszawę). I niby wtedy sugeruje uciekać do bułgarii i rumunii. Ale jeśli z południa Europy coś miałoby przyjść aż do połowy polski (od wschodniej strony) to między innymi zmiotłoby wpierw bułgarię i rumunię, więc uciekanie przed czymś w tamtym kierunku byłoby nielogiczne (gdyby uciekać miała południowo zachodnia część PL to tak)... Bazar teraz niby wojnę przesunął na 2023. Ciekawe, czy poczytawszy internety, wróci do poprzedniej wersji wydarzeń z wojną we wrześniu, bo Litwa znowu chce przyblokować transport do Kaliningradu - od 1 września tak jakby, a u nas klepnięto ustawę o funkcjonowaniu szkolnictwa w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa (jak były koronawirusy to jakoś nikt ustaw nie produkował, tylko jak za dużo "trafień" to wypad na zdalne)??? I czy będzie robił w kolejnym filmie "wizję" pod tytułem: "co myśli Prezydent", po ostatnim spotkaniu z prezydentem Chin, z konkluzją "wizji", że "Polska jest osamotniona" lub, że "będziemy następni"... :)
      • internauta778 Re: Jasnowidze 30.07.22, 11:15
        Z uwagi na to, że robi się tu agresywnie, kończę wskazywanie przykładów niespójności "wizji" bazara - każdy ma swój rozum i niech działa według własnego uznania. Nigdy nie było moim celem, aby ktoś, jak np. internauta "maczetaitasak" kierował groźby pod adresem internauty "jasnowidz Nazar". Chciałam jedynie zwrócić uwagę na problem w kontekście zamieszczanych komentarzy, gdzie przerażeni użytkownicy pytają bazara, gdzie w tych górach świętokrzyskich kupić mieszkanie albo, gdy starsza pani pyta, gdzie ma uciekać przed wojną z 83 letnią matką. Po obejrzeniu jednego czy dwóch filmików w/w można się wystraszyć i ulec złudzeniu, gdy autor pokazuje, co mu się rzekomo sprawdziło (tyle, że wiele rzeczy było wcześniej, przed zamieszczeniem filmu z "wizją", ogólnodostępne w internecie). "777bylinatrawnikowa777" masz oczywiście prawo mieć własne zdanie, ale nie musisz od razu mnie obrażać. Pozdrawiam.
        • bingo46 Re: Jasnowidze 02.08.22, 16:04
          Hej, nie daj się bazarowi, zło i oszustwa należy piętnować. Przeczytał tu prawdę o sobie i dostał "wścieku doopy" stąd to wszystko. Znasz kanał SEER przepowiednie jasnowidzów?nieraz tam wchodzę.Są tam ludzie którzy wyrwali się spod jego wpływów, można się tam było dowiedzieć dużo prawdy o tym oszuście. Wszystko co o nim pisali okazało się prawdą.Trzymaj się,wszystkiego dobrego:)
    • marlena556 Re: Jasnowidze 26.05.22, 19:02
      Cześć, niestety nie jestem w stanie polecić dobrego jasnowidza, tez byłam w ciężkiej sytuacji i poszłam do 3 przed którymi przede wszystkim chce chronić ludzi.
      1. Victoria Naiver - przesympatyczna osoba na swoim forum, miła, normalna - takie stwarza pozory do zrobienia przelewu. Po przelewie wszystko się zmienia. Generalnie nic nie wie, strzeli Ci jakaś mapkę i powie ze tam masz szukać. Gdy pytasz czy dana osoba żyje - jej odpowiedz - przemieszcza się ale moze już nie żyć, jakby sama sobie przeczy.
      2 . Krzysztof Jackowski - najtańszy z tych jasnowidzów i najmilszy. Generalnie powie Ci to samo co osoba z góry ale z miłym akcentem. Stracisz bezsensownie pieniądze ale chociaż będzie miło :)
      3. Jasnowidz Jana - Janina (grupa na Facebooku) udaje przemiła osobę dopóki czuje korzyść z naciągania Cię na kolejne rytuały. Po bezskutecznych próbach „jasnowidzenia i tarota” ostatecznie zostaniesz wysłana do psychiatry i obrzucona obelgami typu „nie pisz do mnie głupia babo” No poziom poniżej dna 🤣
      Chyba nie ma dobrych jasnowidzów. Ja się nacięłam, straciłam pieniądze i chce ostrzec. Nic ci ludzie nie wniosą do Twojego życia a portfel będzie pustszy :)
      • beksiam Re: Jasnowidze 27.05.22, 12:01
        Kiedyś wierzyłam w te "wróżki" lansujące się na fb, insta i tiktoku, teraz widzę, że to pic na wodę. Muszą się uwiarygadniać, relacjonować swoje życie, widocznie mają dużo czasu żeby to robić czyli nie mają co robić, nie mają klientów.
        • olek14 Re: Jasnowidze 03.06.22, 16:47
          99% wróżek to udawanie. Spotkałem kilka autentycznych, aż byłem zszokowany ich intuicją.

Byłem kiedyś świadkiem jak pewien "nauczyciel duchowy", który tez uważał się za jasnowidza, w towarzystwie swoich uczniów rozmawiał z wróżką, spierał się z nią, chciał udowodnić jej, że ona nie ma pojęcia o jasnowidzeniu.

Ona bardzo spokojnie wskazała na jednego z jego uczniów i powiedziała mu, że za pół roku wyrzucisz go ze swojej szkoły, przepędzisz go na zawsze, będzie z tego wielki skandal, ona nie miała żadnych kart, mówiła to spokojnie i patrzyła się na tego ucznia jego. Ten nauczyciel zapewniał ją, że to niemożliwe, bo ten uczeń był jego najbardziej zaufanym, jego prawa ręka. Krzyczał na nią, awanturował się, że zwariowała, to jest jego najbardziej zaufany uczeń.

Miałem kontakt z jednym z uczniów tej sekty i obserwowałem ich poczynania. Dowiedziałem się po pół roku, że ten zaufany uczeń okradał Mistrza z dochodów i spał z jego kobietą na boku. Można się domyśleć jak to się skończyło. Nie wiem tylko jednego czy zmienił stosunek do tej jasnowidzącej, ale ponoć milczał.

Nie będę podawał, ani jej adresu, ani swojego, gdyby ktoś chciał namiary na nią, bo nie po to napisałem o tym zdarzeniu. Niech każdy myśli samodzielnie jak umie.
                • olek14 Re: Jasnowidze 05.06.22, 11:08
                  Obiecanki bez pokrycia.

Zmniejszyć dystans, ale wobec czego, czy kogo?

Zrób coś, pójdź gdzieś, takie tam wszystko i nic, żadnych konkretów. Ble, ble...
                  • olek13 Re: Jasnowidze 05.06.22, 20:01
                    No i nie załapał.
                    Dystans między nami. W kumatości.
                    Bo jak sobie ową introspekcję pogłębisz, może zakumasz, że te wyobrażenia którymi żyjesz są właśnie tylko tym, czym są.
                    • olek14 Re: Jasnowidze 05.06.22, 21:02
                      Ty potrafisz upraszczać?

Po co tak komplikować, to Ty zwiększasz dystans!

Zajmij się swoją introspekcją dobrze, pchasz się do pouczania mnie odnośnie mojej.

Co wiesz o swojej zdolności do introspekcji?
                      • olek13 Re: Jasnowidze 05.06.22, 23:34
                        A co Ty wiesz o swojej? Jakie masz narzędzia obieektywnej oceny tego?
                        Wypisujesz tu jakieś "świadectwo" i czemu ma to służyć? Czego ma to dowodzić? Głębi twojej wiary? Co to komu da?
                        • olek14 Re: Jasnowidze 06.06.22, 00:46
                          Ja pierwszy zadałem pytanie, odpowiedź pytaniem na pytanie, to brak odpowiedzi i wykręcanie się od niej.

Jak odpowiesz Ty na moje pytanie, dostaniesz odpowiedź na moje.

Nie zachowujesz równowagi, sztucznie próbujesz przechylać przewagę na swoją stronę bez ważkich argumentów, typowa manipulacja i tanie chwyty erystyczne.

Kultura dyskusji dopuszcza pytanie na pytanie, gdy ma ono wyjaśnić nieścisłość lub nierozumienie pytania, natomiast bezczelnością jest, powtórzenie tego samego pytania, temu kto je zadał. Dopuszcza się też dodanie stwierdzenia, nie wiem i powiedzenie, a co ty uważasz na ten temat?

Oj, Oj, trzeba się podszkolić, żeby jakość poprawić. Bo dziecko wylewasz z kąpielą.
                          • olek14 Re: Jasnowidze 06.06.22, 00:55
                            Na co liczy kunktator odpowiadając pytaniem na pytanie? Na względy dla siebie jako człowieka pytającego – odpowiedź dalej rozwija Mirosław Karwat.

decydent.pl/sztuka-manipulacji-42/

Materiał do podszkolenia się, jakie błędy popełniasz wg profesora Karwata i jesteś kunktatorem!

• olek13 Re: Jasnowidze 06.06.22, 07:13
                              Rozpisał się, pewnie cały w zachwycie sobą.
                              To poczytaj od początku, kto jakie pytanie zadał.
                              Pomóc? Proszę bardzo:

olek13 napisał:

> Wzruszyła mnie Twoja historia...
                              > Tylko co z tego?
                                • olek13 Re: Jasnowidze 06.06.22, 15:28
                                  "Miszczu Julianie Rozwago" masz chyba obsesję na moim punkcie. Przy tym jesteś taki przewidywalny i nieinteresujący. Zaskocz czymś. A może jednak jesteś botem i zaskoczeń jescze nie opanowałeś? Trenowanie sieci nauronowej wymaga czasu i doświadczeń.
                                  • olek14 Re: Jasnowidze 06.06.22, 19:47
                                    Choroba psychiczna nie boli, ale jest dokuczliwa! szczególnie natręctwa, wybaczcie mojemu drugiemu ja, bo to jest rozdwojenie jaźni! Raz jest jednym olkiem, a raz innym.

Nie trzeba być jasnowidzem, żeby dokonać diagnozy. Raz piszesz jako jeden, a za jakiś czas drugi, po co to robisz, żyjesz w swoim chorym psychicznie świecie.

To ja = ty, twoje lepsze ja teraz pisze, zasnąłeś a teraz obudziło się twoje lepsze ja, które ciebie ma obowiązek ostrzec przed tobą samym. Ukrywasz się przede mną, nie wiem co tam robisz w ukryciu, czy ćpasz, czy pijesz za dużo.

Ja jestem ta twoja lepsza świadomość, która chce ciebie uratować przed tobą samym.

Obsesję to masz ty, co widać, podejrzany jesteś o to, od 2011 roku, może i wcześniej. Nie ważne kto, ważne komu by tu przy...lic. Długo trwa ta obsesja...

Tym bardziej, że większość na Forum ma to samo zdanie co do twojej obsesji. Skrzywdzono ciebie kiedyś mocno biedaku, masz uraz, który nie możesz do dziś odreagować... ja jako ty współczuje sobie samemu, mojej odwróconej świadomości...

Doszło do tego, ze teraz rozmawiasz sam ze sobą schizofrenicznie...
                                    • olek14 Re: Jasnowidze 06.06.22, 19:57
                                      Dodam, bo nikt z tobą nie chce rozmawiać, tylko ja jestem tutaj i jedyny z tobą rozmawiam, tylko ja ci zostałem... Nie masz przyjaciół, znajomych, żyjesz samotnie bez nikogo... jestem twoim jedynym poważnym rozmówcą, który che twojego dobra i jest ci życzliwy...

Wprowadzasz nienawiść w każda rozmowę, bo twoim motywem jest jedynie zemsta za krzywdy, za prawdziwe lub wyimaginowane krzywdy...

Masz zawsze szansę poprawić się i stać się lepszym człowiekiem, będę ci to zawsze powtarzał i zawsze w tym pomogę...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka