Dodaj do ulubionych

Motorolla V500

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.08.04, 14:22
Moi drodzy, czy ktoś może mi (jak chłop krowie...) wytłumaczyć, gdzie mam
wpisac numer telefonu centrum usług. Przejrzałam całe menu i nie znalazła
takiego miejsca, a juz na pewno nie w menu Wiadomości.
Pomocy nie mogę wysyłać SMS.
A czy może ktoś jest na tyle genialny, że powie mi co trzeba wpisac (i
gdzie), żeby się łączyć z internetem?
Dzięki i pozdrawiam
Magda
Obserwuj wątek
    • Gość: katon Re: Motorolla V500 IP: *.chello.pl 01.09.04, 21:41
      Konfiguracja konta MMS w Idei:
      1) Wchodzimy do menu wiadomości;
      2) Wciskamy centralny przycisk pod wyświetlaczem i wybieramy Ustawienia
      wiadomości, a następnie Ustawienia MMS;
      3) "Typ odpowiedzi" na przychodzącego MMSa ustawiamy w/g własnego uznania.
      Natomiast "limit wielkości" należy ustawić na 100kB, ponieważ większe wiadomości
      i tak nie są obsługiwane przez operatora.
      4) Następnie wybieramy "Info serwera". Gdy nie możemy stworzyć nowego konta,
      wybieramy jakieś istniejące i je edytujemy (opcje - centralny przycisk):
      Nazwa serwisu: Idea MMS,
      Nazwa serwera: mms.idea.pl,
      Nazwa sesji Web: Idea MMS (konto trzeba stworzyć).
      5) Wybieramy "Gotowe" i przechodzimy do stworzenia konta Web dla MMSów.
      6) Wchodzimy do menu "Internet" a następnie wybieramy "Sesje Web". Jeśli nie
      możemy stworzyć nowego konta, to wybieramy wcześniej istniejące i edytujemy je:
      Nazwa: Idea MMS (przeważnie nie można zmienić nazwy istniejącego konta, jednak
      to nie ma większego znaczenia),
      Bramka IP: 192.168.006.104,
      Port 1: 9201,
      GPRS APN: mms,
      Nazwa użytkownika: idea,
      Hasło: idea
      Pozostałe opcje pozostawiamy bez zmian. Teraz wracam do punktu 4 - Nazwa sesji
      Web i wybieramy tą, którą stworzyliśmy!

      To wszystko. Od teraz MMSy powinny przechodzić bez problemu. Pod warunkiem, że
      masz aktywną tę opcję u operatora!

      Ustawienia WAP przez GPRS w Idei:
      1) Wchodzimy do menu "Internet" i wybieramy "Sesje sieci Web". Jeśli nie możemy
      stworzyć nowego konta, to wybieramy wcześniej istniejące i edytujemy je:
      Nazwa: Idea WAPGPRS (przeważnie nie można zmienić nazwy istniejącego konta,
      jednak to nie ma większego znaczenia),
      Strona domowa: wap.idea.pl,
      Typ usługi 1: WAP,
      Bramka IP: 192.168.006.102
      Typ usługi 2: WAP,
      Limit czasu: 15 min.,
      Typ linii 1: Modem,
      GPRS APN: wap.idea.pl,
      Nazwa użytkownika: idea,
      Hasło: idea,
      2) Pozostałe opcje pozostawiamy bez zmian. Teraz wystarczy tylko ustawić
      stworzone konto jako domyślne (opcje - centralny klawisz).

      Ustawienia dla innych sieci znajdziesz na oficjalnych stronach Plusa i Ery.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka