lunatica
08.02.05, 11:51
"Herbaciana ryba (na 4 osoby)
kg filetów z ryby morskiej, 10 dag pieczarek, 4 łyżeczki suchej herbaty, 2
cebule, łyżka mąki, łyżeczka soli, ćwierć łyżeczki imbiru, olej do smażenia.
Do panierowania: 2 białka jaj, 3 łyżki mąki, łyżeczka proszku do pieczenia.
Najpierw trzeba zaparzyć herbatę w 2 szklankach wrzątku, przecedzić i
ostudzić. Zalać naparem kawałki ryby podzielone na podłużne filety, przykryć
je i odstawić w chłodne miejsce (najlepiej do lodówki) na 3-4 godz. Wyjąć
rybę z marynaty, osączyć i delikatnie oprószyć mąką oraz solą. Na każdym
kawałku położyć trochę cebuli i pieczarek, posypać imbirem, starannie zawinąć
i spiąć igłą do zrazów lub wykałaczką. Białko jaja lekko ubić, wymieszać z
mąką, i proszkiem do pieczenia oraz taką ilością wody, żeby ciasto miało
gęstość śmietany. Kawałki ryby obtoczyć w cieście, a następnie usmażyć na
gorącym oleju. Podawać z sosem beszamelowym, ryżem i surówkami."
za: pila.naszemiasto.pl/inne/specjalna_artykul/16003.html