Dodaj do ulubionych

Królestwo Boże

21.03.20, 07:57
Czym jest KB
Obserwuj wątek
    • awariant Re: Królestwo Boże 21.03.20, 12:38
      To Polska właśnie.
      Jak zapewne pamiętasz, w listopadzie 2016 Jezus został intronizowany na Króla Polski.

Choć właściwie, to jeszcze w 1925 roku papież Pius XI mianował go Królem Wszechświata.
      Z tego co wiem, Wszechświat nie wyraził sprzeciwu.
      • bytnar Re: Królestwo Boże 21.03.20, 12:47
        A kto dał Piusowi XI takie prawo ? Ciekawe żeby mniejszy mianował większego .A po drugie dlaczego Jezus miałby być tylko Królem tylko Polski a np Nikaragui nie? Czyżby Polacy byli lepsi? Czyżby Jezus albo Bóg byli stronniczy? ALE pytanie dalej pozostaje Czym jest Królestwo Boze?
        • awariant Re: Królestwo Boże 21.03.20, 12:58
          bytnar napisał(a):

> A kto dał Piusowi XI takie prawo ?

Zapewne sam Bóg, skoro Biblia nie wyklucza istnienia papieży
          (koronawirusa i innych paskudztw zresztą również)

> A po drugie dlaczego Jezus miałby być tylko Królem tylko Polski a np Nikaragui nie?
          Na pewno Polska i San Escobar, co do Nikaragui nie mam pojęcia.

> ALE pytanie dalej pozostaje Czym jest Królestwo Boze?
          Tak jak z koniem - czym jest Królestwo Boże każdy widzi.
          • bytnar Re: Królestwo Boże 21.03.20, 13:38
            Biblia nie wyklucza istnienia papieźy Ale teź nie potwierdza.Choć jakby przeczytać ewangelię wg Mateusza 23:9: Nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem..."to raczej nie wypowiada się z akceptacją oo tym urzędzie
            Poza tym Biblia raczej mówi źe to są Bóg wyznaczył Jezusa na Króla ale w Królestwie Bożym znacznie wcześniej
            • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 14:52

"Czym jest KB" - bytnar

To tylko ludzki wymysł i ludzka ułuda przed lękiem śmierci i dalszym nieistnieniem.
              Biblia była pisana przez ludzi i to ponad 1000 lat. W niej zawarto pragnienie ludzi
              do życia wiecznego. Już człowiek paleolityczny, nie znający pisma, nie mając rozwiniętej
              mowy, zakopywał swoich zmarłych w ziemnych mogiłach, i wyposażała zmarłego, w broń,
              ozdoby, podarunki i pokarm. Wierzył w życie po śmierci. Można to zobaczyć w grobach
              w Bretanii ( tam są najliczniejsze) sprzed dziesiątków tysięcy lat.

--
              -----
              "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
              • bytnar Re: Królestwo Boże 21.03.20, 15:04
                Prawdziwa wiara opiera się na dowodach.A dowodów potwierdzających prawdziwość Bibli jest nadto .A fenomen źycia w kaźdym aspekcie -jego niezasapioność cudowność wartość isensowność potwierdza istnienie Stwórcy.No więc czym jest KB?
                • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 15:22

"Prawdziwa wiara opiera się na dowodach" - bytnar

Nigdy nie było, i nigdy nie będzie, żadnego dowodu na istnienie Absolutu.
                  To tylko kwestia ludzkiej wiary i ludzkiej wyobraźni.
                  Powtarzasz stale pytanie - "No więc czym jest KB?
                  KB jest twoją wyobraźnią, tylko sam możesz sobie na to odpowiedzieć.

--
                  -----
                  • bytnar Re: Królestwo Boże 21.03.20, 15:45
                    Mnie przekonuje dzieło stworzenia .Jak myślę o ewolucji i wielkim wybuchu to mi przychodzi na myśl wybuch bomby w śmietniku lub szambie .Czy wskutek takieg wybuchu będzie uporządkowany ład ?Dlatego złoźoność mikrokosmos i makrokosmosu a zarazem jego prostota przekonuje mnie o istnieniu Stwórcy.Sam składam skrzynię biegów ale wszystko robię zgodnie z projektem i prawami fizyki gdybym to robił na chybił trafił to by nie działało. To prosta skrzynia biegów a co ze wszechświatem który jest milion razy bardziej skomplikowany.?
                    • lumpior Re: Królestwo Boże 21.03.20, 15:53
                      bytnar napisał(a):

> Mnie przekonuje dzieło stworzenia .Jak myślę o ewolucji i wielkim wybuchu to m
                      > i przychodzi na myśl wybuch bomby w śmietniku lub szambie .Czy wskutek takieg
                      > wybuchu będzie uporządkowany ład ?Dlatego złoźoność mikrokosmos i makrokosmosu
                      > a zarazem jego prostota przekonuje mnie o istnieniu Stwórcy.Sam składam skrzyni
                      > ę biegów ale wszystko robię zgodnie z projektem i prawami fizyki gdybym to robi
                      > ł na chybił trafił to by nie działało. To prosta skrzynia biegów a co ze wszech
                      > światem który jest milion razy bardziej skomplikowany.?

Od tych kazań porąbało Ci się pod sufitem.Nie masz ważniejszych spraw,problemów,ziemskich zagadnień?

--
                      www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
                        • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 16:27

"Jak myślę o ewolucji i wielkim wybuchu to mi przychodzi na myśl wybuch bomby w śmietniku lub szambie " - bytnar

Bo masz ogromne braki w wykształceniu. Nie znasz Ogólnej Teorii Względności,
                          choćby w zarysie. Wielki Wybuch, to nazwa tylko dziennikarska, która się
                          upowszechniła. Żadnego wybuchu nie było, na wzór wybuchu materiałów prochowych, bomby, granatu itd.
                          Z niematerialnego punktu (punkt nie ma wymiarów) o nieskończenie wielkiej
                          energii (energia to możliwość wykonania pracy, jest fizyczną wielkością skalarną,
                          nie podlega przestrzeni i czasu) powstała przestrzeń, czas i materia.
                          Jak powstała przestrzeń i czas, energia mogła oddziaływać poprzez siłę
                          (fizyczna wielkość wektorowa) na elementarne cząstki bezmasowe i prawami
                          fizyki kształtować Wszechświat. Tak też dzieje się i obecnie.
                          Doświadczenia z zakresu Mechaniki Kwantowej, potwierdziły możliwość
                          samoistnego powstawania (z niczego) elementarnych cząstek bezmasowych.
                          Mogą zaistnieć i anihilować. Przed Wielkim Wybuchem nie było przestrzeni,
                          czasu i materii. To wyklucza istnienie tz. Boga Osobowego. Nie było "chwili",
                          ani "miejsca" na Jego istnienie. Jeżeli masz potrzebę wiary religijnej, to aby być,
                          "w zgodzie z nauką" Absolut powinieneś powiązać z energią i inteligencją,
                          czyli przewidywanie skutku po zadanej przyczynie. Jest to bardziej "strawne".

--
                          -----
                          • bytnar Re: Królestwo Boże 21.03.20, 17:33
                            Te argumenty tylko potwierdzają istnienie Stwórcy,który dysponuje nieograniczoną energią.A po drugie jak powstały prawa fizyki chemii to musiał być projekt. Einstein ponoć ponoć powiedział :Wiedza głupich nadyma zwykłych zadziwia mądrych uczy pokory
                            • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 18:37

"Te argumenty tylko potwierdzają istnienie Stwórcy" - bytnar

A kto lub co stworzyło tego Stwórcę, sam się stworzył?

--
                              -----
                              • pocoo Re: Królestwo Boże 21.03.20, 23:27
                                kociak40 napisał:

>
                                > "Te argumenty tylko potwierdzają istnienie Stwórcy" - bytnar
                                >
                                > A kto lub co stworzyło tego Stwórcę, sam się stworzył?
                                >
                                No jak to sam? Sam siebie? Ludzie go stworzyli.
                        • lumpior Re: Królestwo Boże 21.03.20, 16:42
                          bytnar napisał(a):

> Odpowiem Ci kolego jak Wolter.Nie zgadzam się z Tobą ale jestem gotów źycie ab
                          > yś mógł się wypowiedziecieć

Totalny bełkot.

--
                    • pocoo Re: Królestwo Boże 21.03.20, 23:36
                      bytnar napisał(a):

> Mnie przekonuje dzieło stworzenia .

"Bóg rzekł i stało się, on rozkazał a stanęło". A potem Adam, w ciągu chwili nazwał wszystkie zwierzaczki, rybki, owady...To ile bóg tego stworzył? Może tylko dinozaury i parę ryb chrzęstnoszkieletowych. Do tej pory żyją zwierzęta nieznane i nienazwane.
                      Co ciebie przekonuje?
                • pocoo Re: Królestwo Boże 21.03.20, 17:18
                  bytnar napisał(a):

> No więc czym jest KB?
                  Lumpior wrzucił link.Klik i wszystko jasne. Dlaczego zawracasz głowę czymś ,co odmienne od Twojej wizji nazwiesz bzdurą.
    • celina5577 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 17:47
      "I zaniósł mnie w duchu na wielką i wysoką górę, i pokazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,
      Mające chwałę Bożą, blask jego podobny do drogiego kamienia, jakby jaspisu, lśniącego jak kryształ.
      Miało ono potężny i wysoki mur, miało dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów i wypisane imiona dwunastu plemion synów izraelskich.
      Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od zachodu trzy bramy, i od południa trzy bramy.
      A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.
      A ten, który rozmawiał ze mną, miał złoty kij mierniczy, aby zmierzyć miasto i jego bramy, i jego mur.
      A miasto było czworokątne i długość jego taka sama , co szerokość. I zmierzył miasto kijem mierniczym na dwanaście tysięcy stadiów; długość jego i szerokość i wysokość są równe.
      Zmierzył też mur jego ,który wynosił sto czterdzieści cztery łokcie według miary ludzkiej, którą się posłużył anioł." Apokalipsa 21, 10-17
      Tym jest fragment Królestwa Bożego fizycznie
        • celina5577 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 21:59
          Jeśli chodzi o mur to teraz jest to tylko i wyłącznie moje wyobrażenie. Wrogów nie będzie więc pytanie jest słuszne. Dla mnie miasto z murem lub ogrodzeniem jest jak skończona budowa. Czyli jest to coś doskonałego. Może pełni funkcję ozdoby? Nie jest powiedziane, że bramy będą zamknięte.
          • pocoo Re: Królestwo Boże 21.03.20, 23:42
            celina5577 napisała:

> Dla mnie miasto z murem lub ogrodzeniem j
            > est jak skończona budowa. Czyli jest to coś doskonałego. Może pełni funkcję ozd
            > oby? Nie jest powiedziane, że bramy będą zamknięte.

Chwila.Czy mówimy o królestwie dla zbawionych? Przecież królestwo będzie na całej ziemi , nieprawdaż?
            • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 09:16
              Tak, mówimy o królestwie dla zbawionych. Miasto będzie miało kształt idealnego kwadratu. Jeśli ktoś się martwi, że to ogranicza liczbę zbawionych to "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce"Jan 14,2
          • suender Re: Królestwo Boże 21.03.20, 18:16
            pocoo:

> A jaka jest twoja wizja?

Daj se spokój Córko, bo robią Cię w konia. Powinnaś myśleć teraz tylko o jednym, że będziesz WYNIESIONA!, ...........

Pozdr.
            • awariant Re: Królestwo Boże 21.03.20, 19:55
              suender napisał:
              > Powinnaś myśleć teraz tylko o jednym, że będziesz WYNIESIONA!

A jak ty chcesz naszą pocoo wynieść do Królestwa Bożego?
              Na własnym karku, czyli (nomen omen) na barana?
              Nie stać cię na jakiś lepszy transport?
              Czemu nie zaproponujesz, że ją przewieziesz albo przelecisz?
              • pocoo Re: Królestwo Boże 21.03.20, 23:47
                awariant napisał:

> Czemu nie zaproponujesz, że ją przewieziesz albo przelecisz?

Taka propozycja to bluźnierstwo.To sam bóg mnie wyniesie, przewiezie , przeleci, wyleci i odleci.
          • celina5577 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 18:40
            Ja wierzę, że Jezus zmartwychwstał i jest to dostępne dla każdego wierzącego człowieka. Nie potrafię sobie wyobrazić Królestwa Bożego ponieważ nawet Biblia mówi, że czego oko nie widziało i ucho nie słyszało i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują. Przytoczyłam ten opis ponieważ wierzę, że Królestwo Boże będzie realne i będzie go można nawet zmierzyć. Wierzę, że opis Jana jest prawdziwy. Wiem, że będzie tam wspaniale. Ale nie tylko chciałabym tam być ze względu na bogactwo tego miasta ale ze względu na atmosferę tam panującą: spokój, miłość, harmonia... Wiele ludzi za tym tęskni i ja też. Ale w wizualizacji Nowego Jeruzalem jestem średnia i polegam na tym co mówi Pismo Św.
            • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 19:04
              celina5577

Spodobała ci się wizja opisana przez ludzi, którzy napisali swoje wizje w Biblii.
              Niejako stałaś się manekinem, do "przymiarki" tych wizji innych ludzi na sobie.
              Autorytet u innych ludzi możesz mieć nie za tą "przymiarkę", ale za moralność, etykę,
              kulturę osobistą, w stosunku do innych ludzi i całej przyrody. Bardzo ważne jest
              także do oceny wykształcenie, aby twoja praca dla innych miała jak najwyższą wartość.

--
              -----
              • celina5577 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 20:10
                Z całą pewnością nie jestem manekinem. Biblia została napisana przez ludzi ale oni byli natchnieni przez Boga. Biblia przepowiada przyszłość i obecnie to co się dzieje. Jak do tej pory wszystko się sprawdza. Ja wierzę w realność Królestwa Bożego jeszcze bardziej niż realność tego świata, który przeminie. Jeśli ja w to wierzę to po mojej śmierci mogę zyskać wszystko a osoba, która nie wierzy może stracić wszystko.
                Nie szukam tutaj autorytetu i uwierz mi, że wykształcenie przy wierze nie ma nic do rzeczy. Wręcz przeciwnie, wykształcenie w niektórych przypadkach może przeszkadzać ponieważ bardzo mądremu człowiekowi trudno przyjąć pewne rzeczy na wiarę. Właśnie to często bardzo prości ludzie dobrze rozumieją te rzeczy. Przyszłam tutaj aby podzielić się z innymi moją wiarą i tym, że w obecnej sytuacji jestem spokojna. Czy ty też jesteś spokojna?
                • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 22:37

"Biblia została napisana przez ludzi ale oni byli natchnieni przez Boga." - celina5577

Biblia była pisana ponad 1000 lat przez bardzo dużo ludzi. Tej pisaniny jest dużo więcej.
                  Później, nawet nie wiadomo kto, zostało wybrane, przeredagowane, dopisywane, zmieniane
                  itd. Zakładasz, że Bóg jest niepiśmienny i sam nie mógł tego zredagować?
                  To, że jesteś wierzącą (zapewne i praktykującą) jest twoją prywatną sprawą. Każdy ma prawo wierzyć sobie w co tylko chce (tak jest obecnie).
                  Pytasz - "czy ty jesteś spokojna?" - poprawka - spokojny, nie jestem kobietą. Mój nick trochę
                  może mylić co do płci. Od dzieciństwa uwielbiam koty, zawsze miałem i mam jakiegoś w domu. Obecnie 7 letniego kocura. Wybierając jakiś koci nick miałem trudność, były już zajęte.
                  Wracając do twojego końcowego pytania - odkąd zerwałem z kościołem (gdzieś w 8-9 klasie
                  liceum) moja dusza poczuła się znacznie lepiej. Uzyskałem psychiczny spokój, żadne
                  religijne dogmaty nie ograniczają mnie w intelekcie, w wolnej i niezależnej myśli itd.
                  To tyle. Masz do mnie jeszcze jakieś pytanie?

--
                  -----
                  • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 10:14
                    Biblia była pisana przez wielu ludzi, to prawda. Pokazuje komunikację Boga z człowiekiem. Bóg wcale nie musiał pisać Biblii swoim palcem (napisał swoim palcem 10 przykazań na kamiennych tablicach). Ludzie, którzy pisali Biblię byli wiarygodnymi świadkami opisywanych wydarzeń. Czytamy min. "napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe" Obj. 21,5. W Biblii są słowa o tym, że sam Bóg mówi, że jest potężny ale to raczej ludzie wychwalali Boga niż On sam siebie.
                    Bóg również chce abyśmy poznawali Go. Biblia nie jest łatwą księgą i wymaga wysiłku, można to porównać do kopania skarbów w głębi ziemi. Ale wiele rzeczy jest również bardzo prostych i można ją czytać tak, jak dzieci uczą się w szkole od odpowiednich poziomów. Możesz pokochać kogoś tylko wtedy, gdy go poznasz a to wymaga czasu i zaangażowania. Jednak nawet ktoś, kto nie kocha Boga niech wie, że jest przez Niego kochany. Niemowlę nie musi się zastanawiać czy jak będzie kochało to otrzyma zaspokojenie swoich potrzeb. Jest jeden warunek: musi BYĆ przy rodzicu.
                    W Biblii są również tzw. apokryfy, które mogą mylić i wprowadzają prawdziwy chaos.
                    Jedyne co jest tutaj potrzebne to szczerość serca i gorąca prośba do Boga o objaśnienie Jego słowa. Bóg wskaże właściwą ścieżkę. Apostoł Paweł był mordercą ludu bożego ale był gorliwy w tym co robił i później stał się naśladowcą Jezusa.
                    Inny problem w tym, dlaczego to nie Bóg zredagował i podał Biblię na talerzu, ponieważ ten sposób eliminuje niektórych nieszczerych lub mało wytrwałych ludzi. Mówi o tym Biblia w przypowieści Łukasza 8, 5-15.
                    Kiedy Jezus się urodził to Herod kazał go zgładzić ale nie umiał namierzyć Jezusa i chciał wykorzystać w tym celu trzech mędrców, którzy nieśli dary. Ale mędrcy "go zawiedli". Tak więc, gdyby Biblia, która przepowiada przyszłość, była podana na talerzu to ułatwiałaby niszczycielskie zamiary wrogom Jezusa.
                    Gdybym miała odnieść się do drugiej części twojej wypowiedzi, to wchodząc w twój tok myślenia - mnie ograniczają jakieś dogmaty a mimo to nie odczuwam ich ciężaru i czuję się wolna. Mam na myśli np. 10 przykazań. Jeśli człowiek nie posiadałby żadnego kodeksu moralnego i każdy kierowałby się swoją indywidualną wolnością oraz niezależnością, to czy nie uważasz, że często to krzywdziłoby innego człowieka?

• awariant Re: Królestwo Boże 22.03.20, 11:16
                      celina5577 napisała:

> Kiedy Jezus się urodził to Herod kazał go zgładzić ale nie umiał namierzyć Jezusa
                      > i chciał wykorzystać w tym celu trzech mędrców, którzy nieśli dary.

Ale jak Herod mógł namierzyć Jezusa, skoro sam od kilku lat już nie żył?
                      W czym mogli mu pomóc wykoncypowani dopiero przez św. Mateusza Trzej Królowie?
                      W ogóle jak to możliwe, że nie znamy ani daty urodzin ani daty śmierci Jezusa, a świętujemy je.
                      • suender Re: Królestwo Boże 22.03.20, 12:51
                        awarian:

> W ogóle jak to możliwe, że nie znamy ani daty urodzin
                        > ani daty śmierci Jezusa,

Przykro mi, ale schodzisz na intelektualne PSY! , wypowiadając się za innych (tj. w liczbie mnogiej "nie znamy"). Miej odwagę i napisz tylko za siebie: "ja nie znam tych dat", - ot co, he, he, he, he, he, ....

Pozdrawiam racjonalnie i historycznie.
                        • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 20:37
                          suender napisał:

> Przykro mi, ale schodzisz na intelektualne PSY! , wypowiadając się za innych (t
                          > j. w liczbie mnogiej "nie znamy").

Oj, pieprzysz suender.Pieprzysz dla pieprzenia.Zero orgazmu.
                          >Miej odwagę i napisz tylko za siebie:
                          > "ja nie znam tych dat", - ot co, he, he, he, he, he, ....
                          >
                          Gdzie w Biblii podali dokładną datę?
                      • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 13:21
                        2 rozdział Mateusza o tym mówi. "Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejemie Judzkim za króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy..."
                        ..."Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy"...
                        Czy Jezus sobie tego życzy aby świętować jego urodziny oraz śmierć?
                      • wawrzanka Re: Królestwo Boże 22.03.20, 13:26
                        awariant napisał:

> Ale jak Herod mógł namierzyć Jezusa, skoro sam od kilku lat już nie żył?

Post-mortem. Sztuczna inteligencja.

> W czym mogli mu pomóc wykoncypowani dopiero przez św. Mateusza Trzej Królowie?
                        > W ogóle jak to możliwe, że nie znamy ani daty urodzin ani daty śmierci Jezusa,
                        > a świętujemy je.

U Boga nie takie rzeczy są możliwe...
                    • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 14:08

"Jeśli człowiek nie posiadałby żadnego kodeksu moralnego i każdy kierowałby się swoją indywidualną wolnością oraz niezależnością, to czy nie uważasz, że często to krzywdziłoby innego człowieka?" - celina5577

Całą tak grubą Biblię, przebiła w odniesieniu do ludzi, krótka deklaracja w prawach
                      człowieka, Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Warto ją znać.

"Każdy człowiek rodzi się wolny, równy wobec prawa i ma prawo do szczęścia".

Tak krótka deklaracja dała człowiekowi wolność. Zniosła niewolnictwo, przypisanie
                      człowieka do pańszczyzny, rozdzieliła państwo od kościoła, spowodowała upadek
                      boskiego (tak głosił kościół) systemu społecznego - feudalizmu.
                      Tak krótkie zdanie było ponad to wszystko co głosił Jezus w NT. Każdy człowiek
                      podlega temu samemu Prawu Karnemu i Cywilnemu, bez względu na pozycję społeczną, światopogląd, miejsce urodzenia itd. Każdy człowiek jest obywatelem
                      danego kraju. Czego nie zabrania Kodeks Karny i Cywilny jest dozwolone.
                      To Wielka Rewolucja Francuska zniosła prymat Kościoła nad władzą świecką.
                      Zlikwidowała św. Oficjum, czyli Inkwizycję, która torturowała i palia ludzi na stosach.
                      Dała pełną możliwość wyboru wiary religijnej i wolnej myśli ludzkiej.
                      Jeżeli Ty będziesz przestrzegać Kodeksu Karnego i Cywilnego (obowiązuje wszystkich obywateli bez wyjątku), twoje morale i etyka dla innych ludzi i całej
                      przyrody, będzie wzorcowe.

--
                      -----
                      • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 16:15
                        "Tak krótkie zdanie było ponad to wszystko co głosił Jezus w NT." (nie wiem jak się cytuje urywki więc zrobiłam to przez kopiowanie)

Nie do końca rozumiem twoją wypowiedź. Chcesz powiedzieć, że Jezus głosił coś innego niż "Każdy człowiek rodzi się wolny, równy wobec prawa i ma prawo do szczęścia"? W którym miejscu tak głosił?
                        Nie przeczytałam kodeksu karnego i cywilnego ale na pewno jest w tych kodeksach wiele z dekalogu.

Bóg daje każdemu pełną możliwość wyboru wiary religijnej i wolnej myśli ludzkiej.

Proszę zadać sobie pytanie czy Bóg identyfikował się z inkwizycją i czy ją popierał oraz z innymi niewłaściwymi (w skrócie napiszę) rzeczami?

Jeśli chodzi o niewolnictwo to Bóg nigdy tego nie popierał ale też nie rozwalał systemów jakie ówcześnie panowały. Jednak cały bieg historii Bóg ma pod swoją kontrolą i zmieniające się potęgi oraz systemy doprowadzą do powstania Królestwa, które już nigdy nie zmieni się ani nie zniszczeje.

Na tym forum nie mówimy o tym co zrobić aby morale i etyka w oczach innych ludzi była wzorcowa ale co zrobić aby osiągnąć Królestwo Boże i jak podobać się Bogu a nie ludziom.

• kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 20:30

celina5577

Tak mało wiesz z historii o Kościele i religii katolickiej, że trudno z tobą dyskutować. Nawet niezbyt warto z tobą dyskutować, masz ogromne
                          braki z historii odnoszącej się do religii. Dam tylko 2 przykłady (jestem
                          leniwy i nie chce mi się pisać długich tekstów, wiedząc, że i tak będą
                          niezrozumiałe).
                          Przykład pierwszy odnoszący się do twojego pytania w sprawie Inkwizycji:
                          Masz Biblię, znajdź - "Ewangelia św. Jana, rozdz. XV, 6" - ściśle cytuję:

"Jeżliby kto we mnie nie trwał, precz wyrzucony będzie jako latorośl, i uschnie,
                          i zbiorą ją, i do ognia wrzucą, i zgore" - to sam Jezus powiedział

Ten cytat samego Jezusa był podstawą na powstanie św. Oficjum, czyli
                          św. Inkwizycji Kościelnej i stanowił dla niej wzorzec do postępowania.
                          To ta wypowiedz Jezusa podana przez św. Jana w jego Ewangelii spowodowała
                          ogromne zbrodnie na ludziach niewinnych dokonanych przez Kościół.
                          Torturowano, palono na stosach i to w imię Jezusa. Kościół był tylko narzędziem
                          do tych zbrodni, ale Jezus jest odpowiedzialny za to ludobójstwo ludzi niewinnych.
                          W latach 1450 - 1750 to okres największego polowania na czarownice.
                          Straszliwymi torturami zamęczono i spalono na stosach setki tysięcy niewinnych kobiet posądzanych o czary. Gdzie wtedy był ten Jezus, gdzie na podstawie jego
                          słów działy się te okropności? Przyglądał się temu i cieszył?

Piszesz - "Bóg daje każdemu możliwość wyboru wiary religijnej" - nic bardziej
                          kłamliwego. Kościół Katolicki narzucał w tamtych czasach wybór wiary i to
                          ściśle, jak sam Kościół ją kształtował. Wszelkie odstępstwa były traktowane
                          jako herezje i ludzi inaczej myślących św. Inkwizycja paliła na stosach.
                          (np. Giordano Bruno, proces Galileusza, Joanna Dark itp.)
                          Wolność myśli ludzkiej, wolność religii, nie żaden Bóg, ale Wielka Rewolucja
                          Francuska wprowadziła w życie. Złamała "kręgosłup" Kościołowi i sprowadziła
                          go do "parteru", tam gdzie jego miejsce. Jeżeli jesteś osobą mocno wierzącą,
                          to możesz przyjąć, że Wielka Rewolucja Francuska, która przyniosła wolność
                          człowiekowi, mogła być za "sprawą Boga" i tyle. Bóg nie mogąc przynieść
                          wolności przez ludzi podlegających w wierze Kościołowi, wybrał ludzi mądrych,
                          których obdarzył intelektem i niezależnie myślących.
                          Jeszcze, tak już na marginesie - zapewne tego nie wiesz - ponad 1000 lat,
                          w środkowej części półwyspu Włoskiego, istniało Państwo Kościelne.
                          Było wzorem ucisku ekonomicznego, dyktatury, działalnością kościelnej
                          policji politycznej itd. Generał Garibaldii (bohater Włoch), Wielka Rewolucja
                          Francuska i Napoleon, zlikwidowali to Państwo Kościelne. Tereny tego państwa
                          i obywatele, zostali przyłączeni do Republiki Włoskiej. Sam papież ogłosił się
                          więźniem. Dopiero 24 lutego 1929r., za poparcie kleru dla partii faszystowskiej,
                          Benito Mussolinii tzw.traktatem laterańskim, utworzył Państwo Watykańskie
                          (sam taką nazwę nadał) obejmujące teren pałacu papieskiego i ogrodów watykańskich. Ma obszar 44 ha. nie posiada obywateli, zamieszkują tylko hierarchowie i urzędnicy. Tak jest obecnie.

--
                          -----
                          • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 22:24
                            Widziałam w tv reportaż o tym jak dżihadżyści nauczali "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios" Mat 5.10. Tą "sprawiedliwością" miało być zabijanie innych ludzi po to aby dostać się do raju.
                            Wyrwane z kontekstu, własna interpretacja.

Ponieważ prawie nic o mnie nie wiesz a oceniasz i przypisujesz Bogu złe rzeczy, które są nieprawdą to ja szanuję twoją wolność słowa i niech każdy sam utwierdza się w swoim stanowisku.
                            • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 23:29

"przypisujesz Bogu złe rzeczy, które są nieprawdą" - celina5577

Typowa odpowiedz osoby nawiedzonej religijnie. Tylko takie stwierdzenie
                              jest u ciebie możliwe, bo konkretów podać nie możesz.
                              Religie dzielą tylko ludzi, wprowadzają między nimi wrogość, upodlenie
                              jednych przez drugich, wojny religijne i nietolerancje.
                              Tylko ten, kto nie korzysta z żadnych pośredników do swojego światopoglądu,
                              opiera swą wiarę na własnej inteligencji, wtedy nie szkodzi innym ludziom swoją
                              wiarą.

--
                              -----
                            • pocoo Re: Królestwo Boże 23.03.20, 09:11
                              celina5577 napisała:

> Widziałam w tv reportaż o tym jak dżihadżyści nauczali "Błogosławieni, którzy c
                              > ierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Nie
                              > bios" Mat 5.10. Tą "sprawiedliwością" miało być zabijanie innych ludzi po to ab
                              > y dostać się do raju.

Co religia to "boskie" zakazy i nakazy.
                              Jesteś chrześcijanką to powinnaś wiedzieć, w jak bestialski sposób mordowali Izraelici "od niemowlęcia po starca" z nakazu Boga , Stwórcy tego świata?Zawsze bóg dawał im wskazówki jak mają mordować. Wskazówki boga miłości bez litości.Chyba wiesz, ilu ludzi zabił miłosierny bóg sam? Rdzennych mieszkańców obu Ameryk i Australii wymordowali chrześcijanie z krzyżami w rękach z bardzo niskich pobudek.Co zrobili z mieszkańcami Afryki? Wszyscy jesteśmy dziećmi boga Jahwe?
                              Zostaw muzułmanów w spokoju.
                              • celina5577 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 20:57
                                Wojny religijne prowadzone przez Izraelitów były prowadzone z ludami, które składały bożkom ludzi i swoje dzieci na ofiarę oraz zajmowały się zoofilią. Na tym kończę, moją wizytę tutaj.
                                • kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 21:20

"Na tym kończę, moją wizytę tutaj." - celina5577

Jednej nawiedzonej religijnie osoby będzie mniej. Straty nie ma.

--
                                  -----
                                • pocoo Re: Królestwo Boże 24.03.20, 18:12
                                  celina5577 napisała:

> Wojny religijne prowadzone przez Izraelitów były prowadzone z ludami, które skł
                                  > adały bożkom ludzi i swoje dzieci na ofiarę oraz zajmowały się zoofilią. Na tym
                                  > kończę, moją wizytę tutaj.

Widać jak na dłoni religijnie wyprany mózg Celiny. A Jerycho?
                                  Bóg kazał wymordować wszystkich ludzi, od niemowlęcia po starca (oprócz kobiety, która przyjęła szpiegów), zabrać naczynia złote, srebrne i żelazne, aby NAPEŁNIĆ SKARBIEC. Typowy mord rabunkowy.
                • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 23:25

" wykształcenie w niektórych przypadkach może przeszkadzać ponieważ bardzo mądremu człowiekowi trudno przyjąć pewne rzeczy na wiarę. Właśnie to często bardzo prości ludzie dobrze rozumieją te rzeczy." - celina5577

Ludzie mądrzy i wykształceni są elitą narodu. To od nich zależy rozwój cywilizacyjny,
                  społeczny, techniczny ( z którego korzystają wszyscy obywatele).
                  Nawiedzeni religijnie (bardzo prości - jak określiłaś) rozwijają dewocję, głupotę i ośmieszają tylko naród.

--
                  -----
                  • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 10:31
                    Mamy temat Królestwo Boże. Ludzie mądrzy i wykształceni są elitą narodu i jesteśmy winni im posłuszeństwo. Pytanie jest, kto będzie w tym Królestwie. Upraszczając Królestwo Boże jest dla bogatych i biednych.
                    Jednak podtrzymuję zdanie, że prości ludzie przyjmują Słowo Boże łatwiej "W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom" Mat. 11.25.
                    Ja nie powiedziałam, że bardzo prości ludzie są nawiedzeni religijnie. To jest zupełnie co innego.
                    • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 15:22

"Jednak podtrzymuję zdanie, że prości ludzie przyjmują Słowo Boże łatwiej. - celina5577

Zgadza się. Od urodzenia lubimy bajki, na starość staje się to nałogiem.
                      Ważne jest, ile dzieciństwa pozostaje w człowieku.

--
                      -----
            • pocoo Re: Królestwo Boże 21.03.20, 23:58
              celina5577 napisała:

> Wiem, że będzie tam wspaniale. Ale nie tylko
              > chciałabym tam być ze względu na bogactwo tego miasta ale ze względu na atmosf
              > erę tam panującą: spokój, miłość, harmonia... Wiele ludzi za tym tęskni i ja te
              > ż. Ale w wizualizacji Nowego Jeruzalem jestem średnia i polegam na tym co mówi
              > Pismo Św.

Wspaniała wizja na podstawie Pisma Świętego.
              Nie będzie chorób ani śmierci.Nie będziesz musiała jeść, pić, oddychać. NIE BĘDZIE ŚMIERCI.
              Zombi wałęsające się w nieskończoność.Będziesz mogła przejść po dnie Rowu Mariańskiego i zjechać nago z ośmiotysięcznika.To moja wizja i moje wnioski.
              Po co zbawionym bogactwo? Po co ubrania, przecież Adam i Ewa chodzili po raju nago. Po co jedzenie i picie, przecież nie będzie śmierci.Nie wolno myśleć kategoriami grzesznych i śmiertelnych ludzi.
              • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 10:40
                Raczej będzie się tam jadło i oddychało :)
                Będę miała wspaniałe i nie starzejące się ciało :)
                Będę całą wieczność poznawać Boga i wszechświat :)
                Życie na ziemi jest bardzo ciężkie ale szansa otrzymania życia jest również szansą na zbawienie.
                Życie nasze przemija jak trawa polna i ten czas w porównaniu do wieczności można określić jako bardzo krótki.
                • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 20:30
                  celina5577 napisała:

> Raczej będzie się tam jadło i oddychało :)

Po co? Przecież nie będzie śmierci.Nie bądź przyziemna."Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, co na serce ludzkie nie wstąpiło,to przygotował bóg tym, którzy go miłują".
                  Jesz ,pijesz i oddychasz, żeby żyć.

> Będę miała wspaniałe i nie starzejące się ciało :)

Dla samej siebie?

> Będę całą wieczność poznawać Boga i wszechświat :)

Po co? Fajna rozrywka na wieki wieków.Będziesz poznawała i nigdy nie poznasz do końca.
        • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 18:52

"To jest wizja apostoła Jana" - bytnar

Każdy może mieć swoje wizje, nic to nie kosztuje.
          Nauka rzeczywista, dotyczy rzeczywistości nas otaczającej. Religia dotyczy tylko wyobrażeń ludzkich.
          W dawnych czasach religia wymuszała przyjęcie wizji religijnej - mieczem i paleniem ludzi na stosach.
          Wymordowano miliony ludzi dla tych urojeń religijnych. Obecnie, postęp cywilizacyjny, techniczny,
          naukowy, ograniczył te urojenia religijne do prywatnych własnych potrzeb. Każdy może wierzyć
          w co tylko chce.

--
          -----
          • celina5577 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 20:35
            Jak najbardziej. Bóg dał nam wolną wolę i szanuje wybór każdego. Nikogo nie zmusi na siłę do posłuszeństwa tak jak nie można zmusić nikogo do miłości. Ja również szanuję zdanie i wolę innych ludzi. Wierzę, że pomimo całego zła świata, wojen religijnych, mnóstwa przykładów okropnych zachowań również tzw. patriarchów, które opisuje szczerze Biblia, to Bóg istnieje. Często za zło całego świata obwinia się właśnie Boga.
            • celina5577 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 21:33
              ..."-Więc tak wygląda twój Bóg, Mackenzie? Nic dziwnego, że pogrążasz się w smutku. Ojciec nie jest taki. Nie karze ani ciebie ani Missy, ani Nan. Nie on to zrobił.
              - Ale nie powstrzymał mordercy.
              - Istotnie. On nie przeciwdziała wielu rzeczom, które sprawiają mu ból. Wasz świat stacza się w przepaść. Zażądaliście niezależności a teraz gniewacie się na tego, który kochał was na tyle mocno, żeby wam ją dać. Nic nie jest takie jak zamierzył Bóg, jakie powinno być i będzie pewnego dnia. Wasz świat tkwi pogrążony w mroku i chaosie, straszne rzeczy przytrafiają się tym, których Ojciec szczególnie lubi.
              - Więc dlaczego czegoś z tym nie zrobi?
              - On już...
              -Masz na myśli Jezusa?...."

"Chata" s. 185-186
              • kociak40 Re: Królestwo Boże 21.03.20, 22:54

"Zażądaliście niezależności a teraz gniewacie się na tego, który kochał was na tyle mocno" - celina5577

Jeżeli Bóg tak kocha ludzi, to dlaczego zsyła kataklizmy o ogromnych rozmiarach, które
                od człowieka nie zależą? Giną w tych kataklizmach setki tysięcy, nawet miliony ludzi, i to
                bez różnicy płci, wieku, pozycji społecznej, wyznawanej wiary.
                Pomyśl. Ogromne trzęsienia ziemi, tsunami, wybuchy wulkanów itp. Trzęsienia ziemi wynikają
                z przesuwania się płyt kontynentalnych, człowiek nie ma na to żadnego wpływu, tak samo jak
                na wybuchy wulkanów. A zarazki, bakterie chorobotwórcze? Człowiek ich nie stworzył, ktoś
                jest ich twórcą i to bez mikroskopu. Np. grypa hiszpanka w latach 1918 - 1920 uśmierciła
                ponad 100 milionów ludzi na całym świecie. Gdzie wtedy jest i był, tak miłujący ludzi Bóg?

--
                -----
                • bytnar Re: Królestwo Boże 22.03.20, 07:06
                  Pytanie mądre i na czasie .Ale czy Bóg żyła kataklizmy? Biblia mówi : "Niech nikt w czasie prób nie mówi: „To Bóg zsyła na mnie próby”. Bo ani Bóg nie może być poddawany próbie przez coś złego, ani też sam nikogo w ten sposób nie poddaje próbie" Jak 1÷13.
                  Poza tym wyjaśnia skąd się biorą nasze cierpienia . 1J 5:19 mówi :"Wiemy, że pochodzimy od Boga, ale cały świat podlega mocy Niegodziwca"
                  Tak więc zasadne jest pytanie Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia
                  • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 09:17

"Biblia mówi ..." - bytnar

Biblia nie jest żadnym dowodem na rzeczywistość. Napisali ją ludzie i zawarte są
                    w niej tylko ludzkie wyobrażenia. Można także przyjąć, że są krasnoludki, bo
                    dokładnie je opisała, mając natchnienie, M. konopnicka i nie tylko ona jedna.
                    Zadajesz końcowe pytanie - dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia?
                    Może dlatego, że nie ma władzy nad Szatanem? Cierpienia nikt nie ukradnie.

--
                    -----
                    • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 09:35
                      kociak40 napisał:

> Może dlatego, że nie ma władzy nad Szatanem? Cierpienia nikt nie ukradnie.
                      >
                      Chyba, że założy się z szatanem (jak kumple o pół litra), o życie Hioba.
                      A Jezus? To bóg ojciec kazał synowi umrzeć dla swojego widzimisię. Modlitwa Jezusa na Górze Oliwnej się kłania wierzącym.
                    • bytnar Re: Królestwo Boże 22.03.20, 10:37
                      Pytanie: Czy czytałaś Biblię źe masz o niej takie wyrobione zdanie?
                      Po drugie istnieje kwestia sporna która dotyczy kaźdego człowieka a tak nawet dwie kwestie.To prawda źe Biblia jest pisana językiem prostym i opisuje rzeczy i rzeczywistość bardzo prosto nawet moźna powiedzieć infantylny .Ale miała trafić do wszystkich ludzi protych i intelektualistów analfabetów i wykształconych.Np przepisy dane izraelitom dotyczące kwarantanny podczas trąd nie wyjaśniał dlaczego taka kwarantanny jest potrzebna.Czy tłumaczenie o wirusach mikroorganizmch i bakteriach tym prostym ludziom byłoby sensowne? Pamiętajmy to był 15 wiek przed naszą erą
                  • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 09:29
                    bytnar napisał(a):

> Poza tym wyjaśnia skąd się biorą nasze cierpienia . 1J 5:19 mówi :"Wiemy, że p
                    > ochodzimy od Boga, ale cały świat podlega mocy Niegodziwca"

Z woli boga tak się stało. To bóg oddał szatanowi ziemię we władanie i wszystko co na niej jest.

> Tak więc zasadne jest pytanie Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia

Proste."Kogo bóg miłuje, tego karze (doświadcza)". Wszechwiedzący bóg, a taki sadyzm z miłości do ludzi.Wiedział, że Hiob będzie mu wierny, ale pozwolił szatanowi na..."Możesz zrobić z nim co chcesz, tylko go nie zabijaj".Wszechwiedzący bóg nie mógł przegrać zakładu z szatanem.Wiedział i bawił się cierpieniem swojego wiernego sługi.Nie pisz o nagrodzie, bo to żenujące. Szatan uśmiercił Hiobowi dzieci, a bóg dał Hiobowi nowe.Chyba bocian Hiobowi je przyniósł.
                • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 11:54
                  Skąd wiesz, że to Bóg zsyła? Biblia w księdze Joba mówi o tym, że szatan potrafi czynić takie rzeczy. Nie będę teraz cytować bo trzeba by było za dużo napisać. Zapraszam do księgi Joba.
                  Sodoma i Gomora została zniszczona przez Boga z wiadomych przyczyn. Potop również był wolą Boga ponieważ on jest również Sprawiedliwy. Trzeba było tylko wejść do arki aby się uratować. Dzisiaj też tak jest - kto chce się uratować, może to uczynić tylko przez Jezusa.
                  A dlaczego Janowi Chrzcicielowi ścięto głowę?
                  A dlaczego inni święci zostali uratowani?
                  A dlaczego dzieci umierają?
                  Jeśli ktoś chce zobaczyć Królestwo Boże to obowiązkiem jego jest tak żyć aby w każdej chwili być przygotowanym na śmierć. Chyba, że ktoś liczy na to, że nawróci się jak łotr na krzyżu....
                  Czy gdyby Bóg zniszczył zło w jego zarodku np. kiedy w niebie szatan się zbuntował, czyż nie zasługiwałby na miano tyrana, o co go oskarżał szatan?

• kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 13:27

"Jeśli ktoś chce zobaczyć Królestwo Boże ..." - celina5577

Aniołowie widzieli, bo tam byli. Jednak woleli stać się diabłami na ziemi, niż dalej
                    tam przebywać. Bardzo wymowne. Bóg wszechwiedzący nie przewidział, że aniołowie
                    Mu się w niebie zbuntują. Nawet najznakomitszy archanioł - Lewiatan, zbuntował się
                    przeciw Bogu, miał już dość tego nieba i samego Boga. Wolał uciec z nieba i stać
                    się Mefistofelesem, najznakomitszym Szatanem na ziemi. W ślad za Nim poszły
                    całe rzesze aniołów (może żadnych już nie ma w niebie). Teraz światem rządzą
                    persony diabelskie - Mefistofeles, Belzebub, Lewiatan, Asmodeusz, Belial, Behemot
                    (to mój ulubiony diabeł), a nie Bóg. Obecnie nawet na ulicy, gdzie splunąć, tam diabeł.
                    Mefistofeles, książę piekieł - "Jam cząstką części, co wpierw wszystkim była.
                    Cząstką ciemności, co światło zrodziła". Tak Mefistofeles przedstawił się dr Faustowi.
                    To człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka.
                    Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tylko w umyśle ludzkim.

--
                    -----
                    • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 15:29
                      Szatan pociągnął za sobą 1/3 aniołów. Nie wiem czy to liczba symboliczna ale na pewno duża. Bóg ma nadal wielu wiernych mu aniołów, którzy liczebnie przewyższają tych upadłych. Jednak jeśli chodzi o ludzi to Biblia mówi wyraźnie, że jest to wąska droga. Ale biorąc pod uwagę ludzi, którzy będą zbawieni od początku wieków to jest to symboliczna liczba: będzie ich tak dużo jak piasek morski.
                  • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 18:36
                    "Bóg wszechwiedzący nie przewidział, że aniołowie Mu się w niebie zbuntują" - kociak40

Bóg to przewidział i przewidział również, że Adam i Ewa posłuchają głosu szatana. Dlatego plan odkupienia ludzkości był już od założenia świata. Tym planem była śmierć Jezusa na krzyżu.
                    • awariant Re: Królestwo Boże 22.03.20, 20:13
                      celina5577 napisała:

> Dlatego plan odkupienia ludzkości był już od założenia świata.
                      > Tym planem była śmierć Jezusa na krzyżu.

Podejrzewam, że dzisiejszym religiantom bardziej pasowała by aborcja.
                      Śmierć narodzonego nie robi już takiego wrażenia.
                      • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 21:22

"Podejrzewam, że dzisiejszym religiantom bardziej pasowała by aborcja." - awariant

Zapewne. Wpierw in vitro, po tym aborcja. To jest to, aby wrażenie u religiantów
                        było na czasie.

--
                        -----
                    • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 21:11

"Bóg to przewidział i przewidział również, że Adam i Ewa posłuchają głosu szatana.
                      Tym planem była śmierć Jezusa na krzyżu." - celina5577

Czyli był suflerem kierującym całym swoim diabelskim pomysłem.
                      Był prowokatorem, aby Syna skazać na śmierć na krzyżu. To prawdziwa
                      boska perfidia i perwersja.

--
                      -----
                • suender Re: Królestwo Boże 22.03.20, 13:00
                  kociak40:

> Jeżeli Bóg tak kocha ludzi, to dlaczego zsyła kataklizmy o ogromnych
                  > rozmiarach, które od człowieka nie zależą?

- Łomatko, znowu KIEPOWSKIE pytania do ludzi, a które de'facto są kierowane są do Transcendencji.
                  Wysyłaj więc preńko je na adres: NIEBO!, - ot co, he, he, he, .....

- A gdzie nowe dowody z "wkładką łapówkową", - buchacha, buchacha, buchacha, ........

Pozdr.
            • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 00:02
              celina5577 napisała:

>Często za zło całego świata obwinia się właśnie Boga.

A kto strącił szatana na ziemię? Bóg nie wiedział, że stworzył inne galaktyki aby tam wysłać buntownika?
              A jak mówi Pismo Święte, "nic na tym świecie nie dzieje się bez woli boga".
              • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 12:03
                To pierwsi rodzice przybili piątkę szatanowi i w ten sposób ludzie poddali się pod panowanie szatana.
                Bóg nie chce zrobić z ludzi marionetek i poddanych, służących mu ze strachu. Bóg stworzył nas z miłości i do relacji. Gdyby ograniczył wszystkie pokusy, czy to by była miłość? Zrobię proste porównanie: kiedy ktoś się zakochuje to wysyła obiekt miłości na bezludną wyspę aby ograniczyć ryzyko zdrady?

• kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 16:41

" kiedy ktoś się zakochuje to wysyła obiekt miłości na bezludną wyspę aby ograniczyć ryzyko zdrady?" - celina5577

Tego nie robi, ale obiekt miłości ratuje na wszelkie sposoby, aby uchronić od śmierci.
                  Obecnie panuje już na całym świecie pandemia, ludzie umierają już w tysiącach,
                  nawet księża, a ten miłujący Bóg nic nie robi dla swoich obiektów miłości, tylko
                  przygląda się. Sam nasuwa się wniosek, żadnego Boga nie ma, albo ludzie nie są
                  Jego obiektem miłości, ale dla Jego perwersji.

--
                  -----
            • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 00:04
              celina5577 napisała:

> Nikogo nie zmu
              > si na siłę do posłuszeństwa tak jak nie można zmusić nikogo do miłości.

A przykazania to prośba czy nakaz?
              • lumpior Re: Królestwo Boże 22.03.20, 07:24
                pocoo napisała:

> celina5577 napisała:
                >
                > > Nikogo nie zmu
                > > si na siłę do posłuszeństwa tak jak nie można zmusić nikogo do miłości.
                >
                > A przykazania to prośba czy nakaz?

sj-media.eu.org/dogmaty.php //-- a sukienkowi tresują trzodę i niewiernych,mają swoje "boskie" sposoby.

--
              • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 12:22
                Dobre pytanie ale trudne. Ludzie mają zapisany dekalog (10 przykazań) w sercu - również ludzie, którzy nie wierzą w Boga. Gdyby każdy chciał wymyślać swoje prawa to można by np. powiedzieć: możesz zabić człowieka jeśli on cię obrazi. Nie wyobrażam sobie chaosu jaki by zapanował. Oprócz tego, że boimy się więzienia to jednak mało który człowiek jest skłonny zabić drugiego bo coś nas powstrzymuje.
                Odpowiadając na pytanie powiem, że jest to nakaz do chrześcijanina, który zawiera przymierze z Bogiem. Słowo nakaz bardziej pasuje ponieważ przykazania mówią: nie będziesz... nie zabijaj, nie kradnij itd.
                Z drugiej strony jest wielu ludzi niewierzących, którzy przestrzegają wiele przykazań i jest to dla nich naturalne.
                Zawarcie przymierza z Bogiem jest dobrowolne tak jak dobrowolny jest ślub. Czy przysięga małżeńska mówiąca o prawach i obowiązkach w tym wierności to nakaz czy prośba?
                    • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 20:57

"Jeszcze odnośnie przykazań: ...jarzmo moje jest miłe a brzemię moje lekkie" Mateusz 11.30" - celina5577

Tym cytowaniem z Biblii przypomniałaś mi moją śp. babcie dewotkę.
                      Miała stale przy sobie różaniec i Biblię, zamęczała wszystkich cytatami z niej.
                      Miała ołtarzyk w mieszkaniu, na nim duże dwie figury z pomalowanego gipsu,
                      NMP i jakiegoś świętego. Modliła się do tych figur i na wszystkie swoje
                      dolegliwości otrzymywała od tych figur pomoc. Na ból w kolanach, na reumatyzm,
                      na zaparcia i biegunki, na wszystko. Mieszkała na szczęście w innej dzielnicy
                      Warszawy i tylko bardzo, ale to bardzo rzadko, ją odwiedzałem. Nie chciałem
                      tego słuchać.
                      Obecnie Biblia jest dostępna dla wszystkich, każdy ją może kupić i czytać.
                      Nie trzeba nikomu cytować wersów.

--
                      -----
                      • celina5577 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 21:47
                        Nie oceniaj mnie, skoro nie wiesz kim jestem i jakie praktyki religijne stosuję.
                        Cytuję Biblię ponieważ sama tego nie wymyślam a poza tym nie jesteś tutaj sam i może inni chcą aby cytować i nie mów za wszystkich.
                        Skoro nie ma Boga i Jego królestwa ale jest szatan to po co sobie tym głowę zawracasz i tyle czasu poświęcasz temu właśnie forum?
                        • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 23:55

" po co sobie tym głowę zawracasz i tyle czasu poświęcasz temu właśnie forum?" - celina5577

Z dwóch powodów. Pierwszy to dla rozrywki w przerwach swojej pracy na komputerze. Jestem specjalistą konstruktorem i wykonuję pewne prace
                          w programach inżynierskich na komputerze dla kolegów w USA. Muszę mieć
                          z nimi połączenie internetowe, czekać na odpowiedz itd. Aby w tym czasie
                          nie nudzić się, popijam herbatę (jestem jej smakoszem, kawy nie pije) i piszę
                          na forum. Także śmieszą mnie wpisy niektórych religiantów, co poprawia
                          mój humor. Jest i druga przyczyna. Nasuwają mi się, przychodzą mi na myśl,
                          krótkie odpowiedzi, które można uznać za aforyzmy. W innym czasie bym ich
                          nie wymyślił. Do swojego światopoglądu to forum nie jest mi w niczym przydatne.
                          Mam forum - "Kościół, religia", którego przypadkowo zostałem adminem.
                          Ta osoba, która założyła to forum, zrezygnowała z jego prowadzenia i mnie, tam
                          piszącego, wybrała abym dalej prowadził to forum. Obecnie to forum ma bardzo
                          mało wpisów, nie ma widać osób religijnych. Może masz i rację, że są potrzebne
                          cytaty z Biblii, a ja Biblii nie znam i nie przeczytałem w całości. Zapraszam więc
                          na forum "Kościół, religia", może "ożywisz" to forum. Będziesz tam mile widziana.

--
                          -----
                • kociak40 Re: Królestwo Boże 22.03.20, 12:57

" Nie wyobrażam sobie chaosu jaki by zapanował." - celina5577

To co przychodzi do głowy zależy od tego, co jest w głowie.

--
                  -----
      • pocoo Re: Królestwo Boże 22.03.20, 20:47
        celina5577 napisała:

> Tym jest fragment Królestwa Bożego fizycznie

Jan napisał;"I widziałem..."
        Szaweł napisał; "zobaczyłem światło z nieba i glos do mnie mówiący".
        Jezus odchodzi do nieba i nikt tego nie widzi.
        Sprawiedliwi zmartwychwstają w momencie śmierci Jezusa, siedzą w grobach trzy dni i nikt tego nie widzi.Idą do miasta (którego?) widzi ich wielu i ślad po nich ginie.Itd.
        Żadnych świadków. Wiarygodne, jak sto diabłów.
        Zbawieni i tylko zbawieni będą na ziemi, a ty jesteś przekonana, że będą w mieście otoczonym murami.To chyba zabezpieczenie, przed dinozaurami.
      • kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 07:08

"Ludzie, którzy pisali Biblię byli wiarygodnymi świadkami opisywanych wydarzeń" - celina5577

Dobrze, że tak stwierdzasz więc może potrafisz dać odpowiedz w takiej sprawie.
        Jest dwóch Apostołów, opisujących wypadek jakiego byli bezpośrednimi świadkami.
        Jeden opisuje przypadek Judasza. Krótko - Judasz zdradzi Jezusa, za co w nagrodę dostał
        30 srebrników. Pożałował swojej zdrady, poszedł do świątyni i tam, pod nogi kapłanom
        rzucił te 30 srebrników, odszedł i powiesił się.
        Drugi (św. Piotr) będąc także bezpośrednim świadkiem, daje skrajnie odmienny opis tego.
        (Dz. 1,18) - dokładnie cytuję (możesz to sprawdzić):
        "Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową w dół, pękł na pół i wypłynęły
        wszystkie jego wnętrzności".
        Czyli nie pożałował swojej zdrady, nie zwrócił srebrników, ale kupił sobie za nie ziemię.
        Nie powiesił się, ale na tym polu uległ jakiemuś wypadkowi.
        Powstaje zatem pytanie - który z Apostołów kłamie? Jak sądzisz?

--
        -----
        • pocoo Re: Królestwo Boże 23.03.20, 08:55
          kociak40 napisał:

> Powstaje zatem pytanie - który z Apostołów kłamie? Jak sądzisz?
          >
          Takich wiarygodnych świadków jest wielu.Wystarczy porównać opisane zdarzenia w ewangeliach, aby zobaczyć tę "wiarygodność". Te różnice tłumaczą mądrale tym, że patrząc na jakieś zdarzenie, każdy widzi coś innego.Fajnie, ale Biblia jest świętą księgą chrześcijan i piszący byli pod natchnieniem Ducha Świętego, któremu chyba lepiej wychodziło zapładnianie dziewic.
          -Ilu łotrów wiszących koło Jezusa urągało mu? Jeden, czy dwóch?
          -Jakie słowa zawołał Jezus "głosem wielkim" konając?
          -Zmartwychwstania w tamtym czasie chyba były na porządku dziennym, skoro Jezus umarł, groby się otworzyły i zmartwychwstali sprawiedliwi.Siedzieli w grobach przez trzy dni, ponieważ Jezus musiał zmartwychwstać jako pierwszy.Nikt nie robił z tego cudu.
          -Które niewiasty przyszły do grobu Jezusa, kiedy już zmartwychwstał?

Tę "wiarygodność świadków" natchnionych przez Ducha Świętego , można opisywać i opisywać. Tylko po co, skoro każda religia jest wymysłem ludzi.Absolutnie.
        • bytnar Re: Królestwo Boże 23.03.20, 13:18
          5 Rzucił więc srebrniki do świątyni, po czym odszedł i się powiesił. 6 Ale naczelni kapłani wzięli srebrniki i rzekli: „Nie wolno ich zanieść do świętego skarbca, bo są zapłatą za krew”. 7 Po wspólnej naradzie kupili za nie pole garncarza na cmentarz dla obcych. 8 Dlatego pole to po dziś dzień jest nazywane Polem Krwi.

Mat 27:5-8 Te słowa rzucają więcej światła na tą małą kontrowersie
          Po prostu oba sprawozdania się uzupełniają.

• kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 15:22

"Mat 27:5-8 Te słowa rzucają więcej światła na tą małą kontrowersie
            Po prostu oba sprawozdania się uzupełniają." - bytnar

Nie mogą się uzupełniać, bo są całkowicie sprzeczne.
            Jedna informacja przekazuje, że zwrócił pieniądze kapłanom, to ma świadczyć, że
            pożałował swojej zdrady i z rozpaczy powiesił się (popełnił samobójstwo).
            Druga informacja przekazuje, że wcale pieniędzy nie zwrócił, nie żałował swojej zdrady,
            ale za te pieniądze kupił dla siebie pole. Nie powiesił się z rozpaczy, ale uległ nieszczęśliwemu
            wypadkowi na tym polu. Nic się tu nie uzupełnia tylko jest diametralna sprzeczność.
            Powołujesz się na zapis Mateusza. Wszystkie 4 Ewangelie były pisane wyłącznie z przekazu
            ustnego. Najwcześniejszą była Ewangelia Marka i na niej były wzorowane 3 następne.
            Ta Ewangelia Marka została napisana ~ 50 lat po opisywanych wypadkach. Najpóźniejsza Jana
            ~100 lat po wypadkach. Nie ma żadnych dokumentów, kto pisał te 4 Ewangelie i tylko tradycyjnie
            Kościół przypisał te imiona. Apostołowie już nie żyli. Biorąc to pod uwagę, przytoczona informacja
            św. Piotra w Dziejach Apostolskich, może być najwcześniejsza i zapewne później została
            modyfikowana, aby "lepiej to wyglądało".

--
            -----
            • bytnar Re: Królestwo Boże 23.03.20, 16:15
              Wypowiedź z Dziejów 1:18, że Judasz „nabył pole”, wskazuje, iż to on dostarczył środków na jego zakup albo dał powód do dokonania tej transakcji. Sprawozdanie z Mateusza 27:3-10 ukazuje, że za 30 srebrników (ok. 66 dolarów, jeśli chodziło o sykle), które Judasz rzucił do świątyni, kapłani kupili „Pole Krwi”, być może należące wcześniej do jakiegoś garncarza, i przeznaczyli je na „grzebanie obcych” .W miejscu uznawanym dziś za to pole od dawna grzebano zmarłych.
              To jest właśnie uzupełnianie się sprawozdań.

Pierwsza była ewangelia wg Mateusza

Kiedy spisana. Na końcu wielu rękopisów Ewangelii według Mateusza (wszystkie z okresu po X w. n.e.) znajdują się dopiski informujące, że powstała ona mniej więcej w ósmym roku po wstąpieniu Chrystusa do nieba (ok. 41 n.e.). Zgadza się to z wnioskami wynikającymi bezpośrednio z jej treści. Okoliczność, że nie ma w niej żadnej wzmianki o spełnieniu się proroctwa Jezusa dotyczącego zburzenia Jerozolimy, wskazuje na okres przed r. 70 (5:35; 24:16). A wyrażenie „po dziś dzień” (27:8; 28:15) świadczy, iż od rozważanych wydarzeń do chwili ich spisania upłynęło już nieco czasu.
              I jeszcze ciekawostką
              Spisana najpierw po hebrajsku. Najstarsza wzmianka o tym, że Mateusz pierwotnie spisał swą Ewangelię po hebrajsku, pochodzi z II w. n.e. Jej autorem jest Papiasz z Hierapolis. Wypowiedź tę cytuje Euzebiusz z Cezarei: „Mateusz spisał słowa Pańskie w języku hebrajskim” (Historia kościelna, tłum. A. Lisiecki, III, 39⁠16). Euzebiusz powołuje się też na Orygenesa, który na początku III stulecia w swym komentarzu do czterech Ewangelii nadmienił, iż „pierwszą z nich pisał ongi celnik, a potem apostoł Jezusa Chrystusa, Mateusz, (...) w języku hebrajskim” (Historia kościelna, VI, 25⁠3-6). Hieronim (uczony żyjący na przełomie IV i V w.) oświadczył w 3 rozdz. dzieła O znakomitych mężach (tłum. W. Szołdrski, Warszawa 1970, s. 30), że Mateusz „w Judei dla Żydów, którzy uwierzyli, napisał Ewangelię Chrystusa hebrajskimi literami i słowami (...) Tekst hebrajski do dziś się przechowuje w bibliotece w Cezarei, którą męczennik Pamfilios z wielką starannością utworzył”.
              • kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 16:50

"To jest właśnie uzupełnianie się sprawozdań."; - bytnar

Dziękuję za wyjaśnienie. Pozostaje jednak problem - Judasz powiesił się popełniając
                samobójstwo, czy nie popełnił samobójstwa, a tylko uległ nieszczęśliwemu wypadkowi?
                Jest to ważne dla problemu, żałował, czy nie żałował zdrady? Wypadek
                może tylko świadczyć, że cieszył się ze swojej zdrady, mając pieniądze na kupno
                dla siebie pola. To co stało się z tym polem po śmierci Judasza, to inna sprawa

--
                -----
                • bytnar Re: Królestwo Boże 23.03.20, 17:03
                  W sensie Biblijnym nie okazał skruchy .Ale to nie wyklucza źalu A czego żałował? Moźe siebie i oczekującego go sądu Boźego? Moźe Jezusa jako niewinnego człowieka chyba teź? Nic dogmatycznrgo nie mogę powiedzieć
          • kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 16:01

Tak szybko wiedziałeś gdzie znaleźć potrzebny opis w Ewangelii. Masz dobrą znajomość.
            Dlatego może wyjaśnisz inne moje wątpliwości.
            Pojmanie Jezusa. Jezus jest z apostołami, mają Go pojmać żołnierze rzymscy, których
            ma poinformować Judasz, co do osoby. Wie, że będzie zdrajcą i to za pieniądze.
            Może wskazać Jezusa umówionym znakiem dla żołnierzy (ruch ręką, głową, itd. tysiące
            sposobów do takiego umówionego znaku) i nikt nie będzie wiedział, że jest zdrajcą.
            Jest jak w teatrze, podchodzi i wskazuje Jezusa przez pocałunek. Już na początku tej
            sztuki teatralnej i to w pierwszym akcie, wszyscy wiedzą kto zdradził. Wszyscy obserwatorzy
            tej sceny, nawet sam Judasz, wie, że jest jawnym zdrajcą. Coś tu nie gra?
            Druga sprawa. Jeden z apostołów, wydobywa ukryty pod ubraniem miecz, i nim uderza
            żołnierza, ucinając mu ucho. Broń do obrony własnej nosi się na widoku, aby każdy to widział.
            Tak jest i obecnie. Wszystkie służby pilnujące porządku, mają broń, która jest widoczna.
            Broń ukryta służy tylko do czynów niezgodnych z prawem.
            Jak jeden apostoł miał ukrytą broń, można założyć (taki wniosek się nasuwa), że inni apostołowie
            też mieli broń ukrytą. A to już jest grupa zbrojna, której dowodzi Jezus.
            Nigdzie nie jest powiedziane, skąd mieli pieniądze na utrzymanie swoje. Podróżowali od miasta
            do miasta, nigdzie nie pracowali zarobkowo. Można wobec tego podejrzewać, że mając broń
            ukrytą, w dzień nauczali, a w nocy rabowali. Nie jest to "czysta" sprawa, chociaż opisana w Piśmie
            Świętym.

--
            -----
            • bytnar Re: Królestwo Boże 23.03.20, 16:53
              To jest druga spraw
              35 Rzekł jeszcze do nich: „Kiedy was wysłałem+ bez sakiewki i torby, i sandałów, czyż wam czegoś brakowało?” Powiedzieli: „Nie!” 36 Wtedy rzekł do nich: „Ale teraz kto ma sakiewkę, niech ją zabierze, i tak samo torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda swą szatę wierzchnią i sobie jeden kupi. 37 Bo mówię wam, że musi się na mnie spełnić to, co jest napisane, mianowicie: ‚I został zaliczony do czynicieli bezprawia’.+ Co bowiem mnie dotyczy, to się spełnia”.+ 38 Wtedy rzekli: „Panie, oto tu są dwa miecze”. Rzekł im: „Wystarczy”.

To jest trzecia
              8 Wkrótce potem ruszył w drogę od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc i oznajmiając dobrą nowinę o królestwie Bożym.+ A było z nim dwunastu, 2 były też pewne niewiasty,+ uleczone od niegodziwych duchów i chorób — Maria zwana Magdaleną, z której wyszło siedem demonów,+ 3 i Joanna,+ żona Chuzy, rządcy Heroda, i Zuzanna oraz wiele innych niewiast, które im usługiwały ze swego mienia.
              Co do pierwszej czyli pocałunku może coś znajdę może nie jakoś nigdy nie byłem szczegółowy
              • kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 17:57

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Podziwiam twoją znajomość Pisma Świętego.
                To wielka umiejętność tak szybko i w sposób inteligentny dawać odpowiedzi.
                Mogę to krótko skomentować na swój sposób (lubię jak przyjdzie mi na myśl
                krotka odpowiedz, która może być moim aforyzmem):
                Nie po to Pegaz ma skrzydła, aby stać przy żłobie.

Ja nie czytałem ST, a NT tylko w urywkach. W sprawach religijnych mam tylko same wątpliwości, co zapewne zauważyłeś. Swój światopogląd mam wyłącznie oparty
                na własnym intelekcie oraz na tz. naukach ścisłych, a wiara religijna do nauk rzeczywistych
                nie jest zaliczana. Stąd same moje tylko co do wiary religijnej wątpliwości.
                Nie mogąc sam określić ściśle swojego światopoglądu, dla samego siebie wymyśliłem
                jakby definicję - "Bóg, to przyczyna i skutek powstania przestrzeni, czasu oraz materii"
                Mogę do tego swojego stwierdzenia dodać - i praw przyrody (chodzi o fizykę).
                Takie dodanie, sprawia, że mogę swoje stwierdzenie uzupełnić o inteligencję Absolutu,
                czyli przewidywanie skutku, po zadanej przyczynie. Tworzy to jakby Absolut w formie energetycznej (energia to możliwość wykonania pracy i jest fizyczną wielkością skalarną,
                nie zależy od przestrzeni i czasu). Inteligencja musi występować gdy skutek jest przewidywany
                po zadanej przyczynie, bo jest konieczność abstrakcyjnego rozumowania.
                Nie potrafię odpowiedzieć, czy wierzę w Boga, czy nie wierzę. W takiej formie jak głosi
                KK nie, i to zdecydowanie nie. Taki Absolut zbyt małego wymiaru jak dla mnie.
                Ogólna Teoria Względności wyklucza możliwość Boga Osobowego, a z tym całkowicie
                się zgadzam. Do swojego światopoglądu nie potrzebuję żadnych pośredników. Autorytet
                mam tylko do nauki rzeczywistej. Napisałem Ci to, abyś nie pomyślał, że chcę kogoś,
                do czegoś przekonywać lub namawiać na ateizm. To są tylko moje własne przemyślenia.
                Nigdy we własnym otoczeniu swoich znajomych, nie wypowiadam się w sprawach religii.

--
                -----
            • pocoo Re: Królestwo Boże 23.03.20, 19:12
              kociak40 napisał:

> Nigdzie nie jest powiedziane, skąd mieli pieniądze na utrzymanie swoje. Podróżo
              > wali od miasta
              > do miasta, nigdzie nie pracowali zarobkowo. Można wobec tego podejrzewać, że ma
              > jąc broń
              > ukrytą, w dzień nauczali, a w nocy rabowali. Nie jest to "czysta" sprawa, choci
              > aż opisana w Piśmie
              > Świętym.
              >
              A sprawa Ananiasza i Safiry. Bóg zabił to małżeństwo za kłamstwo, czy apostołowie dla przykładu, aby nikt nie oszukiwał i wszystko oddawał apostołom darmozjadom?
              • kociak40 Re: Królestwo Boże 23.03.20, 20:00

"czy apostołowie dla przykładu, aby nikt nie oszukiwał i wszystko oddawał apostołom darmozjadom?" - pocoo

Mamy podobne zdanie. Apostołowie mogli dać przykład, a KK już stosował to na masową
                skale. Palił ludzi na stosach, a ich majątki zabierał. Palił ludzi publicznie, nie uchodził
                zatem KK za złodzieja, ale za dobrodzieja. Obserwatorzy wierzyli, że KK uratował duszę,
                a za to wynagrodzenie się należy. Obecnie, już nie palą ludzi, chociaż by chcieli, ale
                ich złodziejstwo nawet przez sąd świecki, uważane jest za darowiznę. Mogą oszukiwać
                i kraść bezkarnie. Boga się nie boja, bo w niego nie wierzą, służy im tylko do handlu.

--
                -----
                • bytnar Re: Królestwo Boże 24.03.20, 15:47
                  W pełni się zgadzam, a co do pracy apostołów to na przykład
                  "Potem Paweł opuścił Ateny i przybył do Koryntu. 2 Spotkał tam Żyda o imieniu Akwilas, pochodzącego z Pontu. Niedawno razem z żoną, Pryscyllą, przybył on z Italii, bo Klaudiusz rozkazał wszystkim Żydom opuścić Rzym. Paweł poszedł więc do nich, 3 a ponieważ tak samo jak oni zajmował się wytwarzaniem namiotów, zatrzymał się w ich domu i razem z nimi pracował"
                  Dzieje Apostolskie 18:1-3
                  Co do reszty apostołów Biblia się nie wypowiada
                  "Wśród całej tej wielkiej liczby wierzących panowała jedność serc i dusz. I nikt nie mówił, że to, co ma, należy do niego, lecz wszystko mieli wspólne. 33 Apostołowie w dalszym ciągu z wielką mocą dawali świadectwo o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. A Bóg obdarzał wszystkich wielką miarą niezasłużonej życzliwości. 34 W rzeczywistości nikt wśród nich nie był w potrzebie, bo wszyscy właściciele pól lub domów sprzedawali je, a pieniądze ze sprzedaży przynosili 35 do apostołów i im je powierzali. A potem rozdzielano je każdemu według potrzeby. 36 Tak samo zrobił Józef, nazywany też przez apostołów Barnabasem (to znaczy Synem Pocieszenia), Lewita pochodzący z Cypru. 37 Sprzedał on swoje pole, a pieniądze powierzył apostołom"
                  Dzieje Apostolskie 4:32-37
                  Działo się to wtedy gdy nowi uczniowie po dniu Pięćdziesiątnicy zostali w Jerozolimie i nie mieli z czego żyć. Dlatego chrześcijanie mieszkający w Jerozolimie zdobyli się na wielki akt ofiarności.
      • kociak40 Re: Królestwo Boże 24.03.20, 23:23

" publiczny dom uciech agencje towarzyska!" - oszolom

Wszędzie może być dobrze, ale tam jest najlepiej. Prostytucja to najstarsze zawód na świecie.
        Nawet najznakomitsi święci stwierdzali, że lepiej jak istnieje prostytucja, niż gdyby jej nie było.
        Spróbuj, też to docenisz jak ci święci. Jednej zasady trzeba się tylko trzymać. Trzeba wychodzić
        innym wejściem, niż się przyszło, aby nie spotkać tych , którzy nas znają. Tylko tyle.

--
        -----
      • pocoo Re: Królestwo Boże 25.03.20, 09:31
        oszol-lom-z-rm napisał:

> Królestwo Boże nie jest z tego seoata w chrześcijaństwie w przeciwieństwo do is
        > lamu w którym to raj jak żywo przypomina doczesny don publiczny dom uciech agen
        > cje towarzyska!

Z tymi porównaniami, to się wstrzymaj. Jezus miał przy swoim boku byłą prostytutkę i współczesny Jezusowi Szymon Mag tez. Prostytutki świadczyły usługi facetom narodu wybranego i pozostałym zawsze i wszędzie.
        Były takie czasy, kiedy w każdym męskim katolickim klasztorze był pokój uciech. Prostytutki dogadzały zakonnikom, a za usługi płacił im papież. Tak wyglądał katolicki ziemski raj, a teraz każdy ksiądz i zakonnik musi płacić sam, no i raj "bombki strzelił".
        • awariant Re: Królestwo Boże 25.03.20, 09:46
          pocoo napisała:
          > Tak wyglądał katolicki ziemski raj, a teraz każdy ksiądz i zakonnik musi płacić sam ...

Jakoś sobie radzą, i to nie tylko księża-pedofile:
          wiez.com.pl/2019/02/14/matka-olech-problem-seksualnego-wykorzystywania-zakonnic-przez-ksiezy-istnieje-w-polsce-od-dawna/
          • kociak40 Re: Królestwo Boże 25.03.20, 13:29

"Dziś kończy się czas ich ukrywania – mówi matka Jolanta Olech, urszulanka, przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce w latach 1995–2008, a obecnie sekretarka generalna." - cytat w sprawie wykorzystywania seksualnego zakonnic przez księży

Z jakim uśmiechem zalotnym to wypowiedziała. Jest starym malowidłem, ale na bezrybiu, rak ryba.

--
            -----
    • bytnar Re: Królestwo Boże 25.03.20, 15:12
      Królestwo Boże bynajmniej nie jest stanem serca, lecz rzeczywistym, działającym rządem, który ma władcę i poddanych. Jego siedziba mieści się w niebie i dlatego jest nazywane zarówno „królestwem Bożym”, jak i „królestwem niebios”

Prorok Daniel w 7 :13,14 pokazuje kto będzie tam królem

13 „Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś podobny do syna człowieczego+. Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pradawnych+ i przyprowadzono go tuż przed Niego. 14 I dano mu władzę+, chwałę+ oraz królestwo, aby służyły mu wszystkie ludy, narody i grupy językowe+. Jego panowanie będzie trwać wiecznie, nigdy nie przeminie, a jego królestwo nie zostanie zniszczone+.
      • awariant Re: Królestwo Boże 25.03.20, 16:27
        bytnar napisał(a):

> Pozwolono mu zbliżyć się ....
        > przyprowadzono go ...
        > I dano mu ...

A cóż to za bóg, którego przyprowadzają, pozwalają się zbliżyć i dają mu?
          • awariant Re: Królestwo Boże 25.03.20, 22:06
            bytnar napisał(a):

> To raczej temu przyszłemu królowi pozwolono, przeprowadzono, i dano

Rozumiem, to ktoś inny, podobny do syna człowieczego jest teraz królem.
            A kto, jeśli można zapytać?
            • bytnar Re: Królestwo Boże 26.03.20, 15:06
              Bo jak Jonasz był trzy dni i trzy noce w brzuchu ogromnej ryby+, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w grobie Mat 12:40 . Jezus odnosi tutaj określenie Syn Człowieczy do siebie. Daniel w 7 rozdziale a 22 wersecie pisze źe królestwo otrzymają święci Najwyźszego. Tak więc Jezus nie będzie sam sprawował wladzę
              • kociak40 Re: Królestwo Boże 26.03.20, 18:22

"Bo jak Jonasz był trzy dni i trzy noce w brzuchu ogromnej ryby+" - bytnar

W brzuchu nie ma powietrza, nie ma tlenu, czym ten Jonasz przez 3 dni oddychał?

--
                -----
                  • awariant Re: Królestwo Boże 26.03.20, 21:21
                    bytnar napisał(a):

> To temat boczny tu teraz chodzi o to źe Syn Człowieczy to Jezus

A cóż to za bóg, którego przyprowadzają, pozwalają się zbliżyć i dają mu?
                    Słyszałeś coś może o Trójcy Świętej?
                      • awariant Re: Królestwo Boże 27.03.20, 15:55
                        bytnar napisał(a):

> O Trójcy Świętej słyszałem ale w Biblii nie znalazłem potwierdzenia tej nauki

Nic dziwnego - zdumiewające, jak mało z tego, w co każą nam wierzyć i co każą praktykować
                        znajduje jakiekolwiek uzasadnienie w Biblii.
                        • bytnar Re: Królestwo Boże 27.03.20, 16:40
                          Gdy zajrzymy do księgi Objawienia 5;9-10 znajdziemy cel powołania Królestwa Bożego
                          I śpiewali nową pieśń: „Jesteś godny wziąć zwój i złamać jego pieczęcie, bo zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia, języka, ludu i narodu, 10 i uczyniłeś ich królami i kapłanami, żeby służyli naszemu Bogu, i mają królować nad ziemią”.
                          Tak więc Jezus i 'Święci'-Daniela 7;22,23- mają królować nad ziemią
                      • pocoo Re: Królestwo Boże 27.03.20, 17:11
                        bytnar napisał(a):

> O Trójcy Świętej słyszałem ale w Biblii nie znalazłem potwierdzenia tej nauki

Jezus powiedział;" ja i ojciec jedno jesteśmy". Nie powiedział "jesteśmy jednomyślni", tylko "jedno".
                        Co zaś tyczy ducha świętego, to nie wiem co sadzić o różnych jego wcieleniach( gołębica, ogniste, rozdwojone języki, plemniki, siła, która miesza w umysłach) widzialnych i niewidzialnych. Stworzony przez boga, czy istniejący jak bóg znikąd. Anioły to chłopcy na posyłki wszechmocnego boga. Duch święty też.Bóg jest wszechpotężny, wszechmocny i wszechwiedzący, a potrzebuje posłańców.
                        • bytnar Re: Królestwo Boże 27.03.20, 18:02
                          Modlę się nie tylko za nich, ale też za tych, którzy dzięki ich słowom uwierzą we mnie — 21 żeby oni wszyscy stanowili jedno+, tak jak Ty, Ojcze, pozostajesz w jedności ze mną, a ja w jedności z Tobą+. Niech pozostają w jedności z nami, żeby świat uwierzył, że to Ty mnie posłałeś. 22 Obdarzyłem ich chwałą, jaką Ty obdarzyłeś mnie, żeby stanowili jedno, tak jak my stanowimy jedno.
                          Jan 17:20-22
                          Czyźby uczniowie stanowili jako .....? Jako co? Raczej chodzi o jednomyślność
                          • pocoo Re: Królestwo Boże 27.03.20, 18:42
                            bytnar napisał(a):

>... tak jak Ty, Ojcze, pozostajesz
                            > w jedności ze mną, a ja w jedności z Tobą+.
                            > Jan 17:20-22

Jan10; 30
                            "Ja i ojciec jedno jesteśmy".
                            Hindusi mają trzech głównych bogów na dodatek z żonami.Buddyści mają triadę głównych bóstw, a katolicy zrobili sobie trójcę.No bo jak to jeden bóg ?Z synem znikąd i duchem świętym znikąd? Syn stał się człowiekiem, a po zmartwychwstaniu jadł, pił i przechodził przez ściany. Jaką formę widzialną przybierał duch święty to już wcześniej napisałam. A teraz każda "osoba boska "działa razem z bogiem ojcem, czy ma wolną wolę?
                            Wierz człowieku, w co chcesz.
                  • kociak40 Re: Królestwo Boże 26.03.20, 23:31

"To temat boczny tu teraz chodzi o to źe Syn Człowieczy to Jezus" - BYTNAR

325 R. Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "świetętego"
                    i "dwójce świętą" awansując Jezusa do miana Boga . Jezus z Betlejem ma zastąpić
                    dotychczas czczonego Mitrę.
                    325 r. Sobór nicejski. W wyniku głosowania 250 biskupów, 248 było za, 2 przeciw,
                    uznano, że "Syn Boga został zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu, że Bóg Syn jest tak samo Bogiem, jak Bóg Ojciec, i że Bóg jest jeden, ale w różnych Osobach".
                    381. na soborze w Konstantynopolu cesarz Teodozjusz dołączył trzecią osobę
                    tzw. "Ducha Świętego" . Tak jest w naukowym wydaniu historii KK podane.

--
                    -----
      • pocoo Re: Królestwo Boże 25.03.20, 18:35
        bytnar napisał(a):

> 13 „Potem w wizjach nocnych ujrzałem...

Ostatniej nocy śniło mi się, że łaciaty, rudy kot zepchnął mnie z łóżka. Mam swoją i tylko swoją sypialnię z dużym łożem. Ciekawe, co to znaczy?
        • kociak40 Re: Królestwo Boże 25.03.20, 22:14

"Ostatniej nocy śniło mi się, że łaciaty, rudy kot zepchnął mnie z łóżka...Ciekawe co to znaczy? - pocoo

Dbając o cudze - brońmy swoje!!!

--
          -----
          • pocoo Re: Królestwo Boże 25.03.20, 22:34
            kociak40 napisał:

> Dbając o cudze - brońmy swoje!!!
            >
            Zdecydowanie .Żaden facet z łóżka mnie nie wyrzucił, a kocurowi tym bardziej nie pozwolę.
            • kociak40 Re: Królestwo Boże 25.03.20, 22:59
              pocoo napisała:

> kociak40 napisał:
              >
              > > Dbając o cudze - brońmy swoje!!!
              > >
              > Zdecydowanie .Żaden facet z łóżka mnie nie wyrzucił, a kocurowi tym bardziej ni
              > e pozwolę.

Twój poprzedni wpis, spowodował, że swoją odpowiedz, zaliczyłem do aforyzmu. Masz w tym udział.

--
              -----
      • pocoo Re: Królestwo Boże 26.03.20, 19:38
        bytnar napisał(a):

> 13 „Potem w wizjach nocnych ujrzałem, jak z obłokami niebios nadchodzi ktoś pod
        > obny do syna człowieczego+.

Konia z rzędem temu kto wie, jak wyglądał Jezus.

>Pozwolono mu zbliżyć się do Istniejącego od Dni Pra
        > dawnych+ i przyprowadzono go tuż przed Niego.

"Bo miewamy często głupie sny,
        Ale potem się budzimy i ;"
    • bytnar Re: Królestwo Boże 28.03.20, 09:57
      Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy. Nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu. To, co było kiedyś, przeminęło”.
      5 A Ten, który zasiadał na tronie, powiedział: „Popatrz! Czynię wszystko nowe”. Dodał też: „Zapisz to, bo te słowa są wiarygodne i prawdziwe”. Objawienie 21 :3,4

Tego dokona Królestwo Boże
      • kociak40 Re: Królestwo Boże 28.03.20, 11:13

"Nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu" - bytnar

I to wszystko będzie pod ziemią cmentarną.

--
        -----
      • pocoo Re: Królestwo Boże 28.03.20, 16:59
        bytnar napisał(a):

> To, co było kiedyś, przeminęło”.

"Czego oko nie widziało, ucho nie słyszało, co na serce ludzkie nie wstąpiło, to przygotował bóg tym, którzy go miłują".
        "Obiecanki, macanki, a głupiemu stoi".

Napisano:" Nikt nie zna dnia, ani godziny powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię.Nawet Jezus i aniołowie nie wiedzą, tylko bóg ojciec".
        "Nie przeminie ten wiek, ażby się to wszystko stało".Który wiek Durni apostołowie czekali i się nie doczekali.
        Kto śmie być mądrzejszym od boga? Świadkowie Jehowy? Zamieszkają w Australii, czy na Madagaskarze?A po 1000 lat, kiedy Himalaje ścierwa niewiernych wyschną, zaleją ziemie wałęsając się w nieskończoność i nawet sobie nie pobzykają. Nie muszą jeść, pić, oddychać, bo nie będzie śmierci, tylko w nieskończoność ...Alleluja, chwała Jehowie.