Dodaj do ulubionych

Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy

16.11.22, 20:53
Leci dokument o planie Marshalla.

Myślę że to co Ameryka dala Europie po wojnie współcześnie skwapliwie odbiera. Dziś zamienia Europę w więzienie. Uzależniona Europa od Ameryki płaci swoją cene. Gospodarka będzie się zwijać podobnie jak rdzenna populacja
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 16.11.22, 20:55
   To jest chyba prawidło wszechświata. Rzekoma pomoc zamienia się z czasem w swoje przeciwieństwo.
   • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 16.11.22, 21:13
    Pomoc odgórna to eufemizm dla korupcji. W życiu za każdym razem widziałem, doświadczałem że rzekomą pomoc przynosiła efekty dokładnie przeciwne .

    Ostatnio intryguje mnie ten temat. Co to znaczy dobrze komuś pomóc jedno wiem na pewno. Dużo ludzie sobie pomogą jak nie będą sobie szkodzić
  • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 05:01
   Jeśli nie bierzesz swojego życia w swoje ręce ktoś inny zaplanuje je za ciebie. I na pewno nie po to żebyś byl zadowolonym.

   Tragedia współczesnych młodych ludzi od czasów powojennych jest wiara że w wieku w którym powinni się rozpychać w życiu wierzą że istnieje plan który im zrobi dobrze. Albo nawet jeszcze bardziej absurdalnie domagają się tego planu myśląc że się rozpychają. Tak skorumpowano młodzież zachodu.
   • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 05:09
    Młodość powinna być o różnych rzeczach ale nie o tym co zaplanował jej zachód kultura konsumpcyjna czyli szukaniu przyjemności i czekaniu na plan.
    • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 05:31
     Dobrobyt zachodu powstał na mentalności wojennej. Sporo nakradli kolonizacyjne. Wizji świata w której nie ma reguł, ale bardzo chętnie chcą przypisywać reguły innym. Czyli jeśli Boga nie ma to wszystko jest zakazane. Bo w świecie bez Boga ciągle rosną regulacje czego nie można. Dlatego wiara w plan młodzieży zachodu kończy się jej klęska. Jej właśnie zarządcy ja oszukują jak na wojnie bez najmniejszych reguł moralnych że robią coś w imię reguły.
     • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 05:33
      Od początku to widać w filozofii nowożytnej. Wolność wyobrażona jako wojna. Lewiatan Hobbesa na początku i Nietzsche na końcu.
      • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 05:38
       Zachód z hipokryzji zrobił religie , dlatego sam sądzi że religia jest hipokryzja. Podczas gdy prawdziwy bunt wobec zachodu to zrozumienie sensu religii w przeciwieństwie do wojny.

       Dziś naprawdę nie jest przypadkiem że prawica i lewica idą w parze na różnych wojenkach zachodu. że lewica idzie w parze ze światem korporacji. To jest najgłębszy sens zachodniej hipokryzji.bjej germański core.
       • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 05:48
        W polskich filmach wojennych Miasto44 i /Legiony jest ten motyw że żeby stać się mężczyzna musisz złamać reguły. Regułą fali nawet na wojnie w której wszyscy niby mają jednego wroga ale ty najpierw musisz wygrać z falą w swoich rzekomych szeregach. Może dlatego jesteśmy dobrzy w przegrywaniu. Czarna pedagogika zachodu. Trzeba człowieka złamać żeby był wolny. Współcześnie chciano od tego uciec i odtworzono hipokryzję zachodu produkując mięczaków. Bo my nie potrafimy po prostu po ludzku normalnie po bożemu. My umiemy tylko miotać się w hipokryzji morderców.
        • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:00
         Są dwa modele wojownika. spartański i ateński . germanski jest spartanski. Dlatego nakręcili 300 o Sparcie. Dlatego nakręcili Northmena. I dlatego też istnieje Szekspir z opisami namiętności mechanizmów władzy.

         W sieci czytałem artykuł o trening polskiej szlachty i on był bardziej ateński. Więcej zwracano uwagę na harmonię treningu i walory moralne. Co ciekawe w czasach gdy na zachodzie mycie było unikane, Polacy moczyli się ciągle .
         • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:08
          Potęga Prus była zbudowana na tym że ojciec złamał swojego syna geja frankofila Fryderyka II. Potęga Prus doprowadziła do największych zbrodnii w 3rzeszy. I istnieć przestała. Polska ma jej ziemię choć była główną ofiarą jej potęgi.
          • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:12
           Same Prusy pierwotne podobnie jak Jadźwingowie byli niezwykle wojowniczy i przez to przestały istnieć. Bo albo nie zależało im na życiu tylko na chwale wojownika. Albo trafili na lepszych teutonskich cwaniaków , którzy jednak też polegli pod Grunwaldem. Sparta zawsze upadnie w którymś pokoleniu
           • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:16
            Nasza tragedia polska polega na tym że za wszelką cenę chcemy być częścią zachodu przyjmując za prawdę jego hipokryzję i przejmując faktycznie przez podbój jego logikę fali. Duch słowiański jest inny jeśli nie jest złamany.
            • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:29
             Obecny guru zachodu Peterson mówi o tym że musisz umieć stać się bestia. Zastanawiala mnie ta kwestia. Co ona właściwie znaczy. Raz też odsłonił się i dał przykład raperów którzy do końca są wygadani w swoich duszach wzajemnych. Przypomina to filmy Tarantino w którym chłopcy za dużo gadają przed akcją i giną.

             Bez wątpienia musisz nauczyć się hartu żeby walczyć z bestiami. Kompetencja wygrywa a nie emocje. Ale raczej milczeć niż mówić. I w środku mieć to co mają niezlamane dzieci. Ludzie dojrzałość często mylą z złamaniem i sztywnieniem. Trzeba być twardym przecież. Nie. Trzeba mieć twarde ciało. Jasny umysł i miękkie serce.
             • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:46
              Northman powstał w oparciu o tekst który był pierwowzorem Hamleta. Hamlet zaś jest mitem chłopca zdradzonego przez swoich obojga rodziców. Dlatego mamy rozdwojenie między pierwiastkiem męskim i żeńskim na zachodzie i współczesna wojnę płci. i stała to się wojna Słowian choć to nie była nasza wojna. Jakie jednak wnioski mamy wyciągnąć z tego spotkania kultur współcześnie. Ani Sparta. Ani hippi LGBT. Bo to drugie jest zbudowane na wojennej hipokryzji zachodu. Walka z cywilami przed własną armia. Tylko ciut twardsze ciało i jeszcze bardziej miękkie serca
              • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 06:59
               Kultura germańska tak udanie związała się z żydowska w USA gdyż obie wyrażają mentalność wojenna. Germanowe umieją walczyć fizycznie. Żydzi fizycznie nijak za to nadrabiają sprytem tworzenia iluzji. My się w tym nie odnajdujemy gdyż jesteśmy bardziej klasyczni.
               • dotera Re: Plan Marshalla vs dzień dzisiejszy 17.11.22, 07:03
                W zasadzie gdyby nie polski kompleks niższości mielibyśmy najlepsza kulturę z naszej natury. To co nasz zabija od srodka to styk z odmiennymi kulturami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka