Dodaj do ulubionych

Książki, które warto (trzeba) przeczytać...

IP: 80.48.176.* 11.02.03, 12:54
Witam! Jak pokazują badania coraz mniej Polaków czyta książki. Ja ostatnio
zacząłem czytać, pożyczyłem raz książkę w publicznej bibliotece i tak mnie
wciągnęło. Lubię bardzo ksiązki biograficzne. Ponieważ lubię bardzo muzykę
Presleya, a także interesuje mnie jego życie przeczytałem ostatnio 2 książki
warte polecenia o Jego życiu. Pierwsza jedna chyba z lepszych, dostępnych
pt. "Elvis" Leszka Strzeszewskiego- bardzo dokładnie pokazująca
życie "Króla",przebieg kariery, jak i problemy w jego życiu prywatnym. O
Presleyu przeczytałem też książkę Marii Szabłowskiej - "Elvis Amerykański
sen" książkę tą czyta się równie dobrze, przy tym ma niezłą szatę graficzną z
licznymi zdjęciami. Te książki polecam głównie fanom Elvisa. Obecnie czytam
książkę K.Grunberga - "Hitler prywatnie". Jest ciekawa, ponieważ pokazuje
życie jednej z najbardziej ponurych postaci XX wieku. Jak postępował w życiu
prywatnym, czy miał przyjaciół, czy kochał kobiety i wierzył w Boga?

Proponuje stworzyć tu miejsce w którym możemy się wymieniać swymi
opiniami na temat przeczytanych książek, ale tylko takich które Was
naprawdę "ruszyły". Niech to będą książki z każdej dziedziny, ksiązki często
skandalizujące, niecodzienne , ciekawe. Biograficzne, polityczne, a także
zliteratury pięknej... Wpisujcie się...Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • skuter70 Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 11.02.03, 13:10
      Gość portalu: dr napisał(a):

      > Witam! Jak pokazują badania coraz mniej Polaków czyta książki. Ja ostatnio
      > zacząłem czytać, pożyczyłem raz książkę w publicznej bibliotece i tak mnie
      > wciągnęło.

      ja sie wpisze
      tylko prosze bez obrazy:)
      tak mnie jakos zafascynowalo to zdanie "ostatnio zaczalem czytac" i jeszcze do
      tego "wciagnelo mnie"

      ile masz lat doktorze?!!!!!
      • swarozyc Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 11.02.03, 13:16
        on jest dr honoris causa, jak walesa, tez znany bibliofil...
        • skuter70 Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 11.02.03, 13:23
          niech lepiej kolega obywatel swarozyc podrzuci jakies tytuly o praslowianach
          coby nie wyszlo na to , ze przyganial kociol ...
      • skuter70 Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 11.02.03, 13:21
        zeby nie byc zle zrozumianym (przez roznych swarozycow) dodam, ze bardzo sie
        ciesze z tego watku

        a swarozyce sie niech nie wymadrzaja, wszak same kiedys przyznaly ze
        praslowianie ciemne i niepismienne byly:)
    • Gość: dr Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... IP: 80.48.176.* 11.02.03, 15:07
      Do skutera 70: Aby zaspokoić twą ciekawość co do mojego wieku odpowiem, bo
      czemu nie? Jestem przed w połowie między 20 i 30-ką. A faktycznie przytoczony
      fragment mojej wypowiedzi wyszedł dość prosto, co wynikało jednak tylko i
      wyłącznie z mojego pośpiechu przy pisaniu. Jeśli kogokolwiek to uraziło chyle
      czoło, specjalne pozdrowienia z przeprosinami dla urażonego moją smarkatą
      wypowiedzią szanownego skutera70. Mniemam że ta 70 jest nie przypadkowa i masz
      32 lata. Mam nadzieję , że w takim dojrzałym już wieku Tobie nie przydarzają
      się czasem podobne "wpadki" , czego mogę pozazdrościć....Pozdrawiam!
      • skuter70 Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 11.02.03, 15:16
        Gość portalu: dr napisał(a):
        >A faktycznie przytoczony
        > fragment mojej wypowiedzi wyszedł dość prosto,

        raczej zaskakujaco:)

        > Jeśli kogokolwiek to uraziło chyle
        > czoło, specjalne pozdrowienia z przeprosinami dla urażonego moją smarkatą
        > wypowiedzią szanownego skutera70.

        wcale nie jestem urazony, wprost przeciwnie
        bardzo mi sie podobala tamta wypowiedz

        >Mniemam że ta 70 jest nie przypadkowa

        to tylko pojemnosc

        polecam
        kanon na koniec wieku - ale bez przesady:)

        przyjemnej lektury
    • Gość: dr Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... IP: 80.48.176.* 11.02.03, 15:09
      P.S.
      Dla zainteresowanych:
      Zapomniałem jeszcze o 2 bardzo ciekawych książkach wartych uwadze:1. o Freddiem
      Mercurym wokaliście Queen zmarłym na Aids, napisana przez jego "towarzysza
      życiowego" pt. "Freddie i ja" (zapomniałem autora), a także 2: Jonasza, czy
      Janosza (?)(obecnego redaktora gazety Fakty i mity) " Byłem księdzem" - głośna,
      skandalizująca- były ksiądz opiuje swe życie od seminarium duchownego
      do "posady" proboszcza, po odejście z Kościoła, aż do małżeństwa. Życie księży,
      problem homoseksualizmu u kleryków i wszelkich dewiacji - to właśnie tam
      znajdziecie- ma ona 3 części (tomy).
      Szczególnie 1 wstrząsająca...Wszystkich zainteresuje!



      • Gość: Gryf Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.03, 18:38
        Jezeli lubisz czytac biografie [ja bardzo lubie] to polecam Tobie "dr" autora
        moim zdaniem najlepszygo w temacie bografi historycznych p.Serczyka.
        Druga czescia Twojej ostatniej wypowiedzi napewno chcesz przypodobac sie
        Swarozycowi.Ja czytalem ta ksiazke i uwazam autora za podlego czlowieka
        ktory "zgwalcil" samego siebie.



        Czas na uczciwosc
    • Gość: maniana22 Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 11.02.03, 21:28
      myślę,że to świetny pomysł!na samym poczatku mojego wstepu chcialbym serdecznie
      pozdrowic Pana skuter70,ze wzgledu na obiekt zainteresowan-pana /panią
      swarożyc.Czy skuter70 wie,ze swarożyc usilowal mi przypisac ,ze jestem
      skuterem!?!?!.drogi "dr" jezeli hitlera czytasz przez grynberga to lepiej
      sprobuj inaczej:bullocka:zyciorysy rownolegle stalina i hitlera,moze studium
      tyranii tegoz.z tym jonaszem to pan Gryf ma chyba racje/takze niskie uklony/to
      takie swarozycoskie,ale on/ona moze na to wezmie jak jonasz posypie glowe
      popielem i mysza wstepujac do swaityni w starozytnym wolinie itp itd.Dzisiaj
      dokonalem zakupu kontynuacji K-PAX pt"na promieniu swiatla" opowiem wam moze
      juz jutro,pierwsza czesc cieplo polecam.
      • Gość: swarozyc Re: Maniek IP: *.telia.com 11.02.03, 21:46
        Sluchaj Maniek, wprawdzie juz sie chyba nie boisz bo jakanie Ci przeszlo, ale
        w dalszym ciagu piszesz ciut niewyraznie. Badz tak dobrym i dostosuj poziom
        swej wypowiedzi do mnie, niebozyny majacego klopoty z polskim.
        Masz racje, Bullock(szczegolnie Sandra) jesT all right.
        • Gość: maniana22 Re: Maniek IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 11.02.03, 22:27
          sfa sfa sfa sfa sfa sfa sfa swarozyc ales mnie kurcza zee zes zestrofowal!witam
          • Gość: swarozyc Re: Maniek IP: *.telia.com 11.02.03, 22:31
            Maniek, to jest pora na dobranoc a nie "witam". Zegnam.

            Ps Nie buj sie, bo sie w nocy zmoczysz...
            • skuter70 Re: Maniek 12.02.03, 10:10

              > Ps Nie buj sie, bo sie w nocy zmoczysz...

