Dodaj do ulubionych

#śpiulkolot

08.12.21, 01:24
Jury plebiscytu na #MłodzieżoweSłowoRoku zdecydowało:
wygrywa #śpiulkolot.

"- "śpiulkolot" to żartobliwy wyraz oznaczający sen, czynność spania, samo udawanie się na spoczynek lub nawet łóżko czy inne przyjemne miejsce do spędzania czasu w "objęciach Morfeusza" - wyjaśniła prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i członkini jury plebiscytu.

 Badaczka podkreśliła, że budzi ono dobre skojarzenia i uśmiech na twarzy.

 - Z jednej strony odnosi się do potocznego słowa "śpiulkać", czyli spać, a z drugiej do memu, przedstawiającego urocze zwierzątka w wymyślnych, miękkich pojazdach - wskazała."

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-07/spiulkolot-zwyciezca-plebiscytu-na-mlodziezowe-slowo-roku-2021/
Obserwuj wątek
   • olga_w_ogrodzie Re: #śpiulkolot 08.12.21, 01:45
    W 2021 r., po raz pierwszy w historii plebiscytu na #młodzieżowesłoworoku, nie wyłoniono zwycięskiego słowa. Wśród piątki z największą liczbą głosów znalazły się: "Sasin" i słowa utworzone od tego nazwiska, oraz "wypierdalać" i "jebać PiS".
    wirtualnemedia.pl/artykul/spiulkolot-mlodziezowe-slowo-roku-2021-znaczenie

    " W plebiscycie "na pierwszym miejscu znalazło się nazwisko polityka na S oraz słowa od tego nazwiska utworzone. Na drugim miejscu jest nazwa stygmatyzująca popularne imię żeńskie, (...), na trzecim miejscu jest czasownik pochodzący od nazwy instytucji organizującej plebiscyt, wyrażający sprzeciw uczestników wobec naszej decyzji. Na czwartym i piątym miejscu są hasła znane z ulicznych demonstracji zawierające słowa wulgarne na W oraz J (drugie hasło symbolizowane jest często przez osiem gwiazdek)" – podają jurorzy. "Słowa, które znalazły się na pięciu pierwszych miejscach, są sprzeczne z regulaminem plebiscytu, na mocy którego eliminuje się określenia wulgarne, obraźliwe, nawołujące do nietolerancji, odnoszące się do konkretnych osób (w tym nazwiska). Z tych powodów kapituła plebiscytu nie wskazała zwycięskiego słowa roku 2020" – podsumowało jury. Zasiadali w nim: Marek Łaziński, Bartek Chaciński, Ewa Kołodziejek i Anna Wileczek."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka