kapitan_marchewa 29.03.12, 07:58 Krystan czy Krystian, bo nie wiem kogo szukać.. Jak już jest literówka w imieniu, to może są i literówki w rysopisach - inny wzrost, wiek itp. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ja Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.mofnet.gov.pl 29.03.12, 08:06 To ty lepiej nie szukaj jak masz takie problemy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ggg Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.dynamic.chello.pl 29.03.12, 08:13 Napisali, e chłopak ma ciemne włosy, a na zdjęciu pokazali blondyna, więc faktycznie coś nie tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.play-internet.pl 29.03.12, 08:22 Weźcie poprawkę, że to Gazeta Wyborcza więc może być różnie.... Błędy są tu na porządku dziennym Odpowiedz Link Zgłoś
dyrektorszkoly takie dzieci mają już komórki , moze po logowaniu 29.03.12, 08:31 mozna poznać miejsce.a swoją drogą to z Osowa na E Plater na rekolekcje a czemu tak daleko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość rejon tych dzieci to szkoła na Zakolu IP: *.dynamic.chello.pl 29.03.12, 16:37 ale nie cieszy się ona dobrą sławą, wiec rodzice wybrali im sp10 na Kazimierza Królewicza,a ta ma rekolekcje w pobliskim kościele przy Emilii Plater Odpowiedz Link Zgłoś
smirnoff0 Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i Kr... 29.03.12, 08:31 Po pierwsze dlaczego dzieci same jechały autobusem na rekolekcje? po drugie "- Według katechetki opiekującej się dziećmi, Kornelia wyszła przed zakończeniem mszy - opowiada ksiądz. - Jej brat został do końca." Jak ta katechetka się tymi dziećmi zajmowała skoro ze spokojem patrzyła jak dzieci opuszczają kościół? po trzecie dlaczego o tej godzinie dzieci nie były w szkole tylko w kościele? Czy dyrektor szkoły wydał pozwolenie na wyjście dzieci poza teren szkoły i czy odpowie za konsekwencje tego wyjścia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.03.12, 08:39 NIE BIADOLCIE tyle.. DZIECI SIĘ ODNALAZŁY (ponoć) więc dajcie już sobie luzu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Klara Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.2.20.195.pp.com.pl 29.03.12, 08:41 Bo na rekolekcje jest teraz wolne... Odpowiedz Link Zgłoś
klara551 Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i 29.03.12, 10:59 Rekolekcje,na rekolekcjach, w kościele,katechetka,ksiądz. Czy my wszyscy razem jesteśmy już w zakonie? To może zlikwidujmy polski,matematykę,i resztę przedmiotów i siedźmy w kościele. Przez trzy dni dzieciaki zamiast się uczyć klepią zdrowaśki? Czy szkoła jest od organizowania zajęć pozalekcyjnych w czasie gdy dzieci mają się uczyć? Rekolekcje,bo adwent,rekolekcje,bo post i to trzydniowe. Msza ,bo rozpoczyna się i kończy rok szkolny i nie wiadomo jeszcze ile takich wyjść zamiast nauki. Cały ten czas to pewnie tyle ile przewidziano na lekcje religii w ciągu roku szkolnego a lekcje religii są . Albo lekcje religii albo siedzenie w kościele . Pensje dla katechetów,niedouczone dzieci bo zamiast nauki siedzą w kościele,brak nadzoru ze strony kościoła .Niech mi ktoś pokaże sens tego wszystkiego. Odpowiedz Link Zgłoś
mrarm Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i 29.03.12, 11:10 Jakim prawem dzieci nie chodza do szkoły z powodu rekolekcji ? To jakaś paranoja, czy my jesteśmy państwem wyznaniowym? Rekolekcje w czasie wolnym, dla chętnych, i kuźwa do nauki ułamków, potem biorą kredyty których nie mogą spłacić. Co za kraj. To jest chore. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bigos Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 11:41 To na wycieczki tez niech nie jeżdżą. Niech już robia te ułamki. W końcu czy szkola jest od jeżdżenia w czasie kiedy dzieci mają sie uczyć? Rekolekcje adwentowe, obowiązkowe msze na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego???? Pierwsze słyszę. Jestem za tym żeby dzieci siedzialy na dupie przez 8h dziennie, żadnego kina, teatru, koncertów, przedstawień szkolnych, a w tym także rekolekcji. Do domu zaniosą trzy razy więcej prac domowych i spędzą resztę dnia na ich rozwiązywaniu. A nauczyciel w końcu odsapnie, w końcu i tak mu nikt nie liczy że na wycieczce jest przez 24h/dobę w robocie, że spędza dodatkowe godziny na próby do przedstawień, że odpowiada za 30stkę nieposłusznych dzieci swoim zdrowiem, swobodą i mieniem, że w końcu wyszukuje rozwijające, edukacyjne rozrywki marnotrawiąc czas, ktory mógłby spędzić na dlubaniu w nosie co i tak bez przerwy mu sie zarzuca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asia Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: 212.14.58.* 29.03.12, 12:45 Przepraszam, ale jest istotna różnica pomiędzy wyjściem do teatru, a wyjściem na rekolekcje! Odpowiedz Link Zgłoś
metaxxa1 kolosalna 29.03.12, 19:39 z teatru wyniosą wiedzę o sztuce, rozbudzą wyobraźnię, myślenie twórcze,refleksyjność,a z rekolekcji myśl o ucieczce Gość portalu: Asia napisał(a): > Przepraszam, ale jest istotna różnica pomiędzy wyjściem do teatru, a wyjściem n > a rekolekcje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: 212.14.58.* 29.03.12, 12:41 A w dodatku te całe rekolekcje trwają godzinę!! Strata czasu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.12, 08:45 dlaczego o tej godzinie dzieci nie były w szkole tylko w kościele? C > zy dyrektor szkoły wydał pozwolenie na wyjście dzieci poza teren szkoły i czy o > dpowie za konsekwencje tego wyjścia? Bo przewaznie dzieciaki maja wtedy wolne od lekcji, gdyz ten czas mają spędzić na "obowiązkowych" rekolekcjach (dot. Katolików). Zdaje sie trwa to wtedy 3 dni. Odpowiedz Link Zgłoś
janinaelz Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i 30.03.12, 08:10 Bo przewaznie dzieciaki maja wtedy wolne od lekcji, gdyz ten czas mają spędzić na "obowiązkowych" rekolekcjach (dot. Katolików). Zdaje sie trwa to wtedy 3 dni. a co w tym czasie robia dzieci niewierzace???????? maja zorganizowane jakies ciekawe zajecia w szkole Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jula Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.utc.com 29.03.12, 08:47 A Ty nie wiesz o rekolekcjach wielkopostnych w szkole? Dzieci zamiast do szkoły ida do kościoła. Jeśli chodzą do szkoły w innej dzielnicy (przeprowadzili się) więc poszli do kościoła w innej dzielnicy. Dziecko w klasie 4-5 szkoły podstawowej może (musi) być samodzielne i pojechać autobusem. Odpowiedz Link Zgłoś
smirnoff0 Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i 29.03.12, 09:02 Gdzie w ustawie o systemie oświaty pisze o 3 dniach wolnych na rekolekcje wielkopostne? Ja takiego zapisu nie znalazłem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczycielka Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 10:59 A kto niby ma wolne? Ja normalnie byłam w pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stasiek-the-best Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.toya.net.pl 29.03.12, 09:42 W trosce o źle pojętą samodzielność dzieci same "poszły do kościoła". Za ich bezpieczeństwa powinien i musi ktoś prawnie odpowiadać. Pytam więc: KTO? Nie ma winnych, wszyscy "święci"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: titta Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.customer.telia.com 29.03.12, 11:23 Co znaczy "zle pojeta samodzielnosc"? Jak to sobie wyobrazasz. 10 latek ma miec nienie czy niepracujacego rodzica? (Ciekawe co jesli rodzic jest tylko jeden i na nianie nie zarobi...). Odpowiedz Link Zgłoś
dorotanews Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i 29.03.12, 14:32 10 latek musi być już samodzielny i mobilny jeśli się tego nie zrozumie to potem trudno się dziwić , że jest tyle 30 latków , które bez mamy ani rusz. Bycie rodzicem to niełatwe zadanie , dzieci trzeba nauczyć różnych rzeczy , również samodzielnego podróżowania autobusem , nawet jeśli miałoby się z dzieckiem poćwiczyć taką podróż 1000 razy aż będzie się pewnym ,ze dziecko wie jak się należy zachować . Najłatwiej wyręczać dziecko we wszystkim , a jeszcze lepiej zatrudnić opiekunkę . A potem szok , że że dorosła dziewczyna czy chłopak nie radzą sobie z życiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 09:22 Jakie konsekwencje? Po kiego czorta ten dyrektor szkoły publicznej ma wydawać polecenia na wyprawy do kościoła , skończyć wreszcie ten galimatias. Każdy pracuje, trzeba jakies autobusy, po rekolekcjach dzieci śzwedaja się, czemu to służy? Ok, niech to będzie po południu, albo zrobić np cały wielki tydzień na woplne od zajęć i proszę muzułmanie niech jadą do Egiptu a nasi do kościoła a tak to jak masz np dzieciaka w 2 szkołach to 6 dni bałaganu. Ten ma od poniedziałku do środy a drugion za tydzień dośc tej farsy, ja wierzę chodzę do kościoła ale ten pomysł z wolnymi od zajęć dydaktycznych dni to chory. poza tym jak jest kościół w danej miejscowości kaplica to powinno być tam a nie wlec wszystkich w jedno miejsce, lepiej jakby przyjechał 1 do 200 a nie 200 do jednego. Polska to jest dziki kraj, i nie mówię wcale że rekolekcje źle uczą, ale logistyka tego pomysłu pozostawia wiele do życzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: titta Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.customer.telia.com 29.03.12, 11:16 10-latek chyba moze juz sam jezdzic autobusem? Jeszcze kilka-kilkanascie lat temu zupelnie naturane bylo, ze dzieci same chodzily do szkoly. Wliczajac w to samodzielne wyjscie z domu na druga zmiane i dojazd autobusem gdy byla taka potrzeba. Nikt pieluszki 10 latka nie zmienial. Co za czasy... Ja sie raczej pytam czemu gazeta ze szczegolami opisuje banalna sprawe gdy dzieci "zapomnialy" zapytac sie mame czy moga zostac na noc u kolezanki. Czemu szuka sie sensacji tam gdzie jej nie ma? Odpowiedz Link Zgłoś
martica kazdy gowniarz na gigancie to news dnia 29.03.12, 08:50 bez jaj - dwoch szczeniakow ze wsi poszlo sobie na wycieczke. Zwykly gigant a robi sie z tego enws dnia. Gowniarze uciekali i beda uciekac, szczegolnie teraz jak tknac im tylka nie mozna bo oskarza rodzicow o znecanie sie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zenon HALO oszołomy! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.03.12, 09:03 DOTARŁO DO WAS, że dzieci się odnalazły? Po ch%j strzępicie języki?? Nudzi Wam się?? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.bruksela 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnalezieni 29.03.12, 09:13 cos mi umknelo....to teraz w Polsce dzieci w srody nie chodza do szkoly, tylko do kosciola?! To jakas paranoja! To teraz Polska jest panstwem koscielnym? Za dlugo pewnie nie odwiedzalem kraju, szkoda, ze nie udalo sie tylko obalic komunizmu bez wprowadzania na jego miejsce czegos innego, wcale nie lepszego.... :( Odpowiedz Link Zgłoś
bezportek Re: wściekłość przy zmywaku 29.03.12, 10:32 @pawel.bruksela: drogi towarzyszu, ściek na jateistyczny jad to nie to forum, popróbujcie w jakiejś lewackiej gadzinówce, tam wasze miejsce. Nie odwiedzaliście Kraju, nie umiecie po polsku pisać, nawet żalu po zdechłej bladzi kumunie nie potraficie sformułować... Wracajcie do zmywaka, nim szefowa opieprzy was za lenistwo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: majk Re: 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnale IP: *.zpue.static.3s.pl 29.03.12, 10:51 tak teraz odbywają się rekolekcje przed Świętami Wielkanocnymi, ale jest to zależne od dyrekcji szkoły czy w tych dniach będą odbywać się lekcje czy też nie, a osoby które nie uczęszczają do Kościoła mogą albo iść na zajęcia , które organizuje im w tym czasie szkoła, nie róbmy hałasu, Pl jest krajem katolickim, więc zawsze jest brana większość pod uwagę, natomiast mniejszość nie traci na tym, bo wybór jest, albo idziesz na zajęcia, albo do Kościoła albo mama napisze Ci zwolnienie, nie wiem gdzie tu paranoja? najłatwiej szukać problemu tam, gdzie go nie ma, jeśli jest Ci dobrze tam gdzie jesteś, to po co komentujesz to co się tu dzieje? tęsknisz za krajem czy co?!,siedź tam i ciesz się życiem! tutaj raczej nic się już nie zmieni, ale nie potrzeba nam krytyki ludzi zza granicy, każdy człowiek ma wolną wolę i tyle w temacie. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Heh Re: 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnale IP: 194.0.236.* 29.03.12, 11:44 Polska jest krajem swieckim a nie katolickim, a paranoja objawia sie w tym, ze dzieci zamiast uczyc sie pozytecznych rzeczy sa oglupiane bezwartosciowymi opowiesciami o bekarcie-schizofreniku z Nazaretu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnale IP: *.upc-d.chello.nl 29.03.12, 20:37 przynajmniej "oglupione" dzieci nie beda tak cholernie hamskie jak ty, nieoglupiony swiecki emigrancie niemiecki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obladioblada Re: 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 10:56 To teraz w Polsce są rekolekcje , panie. Kto nie chce ten nie idzie. Nie rozumiem w czym problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: *.51.10.148.smlw-legionowo.pl 29.03.12, 09:20 smutne, ze dopiero o 23 matka/opiekunka zglosila zaginiecie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fan Re: Szczecin. Zaginęła dwójka dzieci: Kornelia i IP: 213.155.180.* 29.03.12, 12:59 Dwa rozwydrzone bachory poszły w cug i policja szukała ich całą noc. Kto zapłaci za czynności policji? Może należałoby obciążyć kosztami odpowiedzialnych opiekunów. Odpowiedz Link Zgłoś
syn_biskupa 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnalezieni 29.03.12, 09:37 Dobrze, że obyło się bez detektywa Rutkowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
rolnikzwilkowiecka "Róbta tak dali, róbta tak dali" !!! 29.03.12, 09:45 Głupawe madia !!!! Róbta tak dali, róbta tak dali !!! To już cheba drugi albo któryś artykuł dotycący zabawy w zaginiencie !!! 10-latki chcąc sie pokazać w mediach majom wiency rozuma niż redachtory!!! Jo, jak sie pokoże nastympny taki artykuł łod razu "zadzierom kiece i lece" szukać zaginionych !! Kto tam u wos pracuje ???? - znajomy rodziny która chce sie pokozać w mediach ????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
jerzytop 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnalezieni 29.03.12, 10:05 Co by nie stało się to polską specjalnością . Szukanie nie zaginionych dzieci . Te aby dostać sie do mediów mogą to robić coraz częściej . Parę dni temu był Lublin ,a co wyprawiała "matka" Madzi szkoda pisać Odpowiedz Link Zgłoś
jamagducha 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnalezieni 29.03.12, 10:06 Oj tam, oj tam. Przecież wyraźnie napisano, że dzieci są "pod opieką niebuszewskiej parafii". Czapki z głów im nie spadną. Odpowiedz Link Zgłoś
jamagducha Re: 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnale 29.03.12, 10:08 chciałam powiedzieć "włos z głów" :) Odpowiedz Link Zgłoś
zgr-edo co to znaczy 'pod opieką niebuszewskiej parafii' ? 29.03.12, 11:05 kilka pytań na których nie znalazłem odpowiedzi w tym tekście - - dlaczego dopiero o godz. 23.oo matka powiadomiła Policję o zaginienu dzieci ? - jak można w domu udzielać gościny obcym dzieciom bez wiedzy ich rodziców ? - czy dzieci po tych rekolekcjach, nie trafiły czasem na plebanię w łapy jakiegoś zboka w sutannie , a dla zmyły wymyślono bajeczkę o nocy spędzonej pod dachem jakieś rodziny ? Odpowiedz Link Zgłoś
radovan.schwarz Oszukali 40 mln P o l a k ó w ! 29.03.12, 11:02 Jakoś im nie wierzę. NORMALNIE ludzie tak nie reagują, wiem bo jestem człowiekiem. Rodzice też jacyś dziwni, wiem bo mam rodziców. I dzieci też dziwne, wiem bo byłem dzieckiem. Zrobili to dla lansu, to pewne. Są gorsi. Odpowiedz Link Zgłoś
sim.salabim Przepraszam za obraze katolikow, ale czego ksieza 29.03.12, 11:51 ucza na tych rekolekcjach, skoro 2 dzieci pierwsze co robi po wyjsciu z rekolekcji to klamanie doroslym? Odpowiedz Link Zgłoś
blogfiles 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnalezieni 29.03.12, 13:29 Brakuje w tym newsie tylko właśnie Rutkowskiego oraz pijanej babci. Odpowiedz Link Zgłoś
cheffin 10-letnia Kornelia i 11-letni Krystian odnalezieni 29.03.12, 23:41 Efekt bezstresowego wychowania, widac to na ulicach, nikt nie moze katowac dzieci ale za taki postepek to ....dupa nie szklanka i wiecej tego nie zrobia.Mozecie mnie potepiac za moje zdanie ale to jest moje zdanie, moje dziecko jest dorosle i raz uzylam tego argumentu nigdy nie musialam wiecej powtarzac. Odpowiedz Link Zgłoś