Dodaj do ulubionych

Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia

19.06.09, 12:23
W zaistniałej sytuacji należy jak najszybciej wybudować brodzik. No,
w dobie kryzysu można zaoszczędzić i postawić dmuchany basenik dla
dzieci.
Obserwuj wątek
    • spooll Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 19.06.09, 13:00
      obok baseniku polecam rozstawienie pryskaczy ogrodowych, taniej a efekt podobny,
      no i p. Szmak będzie mógł zapodać tą swoją muzykę z gladiatora. fajnie,
      mieszkańcy wiedzą, że to jedno wielkie gó..., a magistrat i tak robi z tego
      cukiereczek.
    • jacek.killman Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 13:56
      Zapewne fontanna nie była poświęcona i to się zemściło.
    • nslaw Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 13:56
      Świzdu, gwizdu i fontanna poszła w pi...u!
      • jamapii Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 14:45
        Wszystkiemu winien jest GENIUS LOCI. Następnymi jego ofiarami będzie wózek i
        dalej wszystkie inne "szmakalia". Arcydyrektor manager nic na to nie poradzi- na
        szczęście.
    • gilbert.grape Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 14:49
      "Zalewanie mózgu" jest w tym rejonie Europy dość powszechnym zjawiskiem, więc i fontannie mogło się zdarzyć :)
    • jamapii Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 15:00
      Tak jeszcze przy okazji: Gdyby to była muzyka z "gwiezdnych wojen" to chociaż
      trochę kojarzyła by się z astronomią i kosmosem ( przypomnijmy sobie czym
      miała być ta fontanna według pierwotnego projektu). Co ma wspólnego z Toruniem
      nieszczęsny "Gladiator" ? A może w ramach festiwalu muzyki filmowej
      zaaranżować wytryski wody do melodii ze "stawki większej niż życie", "koziołka
      matołka"( to na cześć Szmaka),"bolka i lolka" itd. dzieciaki będą zachwycone !!!
    • bdronka to jest popierdółka, zobacz prawdziwą fontanne: 19.06.09, 16:07
      proszę sobie zobaczyc filmik z fontanna:
      http://www.widelec.pl/widelec/1,82861,6687966,Tanczace_fontanny.html
      albo
      https://www.youtube.com/watch?v=z-2vvEcCya8
      To jest PRAWDZIWA fontanna. Tym co wybudowali w Toruniu chwalić sie nie można.
      Muzyka - nie wiem czy sie smiać czy płakać...
      małe dziecko usłyszało i płakac zaczeło...
      kolorowe światełka jeszcze moze jakos wyglądają...
    • jot-44 a tak powaznie 19.06.09, 20:19
      Zastanawiam się,czy otoczenie Harmonijki jest chronione
      konserwatorsko.
      O ile się nie mylę,fontanna była założona przed wojną. Sadzawka z
      pojedynczym wysokim strumieniem wody.Wokół ławeczki, wymieniany co
      roku żwirek na alejkach.W tle- wertykalna architektura.
      A dzisiaj - wał ziemny udający amfiteatr,płaskie kamienne kółko z
      sikawkami.
      Czy zniszczono klimat? Ano tak. Niestety.
      Ciekaw jestem zdania Miejskiego Konserwatora Zabytków.
      Dawna fontanna - to też był [niestety -był] zabytek!
      • hecer Re: a tak powaznie 21.06.09, 16:44
        > O ile się nie mylę,fontanna była założona przed wojną. Sadzawka z
        > pojedynczym wysokim strumieniem wody.Wokół ławeczki, wymieniany co
        > roku żwirek na alejkach.W tle- wertykalna architektura.
        > A dzisiaj - wał ziemny udający amfiteatr,płaskie kamienne kółko z
        > sikawkami.
        > Czy zniszczono klimat? Ano tak. Niestety.

        też mi się tak wydaje. Te ławeczki są brzydkie, straszne. Można było
        zrobić jakąś nieckę, albo górkę z trawnikiem, drzewami...coś
        ładnego. Ale te siedziska są obleśne.

        Ładnie wygląda rzeźba stojąca obok, blisko krzewów Takich rzeźb
        powinniśmy mieć więcej.

        I zdecydowanie więcej różnorodnej zieleni wokół - kwitnące kwiaty,
        drzewa i krzewy... jakieś ładne żywopłoty. Ogrody.

        W wielu krajach takie miejsca w centrum miast to po prostu trawniki,
        otoczone parkiem na których można sobie usiąść, zjeść kanapkę, wypić
        piwko, postawić obok rower, pojeździć na rolkach...
    • sine.ira Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 19.06.09, 21:54
      Trzeba fontannę jak najszybciej naprawić, bez niej ani rusz. Wyobraźcie sobie, że na niedawnej wystawie przed Muzeum Etnograficznym jej powstanie było wymienione jako jeden z kroków milowych na drodze do osiągnięcia przez Toruń tytuły Europejskiej Stolicy Kultury.
      • gilbert.grape Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 19.06.09, 22:13
        Poważnie? Oj to chyba nie mamy mocnych argumentów w sprawie ESK.
        • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 02:05
          Tym razem zabrzmi to dosłownie: utopiono ponad 3.000.000 złotych.
          • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 02:11
            No cóż, zepsuła się kolorowa pozytywka nie mająca wiele wspólnego z pierwotnym
            projektem. Ile jeszcze milionów wydanych zostanie ku uciesze oka i ucha elektoratu?
      • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 02:13
        Krok milowy do ESK 2016 sam siebie zatopił...
        • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 09:54
          Utopione pieniądze.
    • muvon200 najlepsza ochrona to prezerwatywa 20.06.09, 11:22
      Do zabezpieczania elektroniki przed wodą najlepsze są prezerwatywy. Nie ma
      lepszej ochrony :) hahah. I żeby nie było - to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie
      • thornwald Re: najlepsza ochrona to prezerwatywa 21.06.09, 20:17
        Podkładasz dość ryzykowny spoosób ochrony. Przecież ojciec dyrektor nie uznaje prezerwatyw. Może fontannie należałoby założyć kalendarzyk dla każdej dyszy :)
    • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 22:53
      A dziś ludzie czekali na tych ławkach na spektakl fontannowy. Tłumaczyłem, ze to
      ustrojstwo samo się zalało ale nie wierzyli. Tak bardzo wierzą w to, ze działa.
      Że zaświeci. Ze zagra. A tu dupa.
    • niclos_czan Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 21.06.09, 09:50
      www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1138&NrSection=1&NrArticle=140988&IdTag=1482
      www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1140&NrSection=1&NrArticle=141252&IdTag=1482
      Jak widać, Nowości piszą odważniej.
    • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 21.06.09, 09:51
      Podliczamy

      * 3,5 mln zł - tyle kosztowała fontanna Cosmopolis
      * 55 tys. zł - siedziska i tablice informacyjne wokół niej
      * 37 tys. zł - rozbudowa systemu sterowania
      * 17 tys. zł - gaża dla Krzesimira Dębskiego za napisanie utworu dla fontanny
      * 10 tys zł - wykonanie i nagranie utworu
      * 10 tys. zł - przygotowanie aranżacji świateł
      * 10 tys. zł - przygotowanie najnowszej aranżacji świateł dla dwóch nowych
      utworów, tym razem filmowych
      • grzeg27 Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 21.06.09, 16:02
        Drodzy państwo nie bardzo rozumiem jak można było dopuścić do takiej
        awarii,jezeli taka awaria nastąpiła to ktoś jej nie przewidział
        czyli kiepsko zaprojektował, a całe to gadanie o wielkim i
        skomplikowanym mózgu to jest lipa to jest jedna lipa bo proste
        urządzenia sterowane komputerem i nie rozumiem dlaczego ta naprawa
        ma tak długo trwać bo wymienić komputer wystarczy jedeń dzień
        zainstalować oprogramowanie drugi dzień bo oprogramowanie firma
        napewno kopie zapasową z ustawieniami.Wyobraźcie sobie państwo
        fabrykę albo bank który przez jakąś awarie zostaje zalany wodą czy
        ktoś będzie czekał tygodniami żeby na nowo uruchomić wszystko?
        tylko miasto może sobie pozwolić na takie marnotrastwo ?
        • karolp13 Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 21.06.09, 21:35
          Dlaczego ten tak ważny MÓZG zamontowano poniżej lustra wody. Można
          było go zamontować w innym miejscu, a nawet w gabinetach panów
          Szmaka, czy Zaleskiego.
          • niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 22.06.09, 03:44
            Oni ledwo ogarniają swoje służbowe laptopy HP.
    • slusarstwo_art szmakomaty 22.06.09, 17:36
      cóż, po wózku i fontannie obstawialiśmy dezintegrację osiołka, a jednak:

      Od ok. 3 tygodni na starówce stoją ekrany dotykowe z informacjami dla turystów.
      Tzn. nie wiemy, czy są tam informacje dla turystów, bo nigdy z nich nie
      korzystaliśmy. Ale mają logo ESK 2016. Nazwijmy je roboczo szmakomatami. Nie
      wiemy też ile ich jest, ale widzieliśmy 2: na franciszkańskiej i na podmurnej. A
      teraz:
      WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!
      Szmakomat z podmurnej nie działa! Jest to o tyle zadziwiające, że nigdy nie
      widzieliśmy, żeby ktoś z tych ekranów korzystał. Ten zepsuty miał ekran
      ochlapany czymś, ale poza tym nie było śladów wandalizmu.

      Żeby nie było - nie wiemy czy te ekrany to pomysł Szmaka. Ale noszą wszelkie
      znamiona pomiotu Szmaka - nikt z nich nie korzysta i psują się po 3 tygodniach
      • niclos_czan Re: szmakomaty 28.06.09, 21:26
        Tak, cokolwiek wygląda jak z komedii PRL-u, może rzeczywiście być dziełem
        Szmaka. To jest ogólnie taka zależność.
    • deeep w sanoku też mają 30.06.09, 02:11
      robin.webd.pl/Sanok/index.html
      diodową fontannę..
      • deeep i w chinach 02.07.09, 09:11
        Children cool off playing at a water fountain in the plaza of a shopping mall
        in Beijing on July 1. A heat wave and prolonged drought continue to plague
        northern China, according to state media, as temperatures in beijing have
        hovered around 95 degrees Farenheit for almost ten days with no sign of a
        temperature drop. With the hottest June in almost four decades, Beijing has also
        reported an all-time high in water usage of 2.78 million cubic metres daily. AFP
        / Getty Images / Frederic J. Brown

        media.sacbee.com/static/weblogs/photos/images/july09/hot_sm/hot06.jpg
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka