Dodaj do ulubionych

Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowym....

29.08.12, 16:15
"Teraz trwa remont (koszt to ok. 150 tys. zł).

Więcej... szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12385598,Ulewa_odslonila_kopule_Colleoniego_w_Narodowym__Po.html#ixzz24wcJoepd"

jak to jest ze za te pieniadze deweloper potrafil by wybudowac od podstaw mieszkanie a Miasto wyremontuje jedynie dach? czy napewno srodki finansowe sa wydawane rozsadnie?
Osobiscie wydaje mi sie ze znowu ktos zrobi tu interes zycia na koszt budzetu...
Obserwuj wątek
    • lonelyboy1989 Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy 29.08.12, 16:41
      Problemu by nie było, gdyby nie upór durnego, powojennego prezydenta-urbanisty, by rozebrać gmach teatru miejskiego. Zaremba posiłkował się przy tym równie durnymi pomysłami Reichowa, a wspierany był złośliwymi artykułami ukazującymi się wówczas w "Kurierze Szczecińskim".
      • Gość: Cini mini Winna ulewa a nie dyrektor......... IP: *.globalconnect.pl 29.08.12, 17:38
        Dziwne, że nikt za to nie odpowiada, to skandal, i tyle.
      • Gość: . Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy IP: *.dynamic.chello.pl 29.08.12, 19:29
        Dwa cytaty z ówczesnych wypowiedzi "strasznego dziadunia"-Zaremby:
        "teatr jest w stylu pruskim, ociężały, ma ponad sto lat" - kłamstwo, pod koniec lat 40. gmach nie miał jeszcze stu lat;
        "cóż to jest tysiąc miejsc dla widzów - Polska wybuduje znacznie piekniejszy gmach teatru, na kilka tysięcy miejsc".
        Jak zwykle obiecanki rodziny Zarembów zamieniły się w cacanki, a miastu przyniosły ruinę...
      • evergreen111 Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy 29.08.12, 21:28
        Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale coś mi chodzi po głowie, że sami Niemcy uznali, że teatr został źle zaprojektowany i jest niefunkcjonalny. Może ktoś tu wie coś więcej na ten temat?
      • Gość: rynio Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy IP: *.205.123.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.08.12, 15:49
        a ponadto drogi panie , zapomina pan o jednym bardzo ważnym problemie z jakim borykał się Szczecin w tamtych latach. To czego nie wywieźli sowieci jako mienie zdobyczne na Trzeciej rzeszy to rozebrano na cegłę dla stolicy! I w taki sposób zniknęły na zawsze piękne budynki, które wymagały niewielkiego remontu, by działać! Całe szczęście, że ocalały obecne Wały Chrobrego i budynki Urzędu Wojewódzkiego i Akademii Morskiej.
    • Gość: XX4Ever Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy IP: *.globalconnect.pl 29.08.12, 18:24
      No przeciez nikt nie bedzie restaurowal szklanej kopuły! To trzeba umieć! Załatwić po szczecinsku: papą przykryć, smołą zalać puscic na to "artisticzne" fidrygałki ze starych butelek... Efekt na miare wyobraźni tutejszych znakomitosci.
      Ciecie z wagonów bydlęcych nawet nie potrafia przez 3 pokolenia ogarnąć tego, co zastali w tym miescie...
      • evergreen111 Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy 29.08.12, 20:11
        "Ciecie z wagonów bydlęcych"... KONIECZNIE NAPISZ, jakimiż to wagonami jeździli twoi dziadkowie zaraz po wojnie! KONIECZNIE! Rozumiem, że salonkami? A może jednak jeździli - TAK JAK WSZYSCY - "bydlęcymi wagonami", wobec czego również byli "cieciami z wagonów bydlęcych"? I że w takim razie ty jesteś "potomkiem ciecia z wagonu bydlęcego"?
        P.S. Najpierw uzupełnij swoje podstawowe braki w (nie)znajomości historii Polski, a potem dopiero pisz coś na ten temat!
        • elih0 Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy 29.08.12, 20:32
          Ależ jego dziadkowie nigdy do Szczecina nie przyjechali.
          Przecież to ewidentny przypadek tzw. pierwszego pokolenia w mieście.
          A odnośnie Muzeum to jest ubezpieczone, za naprawę płaci ubezpieczyciel, nie miasto.
          • evergreen111 Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy 29.08.12, 21:21
            Jestem dziwnie pewny, ze XX4ever nie odpowie RZECZOWO na moje pytanie. Najwyżej postara się zboczyć z temat dyskusji (zamiast rzeczowości, możliwe obelgi pod moim adresem), aby tylko nie odpowiedzieć na pytanie: czym, jeśli nie bydlęcymi wagonami jeździli tuż po wojnie jego dziadkowie...
            P.S. Jakby co, to pewne niebydlęcymi wagonami jeździła wtedy jedynie wierchuszka partyjno-bezpieczniacka... czyżby... ach strach się spytać o profesję dziadków XX4ever...
    • lehoo Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowym.... 29.08.12, 22:20
      Lepiej późno, niż wcale. Tandetne rozwiązania mają żywot krótki i nie ma ich co żałować...
    • papanalepiku Może autor wyjaśni na czym to stał ten Colleoni ? 31.08.12, 01:01
      Na podwieszanym suficie, który dorobiono po wojnie ? Widać wyraźnie że Colleoni stoi
      nie bezpośrednio pod kopułą, ale we wnęce. Ale na tym samym archiwalnym zdjęciu widać że bezpośrednio pod kopułą jest jednak podłoga. Jak to więc, był ten sufit podwieszany już przed wojną pod kopułą czy go nie było. Jest to mętny opis jak na GW.
      • Gość: niesmak O miłości do PRL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.12, 15:39
        A ty skąd ześ się urwał? Jaki bylby snes podwieszania sufitu pod kopuła w czasach niemieckich? Teatr w muzeum (z prymitywnym sufitem) to typowe rozwiązanie komuny, które widać pisowski polityk chce konserwować.
    • Gość: Popędliwy A co z teatrem? ... IP: *.pppoe.blue.net.pl 31.08.12, 08:47
      Czy ktoś w końcu zada pytanie kluczowe miastu Szczecin: Kiedy zamierza podjąć się budowy gmachu dla swojej sztandarowej instytucji, czyli Teatrowi Współczesnemu?
      Szczecin i jego mieszkańcy na to zasługują!!
      • Gość: wator Re: A co z teatrem? ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 19:48
        Bez naiwnosci prosze. Przeciez Filharmonia nie powstala dlatego, że powinna miec własną siedzibę, tylo dlatego ze radni chcieli miec monumentalna sale posiedzeń. Teraz juz sale beda mieli. to po co mają budowac jakis teatr? Przeciez to nie o teratr, czy filharmonie chodzi...
    • Gość: Co zalatuje lisem Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy IP: *.dynamic.chello.pl 02.09.12, 16:54
      Kiedy zaznajomiłem sie z propozycją repertuarową pani Augustyn owicz na bieżący sezon teatralny, to ta katastrofa idealnie pasuje do proponowanych sztuk teatralnych . Wręcz spadła im z nieba, niech tak zostanie, bo wytrawny widz nawet jej nie zauważy, myśląc ,że tak ma być, bo czym sie różni ten stan śmieci razem z rusztowaniami jak stała kontynuacja tej samej scenografii od 20 lat, które nam do znudzenia wciska pani dyrektor.
      Ale w dobie platformianych oszczędności zdrojewskich zamykania i łączenia placówek teatralnych np w Warszawie. Może przywrócić Colloniemu należne miejsce w tej pięknej sali owalnej z świetlistą kopułą .
      Na plLotników posadzić klomby, powrócić do jego naturalnego przeznaczenia. A teatr Współczesny ze swoja podstarzałą awangardą wypieprzyć w kosmos, oczekujemy nowych wyzwań i dokonań na Marsie.
      • Gość: . Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 00:02
        A
        > teatr Współczesny ze swoja podstarzałą awangardą wypieprzyć w kosmos, oczekujem
        > y nowych wyzwań i dokonań na Marsie.

        Bingo! Ciecińskie Stomile i Elwiry z "Tanga" nie zauważyły jeszcze, że granie na pustej scenie z cynowym wiadrem i w ubraniu z "Sceondhandu" to już przebrzmiała pieśń - pora zmienić koncpecję, bo na ponuraków w czarnym wnętrzu (niezależnie od tego, czy to Molier, czy Wyspiański, czy Schwob) ludzie już nie mają ochoty...
        • Gość: karolina Re: Ulewa odsłoniła kopułę Colleoniego w Narodowy IP: *.play-internet.pl 07.09.12, 15:50
          ... Schwab, jeżeli już, zacietrzewiony przedmówco.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka