kaszka13 17.09.07, 20:12 najlepiej takie ciasto a'la biszkoptowe i koniecznie wyprobowane, bo sliwki u nas sa towarem bardzo niecodziennym i uwielbianym zwlaszcza w ciescie. od razu dziekuje! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lirio Re: ciasto ze sliwkami, ma ktos przepis? 17.09.07, 21:16 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44009&w=66593929&a=66593929 Odpowiedz Link Zgłoś
johana19 Proszę bardzo 18.09.07, 08:22 Bardzo smaczne, tanie i proste w wykonaniu. każdemu wychodzi. Polecam! Składniki: - 75 dag śliwek - 25 dag masła - 25 dag cukru pudru - 4 jaja - 35 dag mąki pszennej - 2 łyżki proszku do pieczenia - 2-4 łyżki cukru - 1 łyżka margaryny Najpierw nagrzewamy piekarnik do temperatury 175 stopni. Foremkę (duży, szeroki prostokąt) smarujemy cienko margaryną i oprószamy mąką. Śliwki myjemy i przecinamy na pół. Oczywiście usuwamy pestki. Jeśli śliwki są duże to każdą połówkę przekrajamy jeszcze na pół (czyli wychodzą nam ćwiartki). Teraz ucieramy masło z cukrem pudrem i cały czas mieszając dodajemy po jednym jaju. Potem mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i dodajemy do ciasta. Mieszamy razem. Połączone ciasto przekładamy do przygotowanej blachy, kładziemy na nim połówki (lub ćwiartki) śliwek (skórką na wierzch!!! - inaczej wyjdzie zakalec!!!) i posypujemy je cukrem. Ciasto wstawiamy do nagrzanego piekarnika (na środkową półkę) na około 50-60 minut. Po upieczeniu trzymamy jeszcze w piekarniku przez około 5 minut i dopiero wyjmumjemy. Podajemy na ciepło lub na zimno posypane cukrem pudrem. Smacznego! Odpowiedz Link Zgłoś
kaszka13 Re: Proszę bardzo 18.09.07, 15:02 johana19 napisała: > Bardzo smaczne, tanie i proste w wykonaniu. każdemu wychodzi. O to to! Wlasnie o to chodzilo :) Dzieki Lirio dzieki rowniez, zrobie w drugiej kolejnosci, bo troche bardziej skomplikowane. Odpowiedz Link Zgłoś
kaszka13 Re: Kaszka 20.09.07, 19:38 Niestety dupa blada, bo jeszcze nie zdazylam upiec. Padam na twarz, ale moze jak maz wroci do domu to szybciutko zrobie to ciasto. Przydaloby mi sie na jutro, bo kumpela ma wpasc. Boszzzzzzz, dobrze, ze jest lodowka, to mi sie sliwki nie popsuja. Odpowiedz Link Zgłoś
ankw Re: ciasto ze sliwkami, ma ktos przepis? 18.09.07, 22:46 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=44009&w=61349271&a=62452829 śliwki tez pasują do tego ciasta - kroję je na połówki i wkładam pionowo - nie za gęsto :) Odpowiedz Link Zgłoś
kaszka13 Upieklam :) 21.09.07, 04:45 bardzo dobre, tylko, ze wrzucilam ciasto do za duzej blachy i wyszlo takie troche plaskie. nie mialo wcale zakalca, pyyyyyyyycha! znalazlam jeszcze jedno w GP i zrobie w weekend tylko juz nie ze sliwkami, bo wyszly :) Odpowiedz Link Zgłoś