Dodaj do ulubionych

smród w lodówce

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.06, 19:30
pomóżcie zniwelować smród w lodówce,
kupiłam części kurczaka, które dziś miałam przyrządzać i ku mojemu zdziwieniu
poczułam fetor po otwarciu mojej kilka dni temu mytej lodówce,który pomimo
wyrzuceniu mięsa utrzymuje się:-(
znacie sposoby na to, poza ponownym myciem lodówki
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re: smród w lodówce 03.08.06, 20:20
      Znasz inny sposób po spoceniu się na siłowni, rowerze, po bieganiu na odzyskanie
      przyjemnego zapachu ciała poza umyciem się i kąpielą?
      • 1oo Re: smród w lodówce 03.08.06, 20:25
        Podgrzej ocet, wylej na talerz i wstaw na kilkanaście minut do lodówki.
    • Gość: henia Re: smród w lodówce IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.08.06, 20:24
      sprawdz czy to na pewno ten kurczak - moze masz w lodowce jakies inne
      podejrzane rzeczy, ktore moga byc zrodlem smrodu.
      • Gość: asia Re: smród w lodówce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.06, 20:50
        tak to napewno to mięso, bo sprawdzałam je,zepsuło się skubane ,
        rano jeszcze nic nie śmierdziało,mam bardzo czuły węch i napewno poczułabym po
        porannym otwarciu lodówki
        leżało i śmierdziało tam krótko, takze nie zdązyło skutecznie zaśmierdzić mi
        lodówki,poza tym nie przechowuję w zakamarkach lodówki jedzenia tygodniami i
        innych podejrzanych nie było:P
        • ba_nita Re: A teraz poważnie. 03.08.06, 20:57
          Na ściankach lodówki masz skroploną wodę. Chłonie zapachy jak gąbka. Ocet - jak
          ktoś napisał - załatwi Ci problem na jakiś czas i tyle. Po prostu weź w rękę
          ściereczkę i przetrzyj wnętrze. Nie zajmie Ci to więcej czasu niż 10 minut.
          możesz ją skropić octem lub kwaskiem cytrynowym to dodatkowo Ci odkazi ścianki.
          • Gość: pringleski Re: A teraz poważnie. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.06, 12:18
            Tak zrób jak mówi banita i później włóż po ćwiartce jabłka na każdą
            półke,wchłonie zapachy.
    • magdalena2lbn Re: smród w lodówce 03.08.06, 20:29
      W mojej lodowce kiedys zepsute jajko załatwiło zapach na kilka dni.probowałam
      wielu sposobow i nie wiem wlasciwie co pomoglo.
      Brzydki zapach ostatecznie zginął po umyciu lodowki octem i wstawieniu na kilka
      dni otwartej paczki kawy.
    • Gość: asia Re: smród w lodówce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.06, 20:46
      właściwie już nic nie czuć,ale dla pewnosci zastosuję ten sposób z octem,coś z
      tyłu głowy kołatało mi się ,ze ocet jest przydatny w takich przypadkach
      • momas Re: smród w lodówce 04.08.06, 10:19
        A mi sie właśnie przypomniały takie "starożytne" wkłady do lodówek z węgla
        aktywnego. Kiedyś, kiedyś były ogólnie dostępne (tak jak ultramaryna do
        bielenie pościeli).Miały ygląd krązka - podobnego do opakowania trójkątnych
        serków topionych, ale nie owierały się ;) i pydełko miało perforację.
        Wyciągały (tzn pochłaniały) wszelkie zapachy. Nie wiem, czy to obecnie
        dostępne, ale może w sklepach typu mydło i powidło?
        • zyrafa46 Może to nie na temat hm, troszkę... 05.08.06, 22:21
          Ocet to dobry dezodorant? :-D
    • mantha Re: smród w lodówce 04.08.06, 13:00
      Podobno pomaga proszek do pieczenia na spodeczku w lodówce - wlozylam jakis
      czas temu na zasadzie - a co mi tam! :-) i poki co jest ok.
      • Gość: rebeka Re: smród w lodówce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.06, 14:27
        Amerykanie robią to w bardzo prosty sposób. Kupuja pół funtowe opakowanie sody
        oczyszczonej i wstawiaja do lodówki. Ja kupuję ok 5 torebek sody , wsypuję do
        miseczki i do lodówki i problem z głowy.
        • Gość: Marta50 Re: smród w lodówce IP: *.pools.arcor-ip.net 05.08.06, 13:54
          Smiac mi sie chce z tych wszystkich rad.
          Podam ci prosty sposob ktory zawsze bedzie dbal ze w lodowce nie bedzie
          nieprzyjemnych zapachow, otoz kup kostke drozdzy i przechowuj w lodowce pod tym
          warunkiem ze od czaso do czasu (ca. 3 tyg.)stara wyrzucisz i wsadzisz nowa.
          • ba_nita Re: smród w lodówce 05.08.06, 13:56
            Gość portalu: Marta50 napisał(a):

            > Smiac mi sie chce z tych wszystkich rad.
            > Podam ci prosty sposob ktory zawsze bedzie dbal ze w lodowce nie bedzie
            > nieprzyjemnych zapachow, otoz kup kostke drozdzy i przechowuj w lodowce pod tym
            > warunkiem ze od czaso do czasu (ca. 3 tyg.)stara wyrzucisz i wsadzisz nowa.

            Z mycia też? Myślisz, że drożdże zabiją Ci drobnoustroje? Chyba śmiechem co
            niniejszym czynię...))))
        • linn_linn Re: smród w lodówce 05.08.06, 14:22
          Potwierdzam: maly pojemniczek z soda oczyszczana. Trzeba tylko dosc czesto
          wymieniac.
          • Gość: gosc Re: smród w lodówce IP: *.my.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.06, 22:07
            Własnie kupiłam pochłaniacz za cztery złote-rewelacja i ładne opakowanie.Zapachy
            sie nie mieszaja.
            • zyrafa46 Re: smród w lodówce 05.08.06, 22:29
              > Własnie kupiłam pochłaniacz za cztery złote-rewelacja i ładne
              opakowanie.Zapachy sie nie mieszaja.<
              =======================
              Antyprespirant??? :-D

    • zyrafa46 to już drugi dezodorant...no no no!!! 05.08.06, 22:26
      Te drożdże to na sucho czy takie rozpuszczone? Bo nie wiem.
      Eeee, chyba jednak ocet lepszy.
    • zyrafa46 Re: smród w lodówce 06.08.06, 23:23
      1-oczywiście sobie żartowałam z tym antyprespirantem
      2-oczywiście sama wiem, że jestem marną gospodynią i to niestety nie jest żart.
      Jednak żyję i żyją moi domownicy a to już jest duży +. ;-))))
    • em_es kupić lodówkowy pochłaniacz zapachów 07.08.06, 11:21
      to załatwia sprawdę na codzienne działanie lodówki, ale w przypadku jaki ci się
      trafił to tak jak inni pisali - przemyć półki i ścianki ściereczką zmoczoną w
      wodzie z octem, ew. wstawić miseczkę z octem albo sodą
    • Gość: asia Re: smród w lodówce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.06, 14:59
      widzę,że wątek bardzo rozwinął się wzbudzajac nawet kontrowersje, a po niemiłym
      zapachu nie ma już śladu od dawna:P
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka