alienisko 19.06.09, 12:23 W zaistniałej sytuacji należy jak najszybciej wybudować brodzik. No, w dobie kryzysu można zaoszczędzić i postawić dmuchany basenik dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
spooll Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 19.06.09, 13:00 obok baseniku polecam rozstawienie pryskaczy ogrodowych, taniej a efekt podobny, no i p. Szmak będzie mógł zapodać tą swoją muzykę z gladiatora. fajnie, mieszkańcy wiedzą, że to jedno wielkie gó..., a magistrat i tak robi z tego cukiereczek. Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.killman Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 13:56 Zapewne fontanna nie była poświęcona i to się zemściło. Odpowiedz Link Zgłoś
nslaw Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 13:56 Świzdu, gwizdu i fontanna poszła w pi...u! Odpowiedz Link Zgłoś
jamapii Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 14:45 Wszystkiemu winien jest GENIUS LOCI. Następnymi jego ofiarami będzie wózek i dalej wszystkie inne "szmakalia". Arcydyrektor manager nic na to nie poradzi- na szczęście. Odpowiedz Link Zgłoś
gilbert.grape Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 14:49 "Zalewanie mózgu" jest w tym rejonie Europy dość powszechnym zjawiskiem, więc i fontannie mogło się zdarzyć :) Odpowiedz Link Zgłoś
jamapii Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 19.06.09, 15:00 Tak jeszcze przy okazji: Gdyby to była muzyka z "gwiezdnych wojen" to chociaż trochę kojarzyła by się z astronomią i kosmosem ( przypomnijmy sobie czym miała być ta fontanna według pierwotnego projektu). Co ma wspólnego z Toruniem nieszczęsny "Gladiator" ? A może w ramach festiwalu muzyki filmowej zaaranżować wytryski wody do melodii ze "stawki większej niż życie", "koziołka matołka"( to na cześć Szmaka),"bolka i lolka" itd. dzieciaki będą zachwycone !!! Odpowiedz Link Zgłoś
bdronka to jest popierdółka, zobacz prawdziwą fontanne: 19.06.09, 16:07 proszę sobie zobaczyc filmik z fontanna: http://www.widelec.pl/widelec/1,82861,6687966,Tanczace_fontanny.html albo https://www.youtube.com/watch?v=z-2vvEcCya8 To jest PRAWDZIWA fontanna. Tym co wybudowali w Toruniu chwalić sie nie można. Muzyka - nie wiem czy sie smiać czy płakać... małe dziecko usłyszało i płakac zaczeło... kolorowe światełka jeszcze moze jakos wyglądają... Odpowiedz Link Zgłoś
jot-44 a tak powaznie 19.06.09, 20:19 Zastanawiam się,czy otoczenie Harmonijki jest chronione konserwatorsko. O ile się nie mylę,fontanna była założona przed wojną. Sadzawka z pojedynczym wysokim strumieniem wody.Wokół ławeczki, wymieniany co roku żwirek na alejkach.W tle- wertykalna architektura. A dzisiaj - wał ziemny udający amfiteatr,płaskie kamienne kółko z sikawkami. Czy zniszczono klimat? Ano tak. Niestety. Ciekaw jestem zdania Miejskiego Konserwatora Zabytków. Dawna fontanna - to też był [niestety -był] zabytek! Odpowiedz Link Zgłoś
hecer Re: a tak powaznie 21.06.09, 16:44 > O ile się nie mylę,fontanna była założona przed wojną. Sadzawka z > pojedynczym wysokim strumieniem wody.Wokół ławeczki, wymieniany co > roku żwirek na alejkach.W tle- wertykalna architektura. > A dzisiaj - wał ziemny udający amfiteatr,płaskie kamienne kółko z > sikawkami. > Czy zniszczono klimat? Ano tak. Niestety. też mi się tak wydaje. Te ławeczki są brzydkie, straszne. Można było zrobić jakąś nieckę, albo górkę z trawnikiem, drzewami...coś ładnego. Ale te siedziska są obleśne. Ładnie wygląda rzeźba stojąca obok, blisko krzewów Takich rzeźb powinniśmy mieć więcej. I zdecydowanie więcej różnorodnej zieleni wokół - kwitnące kwiaty, drzewa i krzewy... jakieś ładne żywopłoty. Ogrody. W wielu krajach takie miejsca w centrum miast to po prostu trawniki, otoczone parkiem na których można sobie usiąść, zjeść kanapkę, wypić piwko, postawić obok rower, pojeździć na rolkach... Odpowiedz Link Zgłoś
sine.ira Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 19.06.09, 21:54 Trzeba fontannę jak najszybciej naprawić, bez niej ani rusz. Wyobraźcie sobie, że na niedawnej wystawie przed Muzeum Etnograficznym jej powstanie było wymienione jako jeden z kroków milowych na drodze do osiągnięcia przez Toruń tytuły Europejskiej Stolicy Kultury. Odpowiedz Link Zgłoś
gilbert.grape Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 19.06.09, 22:13 Poważnie? Oj to chyba nie mamy mocnych argumentów w sprawie ESK. Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 02:05 Tym razem zabrzmi to dosłownie: utopiono ponad 3.000.000 złotych. Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 02:11 No cóż, zepsuła się kolorowa pozytywka nie mająca wiele wspólnego z pierwotnym projektem. Ile jeszcze milionów wydanych zostanie ku uciesze oka i ucha elektoratu? Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 02:13 Krok milowy do ESK 2016 sam siebie zatopił... Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 09:54 Utopione pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
muvon200 najlepsza ochrona to prezerwatywa 20.06.09, 11:22 Do zabezpieczania elektroniki przed wodą najlepsze są prezerwatywy. Nie ma lepszej ochrony :) hahah. I żeby nie było - to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie Odpowiedz Link Zgłoś
thornwald Re: najlepsza ochrona to prezerwatywa 21.06.09, 20:17 Podkładasz dość ryzykowny spoosób ochrony. Przecież ojciec dyrektor nie uznaje prezerwatyw. Może fontannie należałoby założyć kalendarzyk dla każdej dyszy :) Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 20.06.09, 22:53 A dziś ludzie czekali na tych ławkach na spektakl fontannowy. Tłumaczyłem, ze to ustrojstwo samo się zalało ale nie wierzyli. Tak bardzo wierzą w to, ze działa. Że zaświeci. Ze zagra. A tu dupa. Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzenia 21.06.09, 09:50 www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1138&NrSection=1&NrArticle=140988&IdTag=1482 www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1140&NrSection=1&NrArticle=141252&IdTag=1482 Jak widać, Nowości piszą odważniej. Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 21.06.09, 09:51 Podliczamy * 3,5 mln zł - tyle kosztowała fontanna Cosmopolis * 55 tys. zł - siedziska i tablice informacyjne wokół niej * 37 tys. zł - rozbudowa systemu sterowania * 17 tys. zł - gaża dla Krzesimira Dębskiego za napisanie utworu dla fontanny * 10 tys zł - wykonanie i nagranie utworu * 10 tys. zł - przygotowanie aranżacji świateł * 10 tys. zł - przygotowanie najnowszej aranżacji świateł dla dwóch nowych utworów, tym razem filmowych Odpowiedz Link Zgłoś
grzeg27 Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 21.06.09, 16:02 Drodzy państwo nie bardzo rozumiem jak można było dopuścić do takiej awarii,jezeli taka awaria nastąpiła to ktoś jej nie przewidział czyli kiepsko zaprojektował, a całe to gadanie o wielkim i skomplikowanym mózgu to jest lipa to jest jedna lipa bo proste urządzenia sterowane komputerem i nie rozumiem dlaczego ta naprawa ma tak długo trwać bo wymienić komputer wystarczy jedeń dzień zainstalować oprogramowanie drugi dzień bo oprogramowanie firma napewno kopie zapasową z ustawieniami.Wyobraźcie sobie państwo fabrykę albo bank który przez jakąś awarie zostaje zalany wodą czy ktoś będzie czekał tygodniami żeby na nowo uruchomić wszystko? tylko miasto może sobie pozwolić na takie marnotrastwo ? Odpowiedz Link Zgłoś
karolp13 Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 21.06.09, 21:35 Dlaczego ten tak ważny MÓZG zamontowano poniżej lustra wody. Można było go zamontować w innym miejscu, a nawet w gabinetach panów Szmaka, czy Zaleskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: Awaria fontanny poważna, zalany mózg urządzen 22.06.09, 03:44 Oni ledwo ogarniają swoje służbowe laptopy HP. Odpowiedz Link Zgłoś
slusarstwo_art szmakomaty 22.06.09, 17:36 cóż, po wózku i fontannie obstawialiśmy dezintegrację osiołka, a jednak: Od ok. 3 tygodni na starówce stoją ekrany dotykowe z informacjami dla turystów. Tzn. nie wiemy, czy są tam informacje dla turystów, bo nigdy z nich nie korzystaliśmy. Ale mają logo ESK 2016. Nazwijmy je roboczo szmakomatami. Nie wiemy też ile ich jest, ale widzieliśmy 2: na franciszkańskiej i na podmurnej. A teraz: WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI! Szmakomat z podmurnej nie działa! Jest to o tyle zadziwiające, że nigdy nie widzieliśmy, żeby ktoś z tych ekranów korzystał. Ten zepsuty miał ekran ochlapany czymś, ale poza tym nie było śladów wandalizmu. Żeby nie było - nie wiemy czy te ekrany to pomysł Szmaka. Ale noszą wszelkie znamiona pomiotu Szmaka - nikt z nich nie korzysta i psują się po 3 tygodniach Odpowiedz Link Zgłoś
niclos_czan Re: szmakomaty 28.06.09, 21:26 Tak, cokolwiek wygląda jak z komedii PRL-u, może rzeczywiście być dziełem Szmaka. To jest ogólnie taka zależność. Odpowiedz Link Zgłoś
deeep w sanoku też mają 30.06.09, 02:11 robin.webd.pl/Sanok/index.html diodową fontannę.. Odpowiedz Link Zgłoś
deeep i w chinach 02.07.09, 09:11 Children cool off playing at a water fountain in the plaza of a shopping mall in Beijing on July 1. A heat wave and prolonged drought continue to plague northern China, according to state media, as temperatures in beijing have hovered around 95 degrees Farenheit for almost ten days with no sign of a temperature drop. With the hottest June in almost four decades, Beijing has also reported an all-time high in water usage of 2.78 million cubic metres daily. AFP / Getty Images / Frederic J. Brown media.sacbee.com/static/weblogs/photos/images/july09/hot_sm/hot06.jpg Odpowiedz Link Zgłoś