Dodaj do ulubionych

zbyt czeste gazy

22.07.05, 15:50
mam juz od dluzszego czasu problemy zaladkowe bo wydaje mi sie ze zbyt czesto
uchodza zmenie gazy i mam problemy z oddawaniem kalu:/ czym to moze byc
spowodowane - to juz trwa bardzo dlugo
Obserwuj wątek
      • prezes.prometeuszy Re: zbyt czeste gazy 21.08.05, 02:50
        Poza patologiami, które jak najbardziej należy wykluczyć bardzo często wzdęcia
        i problemy z wypróżnianiem powoduje po prostu zła dieta.

Krótko pisząc - należy zdrowo się odżywiać.

Nie bedę tu opisywał zaczerpniętych z całej setki książek o zdrowym odzywianiu
        przepisów, warto jednak wspomnieć, że :
        - pomóc może dieta "wysokoresztkowa", wysokobłonnikowa (np. zmiana pieczywa
        na "ciemne", spożywanie otrębów, nasion, sięganie po więcej warzyw i owoców),
        jeść częściej, a mniejsze ilości (np. 5 posiłków, zamiast 3 dziennie)

- unikać potraw wzdymających (np. rośliny strączkowe), potraw mało świeżych,
        konserwantów, smażonych tłuszczy zwierzęcych (w nadmiarze), kiepskiej jakości
        tłuszczy roślinnych (margaryna, olej rzepakowy) i tłuszczy "starych",
        przypalonych, używanych wielokrotnie (np. olej do smażenia frytek)- przypalona
        oliwa z oliwek to "trucizna".

- unikać wszystkiego, po czym źle się czujemy - niektórzy nie tolerują pewnych
        składników pokarmu, a nie potrafią w to uwierzyć (np. cebula, albo sliwki, czy
        też preparaty sojopochodne). Często jest tak, ze narzekamy na wzdęcia, ale nic
        nie robimy w zakresie diety, aby to zmienić. A to naprawdę może pomóc!

W razie braku znalezienia przyczyn (ze strony lekarzy) i gdy radykalna zmiana
        diety nie pomoże : warto sięgnąć po (np. ziołowe) preparaty wspomagające
        trawienie (wzmagajce perystaltykę jelit), działające przeciwwzdymająco i
        odgazowująco... Do kupienia w aptekach, często bez recepty.

Czasem pomaga KEFIR, albo inne produkty mleczne.

Bonifratrzy mają doskonałe mieszanki ziołowe, wspomagające trawienie...
        Bonifratrzy mają też dobrego nauczyciela/dietetyka : Ojca Jana Grande, który w
        swoich dwóch książeczkach opisał prosto, a zarazem fenomenalnie nasze
        podstawowe "grzechy kulinarne"... Polecam lekturę.
      • agiatami Re: zbyt czeste gazy 17.03.06, 14:02
        odstaw na 2-3 tygodnie jakas grupe produktow i dodawaj do posilkow po jednym
        co 2-3 dni.zrob spis wszystkiego co jesz. mi brzuch rosl w oczach.bolalo az
        przy kregoslupie i konca nie bylo z gazami-lekarze to ...szkoda pisac.dla mnie
        zakazana jest cebula nawet w salatce odrobina. a chleb to trzeba samemu piec.
        brat mial praktyki w piekarni to wiem , ze chleb w polsce i wszedzie to swinstwo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka