Dodaj do ulubionych

gdzie kupić saletrę lub sól peklującą?? (Wrocław)

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.06, 18:57
witam!
Zachorowałam na szyneczkę różową, domową, pyszną - zainspirował mnie przepis
b_a_l_b_i_n_k_i z Galerii Potraw. Postanowiłam ją popełnić na święta, ale
przedtem chciałabym zrobić próbę generalną i nastawić ją już teraz, potem
upiec i spałaszować...
Ale stanęłam przed tzw. ścianą - otóż tam, gdzie szukałam - w marketach:
Tesco, Auchan, saletry, ani nawet soli peklującej nie uświadczyłam. Gdzie
kupujecie takie rzeczy???
Pomóżcie proszę, bo mi wara wisi do tej szynki;o)))!!!
Obserwuj wątek
    • tadek-niejadek Sół peklowa 12.11.06, 11:15
      Bogno miła! Jeśli taka wielka potrzeba - ratuję!. Na wskazany adres pocztowy
      wyślę Ci opakowanie (50g) soli peklowej firmy Z.....x kupionej w markecie K.....d.
      Na adres e-mail podam rozszyfrowane namiary jak wyżej (teraz to byłaby
      reklama). Proszę o kontakt na moją skrzynkę.
      Preferuję peklowanie na sucho - na 1 kg szynki wziąłbym płaską łyżkę soli, po
      łyżeczce cukru, pieprzu ziołowego, przyprawy grilowej, majeranku , suchego
      czosnku i tej soli peklowej (producent pisze 20-30 g soli na 1 kg mięsa, ale to
      - jeśli na sucho - dużo za dużo). Te składniki mieszam, wcieram w mięso,
      zawijam je szczelnie w woreczek foliowy, kładę na górną półkę lodówki i po
      tygodniu - dwu ...hulaj dusza. Wędzenie, gotowanie, pieczenie a wynik - palce
      lizać.
      Czego życzę, pzdr - tn
    • skarolina Re: gdzie kupić saletrę lub sól peklującą?? (Wroc 12.11.06, 12:11
      A w Astrze patrzyłaś? Na pewno kiedyś była, nie wiem, jak teraz.
    • bogna71 Do Tadka-Niejadka 12.11.06, 18:02
      Bardzo chętnie skorzystam, sprawdź pocztę gazetową.

      Pozdrawiam serdecznie
      Bogna
      • tadek-niejadek Sól - info dla Bogny 12.11.06, 18:56
        Witam, sprawdziłem.
        Bądź uprzejma, otwórz swoją.
        Kupuj szynkę, zawijaj rękawy...
        pzdr - tn
        • bogna71 info od Bogny 12.11.06, 18:57
          Już widziałam. Naprawdę - dziękuję pięknie :o))
          Odpisałam również.

          Bogna
          • kicior99 Re: info od Bogny 12.11.06, 19:06
            Moze troche wspomnien... gdy bylem dzieckiem, kupowalo sie sol do peklowania albo na placu Nankiera w hali targowej albo w chemicznym na Buforowej. To byly czasy =)
            • bogna71 Re: info od Bogny 12.11.06, 19:15
              Oooo, hala targowa do głowy mi nie przyszła, a możliwe, że tam faktycznie bym
              znalazła. Jednak ja aktualnie nie mieszkam już we Wrocku, pracuję tylko, a do
              domu jak jeżdżę, to po drodze same hipermarkety...
              A na wyprawę do centrum, to nigdy jakoś czasu nie ma...

              Tadek-Niejadek mnie poratował - szlachetny z Niego człowiek:o)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka