Dodaj do ulubionych

"Ekspert" od wojskowości tłumaczy w telewizji

07.03.23, 13:52
Jak Rosja jest zagrożeniem dla Polski i to nasza wojna, ale jednocześnie, że nie musimy się obawiać ataku jądrowego, bo Rosja się na to nie odwazy.

Przecież zestawianie tych dwóch faktów jest absurdalne.

Jest dokładnie odwrotnie. Rosja nie ma interesów w Polsce i owszem jeśli uznamy ze mamy wchodzić do wojny oni nie będą z nami walczyć konwencjonalnie jak na Ukrainie tylko już wtedy będzie to oznaczało spuszczenie bomb na nasze terytorium.

Jest taka piosenka dla dzieci "stary niedzwiedz mocno śpi, stary niedzwiedz mocno spi"

Nie będziemy miec problemy z ROsją jeśłi nie będziemy jej drażnić, ale jeśli rozdrażnimy skutki mogą być nieobliczalne. Nie można Rosji przyciskać do ściany.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w telewizji 07.03.23, 14:00
   ROsja walczy konwencjonalnie na Ukrainie bo ma tam swoje interesy. ALe u nas nie ma, dla nich będziemy tylko uznani za stronę zagrażającą którą należy zlikwidować w chwili przystąpienia do wojny. Przecież to jest absurd twierdzić, ze Rosja da się pokonać bez użycia bomb jądrowych. Psychiatryczna bzdura.
   • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 14:06
    Jedyną stroną wygrywającą na tej wojnie jest USA. Rosja zaś wcale nie jest stroną która musi na tym wyjść zle. Odwrotnie, cementuje społeczeństwo do swojej polityki przekierowanej na wschód.

    Przegrywa na miejscu pierwszym Ukraina. A pozniej falowo kraje naszego regionu, dalej europa zachodnia.

    Dwie strony realnie decydujące o tej wojnie wygrywają. Czemu więc się nie mają dogadać nad głowami wszystkich na koniec w swoim interesie?
    • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 14:09
     STawiamy wszystko na sojusznika który zdradza wszystkich swoich sojuszników, którzy na koniec zostawiani byli na pastwę losu.
  • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w telewizji 07.03.23, 14:25
   Nierealizowanie porozumień mińskich przez stronę ukraińską należy już uważać za coś co ociera się samo w sobie o zdradę. Wykrwawianie narodu po to tylko żeby tracić. U nas zaś stawianie na tę politykę za tradycyjną głupotę polityczną. Wojna osłabia Europę do ktorej rzekomo Ukraina chciała wejść i do której nie wejdzie, i nie ma żadnego interesu w tym zeby wejsc. Zachód nie inwestuje nawet na polskiej scianie wschodniej, wiec czemu ma w kraju zagrożonym konfkliktem z gigantycznymi odległościami z wymierającą populacją.
   • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 14:28
    DO tego jeszcze skazana na przytłaczające ceny energii. Poziom absurdu tej polityki jest bezkresny.

    Zyskuje tylko USA wszyscy tracą bez żadnych szans czegoś więcej w przyszłości. Tylko gorzej.
    • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 14:44
     Wczoraj minister z dumą powiedział ze rzad bierze na siebie ciężar wzrostu cen energii i żeby nam unaocznić jaki to ciężar powie ze jeszcze przed wojną ceny wzrosły 10 razy.

     A skąd rzad bierze niby pieniądze? Zadłuża na przyszłość naród, czyli tych których rzekomo ratuje przed ciężarem. W przyszłości zeby spłacić te długi trzeba będzie sprowadzać imigrantów masowo.

     Poziom absurdu jest niemiłosierny
     • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 14:51
      Nasza polityka polega na tym, ze walczymy o to zeby kupować surowce dzieciec razdy drozej od naszego sojusznika, który ma od nasz gigantyczne roszczenia finansowe i nakazuje się nam załużać na kupowanie jego najdroższej broni, któa może być uzyta tylko w jego interesie. Po co rozbudowywać własną armię jak znajdzie się idiotów którzy sami kupią od ciebie broń zeby umierać za ciebie?
      • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 14:56
       Przy czym tym idiotom się wydaje ze osłabiający tym Niemcy sami urosną. Niemcy jedynie przeniosą swoje fabryki do CHin zeby tam kupować dokładnie ten sam ruski gaz. My zaś tylko jako podwyonawcy, a taką rolę nam ci kretyni przydzielili tracimy zleceniodawcę.
       • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 15:04
        Jaki jest najgłębszy sens tego projektu ze strony USA, ale takze godzacych się na to elit Unii?

        Zachód traci surowce. I to co chce zrobić to doprowadzić do feudalizmu w którym zachowane zostaną majątki obecnych elit kosztem narodów, którzy będę mieć reglamentowane dwie pary spodni z eko pokrzywy i trzy sztuki koszuli oraz kapelusz słomkowy rocznie, zakaz podrózowania, zakaz konsumowania.
  • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w telewizji 07.03.23, 15:16
   Opowiada się nam też jak dziennik angielski bulwarowy wszedł w posiadanie tajnych planów Putina o podbicie Europy.

   To czemu niby nie może zdobyć jeszcze Charkowa po roku wojny? W jaki niby sposób ekonomicznie Rosja miałaby możliwości podboju, nie mówiąc o samych interesach w tym.

   W naszych czasach nie ma wojen imperialnych nie dlatego bo ludzie wyszlachetnieli tylko dlatego ze dokładnie nikogo na nie nie stać. USA zapożycza się gigantycznie na podoboje pustynnych upadłych kraji po to zeby sie z nich wycofać. I nie tylko nie stać co jeszcze masz pewność ze przeciwna strona będzie zbroić ten kraj przeciwko tobie. Czasy wojen imperialnych się skończyły.
   • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w t 07.03.23, 15:40
    co nie znaczy ze skonczyła się polityka imperialna.. ta oczywiscie trwa.

    tylko teraz narzedziem są kolorowe rewolucje doporowadzajace do wojny domowej która zamienia się w konfklikt proxy
  • dotera Re: "Ekspert" od wojskowości tłumaczy w telewizji 07.03.23, 16:12
   O czym zas jest ten konflikt w sferze filozoficznej.

   Nowoczesnosc rozbroila ludzi mamiac postepem i szczesciem konsumpcji po to tylko by zagnac rozbrojonych na rzez.

   Chcesz pokoju szykuj sie na,wojne. Szykujesz sie na szczescie? Wlasnie ktos ci pokazuje sztuczke zeby odwrocic twoja uwage zeby cie okrasc

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka