Dodaj do ulubionych

GW znowu uderza w polskość. Katowice.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.03, 06:36
Szanowny Pan Adam Michnik
Redaktor Naczelny "Gazety Wyborczej"

Szanowny Panie Redaktorze!

W "Gazecie Wyborczej" (dodatek katowicki z dnia 31 października 2003 r.) w
przeddzień Wszystkich Świętych odkryliśmy ze zdumieniem i smutkiem
nierzetelny i kłamliwy materiał zatytułowany "Wieża bez mitu?" W naszym
odczuciu kwestionuje on, z nieznanych przyczyn, polski charakter Katowic i
podważa udokumentowaną, tak ze strony polskiej, jak i niemieckiej, obronę
miasta we wrześniu 1939 roku. Opublikowane w tonie sensacji fragmenty
raportu gen. Neulinga (w czyim tłumaczeniu?) zestawiono z tekstem literackim
jako dowód nieprawdziwości opisywanych w nim zdarzeń. Taka analiza
kompromituje dziennikarzy Pańskiej gazety, bo o różnicy między światem
fikcji literackiej a rzeczywistości uczą w szkole podstawowej.

Bulwersuje także pokazanie wyłącznie zdjęcia Niemców witających wojska
hitlerowskie, bez uwiecznionego wizerunku polskich obrońców Katowic
prowadzonych ulicą 3 Maja na egzekucję przy ul. Zamkowej.

Teksty grzeszą dyletanctwem. Autorzy (B. Wieliński i A. Klich) albo nie
znają, albo celowo pomijają całą bogatą literaturę przedmiotu zarówno w
postaci książek, artykułów, jak i audycji telewizyjnych, np. nie wiedzą też
o istnieniu książki niemieckiego korespondenta wojennego Georga
Bartoscha "OS wird frei", w której jest rozdział "Der Marsch nach Kattowitz"
opisujący, co się działo na katowickim Rynku, zapomnieli również o
numerach "Kattowitzer Zeitung" i "Oberschlesische Volksstimme" z 1939 r.
Wojska niemieckie wchodziły do Katowic nie tylko od strony Mikołowa, ale i
od Bytomia, nie tylko Wehrmacht, ale SS, SA, a ponadto freikorps. Fakty te
także kwestionuje p. Wieliński, bo nie pisał o nich Neuling; nie pisał też o
setkach trupów polskich powstańców, harcerzy i cywilów na podwórzu i w
kostnicy szpitala na ul. Raciborskiej, w kaplicy cmentarnej przy ul.
Francuskiej, o wozie, z którego zwłoki w mundurach harcerskich i
powstańczych widłami zrzucano do otwartego grobu na panewnickim cmentarzu, o
egzekucji w panewnickich lasach. Ponieważ Neuling ich nie opisał, to
prokuratorom po wojnie prowadzącym dochodzenie w tej sprawie protokół z
ekshumacji się przyśnił, a rodziny, które identyfikowały bliskich, cierpiały
na omamy wzrokowe. Natomiast gen. Neuling był odpowiedzialny za cały teren
operacyjny i za wszystkie zbrodnie popełniane w Katowicach.

Koronnym dowodem złej woli autorów (lub braku wiedzy) jest twierdzenie, iż
legendę (!) wieży spadochronowej rozdmuchała komunistyczna propaganda!
Przecież ona właśnie z nią walczyła nie przebierając w środkach! Dzieje
wydawnicze "Wieży spadochronowej" Kazimierza Gołby, autora, którego nazwisko
znalazło się na listach purgacyjnych w latach stalinowskich, długa i pełna
kłód rzucanych pod nogi droga do pomnika harcerskiego na katowickim Rynku,
losy rodziny dowódcy Powstańczej Obrony Katowic - Nikodema Renca,
rozstrzelanego wraz z synem na katowickim Rynku, i dziesiątki podobnych
przypadków, to bardzo bolesne dowody tego, że było dokładnie odwrotnie, że
taki obraz Śląska wiernego swej polskiej Ojczyźnie był bardzo nie na rękę
komunistycznej propagandzie, że celowo niszczono i zacierano ślady. Tak też
zniszczono archiwum Kazimierza Gołby. Tylko że kilka lat wcześniej napisał
on swą książkę, a nie odwrotnie, jak twierdzi pan Bartosz T. Wieliński.

Można by w nieskończoność wykazywać niekompetencję autorów, ale może lepiej
po prostu, Panie Redaktorze, zaprowadzić ich do biblioteki.

Wieża spadochronowa w katowickim parku Kościuszki, płyta pamiątkowa na
katowickim Rynku, tablica na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, miejsce
straceń w panewnickich lasach i zbiorowa mogiła powstańców i harcerzy na
panewnickim cmentarzu to konkretne (a jest ich więcej) miejsca w topografii
stolicy Śląska dokumentujące to, co wydarzyło się tu we wrześniu 1939 roku.

Nie można więc udowodnić prezentowanej w przywoływanym tekście tezy, że tego
nie było!!!

Panie Redaktorze! Bardzo prosimy, aby takie kłamliwe i nierzetelne teksty o
Śląsku nie ukazywały się w "Gazecie Wyborczej".

Z poważaniem
1. Prof. Antoni Barciak
- historyk, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego
2. Małgorzata Beblo
- praprawnuczka ostatniego polskiego sołtysa Katowic
3. Wojciech Beblo
- Związek Górnośląski
4. Prof. Maciej Bieniasz
- Akademia Sztuk Pięknych
5. Zygmunt Brachmański
- artysta rzeźbiarz, autor pomnika harcerzy na katowickim Rynku
6. Hanna Brok
- harcmistrzyni, Komisja Historyczna Komendy Chorągwi ZHP w Katowicach
7. Ks. kanonik Paweł Buchta
- Związek Górnośląski
8. Józef Buszman
- współtwórca Związku Górnośląskiego
9. Dr Krystyna Doktorowicz
- senator ziemi śląskiej
10. Jerzy Dolinkiewicz
- wiceprezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach
11. Jacek Filus
- dziennikarz Polskiego Radia Katowice
12. Jerzy Forajter
- przewodniczący Rady Miasta Katowice
13. Prof. Julian Gembalski
- Akademia Muzyczna w Katowicach, były rektor
14. Franciszek Gołąb
- wnuk zamordowanego 4 września 1939 r. powstańca śląskiego
15. Andrzej Grajewski
- dr historyk, publicysta, zastępca red. nacz. "Gościa Niedzielnego"
16. Krystyna Heska-Kwaśniewicz
Prof. zw. dr hab.- Uniwersytet Śląski, harcmistrzyni, historyk literatury
17. Prof. Janusz Janeczek
- rektor Uniwersytetu Śląskiego
18. Tadeusz Kijonka
- literat, redaktor miesięcznika "Śląsk", prezes Górnośląskiego Towarzystwa
Literackiego
19. Zenon Klatka
- prawnik, Związek Górnośląski
20. Józef Kocurek
- wiceprezydent Katowic
21. Piotr Koj
- historyk, przewodniczący ZHR
22. Prof. dr hab. Jerzy Konieczny
- KSW
23. Jan Korzeniec
- były wicewojewoda śląski
24. Dr Jadwiga Lipońska-Sajdak
- dyrektorka Muzeum Historii Katowic
25. Prof. zw. dr hab. Jan Malicki
- Uniwersytet Śląski, dyrektor Biblioteki Śląskiej
26. Ks. prof. Jerzy Myszor
- historyk, Uniwersytet Śląski
27. Feliks Netz
- publicysta, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Śląsk"
28. Michał Lubina
- dyrektor Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej
29. Andrzej Odorkiewicz
- prawnik, Stowarzyszenie Szarych Szeregów
30. Dr Jan Olbrycht
- były marszałek województwa śląskiego
31. Alodia Ostoch
- dziennikarka, Archidiecezjalne Radio Em
32. Ks. dr Jerzy Pawlik
- popularyzator historii regionu
33. Maksymilian Pazdan
- prawnik, prof., były rektor Uniwersytetu Śląskiego
34. Włodzimierz Paźniewski
- pisarz
35. Jerzy Pelc-Piastowski
- dziennikarz, historyk
36. Kpt. Marian Piotrowicz "Kometa"
- prezes Śląskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK
37. Wojciech Poczachowski
- dziennikarz, historyk
38. Prof. Bernard Polok
- były prorektor Akademii Muzycznej
39. Ks. prałat Stanisław Puchała
- proboszcz katowickiej katedry Chrystusa Króla
40. Dr Emanuel Romańczyk
- harcerz, syn powstańca śląskiego, Związek Górnośląski
41. Dr Andrzej Rożanowicz
- żołnierz Śląskiego Okręgu AK, harcerz śląskiej chorągwi Szarych Szeregów
42. Czesław Rymer
- syn pierwszego polskiego Wojewody Śląskiego
43. Dr Jan Rzymełka
- poseł, Związek Górnośląski
44. Dr hab. Maciej Sablik
- Uniwersytet Śląski, publicysta
45. Wojciech Sarnowicz
- filmowiec-dokumentalista
46. Józek Skrzek
- muzyk
47. Tadeusz Sławek,
prof. zw. dr hab., poeta, uczony, były rektor Uniwersytetu Śląskiego
48. Marek Szołtysek
- historyk, laureat nagrody im. W. Korfantego
49. Krzysztof Szyga
- prezes Związku Górnośląskiego
50. Ks. prof. Jerzy Szymik
- prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
51. Prof. Wojciech Świątkiewicz
- prorektor Uniwersytetu Śląskiego,
52. Adam Turula
- historyk, dziennikarz TVP 3
53. Piotr Uszok
- prezydent Katowic
54. Dr n. med. Katarzyna Wencel
- prezes Bractwa Myśli Bratniej Związku Górnośląskiego
55. Bogdna Widera
- publicysta, dziennikarz, SDP, Śląskie Towarzystwo Filmowe
56. Paweł Wieczorek
- publicysta, człone
Obserwuj wątek
    • Gość: red Re: GW znowu uderza w polskość. Katowice. IP: *.fish.ar.szczecin.pl 20.11.03, 18:29
      Pewnie panowie redaktorzy kupili sobie maturę i skończyli WUML ( pamięta ktoś
      jeszcze co znaczył ten skrót) lub jakąś "renomowaną" prywatną uczelnię.
      • Gość: Jerzy Hass Re: GW znowu uderza w polskość. Katowice. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.03, 19:10
        Brawo autorzy listu!!! Jestem stad,ze Szczecina i rzadko zabieram tutaj
        glos,ale smutno mi sie zrobilo,kiedy czytalem artykul "Wieza bez mitow".Nie
        trzeba byc wielkim znawca historii.Wystarczy poznac owe fakty na bazie
        ogolnodostepnych i zweryfikowanych dokumentow.Nie wiem komu i dlaczego zalezalo
        na dezawuowaniu prawdy historycznej o obroncach z katowickiej wiezy
        spadochronowej.Szkoda,ze taki artykul ukazal sie w GW,gazecie Adama
        Michnika,czlowieka dla ktorego prawda okazuje sie pojeciem wzglednym.Mam
        nadzieje,ze Adam Michnik jako redaktor naczelny i jako historyk,odniesie sie do
        tegoz artykulu jak i listu. PS.Absztyfikant nazwal A.Michnika mezem stanu.Tu
        juz bratku przesadziles!
        • Gość: pleple Michnik mężem stanu :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.03, 19:36
          >PS.Absztyfikant nazwal A.Michnika mezem stanu.Tu
          >juz bratku przesadziles!
          Prawie zawsze przesadza. Ten typ już tak ma.

          • absztyfikant Michnik mężem stanu 21.11.03, 17:02
            Podtrzymuje to, co powiedzialem. W przeciwienstwe do was nie boje sie swoich
            pogladow.
            • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 17:16
              nie wnikając w ten artykuł popieram absztyfikanta ,michnik to wielki polak
              patriota i mąż stanu ,prawda cała i tylko prawda, a że czasami boli to inna
              sprawa .
              • Gość: pleple Re: Michnik mężem stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 17:35
                Piotr. Zapytaj o to kto to jest Michnik Lecha Wałęsę lub Remuszkę jednego z
                założycieli GW.
                Uważam, że rzeczywiście stwierdzenie mąż stanu (proszę zajrzeć do słownika)
                jest delikatnie pisząc , PRZESADZONE!
                • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 17:48
                  założycielem gw jest michnik i ani wałesa ani jakiś remuszko mu do piet nie
                  dorastają, a tak nawiasem mówiąc to żeby nie tacy ludzie jak michnik to wałęsa
                  byłby dalej elektrykiem chociaż mam do niego szacunek za odwagę i nie uleganie
                  populistycznym oszołomom ,niemam natomiast szacunku za chamstwo brak
                  wychowania i zwykłą chłopską zawiść .
                  • Gość: pleple Re: Michnik mężem stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 17:52
                    Nie . Gdyby nie Lech Wałęsa i jemu podobni (przed nim) to dopuszczalna była
                    historia , że Adam Michnik i Jacek Kuroń po prostu zreformowali by PZPR i
                    polski komunizm nadając mu jedynie inną orientację. Orientację trockistowską.
                    Założycielem GW nie jest sam Adama Michnik. Zaprzeczasz historii. Czy znasz
                    takie zjawisko jak Seweryn Blumstein ?
                    • absztyfikant Seweryn Blumsztajn 21.11.03, 17:57
                      Naucz sie pisac. Do piet Sewkowi nie dorastasz.
                      • Gość: pleple Re: Seweryn Blumsztajn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 18:21
                        Trochę pokory absztyfciu. Jeżeli nie dorastam Sewkowi do pięt to co z tego
                        wynika ? A Ty gdzie Sewkowi dorastasz ?
                    • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 18:03
                      przed lechem wałęsą byli właśnie kuroń ,michnik i inni ,znam to nazwisko i co
                      z tego?powiedz konkretnie o co ci chodzi .
                      • absztyfikant Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 18:05
                        OD pieska forumowego Od Nowy domagasz sie merytorycznej wypowiedzi ? On Ci
                        powie "Dosyc! Michnikowi dziekujemy" - na to go stac.
                        • Gość: pleple Re: Michnik mężem stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 18:16
                          Zażyj tabletkę. Minie Ci agresja, spadnie ciśnienie i zaczniesz normalnie
                          mysleć.
                          Czy Ty abszyfciu musisz używać epitatów Ipies od nowy, głupek itp) aby się
                          dowartościować czy brak Ci argumentów ?
                        • Gość: masala dosa Re: Michnik mężem stanu IP: *.teleton.pl 21.11.03, 18:30
                          nie wiem czy adam michnik jest mezem stanu czy nie-nie bawi sie w biezaca
                          polityke (przynajmniej jawnie-choc oczywiscie forumowi paranoicy i wyznawcy
                          spiskowej teorii dziejow zaprzecza) wiec chyba nie jest-na pewno zas jest
                          wielkim patriota i czlowiekiem ktorego odwagi nie sposob kwestionowac-udowodnil
                          to kiedy wylatywal z uniwersytetu warszawskiego lany pala przez siepaczy
                          moczara w 68 a potem odsiadywal wyroki za to ze mial odwage wystepowac przeciw
                          ustrojowi-walesa wtedy byl szeregowym pracownikiem stoczni-jednym z wielu
                          uczestnikow strajkow z 70 roku-jacek kuron rowniez wieloletnim pobytem w
                          wiezieniu dal dowod swojego patriotyzm i umilowania ojczyzny-rowniez on byl juz
                          znienawidzona 'ekstrema' zanim walesa w ogole zaczal dzialac-nasz wybitny
                          noblista nie bylby tym kim ostatecznie zostal bez zaplecza intelektualistow-w
                          tym michnika i kuronia-opluwanie ich przez kogos kto sam siebie okresla mianem
                          pleple jest podle i nikczemne-sprobuj siegnac do jakichs argumentow a nie
                          pomowien (jaki trockizm? co ty pieprzysz?)-a to ze mozesz sobie tutaj swobodnie
                          umiescic dowolne wydaliny twojego zalosnego intelektu zawdzieczasz m in
                          michnikowi i kuroniowi-pomijajac juz fakt ze-jak na ironie-to forum gazety
                          michnika:)
                          • Gość: pleple Re: Michnik nie jest mężem stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 19:15
                            Poczytaj książki to pogadamy. Powtarzam , trockizm ! Zbyt prosty jesteś w
                            ocenach aby to zrozumieć. Nigdzie nie naplułem (przepraszam ale to nie moje
                            słowo) na Kuronia czy Michnika. Twoja wypowiedż jest w stylu : kto nie uważa
                            Michnika za Męża Stanu ten jest głupi, prostak etc etc. Właśnie tacy ludzie
                            jak Ty broniąc (przed czym ?) Michnika mnożą mu przeciwników i antagonistów.
                            • Gość: masala dosa Re: Michnik nie jest mężem stanu IP: *.teleton.pl 21.11.03, 20:10
                              wlasnie problem polega na tym ze ja nie oceniam-ja stwierdzam fakty-ty
                              natomiast posuwasz sie do gloszenia jakichs kompletnie z brudnego twego palca
                              (i z ksiazek ktore rzekomo czytasz a ktore zatruwaja ci mozgownice) wyssanych
                              fantasmagorii chocby o rzekomym trockizmie kuronia (tu jeszcze bylbym w stanie
                              sie zgodzic jezeli mowimy o kuroniu z czasow harcerskich-ale kiedy to bylo i co
                              bylo pozniej?) i michnika (no to juz totalna bzdura)ktory to trockizm mialby
                              zmienic oblicze pzpr-gdybys zadal sobie choc troche trudu i sprobowal zrozumiec
                              to co napisalem-choc byc moze to dla ciebie zbyt duzy wysilek-to zauwazylbys ze
                              nie nazywam michnika nigdzie mezem stanu ergo nie jest dla mnie cyt. 'glupi i
                              prostak'ten kto rowniez go tym mianem nie okresla-stwierdzam tylko ze jest
                              wybitnym polskim patriota czego dowody dawal wielokrotnie-ty natomiast go
                              opluwasz (ja nie przepraszam-to moje sformulowanie)-zarowno kuron jak i michnik
                              nie potrzebuja mojej obrony i nie takie sa moje intencje-oni bronia sie swoimi
                              zyciorysami-a ty poza insynuacjami masz jeszcze jakies argumenty?-nie sadze
                              rowniez zebym przysparzal michnikowi wrogow-dosc jest wystarczajaco opetanych
                              nienawiscia zer i moje zdanie nie jest im potrzebne
                      • Gość: pleple Re: chodzi mi o to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 18:18
                        Chodzi mi o to : "założycielem gw jest michnik " co napisałeś. Stwierdziłem ,
                        że nie tylko Michnik, to wszystko.
                    • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 18:33
                      ple ple, oczywiście że michnik nie był jedym założycielem ale to on po tym jak
                      wałesa chciał mu zabrać gazetę i odebrał znaczek solidarności został głównym
                      ideologiem ,mentorem i nadał gazecie jej dzisiejszy kształt i oblicze
                      moralne .co do tego że michnik zreforgłupoty mował by z kuroniem pzpr to
                      głupoty gadasz ,michnik oprócz krótkiego epizodu z pzpr i młodzieńczej
                      chwilowej fascynacji szybko przejrzał na oczy i całe życie był uważany za
                      nagrożniejszego wroga przez komunistów ,był wieziony ,szykanowany i wieszano
                      na nim najgorsze oskarzenia .michnik i kuroń mają dusze socjal-liberałów ale
                      ty chyba nie odróżniasz socjalistów od komunistów ,ale przede wszystkim
                      michnikowi chodzi o wolną demokratyczną europejską polskę i dlatego wybacza
                      swoim prześladowcą i wrogom ,on rozumie że nie mozna bez wybaczenia takiej
                      polski zbudować ,michnik jako człowiek ma swoje wady ale kto ich nie ma? jego
                      postawa życiowa i dotychczasowe zaangazowanie całego swojego życia w naprawę
                      rzeczypospolitej stawiają go w gronie mężów stanu .jego żydowskie korzenie
                      dezawuują go jednak w oczach ksenofobów i ciemnych oszołomów do których mam
                      nadzieję ty sie nie zaliczasz ale może się mylę .
                      • absztyfikant Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 18:36
                        Mylisz sie Piotrze i to bardzo. Pleple jest oszolomem. Tak jak ugrupowanie,
                        ktore wspiera i broni tutaj na forum. W koncu pokazal swoja prawdziwa twarz. W
                        swojej glupocie przypomina mi sztafety Michalkiewicza.

                        Pleple, a co z Blumsztajnem, zaciales sie ?
                        • Gość: pleple Re: Michnik nie jest mężem stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 19:01
                          Sorry absztyf. Nie zaciąłem się ale przywieżli kolację.
                          A co ma być z Sewkiem ? Poza tym jak ja mam z Tobą rozmawiać kiedy Twoja
                          choroba posunęła się już tak daleko, że nie ma Twojej wypowiedzi bez
                          obrażliwego słowa w stosunku do mnie.
                          Natomiast do Piotra. Podtrzymuję swoje twierdzenie o udziale Michnika i
                          Kuronia w funkcjonowaniu tzw "czerwonego harcerstwa". Jednak dopisuję się
                          również do Twoich twierdzeń o ich olbrzymich zasługach i odwadze w walce o
                          wolność i demokrację. Jedno drugiemu nie przeczy gdyż ma miejsce w różnych
                          okresach historycznych i w różnym wieku bohaterów naszej rozmowy.
                          Zresztą często jest tak, że młodzi ludzie (tu Kuroń i Michnik) są lewicowi ,
                          a jak dorastają idą bardziej w kierunku środka. To twierdzenie nie dotyczy
                          oczywiście ulubieńca Absztyfikanta , Marka Tałasiewicz, który był jako starszy
                          dorosły zarówno w PZPR komunistycznym jak i w AWS-ie.Czyli po dwóch
                          przeciwnych stronach polskiej polityki lat 80/90-tych. To dla mnie ani
                          socjalizm , ani komunizm tylko " przechrzta " i ...... (cenzura słowa).
                          Nic dziwnego, że reakcje absztyfa są takie nerwowe gdyż burzy mu się porządek
                          świata tak misternie i wirtualnie utkany.
                          Absolutnie akceptuje zasługi Michnika jednak słowo Mąż Stanu uważam za
                          stanowczo przesadzone.
                          • absztyfikant Re: Michnik nie jest mężem stanu 21.11.03, 19:03
                            W szczecinskiej polityce mam sporo ulubiencow. Nie jest nim tylko Marek
                            Talasiewicz. Co z Sewkiem ?

                            pleple=quasi-inteligent
                            • Gość: pleple Re: Michnik nie jest mężem stanu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 19:10
                              > W szczecinskiej polityce mam sporo ulubiencow. Nie jest nim tylko Marek
                              > Talasiewicz. Co z Sewkiem ? Dalej pytam co ma być z Sewkiem ?

                              Ty już zupełnie nie pamiętasz co piszesz. Może rzeczywiście odpocznij.
                              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=70&w=9073936&a=9157752
                              Quasi-inteligent ale jednak inteligent (chociaż ułomny). Natomiast u Ciebie
                              ewidentne chamstwo ze wsi Nawodna.
                              PS rzadko w ten sposób rozmawiam jednak sądzę, że dosyć już tego obrażania
                              zakompleksiały i sfrustrowany depresancie.
                              • piotr33k2 Re: panowie ! 21.11.03, 19:13
                                panowie !trochu kultury
                              • absztyfikant Re: Michnik nie jest mężem stanu 21.11.03, 19:15
                                Lepsza wies Nawodna niz Ksiazenice Wielkie...
                                • Gość: pleple Cóz za przebłysk inteligencji absztyfa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 19:19
                                  Absztyf napisał(a) :
                                  > Lepsza wies Nawodna niz Ksiazenice Wielkie...
                                  Zaskakująco głęboka i tryskająca intelektem sentencja :-)

                                  To jak tam Panie schizo. To Tałąsiewicz jest pańskim ulubionym politykiem ,
                                  czy nie jest. Już Ci się zupełnie pokręciło. Odpocznij !
                                  • absztyfikant Re: Cóz za przebłysk inteligencji absztyfa 21.11.03, 19:20
                                    Szanuuje i cenie Marka Talasiewicza. Podobnie jak wielu innych politykow
                                    zwiazanych ze Szczecinem.
                                    • Gość: pleple Każda potwora ma swojego amatora ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 19:25
                                      Absztyf . W poniższej Twojej pisaninie opuściłeś wyrazy.To wypacza senss.
                                      Poprawiam Twój błąd.

                                      >Szanuuje i cenie Marka Talasiewicza. Podobnie jak wielu innych (PRZEGRANYCH U
                                      >WYBORCÓW) politykow zwiazanych ze Szczecinem.
                                      No cóż ? Masz do tego prawo.

                                      • absztyfikant Re: Każda potwora ma swojego amatora ! 21.11.03, 19:27
                                        Churchill wygral wojne, a przegral wybory...
                                        • Gość: pleple Rewelacyjny pomysł absztyfa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.03, 19:31
                                          absztyfikant napisał:

                                          > Churchill wygral wojne, a przegral wybory...

                                          No to Tałasiewicz, Koćmiel, Sochański, Lisewski do Iraku ! Zgadzam się.
                                          Sssą też tacy , którzy wygrali wojny ale znali swoje umiejętności, mieli
                                          pokorę i nawet nie startowali w wyborach.
                                          Czego chciałeś dowieżć i znowu zapomniałeś ?
                                          • black.night Koćmiel do Iraku 22.11.03, 05:12
                                            Świetna, nokautująca riposta. Jak to lubi ostatnio robić absztyfikant,
                                            podnoszę do góry !
                      • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu 21.11.03, 18:36
                        przepraszam za błąd -co do tego że michnik z kuromiem zreformowal by pzpr to
                        głupoty gadasz .
                        • Gość: 3 droga Michnik mężem stanu? Pierdoły opowiadacie IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 22.11.03, 12:22
                          Środowisko Wyborczej (pod czujnym okiem Wielkiego Brata o Złych Oczach-
                          Michnika) charakteryzuje pewien specyficzny zestaw cech, do których zalicza się
                          w pierwszym rzędzie mentalność Kalego, klanową solidarność, wyrażnie określoną
                          i niepodważalną hierarchię autorytetów, funkcjonalno-organizacyjne porównanie
                          do mafii (nie w sensie pk), CENZUROWANIE INICJATYW , nieuczciwość polemiczną,
                          poczucie własnej wyższości i nieomylności oraz antysemityzmową fobię.
                          Usmiechnęłam się jak ktoś na tym Forum porównał GW do Amwaya, czyli coś w
                          rodzaju kto ma inny towar to nasz wróg. Zresztą aby to porównanie zrozumieć
                          właściwie należało by obejrzeć film o Amwayu. W każdym razie porównanie
                          genialne.
                          Natomiast twórcami sukcesu GW oprócz sprzyjającej sytuacji politycznej był nie
                          sam Adam Michnik - pierdoły opowiadacie- ale zespół (redaktorzy i
                          współpracownicy) Tygodnika "Mazowsze" NSZZ "Solidarność z panią Łuczywo na
                          czele !!!
                          • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu? Pierdoły opowiadacie 22.11.03, 14:45
                            pierdoła niedouczona to byłaś jesteś i bedziesz świetlisty szlaku ,o
                            przepraszam 3 drogo do nikąd.
                            • Gość: pleple Re: Michnik mężem stanu? Pierdoły opowiadacie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.03, 18:58
                              piotr33k2 napisał:

                              > pierdoła niedouczona to byłaś jesteś i bedziesz świetlisty szlaku ,o
                              > przepraszam 3 drogo do nikąd.
                              Nie czepiam się ortografii. Każdemu może się zdarzyć. Mnie zdarza się.
                              Jednak bardzo śmiesznym jest jak Piotrze 32 zarzucasz 3 drodze ,
                              że "niedouczona to byłaś jesteś i bedziesz " , a tym czasem linijkę tekstu
                              niżej robisz tzw rażący błęd ortograficzny udawadniając, że to raczej Ty
                              jesteś ten niedouczony.

                              • piotr33k2 Re: Michnik mężem stanu? Pierdoły opowiadacie 22.11.03, 21:56
                                nierobię więcej od innych a pozatym nieważne jak sie pisze tylko co się pisze .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka