Dodaj do ulubionych

bałagan w domu

27.08.07, 08:43
Czy ktoś z Was ma receptę na pozbycie się bałaganu z domu?wink Od
siedmiu lat w moim mieszkaniu trwa nieprzerwalny remont. Ciągle
zyjęna torbach i kartonach. Kiedy w tym roku zaczęłam już wychodzić
na prostą z tym bałaganem i praktycznie zakańczam porządkowanie, to
spółdzielnia wywiesiła ogłoszenie, że będzie wymieniać piony wodne i
kanalizacyjne w moim bloku, ZAŁAMAŁAM się. Sprawdziłam w efemerydach
co może powodowac tak długotrwałe działanie. Jedyne co mi przyszło
do głowy to URAN, na początku bałaganu był w opozycji do mojego
Słońca, a obecnie jest w kwadraturze do mojego Księżyca. Czy macie
jakieś podobne spostrzeżenia w swoich horoskopach?
Obserwuj wątek
    • neptus Re: bałagan w domu 27.08.07, 09:08
      Pozostaje Ci tylko cierpliwe przeczekanie Urana. On bardzo lubi
      sprawiać takie "niespodzianki". Pociesz się, że za to, kiedy tranzyt
      minie, będziesz mieć wymienione wszystko, co było do wymienienia i
      spokój na długie lata. W sumie to się opłaci. smile
    • anbliss Re: bałagan w domu 27.08.07, 16:27
      oj uran i bałagan to Jedno z ciekawszych zdarzeń na takowych
      tranytach to awaria pralki , zalane mieszkanie nastepnie awaria rur
      i kolejny potop a wszystko w pazdzierniku 2006 na spacerze planet po
      moim uranie w scorpionie . Bałagan masakryczny jak wspominam to mam
      drgawki
      • neptus Re: bałagan w domu 27.08.07, 16:38
        Uran bardzo lubi rozwalać stare urządzenia i instalacje. A
        szczególnie Uran w powiązaniu z Saturnem. Czasu, kiedy miałam
        równocześnie Urana na Saturnie i Saturna na Uranie wolę nie
        wspominać. To był normalnie horror! smile))
        • anbliss Re: bałagan w domu 27.08.07, 17:07
          neptusie , moje awarie z pralką i wodne historie także miały rys
          saturniczny blisko kwadratura saturn uran byla wtedy( a lżejsze
          planety miały przemarsz po uranie) . Teraz bałagan z przerowadzki
          sie wygenerował Ale nowe miejsce zamieszkania na trygonie saturna
          do wenus to chyba stabilnie bedzie nareszcie ..........Tak łakne
          stabilizacji dosc kontrrewolucji Bałaganowi mówię stanowczo niee i
          ochoczo zakasując rekawki
          • kita32 Re: bałagan w domu 27.08.07, 22:14
            Awarie i remonty jak najbardziej pasują do Urana, szczególnie gdy związane są z
            urządzeniami lub narzędziami elektrycznymi. Ale takie zwykłe bałaganiarstwo, gdy
            nie odkłada się rzeczy na swoje miejsce lub lubi się pewien nieład, powiedzmy
            artystyczny, kojarzy mi się z silnym Neptunem. Ale nie wiem czy tranzyty Neptuna
            skutkują bałaganem.
            • anbliss Re: bałagan w domu 28.08.07, 01:41
              Kito, jasne że neptun skutkuje takze bałaganem . CZasami w
              rozmarzeniu neptunicznym( mam takie fazy ) zapominam jeeść a co
              dopiero sparztac !!!! Chodze jak w amoku tu uronie łezkę , tam
              jakis sentyment i tragedia porzadkowa gotowa . Dobrze ze saturn z
              wenus w trygonie scisłym mnie pionuje. ( natalnie neptun trygon mars
              ii ksiezyc w 12 [ lew] prawie na asc , dodatkowo neptun w koniunkcji
              z merkurym w 5 domu jak pisze wierszydła albo słucham lirycznych
              piosenek ( Anna German, Teresa Tutinas Fogg, Santor, Łobaszewska)
              potrafie o bozym świecie zapomieć . Hm to zamiłowanie do starych
              piosenek ( bije się w piers nie jestem ortodoksem muzycznym ) to
              chyba jowisz w raku hę. Podusumowujac neptun bałagani z powodu
              odlotu w stany ponadporządkowe wink
            • neptus Re: bałagan w domu 28.08.07, 09:15
              Oczywiście, Neptun nie ma bałaganu, tylko artystyczny nieład. wink)
              Tranzyty Neptuna (a i pewne układy natalne) często powodują gubienie
              się w drobiazgach. Mozna przez tydzień starannie układać jedną półkę
              zupełnie nie zważając na to, że w całym domu zdążył się zrobić
              wielki bajzel. Nie wspominając o rozmaitych domowych potopach. W
              czasie opozycji Saturn/Neptun w kółko naprawiałam spłuczkę i po paru
              dniach znowu przestawała spłukiwać cokolwiek. Syzyfowa praca też
              jest z gatunku Saturn/Neptun. Ale najwięksi bałaganiarze to i tak
              Bliźnięta i Strzelce, zwłaszcza ascendentowe. smile
                • kita32 porządki w domu 28.08.07, 21:50
                  Mam raczej zapuszczone mieszkanie. Nie lubię sprzątać. Pilnuję tylko, żeby moje
                  biurko było nie zabałaganione. A wszyscy mi na biurko ciągle coś kładą,
                  uważając, że jak tam położą, to nie zginie. Właściwie to nie ja bałaganię, ale
                  potrafię żyć w rozgardiaszu. Myślę, że to dlatego, że mam silnego Neptuna w
                  horoskopie natalnym.

Od dłuższego czasu Neptun intensywnie działa na mój horoskop. Jest na
                  descendencie (od 6-go domu) i w trygonie do mojego stellum
                  Neptnu-Słońce-Merkury, w opozycji do Plutona i w bikwintylu do Urana. ( Z innych
                  długotrwałych to mam tylko tranzyty Eris.) I na tym tranzycie zmobilizowałam się
                  do robienia generalnych porządków w domu. Miesiąc temu, w szałasie potów
                  prowadzonym przez Margit Bohdalek, poprosiłam o energię do porządków,
                  przemeblowania i pozbywania się tego, co niepotrzebne. I cały czas na tym
                  neptunowym tranzycie robię porządki. Dziwne, że na neptunowym, prawda? Tłumaczę
                  to tym, że przed każdym uporządkowaniem czegoś bałagan się powiększa.
                  Neptun nie dodaje energii. Robota idzie mi powoli, ale nigdy nie miałam takiej
                  determinacji do „przewracania domu do góry nogami”.
                  Łóżko piętrowe już 3 razy zmieniało miejsce w czasie tych porządków. Niedługo
                  zostanie przecięte i powstaną z niego 2 łóżka.
                  Zwykle myliśmy okna raz na rok i wystarczało. Po niedawnej wymianie okien myłam
                  je już 3 razy, bo ciągle wydawało mi się, że znowu się pobrudziły.

Ten tranzyt będzie aktywny jeszcze parę miesięcy. Mam nadzieję jednak, że zdążę
                  uporać się z porządkami i przemianami w mieszkaniu wcześniej...
                  • neptus Re: porządki w domu 28.08.07, 23:13
                    Neptun mi tranzytuje po kolei prawie wszystko. uncertain Też sprzątam i
                    jakoś nie widzę postępów, w moim odczuciu mam coraz coraz większy
                    bałagan.
                    Kita, masz silnego Urana, a to już wystarczy. Ty też jestes do
                    wyzszych rzeczy stworzona, niz sprzątanie. wink Ja mam go w dodatku w
                    Bliźniętach - piorun w miotłę strzelił. smile)
                    • kita32 Re: porządki w domu 29.08.07, 10:01
                      > silny Uran w Bliźniętach > Bliźniętach - piorun w miotłę strzelił. smile)

......Świetne scharakteryzowanie wink)

A ja biję się w piersi i uzupełniam swoją informację o tranzytach na moje
                      porządki. Tak byłam zaskoczona tym odkryciem, że dzieją się one wspomagane
                      harmonijnym tranzytem Neptuna, że "wyparowało" mi z umysłu, to co przecież
                      wiedziałam. Przede wszystkim decydującym tranzytem zmuszającym mnie do robienia
                      generalnych porządków połączonych ze zmianą organizacji mieszkania i
                      przemeblowywaniem - jest zejście Saturna pod ascendent. Gdy siedział mi na
                      ascendencie (dość długo) to mobilizowałam się "w sobie" do zaczęcia tej roboty -
                      robiłam wywiad jaką firmę od wymiany okien zatrudnić, prosiłam o energię i
                      wspomaganie na szałasie potów. A teraz Saturn schodzi pod ascendent, a ja z
                      niespotykaną u siebie determinacją zajmują się i generalnymi porządkami i
                      zmianami w mieszkaniu na bardziej funkcjonalne.

I teraz wszystko widać w innym świetle. To zejście Saturna pod horyzont jest
                      głównym motorem zabrania się za swoje mieszkanie, natomiast tranzyty Neptuna
                      odpowiadają mojej metodzie robienia porządków. Teraz na przykład robię porządek
                      w wielkiej szafie. I już tydzień podłoga w dużym pokoju jest zajęta rzeczami
                      wyrzuconymi z szafy. (No, to już kończę). A ja myślę co wyrzucić, co naprawić,
                      co gdzie włożyć. Bałagan jest straszny, ale robi się porządek...
                      • neptus Re: porządki w domu 29.08.07, 22:09
                        Znaczy, robimy teraz porządek tak samo. smile))
                        Mam aktualnie Saturna na Saturnie w 4 domu, czyli porządek w domu ma
                        być.
                        Neptun w opozycji do Księżyca w odpowiedzi na to np. kupuje nową
                        szynę, zdejmuje firankę, siada i medytuje, jak by tu się najlepiej
                        zabrać do tej wymiany, zamiast się zabrać od razu do wiercenia
                        nowych dziur.
                        Albo mam przestawic regał. Pół pokoju założone książkami w stosach,
                        które regularnie kotka rozwala, a ja układam ale regał nie
                        przestawiony, bo mu nie daję rady i tak stoi, aż się jaka dobra
                        dusza zlituje i pomoże. Czyli praca wre. smile)
                        • virridi1 Re: porządki w domu 31.08.07, 09:01
                          smile Mam koniunkcję Jowisza z Neptunem w strzelcu ale męczy mnie mój
                          pedantyzm szczególnie w domu bo w pracy na biurku mam zawsze taki
                          artystyczny nieład,w domu ma być wszystko na swoim miejscu,nie lubię
                          zagracania ,składowania staroci . Każda plama ,śmieć mnie drażni .
                          Nie jest łatwo jednak utrzymać taki sterylny porządek w domu jak się
                          ma dzieci i psa smile Walczę z ta przypadłością u siebie od lat i nic
                          mi nie wychodzi ,chciałabym być bardziej wyluzowana w tej kwestii i
                          nie przejmować sie nieładem bo to jest męczące. W ogrodzie natomiast
                          drażni mnie każdy chwaścior a że ogród mam dośc duży 1200 m to też
                          nie jest za ciekawe sad
                          • kita32 Re: porządki w domu 31.08.07, 09:51
                            Virridi, Twoja koniunkcja Jowisza z Neptunem raczej nie tyle przekłada się na
                            sprawy związane z porządkami (trzeba by było wiedzieć więcej o horoskopie), co
                            na specyficzne poczucie humoru. Jeżeli ta koniunkcja jest silna, to spodziewam
                            się, że masz zdolności "kabaretowe"- na przykład umiesz dostrzegać zabawne
                            sytuacje w zwykłych sprawach lub świetnie rozśmieszasz otoczenie. Czy tak?
                            • joola17 Re: porządki w domu 31.08.07, 14:02
                              ...albo na stosunek do uzywekwink Jowisz lubi sie zabawic, a Neptun albo sie
                              odurzy, albo zatruje.
                              Mam znajomego z kon. Jow - Nept na MC, nie pamietam zeby byl zadowolony, kiedy
                              mnie mogl zapalic jointa. Pali "od zawsze", a przerwy robi z koniecznosci, jak
                              juz zdrowie szwankuje. Do tej sklonnosci przyczynioaja sie inne wskazniki,
                              oczywscie, np. silny wplyw Plutona, ktory zawsze jakos tam dziala
                              autodestrukcyjnie, a przynajmniej daje takie tendencje, ale Jow-Neptun na MC
                              sprawia, ze ten moj znajomy KOJARZY sie przez trawke.
                              Po prostu ta koniunkcja jest bardzo silna, m.in. przez usytuowanie na osi.

Bo gdy rozlozyc na czynniki pierwsze wplywy obu planet to mamy:
                              Neptun- odurzenie, wizje, chwiejnosc, mglę, bladzenie, nieprzytomnosc, zatrucie.
                              NADWRAZLIWOSC..
                              Jowisz- rozmach, swieto, karnawal, duzo, szybko, glosno. NIEWRAZLIWOSC.

Wiec zaleznie co jest silniejsze, logicznie sa dwa typy dzialania:
                              1. albo niemal pozarozumowe skojarzenia, TEATR - kiedy Neptun nakreca gre,
                              udawanie i iluzje;
                              2. albo ucieczkowosc, kiedy Jowisz nakreca neptuniczne ucieczki od swiata,
                              neptuniczna NADWRAZLIWOSC.

Wiec nawiazujac do tematu watku, jesli wplyw Nep-Jow mialby miec wplyw na
                              porzadki, to stawialabym albo na duza dawke artystycznego nieladu, tego WLASNEGO
                              BALAGANU, kiedy samemu latwo sie polapac w nieporzadku, ale niech no kto obcy
                              sprobuje postrzatac! nie wiadomo, co gdzie jest, bo szuka sie Neptunem.. Albo od
                              czasu do czasu potrzeba WIELKICH PORZADKOW, z rozmachem, nawet nie tyle
                              sprzatania, wyrzucania, wywalania wszystkiego, co sie da, zeby bylo jowiszowe
                              swiatlo, jasnosc, przestrzen - ale bez planu.

No, ale to tylko kiedy te dwie planety sa naprawde znaczace. Bo jesli nie sa to
                              od porzadkow jest Ksiezyc (bezpieczenstwo), Wenus (estetyka), a przede wszystkim:
                              - silny Saturn lub obsada Panny [lub ekwiwalenty] od porzadku
                              - badz Neptun lub obsada Ryb [lub ekwiwalenty] od chaosu.

Jednak trzeba patrzec na przewazajacy wplyw, bo wychodzi bura zupawink
                              • virridi1 Re: porządki w domu 04.09.07, 14:58
                                Tak jest ,zpewne ten pedantyzm to wpływ Merkurego i Plutona w Pannie
                                który jest w koniunkcji ze Słońcem w Wadze. No i Saturn w Trygonie z
                                Wenus - na to też bym stawiała .Mój Jowisz z Neptunem /Jowisz mocny
                                bo u siebie/ to raczej sprawa używek ,bo je lubię ale znam swoje
                                granice doskonale /opozycja Saturna/ Nie jestem materiałem na
                                narkomana czy alkoholika wink
                            • virridi1 Re: porządki w domu 04.09.07, 14:54
                              smile W sumie to ma specyficzne poczucie humoru .Lubię "czarny humor "
                              i robię czasem tzw "głupie żarty" Nie każdy je rozumie . Zabawne
                              sytuacje w zwykłych sprawach faktycznie bardzo dobrze dostrzegam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka