anieshka25 01.10.06, 22:30 czy ktos a Was uzywa tego urzadzenia? bo duzo placimy z aprad,ale tyle sie nasluchalam roznych opini,ze nie wiem co myslec? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
profes79 Re: magnes neodymowy ???? 02.10.06, 00:11 Na tym forum sie nasluchasz tylko opinii dodatkowych. Przewaznie niecenzuralnych (i racja). Sorry, co znaczy "duzo"? Majac kuchenke elektryczna, podgrzewanie wody elektryczne (zero gazu) place ok 4-5 £/tydz. Podejrzewam ze jak wreszcie bede mial kompa i nadejdzie zima (oba te wydarzenia niestety sie zbiegna, a ogrzewanie tez mam elektryczne) to zaplace pewnie drugie tyle. Nie uwierze, ze placicie na prad wiecej niz 20£/os miesiecznie (przy conajmniej trzech osobach), bo po prostu jest to niemozliwe. Rady dodatkowe (bezplatne): - zmiencie zarowki na energooszczedne - wylaczajcie TV jak go nikt nie oglada i kompa jak go nikt akurat nie uzywa - i skonczyly mi sie pomysly...Zawsze mozecie przestac prac np. POza tym nie widzialem jeszcze licznika energetycznego w GB z "tarcza" jak w PL - wszystko elektroniczne, wiec nie bardzo wiem jak chcecie to zastosowac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zmarzlak Re: magnes neodymowy ???? IP: *.proxy.aol.com 02.10.06, 00:26 Oj,mielismy licznik z tarcza,na dodatek bez szybki,przez ponad rok.Nie bede ukrywal,ze blokowalem go zaraz po powrocie z pracy.Oczywiscie w koncu wymienili na elektroniczny (((((( Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Ciekawa dyskusja i 02.10.06, 04:47 bardzo praktyczne porady. Od razy widac, ze rozmawia mloda, polska inteligencja. To co ja, burak, tu robie? Aniu-dark i MI5 zalozcie kulturalnie magnes na liczniki i chodzcie tu pietnowac moje buractwo ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
aniajawo do rofes79 02.10.06, 10:00 zalezy kto jak mieszka. My (ja i moj chlopak) placimy duzo, duzo wiecej niz Ty. Zalezy czego sie uzywa - pralka, zmywarka, odkurzacz (jak czesto), komputer, express do kawy, i wiele, wiele innych rzeczy :). A w zimie placimy 2x tyle ile w lecie - ogrzewanie na gaz. Odpowiedz Link Zgłoś
profes79 Re: do Profes79 02.10.06, 21:34 Jeszcze nie ma pralki, zmywarki tez nie, za to grzanie wody mam elektryczne co sie pewnie rownowazy :) POnadto kuchenke elektryczna pamietajaca komunizm i lodowke ( w tym samym wieku). Nawet nie mysle ile to zre :) Ale jakos sobie radze. Jeszcze :) I do glowy mi nie przyszlo uzywanie magnesu, za to stosuje rady podane przez siebie wyzej. Czlowiek sie naprawde uczy osczedzac jak widzi cyferki z kwota na liczniku a nie jakas mistyczna tarcze i kilowaty :P Odpowiedz Link Zgłoś
korkix78 Re: magnes neodymowy ???? 02.10.06, 12:14 Ja dodam od siebie, ze na sama okolicznosc 'sciagania' wlaczam komp na noc i go wylaczam rano. Sciaga sie wiecej (przepustowosc), prad na nocnej taryfie (duzo taniej, nie wiem dokladnie ile ale cos 50 czy 60% jako sporo) Ale jak ktos duzo sciaga roznosci to nie widze powodu dlaczego nie placic mniej za to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
vierablu Re: magnes neodymowy ???? 02.10.06, 07:49 Czy to jest urzadzenie, ktore pozwala oszukiwac na pradzie? To jest naprawde zdumiewajace, ze ludzie sie nie wstydza pytac o takie rzeczy publicznie - zawsze myslalam, ze kradziez to jest rzecz jaka sie robi raczej po cichu i nie informujac nikogo. Odpowiedz Link Zgłoś
gonzales.wroclaw Re: magnes neodymowy ???? 02.10.06, 07:59 Wiecie co, nie znam wprawdzie brytyjskiego kodeksu karnego, ale przypuszczam, że jeżeli i w Polsce użycie magnesu jest przestępstwem, to i w UK również. Więc jeżeli ktoś dla gó..anych oszczędności chce sobie zasr.. papiery to gratuluję. Abstrahując od wszystkiego innego, to warto wiedzieć, że użycie magnesu to ryzykowna rzecz. Zbyt silny magnes (a dla starego licznika każdy jest zbyt silny) po prostu rozpieprza go i najczęściej tarcza zaczyna zasuwać tak, jak przy podłączeniu pięciu pralek. Taki mały figielek. Odpowiedz Link Zgłoś
bylemwanglii Re: magnes neodymowy ???? 02.10.06, 09:45 Spoko używaj - potem zapłacisz kilkakrotnie więcej, bo magnes neodynowy niszczy licznik. Jeśli ktoś to wykryje to jak dostaniecie rachunek to się nie pozbieracie. Nawet jeśli nikt nie wykryje to po usunięciu magnesu z okolic licznika licznik będzie naliczał więcej niż powinien, bo magnes neodymowy spowodował zmiany magnetyczne. Teraz jak wyłączysz odbiorniki prądu to licznik zamiast się zatrzymać będzie się nadal kręcił. Jednym zdaniem: ODPUŚĆ SOBIE TO OSZUSTWO. Odpowiedz Link Zgłoś
mysz2006 Re: magnes neodymowy ???? 02.10.06, 10:18 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=720&w=49110398&a=49302961 nawywodzil sie korkix w powyzszym poscie - no i co z tego czy ludzie chociaz sie ucza jak zachowywac sie w cywilizowanym kraju? a bron cie Panie Boze, nadal kombinuja, oszukuja i zabawiaja sie w kretactwo (niektorzy oczywiscie) Szkoda gadac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vitek Re: magnes neodymowy ???? IP: *.server.ntli.net 02.10.06, 12:07 Jeżeli chodzi ci o UK to tutaj temat nie istnieje bo już dość dawno temu wymieniono wszystkie liczniki na elektroniczne i na nie magnesy nie działają :) Opłaty za prąd (bez oszukiwania) wynoszą ok. 1 funt dziennie przy normalnym zużyciu bez szaleństw ale i bez przesadnej oszczędności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal Re: magnes neodymowy ???? IP: *.server.ntli.net 02.10.06, 21:39 wypie..j! Odpowiedz Link Zgłoś