              ja z dyktand mialem zwykle paly...
              • swarozyc Re: Do Europejczuka 12.02.03, 13:50
                skuter70 napisał:
                Ps Nie buj sie, bo sie w nocy zmoczysz...
                ja z dyktand mialem zwykle paly...
                *************'
                A ja nie, od trzeciej klasy praktycznie bez bledow. Ciekaw jestem jakim
                jezykiem polskim poslugiwalbys sie gdybys 2/3 zycia spedzil na emigracji...
                a i nad materia jezyka szwedzkiego panuje dosc dobrze.
                Skuter jestes mala menda!(ale chyba wczesniej juz ktos Ci to powiedzial...)
                • skuter70 Re: Do Europejczuka 12.02.03, 14:25
                  nie wiem czy mam sie obrazic
                  czy moze rzucic sie przez morze
                  • jottka Re: Do Europejczuka 12.02.03, 14:31
                    jak donoszą książki historyczne, czarniecki wcale się nie rzucał, tylko wsiadł
                    w łódkę

                    nadgorliwość gorsza niż sabotaż
                    • swarozyc Re: Jottka 12.02.03, 19:41
                      jottka napisała:
                      jak donoszą książki historyczne, czarniecki wcale się nie rzucał, tylko wsiadł
                      w łódkę.
                      ________________________--

                      Jak mnie pamiec nie myli tegie mrozy panowaly tejze zimy, podobno przeszli po
                      lodzie. Tylko z koleji nie wiem czy przez Baltyk czy przez Sund, miedzy Dania
                      a Szwecja...
                      • jottka Re: Jottka 12.02.03, 21:24
                        'nośniki pamięci historycznej' marcina kuli, s.46:

                        'jeśli już, to bardziej myślimy o Legionach niż o tym, czy Czarniecki
                        rzeczywiście rzucił się przez morze (nie, użyto łodzi) i dlaczego Legiony miały
                        uczynić to samo (myślano o ich przeprawieniu do Grecji).'


                        a poza tym bardzo dobra książka :)
                        • Gość: swarozyc Re: Jottka IP: *.telia.com 12.02.03, 23:00
                          Masz racje Jottka. sprawdzilem to w "swoich" zrodlach - Henryk Wisner, "Z lat
                          Potopu 1655-1660". Ator twierdzi ze korzystano z lodzi do przeprawienia sie na
                          wyspe Alsen (ciesnina morska, szerokosc ok. 500m)
                          Bajki o plywaniu wplaw pochodza od Jana Chryzostoma Paska, ktory
                          lubial "podkoloryzowac" swe relacje (notabene Pasek byl uczestnikiem wyprawy
                          Czarnieckiego do Danii). Otoz bajka o plywaniu przetrwala nawet w pracy tak
                          powaznego badacza wojskowosci polskiej jak gen. dyw. Mariana Kukiela
                          pt. "Zarys Historji wojskowosci w Polsce" Londyn 1949.

                          Podziwiam twa wiedze...
      • skuter70 Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 12.02.03, 10:09
        > Czy skuter70 wie,ze swarożyc usilowal mi przypisac ,ze jestem
        > skuterem!?!?!.

        nalezy mu wybaczyc
        zostal kiedys mocno skolowany
        jako zywo wstyd mi za to:(
    • longplay "Folwark Zwierzęcy"Orwell superksiążka o Runowiczu 12.02.03, 00:05
      oraz jego kolegach
    • Gość: Janek Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... IP: *.pppool.de 12.02.03, 08:34
      Polecam ksiazke mistrza Dürrenmatta "Fizycy".
    • skuter70 a teraz serio 12.02.03, 08:42
      dr po co wyslales ten sam post na wszelkie mozliwe grupy regionalne?????

      pani w szkole kazala jakies pseudoscojologiczne badania zrobic?

      pobawiles sie juz to powiedz o co chodzi????????
      prooooooszeeeeeeee
    • Gość: dr Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... IP: *.dami-rz.pl 12.02.03, 12:53
      Problemowy z ciebie człowiek skuterze! Ot, tak miałem taką ochotę, po prostu.
      Czy zawsze wszystko musi mieć swoje uzasadnienie w tym co się robi? Za komuny
      trzeba było się często tłumaczyć z byle powodu. Dziś żyjemy w miarę w wolnym
      kraju. Tak więc skuterku co ci znów przeszkadza?Masz ochotę zrób sobie tak
      samo, nic ci nie powiem. A ten znalazł nowego problema... Upierdliwy z ciebie
      człowiek skuterze!
    • amsterdamer Re: Książki, które warto (trzeba) przeczytać... 12.02.03, 13:08


      POLECAM "STUPID WHITE MEN" MICHAELA MOORA.
      O TYM JAKI NAPRAWDE JEST GEORGE W. BUSH, JAKA NAPRAWDE JEST TA WSPANIALA
      AMERYKA.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka