Gość: anew IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.05, 15:43 Jaka powinna być papaja i jak ją jeść? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kk Re: Papaja? IP: *.jci.com 31.05.05, 17:03 w srodku jaskrawo pomaranczowa miekka slodka skorka moze nie wygladac najlepiej (drobne uszkodzenia, plamki, nawet z odrobina plesni). uwaga: przu uszkodzeniach szybko sie psuje, jak nasze polskie dojrzale gruszki klapsy :)) ten moment od dojrzalosci do 'za pozno' nie jest zbyt dlugi papaja ma w srodku niejadalne, czarne, okragle nasiona, czasem w duzej ilosci. nasiona wyjmuje sie lyzka, odkrawa skorke i .... smacznego slyszalam ze nie nalezy dodawac do galaretki, bo sie nie zsiadzie (jak galaretka z kiwi) Odpowiedz Link Zgłoś
fruwam Re: Papaja? 31.05.05, 17:08 najlepsza jest po prostu sama, bez dodatkow, lub zmiksowana z lodem (pyszny koktajl). jest szalenie zdrowa, tzw. skladnik papieskiej diety (leczyli tym papieza). uwaga na koktajl papaja + mleko! dzialo bardzo przeczyszczajaco (; Odpowiedz Link Zgłoś