Dodaj do ulubionych

ciasto ze sliwkami, ma ktos przepis?

17.09.07, 20:12
najlepiej takie ciasto a'la biszkoptowe i koniecznie wyprobowane, bo sliwki u
nas sa towarem bardzo niecodziennym i uwielbianym zwlaszcza w ciescie. od razu
dziekuje!
Obserwuj wątek
    • lirio Re: ciasto ze sliwkami, ma ktos przepis? 17.09.07, 21:16
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44009&w=66593929&a=66593929
    • johana19 Proszę bardzo 18.09.07, 08:22
      Bardzo smaczne, tanie i proste w wykonaniu. każdemu wychodzi.
      Polecam!
      Składniki:
      - 75 dag śliwek
      - 25 dag masła
      - 25 dag cukru pudru
      - 4 jaja
      - 35 dag mąki pszennej
      - 2 łyżki proszku do pieczenia
      - 2-4 łyżki cukru
      - 1 łyżka margaryny

      Najpierw nagrzewamy piekarnik do temperatury 175 stopni.
      Foremkę (duży, szeroki prostokąt) smarujemy cienko margaryną i
      oprószamy mąką.
      Śliwki myjemy i przecinamy na pół. Oczywiście usuwamy pestki. Jeśli
      śliwki są duże to każdą połówkę przekrajamy jeszcze na pół (czyli
      wychodzą nam ćwiartki).
      Teraz ucieramy masło z cukrem pudrem i cały czas mieszając dodajemy
      po jednym jaju.
      Potem mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i dodajemy do ciasta.
      Mieszamy razem.
      Połączone ciasto przekładamy do przygotowanej blachy, kładziemy na
      nim połówki (lub ćwiartki) śliwek (skórką na wierzch!!! - inaczej
      wyjdzie zakalec!!!) i posypujemy je cukrem.
      Ciasto wstawiamy do nagrzanego piekarnika (na środkową półkę) na
      około 50-60 minut. Po upieczeniu trzymamy jeszcze w piekarniku przez
      około 5 minut i dopiero wyjmumjemy.
      Podajemy na ciepło lub na zimno posypane cukrem pudrem.
      Smacznego!
      • kaszka13 Re: Proszę bardzo 18.09.07, 15:02
        johana19 napisała:

        > Bardzo smaczne, tanie i proste w wykonaniu. każdemu wychodzi.

        O to to! Wlasnie o to chodzilo :) Dzieki

        Lirio dzieki rowniez, zrobie w drugiej kolejnosci, bo troche bardziej skomplikowane.
        • johana19 Kaszka 19.09.07, 09:52
          I co? Piekłaś? Wyszło? Smakowało?
          • kaszka13 Re: Kaszka 20.09.07, 19:38
            Niestety dupa blada, bo jeszcze nie zdazylam upiec. Padam na twarz, ale moze jak
            maz wroci do domu to szybciutko zrobie to ciasto. Przydaloby mi sie na jutro, bo
            kumpela ma wpasc. Boszzzzzzz, dobrze, ze jest lodowka, to mi sie sliwki nie popsuja.
    • ankw Re: ciasto ze sliwkami, ma ktos przepis? 18.09.07, 22:46
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44009&w=61349271&a=62452829
      śliwki tez pasują do tego ciasta - kroję je na połówki i wkładam pionowo - nie
      za gęsto :)
    • kaszka13 Upieklam :) 21.09.07, 04:45
      bardzo dobre, tylko, ze wrzucilam ciasto do za duzej blachy i wyszlo takie
      troche plaskie. nie mialo wcale zakalca, pyyyyyyyycha!
      znalazlam jeszcze jedno w GP i zrobie w weekend tylko juz nie ze sliwkami, bo
      wyszly :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka