blackexit
31.03.04, 08:16
za GS:
Władze Gryfina zawiadomiły prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
przez byłe władze miasta na czele których stał burmistrz, obecny poseł SLD
Wojciech Długoborski i szef tej partii w regionie.
Zawiadomienie złożył wczoraj w gryfińskiej Prokuraturze Rejonowej obecny
burmistrz Gryfina Henryk Piłat.
Ta sprawa to ciąg dalszy głośnej afery wokół gryfińskiego Przedsiębiorstwa
Usług Komunalnych. Z tej firmy w latach 1999-2002 główna księgowa miała
wyprowadzić prawie 3,5 mln zł. Sama firma odnotowała też gigantyczne straty
sięgające prawie 9,5 mln zł.
...
Jak to możliwe, że z komunalnej firmy przez trzy lata systematycznie
wyciekały potężne pieniądze i rosły gigantyczne długi? Czy to możliwe, że
nikt z rady nadzorczej firmy, ani władz Gryfina (zastępca burmistrza był
także szefem Rady Nadzorczej) nie zorientował się co się dzieje w miejskiej
firmie?
pozdrawiam blackexit