franekkk
25.11.02, 14:09
Les Gondor chce sprzedać telewizję GTV
czaj 25-11-2002, ostatnia aktualizacja 25-11-2002 08:37
Les Gondor chce sprzedać gorzowską telewizję GTV. Kto ją kupi? Jednym z
potencjalnych nabywców jest znany gorzowski przedsiębiorca i polityk prawicy
Zenon Michałowski
Jeszcze dwa miesiące temu sytuacja gorzowskiej telewizji kablowej była bardzo
trudna. Z powodu zadłużeń na rzecz skarbu państwa - firma miała niezapłacone
różne pochodne od płac, m.in. ZUS. Tylko dzięki negocjacjom udało się
powstrzymać komornika przed zajęciem kamer. Dziś, jak deklaruje Les Gondor,
właściciel telewizji, udało się wyjść z poważnych zadłużeń. - Zacisnęliśmy
pasa, oszczędzaliśmy na wszystkim i dlatego Gorzów nadal ma swoją lokalną
telewizję - mówi Gondor. Obecny właściciel przyznaje jednak, że nosi się z
zamiarem sprzedaży GTV. Kto będzie nowym właścicielem? Gondor przyznaje, że
jest ich kilku. Jak się dowiedziała "Gazeta", jednym z nich jest Zenon
Michałowski, szef Przedsiębiorstwa Inżynieryjno-Budowlanego i
wiceprzewodniczący Ruchu Społecznego w Lubuskiem. - Podpisałem z obecnym
właścicielem umowę o chęci zakupu GTV. Jednak na ostateczną decyzję trzeba
będzie jeszcze poczekać. W tej chwili trwa szacowanie sytuacji finansowej
firmy. Jej efekt przesądzi o dalszych negocjacjach - mówi potencjalny
nabywca. Jednak już dziś Michałowski mówi o swojej wizji gorzowskiej
telewizji. Podkreśla, że bardzo zależy mu na utrzymaniu jej lokalności i
deklaruje niezależność od jakiejkolwiek opcji politycznej. - To w dalszym
ciągu będzie telewizja, która zajrzy na każde podwórko i będzie bliska
każdemu mieszkańcowi naszego miasta - tłumaczy Michałowski. Telewizja ma
koncesję ważną do 2008 roku. W GTV pracuje 10 osób.